Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Da li može biti posledica za taj soliterčić u smislu narušavanja statike?
 
[url=/forum/viewtopic.php?p=444556#p444556 je napisao(la):
skj » Sre Apr 05, 2017 4:19 pm[/url]":1a13vuq5]Da li može biti posledica za taj soliterčić u smislu narušavanja statike?

Koliko sam uspeo da vidim sa prozora tokom iskopavanja rupu su obezbedili nekim ogromnim metalnim panelima. Ne znam šta to uopšte znači za statiku zgrade.
 
To je obezbedjenje od urušavanja zemlje na radnike dok se radi, ne može to da utiče na zgradu.
U toj zgradi sam gledao stan nekada...
 
B92, 24.04.2017.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1253601

Seks-šop kod vrtića u BG, žalbe i "novine su bezobraznije"

Televiziji B92 stanovnici naselja Belvil žalili su se da je preko puta vrtića otvoren seks-šop te da to loše utiče na mališane.

S jedne strane ulice vrtić, sa druge prodavnica igračaka, ali za odrasle.

"Veliki sam protivnik toga, deca su u pitanju", "Imam dvoje dece, kakav crni seks-šop", navode građani.

Vlasnik seks-šopa ne vidi kako njegov izlog može da uznemiri mališane i njihove roditelje

"Ima slika na bilbordima koje su provokativnije nego na mojoj radnji. Da otvorimo dnevne novine i da stavimo pored mog izloga da vidimo šta će biti provokativnije i bezobraznije. Desi se da muškarac ne može da ima odnos, kupi seksi igračku ženi i spasi brak. Kupovale su i komšije pa vidim da je ispao problem", kaže vlasnik radnje.

U opštini Novi Beograd uputili su nas na grad Beograd. Tamo kažu da nemaju ništa sa ovim seks-šopom te da su se oni uredno registrovali u APR-u i otvorili radnju kao i svaku drugu.

A ova radnja u APR-u registrovana je kao prodaja specijalizovanih igračaka na malo. Psihijatar i seksolog Jovan Marić ipak smatra da prodavnici igračaka za odrasle nije mesto pored vrtića.

"Nisam siguran, kad dete vidi i raspituje se, pa neko kaže gumeni i plastični polni organi pa dete to zamišlja pa će mu neko objasniti ko zna kako nakaradno, a to nije dobro", ističe Marić.

Marić ipak smatra da seksualno obrazovanje mora početi rano, ali da se to mora uraditi na znalački način.
 
Каква небулоза

Да је до излога самог тражили би да се роба сакрије али сви знамо да није (а на крају крајева човек је у праву да има далеко провокатнијих слика на све стране). Проблем је у хроничној неспособности овог народа да гледа у своје власништво и одрекне се идеје да сме да контролише остале људе кроз владавину руље и чисто насиље над туђом имовином.

Да би ови "увређени и повређени" родитељи имали ама икакав правни или морални аргумент морали би прво да конкретно (научно) докажу да је то психолошки или физички штетно по њихову децу па тек онда ако не постоји начин да се нађе неко решење траже измештање секс шопа тамо где не повређује њихову децу
 
Деца, иначе, у вртић иду сама, па успут могу да залутају до секс-шопа...

Квазипуританске будале.

(Да су паметнији, више би им сметало идиотско име вртића "Тесла - наука за живот". Ја, рецимо, не бих умео то име да објасним својој деци.)
 
Da li neko od vas zna šta se dešava sa idejom izgradnje osnovne skole za ovo i okolna naselja?
Ideja koja između ostalih postoji je da se obliznja tehnicka škola adaptira u osnovnu.... Zna li neko nesto o ovome?
 
Nema dovoljno djece za novu skolu vec neka od postojecih
 
Info iz naselja: zgrada Šeboj, bacanje djubreta kroz prozor, sumnja se na odredjene spodobe...
Bravo!
 
