Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Pa i ide dosta brzo. Svaki put kada bi ovaj ogromni cekic udario u sip, on bi se vidljivo spustio tj. nabio. Neka, neka, neka bude sto brze :D
 
Promocija Univerzijade u Beogradu


U četvrtak 28. juna od 12 do 18 h, kod Ruskog cara održaće se promocija Beogradske Univerzijade.


Tokom promocije posetioci će moći da učestvuju u raznim zabavno-sportskim sadržajima, osvoje nagrade i priznanja za učestvovanje.
 
UNIVERZIJAD (N) A

Direktor "Univerzijade 2009" Siniša Jasnić tvrdi da neće biti završeni svi planirani objekti pred početak istoimenog velikog takmičenja!

Univerzitetsko selo ne može da bude završeno u naredne dve godine ako se bude radilo ovim tempom, a grad Beograd do sada nije izdvojio nijedan dinar za finansiranje ove manifestacije, izjavio je juče direktor preduzeća "Univerzijada 2009" Siniša Jasnić!

- Ne želim da budem kritičar, ali mislim da dosta kasnimo oko rekonstrukcije sportskih objekata. Odgovorno tvrdim da se za dve godine ne može renovirati 46 sportskih objekata, a što se tiče izgradnje, u većini stvari se kasni. Najviše je simptomatično selo - ističe Jasnić u intervjuu agenciji Beta.

- Sigurno je da ćemo raditi 24 sata i završavati sve u poslednjem sekundu. Takva nam je istorija.Prema njegovim rečima, "neki pojedinci" nisu mogli da shvate da Univerzijada nije samo rekonstrukcija sportskih objekata, već kompletna organizacija i briga o izgradnji objekata, o određenoj sportskoj infrastrukturi, nabavci opreme, kao i o pratećim manifestacijama.

On je istakao da je firma "Univerzijada 2009" predložila da se donese zakon ili uredba o ovom takmičenju, kojim bi se neke stvari favorizovale, dobile određenu prednost da bi zaista u trci sa vremenom objekti bili završeni na vreme.

- Budžet za Univerzijadu je 45 miliona evra. Na sednici Organizacionog komiteta koja je bila 2005. godine predviđeni su određeni troškovi, međutim, sagledavanjem kompletne sportske infrastrukture, koja se nalazi u katastrofalnom stanju, troškovi će sigurno biti povećani. S druge strane, grad Beograd nije još dao ni dinara za ovo takmičenje, iako je pomoć dogovorena - naglašava Jasnić.

Direktor preduzeća "Univerzijada 2009" objasnio je da će samo za rekonstrukciju sportskih objekata, na osnovu izvršene studije, biti potrošeno oko 50 miliona evra.

Novi sponzor :

Siniša Jasnić juče je potpisao sponzorski ugovor sa generalnim direktorom "Svis tajminga" Kristofom Bertoom, čija će firma biti zvanični merač vremena na predstojećoj velikoj manifestaciji u Beogradu.

- Ono što smo obećali, sada smo realizovali. Siguran sam da će od ovog ugovora veliku korist imati srpski sport kada se završi Univerzijada - rekao je Jasnić.
Press : http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=14532
 
Strasno, strasno, strasno!! Neodgovornost do krajnjih granica. Kako bre ne mogu da shvate vaznost i korist te manifestacije za ceo grad. Plasim se da nece ni u poslednjem minutu biti gotovo.
 
Selo i obnovu svih sportskih centara Grad moze da zavrsi na vreme samo nekim cudom! Drugacije ne moze! Sa druge strane, Univerzijada nije nika ultra bitna svetska manifestacija (uglavnom se organizuje u sekundarnim i tercijarnim gradovima, retko u glavnom), ali je nama bitna kao jedan od koraka ka organizovanju buducih slicnih manifestacija (who knows, mozda i Olimpijske igre jednog dana:) ). Nadam se da se necemo obrukati i dovesti nas u situaciju da nam javno oduzimaju organizaciju!
 
Nenad":3nbwkqdb je napisao(la):
Selo i obnovu svih sportskih centara Grad moze da zavrsi na vreme samo nekim cudom!
Može da se završi bar tri meseca pre roka .......ako se plati. ;)

Univerzijada je studentska Olimpijada ili Prvenstvo Sveta ....drugog svetskog takmičenja nemaju.
Znači od najvećeg prioriteta za Beograd i Srbiju, ali kod nas uvek ..."ima vremena", na'pretek.
 
dragan":2lynhgbz je napisao(la):
Nenad":2lynhgbz je napisao(la):
Selo i obnovu svih sportskih centara Grad moze da zavrsi na vreme samo nekim cudom!
Može da se završi bar tri meseca pre roka .......ako se plati. ;)

Univerzijada je studentska Olimpijada ili Prvenstvo Sveta ....drugog svetskog takmičenja nemaju.
Znači od najvećeg prioriteta za Beograd i Srbiju, ali kod nas uvek ..."ima vremena", na'pretek.
"...ako se plati;)" "...ima vremena"

Ta cuda upravo nemamo :)
 
Nenad":aties7si je napisao(la):
..Ta cuda upravo nemamo :)
Imamo...ovo je zemlja 'čuda', tj. čudna zemlja. :)

Ajd sad malo ozbiljno :....sad kad je 'Delta' dobila pola kolača od Belville, završiće u roku.