Elita sad da snimate zgradu dok ne ulovite pa kad nemate kanal za smece u zgradi
 
Da li iko vise cita ove beskorisne i postove pune kompleksa koje pise clan direktor? Ja cim vidim da on nesto pise samo preskocim i citam dalje...
 
Gdje ti vidis komplekse prosto mi nevjerovatno ja sam sasvim zadovoljan samo ukazujem na necija prevelika ocekivanja i da necije stare navike tesko umiru toliko godina niste uspjeli da se izborite za stubice na trotaru
 
U zadnje tri godine od kad stanujem u Belvilu, nakupilo se dosta utisaka o bloku. Uglavnom negativnih, na žalost...

Delimično je za to kriv i način na koji je blok projektovan. Pre svega mislim na to što se ulazna vrata u stanove najčešće osno gađaju. Ja više ne mogu da trpim buku ispred mojih vrata. Komšinica preko puta se ponaša krejnje bezobrazno i bahato. Lupa svojim vratima kao manijak, telerfonira ispred vrata, nakašljava se, dovikuje sa sa gostima, lupa štikletinama kao petarde da baca itd... "Gospođa" mora da stavi do znanja celom spratu da se dovukla kući. Pokušao sam još prošle godine da joj skrenem pažnju na njeno užasno ponašanje na jedan duhovit i pomalo sarkastičan način. Nisam u tome uspeo i mislim se sad ponaša još gore. Mada koliko vidim, ni ostale komšije na mom spratu nisu ništa bolje, uz možda 1 ili 2 izuzetka. Ja razumem da nije realno a ni potrebno da bude mrtva tišina 24/7 u zgradi koja ima 70+ stanova, ali ovo baš prevazilazi svaku meru... Već nekoliko meseci u nazad, moram da zatvaram sva sobna vrata u stanu, kako bih se barem do neke mere izolovao od buke naročito u noćnim satima. Imam neki utisak da i dotična "gospođa" prati ovaj forum... Tako da mogu komotno da kažem da znam sve o njoj, i znam i da je stan uzela na kredit. Možda se zato tako siledžijski i ponaša. Zato što zna da postoji šansa da ne otplati stan u celosti. Čitao sam ranije o slučajevima, u kojima ljudi upropaste nekretninu kad dođe vreme za prebijanje duga... Kako god. Mene recimo, uopšte nije briga. Za godinu-dve će biti bolja ponuda novih stanova, pa ja odoh. Što ranije to bolje. Ništa me u ovom stanu ili bloku specijalno ne vezuje. Baš suprotno. Svaka sitnica me nervira... Od loših iskustava pri razgledanju i "odabiru" stana a potom i sa majstorima, preko primitivizma sa komšilukom, do nerealnih računa za održavanje... I tako...
 
Stavi tapacirung na vratima ili stavi bolja vrata, možeš da zamisliš kakve druge komšije mogu biti . Uvek postoje gore komšije, da prave žurke/svađaju se/trče deca/glasan tv svaki dan, ili još nešto što mi ne pada napamet
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449976#p449976:2oj9m49a je napisao(la):
Belvilenjak » 06 May 2017 10:31 pm[/url]":2oj9m49a]U zadnje tri godine od kad stanujem u Belvilu, nakupilo se dosta utisaka o bloku. Uglavnom negativnih, na žalost...