Rekonstrukcija objekata verovatno će ući u budzet grada za sledeću god.i obaviće se 2008g.
Nego, nema nekih vesti o Atletskom stadionu iza nasela Dr.I.Ribara na N.Bgd.
 
Ovo je onako malo iz rekla-kazala izvora. Naime, moj burazer sluzi vojsku civilno u hali "Pionir" i tamo se uveliko prica da bi sledece godine "Pionir" trebalo da se rekonstruise od podruma do krova zbog Univerzijade.... Nije losa ta civilna, mozda bih mogao da saznam od njega da li je istina da u oktobru "Muse" svira u "Pioniru :D
 
dragan":2ngm7yzs je napisao(la):
Nego, nema nekih vesti o Atletskom stadionu iza nasela Dr.I.Ribara na N.Bgd.
Trenutno se nasipaju velike kolicine zemlje iza bloka Dr. Ivan Ribar.
 
^^^..Opa, počelo je fundiranje....mora onda da se obiđe narednih dana.

“Svis Tajming” novi strateški partner preduzeća UB2009
Tradicija i kvalitet u službi studenata

“Svis Tajming” lider u oblasti merenja sportskih rezultata (deo “Svoč grupe”) juče je i zvanično postala strateški partner beogradske Univerzijade.

Potpisivanjem ugovora između generalnih direktora preduzeća Univerzijada Beograd i „Svistajminga”, Siniše Jasnića i Kristofa Bertoa, eminentna švajcarska kompanija postala je deo najvećeg sportskog projekta do sada organizovanog u Srbiji.

- Potpisivanjem ugovora sa „Svis tajmingom” na najbolji način realizujemo ono što smo obećali kada smo preuzeli organizaciju Letnjih univerzitetskih igara - rekao je Siniša Jasnić.

– Dve godine pre početka Univerzijade potpisali smo ugovor sa „Svis tajmingom” kompanijom koja predstavlja sastavni deo „Svoč grupe” i ujedno okuplja najpoznatije svetske brendove kao što su „Lonžin”, „Omega”, „Tiso”.
Promocija Univerzijade 2009 u prestonici

U Knez Mihajlovoj ulici u srcu Beograda juče je počela promocija Univerzijade Beograd 2009.

Preduzeće UB 2009 slatko-sportskom akcijom u saradnji sa Turističkom organizacijom Beograda, strateškim partnerima, Poršeom i Simensom a uz podršku Frikoma, počelo je sa promocijom najvećeg sportskog događaja do sada organizovanog u Srbiji.
celi textovi : http://www.universiade-belgrade2009.org/sr/Media/news.php?id=129
 
Јуче је у Дневнику РТС био прилог о Белвилу. Укратко:

- Синиша Јаснић директор предузећа Универзијада Београд је забринут пошто каже да су радови који су у току требали да буду готови у јануару

- Драган Буђевац из Делта инвестментс рече да ће станови бити готови до Универзијаде, тј. да ће задовољити потребни стандард а да ће се касније дорађивати.

Не зна се када ће и по којој цени станови бити понуђени на продају, мада се претпоставља да ће цена бити око 1300 евра по квадрату.
 
Влада":2arko1bx je napisao(la):
...
- Драган Буђевац из Делта инвестментс рече да ће станови бити готови до Универзијаде, тј. да ће задовољити потребни стандард а да ће се касније дорађивати.
...
Da slucajno mi nesto ne uradimo u roku onako kako treba da izgleda! Ne daj boze! Strpacemo sportiste u neke poluzavrsene stanove bez kupatila i struje a kad se Univerzijada zavrsi i mi se lepo obrukamo onda ce izvodjac polako jedno 5-6 godina da doradjuje stanove i okolinu. Jednom recju - TUGA!
 
Ja se u tom celokupnom nepovoljnom tajmingu (da ne upotrebim nesto agresivnije) jedino uzdam u Deltu, tj. u cinjenicu da nece valjda dovesti svoje ime i reputaciju u pitanje! Mada mi se ovaj komentar g. Budjevca uopste ne svidja!
 
.
@..Milance....Nemoj baš toliko da se nerviraš, ne ćemo se obrukati, jer
već sam napisao, sad kad je ušla 'Delta' sa 50% u izgradnju - biće u roku.

Po ugovoru je predviđeno da se mesec dana posle UB2009 stanovi predaju
investitoru 'dorađeni' ( okrečeni i očišćeni ) i možda sa nekim malim doradama u
stambene jedinice po standardu.Ništa specijalno, već samo opremljeno za prodaju.
 
dragan":3w0wht09 je napisao(la):
.
@..Milance....Nemoj baš toliko da se nerviraš, ne ćemo se obrukati, jer
već sam napisao, sad kad je ušla 'Delta' sa 50% u izgradnju - biće u roku.

Po ugovoru je predviđeno da se mesec dana posle UB2009 stanovi predaju
investitoru 'dorađeni' ( okrečeni i očišćeni ) i možda sa nekim malim doradama u
stambene jedinice po standardu.Ništa specijalno, već samo opremljeno za prodaju.
Ja se stvarno nadam da si u pravu. Univerzijada je od prevelikog znacaja za Beograd (i Srbiju u celini) da bi se tako igrali sa time. Izvodjac i grad malo vezbaju nase zivce izgleda.
 
Posto se blizi 23. jul, kada pocinje EYOF, moram da kazem da je ovo idealna proba za Grad pred Univerzijadu....
Vidim da se sredjuje okolina SC Sumice (staze i prilazi hali), a po novinama pisu da je najvece osvezenje dozivela Hala sportova na NBG.... Jedva cekam da vidim kako je to uradjeno, posto mislim da je u pitanju jedan zaista lep sportski objekat, ali totalno zapostavljen prethodnih godina....
 
dragan":dq734r9p je napisao(la):
- Budžet za Univerzijadu je 45 miliona evra. Na sednici Organizacionog komiteta koja je bila 2005. godine predviđeni su određeni troškovi, međutim, sagledavanjem kompletne sportske infrastrukture, koja se nalazi u katastrofalnom stanju, troškovi će sigurno biti povećani. S druge strane, grad Beograd nije još dao ni dinara za ovo takmičenje, iako je pomoć dogovorena - naglašava Jasnić.
Malo ću of topic, budući da se ovih dana u Zagrebu obilježava obljetnica Univerzijade 1987. godine, našao sam u novinama podatak da je tadašnji organizacijski odbor za univerzijadu imao na raspolaganju oko 350 milijuna $. S obzirom na inflaciju i rast cijena, mislim da bi to bilo kao danas milijardu $. Znam da su to bila druga vremena, kad se Jugoslavija morala cijelom svijetu pokazati u najboljem svjetlu, pa su državna i republička vlada dale masu love, pa radnički doprinosi, pa radovi koje je obavljala vojska a koji ne ulaze u ovu svotu itd, što je tada temeljito promijenilo sliku Zagreba, ali zanima me što se konkretno namjerava izgraditi s ovih 45 milijuna €? Samo univerzitetsko selo ili će biti i šminkanja grada, uređenja trgova, ulica, fasada i slično?
 
Sto se mene tice, bolje da ne znamo. Ne znam zasto, ali plasi me eventualni odgovor na postavljeno pitanje.

Ali jedna stvar koju ti sad mogu reci se tice univerzetskog sela...Grad/drzava sa time uopste nema nikakve veze. Novac za izgradnju tog kompleska dolaze iz privatnog sektora. Negde sam procitao da ce samo selo kostati izmedju 200-250 miliona evra.
 
Tacno tako, najveci deo ulaganja - "Olimpijsko selo" - ce izgraditi privatni sektor koji ce posle prodavati stanove na trzistu nekretnina.
€45m ce verovatno biti namenjeno obnovi sportskih centara kao i raznim logistickim pripremama za organizaciju, medijskoj kampanji, sredjivanju infrastrukture (direktno povezane za Univerzijadom), mada se Beograd trenutno sredjuje, kao i unazad nekoliko godina, nezavisno od Univerzijade. Ranije su se gradovi "sminkali" namenski i direktno iz budzeta za odredjenu manifestaciju.
Recimo, London je poceo da se sveukupno uredjuje i pre nego sto je dobio organizaciju OI 2012.
 
Održan sastanak Organizacionog komiteta "Univerzijade" u Beogradu 2009. godine

Beograd, 11. jul 2007. godine – Potpredsednik Vlade Republike Srbije Božidar Đelić predsedavao je danas sednici Organizacionog komiteta "Univerzijade Beograd 2009", na kojoj je usvojen plan rada za ovu godinu.
view_image.php


Na sednici održanoj u Vladi Srbije izvršene su i pripreme za nastup Srbije na ceremoniji zatvaranja "Univerzijade" u Bangkoku (Tajland) 19. avgusta ove godine, na kojoj će naša zemlja preuzeti zastavu manifestacije i predstaviti se odgovarajućim kulturno-umetničkim programom.