Delimično je za to kriv i način na koji je blok projektovan. Pre svega mislim na to što se ulazna vrata u stanove najčešće osno gađaju. Ja više ne mogu da trpim buku ispred mojih vrata. Komšinica preko puta se ponaša krejnje bezobrazno i bahato. Lupa svojim vratima kao manijak, telerfonira ispred vrata, nakašljava se, dovikuje sa sa gostima, lupa štikletinama kao petarde da baca itd... "Gospođa" mora da stavi do znanja celom spratu da se dovukla kući. Pokušao sam još prošle godine da joj skrenem pažnju na njeno užasno ponašanje na jedan duhovit i pomalo sarkastičan način. Nisam u tome uspeo i mislim se sad ponaša još gore. Mada koliko vidim, ni ostale komšije na mom spratu nisu ništa bolje, uz možda 1 ili 2 izuzetka. Ja razumem da nije realno a ni potrebno da bude mrtva tišina 24/7 u zgradi koja ima 70+ stanova, ali ovo baš prevazilazi svaku meru... Već nekoliko meseci u nazad, moram da zatvaram sva sobna vrata u stanu, kako bih se barem do neke mere izolovao od buke naročito u noćnim satima. Imam neki utisak da i dotična "gospođa" prati ovaj forum... Tako da mogu komotno da kažem da znam sve o njoj, i znam i da je stan uzela na kredit. Možda se zato tako siledžijski i ponaša. Zato što zna da postoji šansa da ne otplati stan u celosti. Čitao sam ranije o slučajevima, u kojima ljudi upropaste nekretninu kad dođe vreme za prebijanje duga... Kako god. Mene recimo, uopšte nije briga. Za godinu-dve će biti bolja ponuda novih stanova, pa ja odoh. Što ranije to bolje. Ništa me u ovom stanu ili bloku specijalno ne vezuje. Baš suprotno. Svaka sitnica me nervira... Od loših iskustava pri razgledanju i "odabiru" stana a potom i sa majstorima, preko primitivizma sa komšilukom, do nerealnih računa za održavanje... I tako...


Nemoj me pogresno shvatiti ali mislim da si na ivici nervnog sloma i da ti treba jedan duzi odmor u prirodi, sto dalje od grada... verovatno radis na stresnom mestu pa je ovo samo posledica toga. Shvati da gde god da se preselis a da je u pitanju zgrada, prolazices slicno ili isto, a sto rece kolega iznad mene mozda cak i gore. Sto se tice racuna za odrzavanje, pa budimo realni, u odnosu na slicna naselja u Beogradu mi imamo medju najnizim racunima i ja sam, na primer, zadovoljan kvalitetom koji dobijam za novac koji izdvajam mesecno. Pre Belvila ziveo sam u novijoj zgradi na Cukarici u kojoj nema odrzavanja pa smo malo, malo morali da se sastajemo da placamo popravke liftova, kupovinu sajli, krecenje zgrade, sisanje trave, popravku ulaznih vrata, kupovinu sijalica po spratovima itd.... veruj mi, davao sam skoro isto novca kao sada a gotovo nikad nista nije radilo, pola sijalica pregorelo, niko nece da zameni, PP aparate nismo ni imali. lift vise nije radio nego sto jeste.... Budi zadovoljan sa ovim sto imas jer veliki procenat ljudi kod nas jedva sastavlja kraj sa krajem i dalo bi sve da ima to sto imas ti a malo i buke ne moze da skodi ako zivis u zgradi od preko 70 stanova na NBG, stavi taj tapacirung i uzivaj :kk:
 
Gledajući naselja koja se sada grade po Beogradu, Belvil je možda i najbolji projekat u poslednjih 20ak godina.
 
@bokili84

Dobro zvuči ideja o odmoru u prirodi... Moram da priznam. Znam i ja da se ne kaže bez razloga da ne znaš šta imaš, dok to ne izgubiš. Ili kako već ide izreka... Polazim od toga da je stan sam po sebi OK za sad, ali i da uvek može bolje. Nekako me sve vreme muči to što su neki uspeli da za isti novac (ili nešto više para) dobiju više, i bolje prođu isto u Belvilu. Da sam uspeo nekako da ispregovaram stan na mestu za koje ja smatram da je bilo bolje, sada ne bih ni pomišljao o tome da za neko vreme odem. Ovako su sve opcije otvorene, a i ovo oko komšiluka što sam opisao svakako nije pomoglo.

@svsavic

I meni se čini da bi bila dobra ideja da se ulazna vrata zamene nekim boljim i kvalitetnijim. Ako ipak ostanem duže nego što sam planirao, možda tako nešto i uradim...
 
@svsavic

I meni se čini da bi bila dobra ideja da se ulazna vrata zamene nekim boljim i kvalitetnijim. Ako ipak ostanem duže nego što sam planirao, možda tako nešto i uradim...