Usvojen je i finansijski plan za 2007. godinu u vrednosti od 453 miliona dinara, od kojih se 260 miliona finansira iz budžeta Republike, 150 miliona iz budžeta Grada Beograda, dok se preostali iznos finansira iz donatorskih i sponzorskih izvora.

Posebna pažnja na sastanku posvećena je stanju u rekonstrukciji i izgradnji nužnih sportskih objekata, kao i sportskog sela, pri čemu su predviđene mere za ubrzanje neophodnih radova.

U cilju racionalizacije i uštede, planirana je i koordinacija logističkih i tehničkih priprema "Univerzijade" i "Eurosonga" 2008. godine.

"Univerzijada" u Beogradu biće održana od 1. do 12. jula 2009. godine, očekuje se učešće 170 zemalja i približno 11.000 takmičara u 21 sportskoj disciplini, tako da će to biti najveća sportska manifestacija u istoriji Srbije.
izvor Vlada Republike Srbije
link http://www.srbija.sr.gov.yu/vesti/vest.php?id=70648
 
To je dobra vest. Najzad je se zna kojom cifrom se raspolaze za ovu godinu. Nadam se da mozemo da razcunamo i na to da ce budzet iz godine u godinu rasti....

Da, u pravu ste za Univerzitetsko selo, to je privatna investicija, i mislim da ce se na kraju pokazati kao izuzetno dobar potez. Narocito sto ce i grad malo zaraditi od naknade za gradjevinsko zemljiste.

Drugo, moramo racunati i da su manje investicije vec izvedene za ovogodisnji EYOF (Sumice, Hala sportova), kao i za Eurobasket pre dve godine (nesto u Pioniru, ali sledi mu velika rekonstrukcija za 2009)

Trece, neki objekti su vec zavrseni, kao npr. BG Arena (vredna oko 70 miliona evra), ili prelepa Ada Ciganlija gde ce se odrzati takmicenja u veslanju. Neki objekti nisu u vlasnistvu drzave, ali ipak ce ugostiti sportiste - Stadion Crvene zvezde (tu investicije mahom zavise od kluba) ili SC Kovilovo, kazu jedan od najboljih objekata za streljastvo u ovom delu evrope.

Cetvrto, sva infrastrukturna ulaganja u grad se ne racunaju kao sredstava izdvojena za organizaciju Univerzijade, a poprilicno su velika. Velika mana je to sto nema koordinacije da se neki vazni projekti zavrse do 2009. To su prvenstveno most na Adi, Narodni muzej, Trg Slavija, verovatno i Gradska galerija... Ali vecina ulica ce biti sredjeno, dosta novih vozila u saobracaju, zatim remontovani tramvaji itd.

I na kraju, verovatno ce se dejstvom privatnih investitora izgraditi dosta objekata koji ce obogatiti gradske sadrzaje - novi hoteli, hosteli, trzni centri, akva park, restorani, bioskopi....
 
Ne znam da li Grad mislio na jos jedan bitan aspekt vezan za Univerzijadu - TRANSPORT i INFRASTRUKTURA!

U Atini se pred OI izgradio potpuno novi aerodrom i novi metro. U Sociju ce za Zimske OI isto biti spreman novi aerodrom i ko zna sta jos!

Ovakva manifestacija je odlican povod da se pozabavi tematikom infrastrukture! Bilo bi odlicno kada bi uspeli da u tom periodu (do Juna 2009) izgrade novi BUS terminal kod Buvljaka i da srede bar zeleznicku stanicu na NBG, kad vec od Prokopa nema nista. Bilo bi stvarno steta docekati takmicare, medije i goste sa sadasnjom autobuskom stanicom, koja je ja mislim, bez velikog preterivanja, najzaostalija i najruznija u celom regionu (za Tiransku i Skopsku ne znam).
 
То са аутобуском станицом би био прави потез! Не знам шта се чека са тим. Не видим зашто би прокоп или било шта друго спречавао да се станица премести. Постоји инфраструктура, путеви, све...
А и није велика инвестиција. Такође добијају интересантно грађевинско земљиште...
 
Eh, kada bi sve u Beogradu islo zakonima logike, gde bi nam bio kraj!?

Joj, skroz zaboravio na Prokop, a da me je neko pre tri godine pitao, rakao bih: "Ma, Prokop ce sigurno biti gotov do Univerzijade!" Steta. Blam.

Za autobusku stanicu se apsolutno slazem.
 
Vrh