Ja sam zamenio vrata za na prvi pogled identicna. Sumnjam da iko sem profesionalca mozeda primeti izvana razliku.
Ipak, ta vraa su ucinila svu razliku zivota u privatnosti vs izlozenost buci, mirisima i promaji.

Moja preporuka da se u svakom stanu investira u nova vrata kao i stelovanje svih prozora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452336#p452336:vnd0k217 je napisao(la):
jelenabg » 19 Maj 2017 17:55[/url]":vnd0k217]Mislim da je neko ovde pitao za otvaranje pošte u Belvilu. Otvoriće se u 11g, lokal 5. Naši su kao najbolju lokaciju tražili Ružu, ne znam da li je 11g ta zgrada.

Evo jedna lepa vest, dobićemo poštu u zgradi Ruža (prvi soliterčić do Delta city-ja).
Adresa bulevar Crvene armije 11G (Đorđa Stanojevića 11G).
 
Izvinjavam se ako ovo nije najbolje mesto za ovu poruku, ali hteo sam da vidim da li medju forumasima na ovoj temi neko moze da me uputi u to koji je najbolji nacin da se kupi stan u Belvilu.

Pratio sam sajtove za prodaju nekretnina i video nekoliko zanimljivih oglasa.

Medjutim, kad posaljem poruku agenciji koja je zaduzena za prodaju stana, uglavnom udarim u zid.

Ili ne odgovore ili odgovore tako sturo i nepotpuno da mi se uopste ne upusta dalje u razgovor sa njima.

Da li je moguce da su agencije toliko nezainteresovane da prodaju stan? Nije mi jasno zbog cega im kupci placaju 2% provizije ako kupac sam mora sve da odradi. Oni bukvalno izgleda samo postave oglas na internet i to je to.

Ja sam zamisljao taj rad sa agencijama kao nesto gde ti njih pozoves, oni nadju nekoliko stanova po tvojim kriterijumima i onda te vode da ih vidis sve. Bar tako to izgleda u inostranstvu. Na kraju krajeva, nemoguce je da dobijaju par hiljada eura a da se uopste ne iscimaju ni malo. Ili ipak nije nemoguce, vise ne znam.

Da li ima neko neka iskustva od vas koji su kupili stan u Belvilu?

Ako nije u redu ovde reklamirati agencije ili prodaju stanova, zamolio bih vas da mi posaljete privatnu poruku sa preporukom.

Hvala unapred i izvinjavam se jos jednom za off-topic.
 
Najbolji način je od investitora, kad ih ima u ponudi.
U suštini, tvoje pitanje je "koju agenciju biste mogli da mi preporučite" ali to ne mislim da je za ovaj forum.
 
Da, nisam zeleo da neko ovde otvoreno reklamira agencije. Izvinjavam se ako je tako ispalo.

Ali ako neko ima pozitivna iskustva sa kupovinom u Belvilu, mozda ne bi bilo protiv pravila da mi posalje privatnu poruku?

Mogu samo da pitam sta znaci "Najbolji nacin je od investitora kad ih ima u ponudi"? Koliko sam shvatio svi stanovu Belvilu su davno prodati od strane investitora i sad se samo mogu kupiti ili direktno od vlasnika ili preko agencije. Da li je ovo pogresna informacija?
 
@rbq

Tako je sada za sve. Ni jednu uslugu ne možeš da dobiješ pošteno i ljudski u Srbiji. Koliko ja znam, još uvek nema ni jednog sajta koji objedinjuje sve oglase poput npr. streeteasy.com u NYC... Bilo bi lepo da za sve objekte i blokove, pa tako i za Belvil može tačno da se vidi šta je u ponudi za prodaju, a šta je za izdavanje. Sa preciznim cenama za svaki stan pojedinačno uključujući i prodate/izdate stanove...
 
Imaš agenciju u sred Belvila pa vidi tamo...
 
Vrh