Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Komšo nerazumem o čemu se sad tu radi. Mi smo skoro konačno izabrali predsedavajuceg i izglasali fasiliti na sastanku. Danas smo prikupili i poslednje vecinske potpise pa mirne duse sa njima potpisujemo. Dobi mejl da i Ciklama nastavlja isto kao i mi sa fasilitijem. Odakle je fasiliti otiso? Od 26 zgrada iz koliko njih je otisao zauvek kako tamo pise?
 
Oni imaju potpisanih slovom i brojem 8 ugovora.
Na parceli 5 imaju = 0, na parceli 3 =1 i na parceli 4 =0
na parceli 6 imaju 6 i na dvojci 2
to je raspored.
 
Koliko ugovora je potpisala komšo opcija koju ti zagovaraš?
 
ni jedan jedini. sta nam to govori?

line up firmi koje se nude je kompletiran pre 5 dana.
svako terba da izabere sta hoce.
 
ni jedan jedini. sta nam to govori?

line up firmi koje se nude je kompletiran pre 5 dana.
svako terba da izabere sta hoce.
 
Ja bi reko komso da si ti sve lepo odradio i pustio sve niz vodu.Ako samo napred u nove pobede.
 
Belville ima 26 ulaza - skupština stanara?
8 skupština stanara je potpisalo ugovor, sa kim?
 
Potpisali sa Fasilitijem.Ja koliko znam njih 10 do 12 da je potpisalo koliko čujem od komšija.Nekim zgradama su otkazali usluge zbog isteka ugovora ali nebih tačno znao kod koga.Znam samo da su ovi koji su potpisali mirni bar 2 godine.A i ko je lud da menja nekoga posle 4 godine i da rizikuje sa nekim ko nije našao za shodno da napravi sajt i da se nama stanarima pohvali svojim referencama.Danas mi kaže komšija koji radi u Delezu da su na tenderu izabrane sve one firme koje je Delez nogirao jer su bili loši u svom poslu.Neznam koliko je to sad baš tačno ali nebi me valjda zamajavao takvim glupostima jer smo ionako potpisali sa fasilitijem.Sve računam da će imati veću slobodu sa čišćenjem i obezbedjenjem.Tu treba da se pokaže čvrsta ruka i da se zna ko je gazda u kući a ne da me šetaju od jednog do drugog od kurte iz obezbedjenja do murte iz zeromaksa.
 
Meni uopšte nije jasno šta ovi iz Suncokreta hoće :) Mislim da su na putu da se ozbiljno za.....
 
Komšo nema loše namere kod njih u to sam siguran.Vidi se da su ljudi potrošili mnogo svog vremena na taj tender ipak se i oni nekim svojim poslom bave u životu.Diskutabilne su tu firme koje su izabrane.Moje je mišljenje da je fasiliti bolja opcija zato što sa firmama sa tendera ili imam loše ili nemam nikakvo iskustvo.A treba da im prepustim da vode naselje po istom ovom glupom sistemu gde ima pun kofer ugovora i firmi.Ja to gledam ovako kupiš u maxiju u delti mleko,banane i jafa keks.Dodješ kući a ono pokvareno mleko,banane nikakve a jafa bajata.Vratiš se u maxi da im sve po spisku a oni ti kažu vidi bao mleko vrati u imlek u padinsku skelu,jafu vrati u crvenku a za banane skokni do ekvadora,taman malo da se osunčaš.Ne komšo ja bih ipak sa fiskalnim na kasu da se požalim i da dobijem ono što sam platio da reklamiram sve na jednom mestu.E to ti je komšo suštinska razlika izmedju tenderskih firmi i samo jedne firme koja će da upravlja naseljem.Ja to tako vidim.
 
Nazaost ti si potpuno promasio poentu citavog projekta.

Nije pitanje da li da odrzava naselje jedna firma ili njih 15. Pitanje je kako cemo mi na parcelama da se dogovorimo kako cemo da uravljamo nasim ZAJEDNICKIM delovima parcele. To podrazumeva garazu, nadzemni parking, koridore, PP sistem, havarijsko napajanje...
Zasto se to mora uraditi? Pa jednmostavno zato sto su zakoni takvi kakvi su.
Sistem kao do sada, gde svi ubacuju u jedan cup a onda se iz njega placaju firme koje rade ovo ili ono je zavrsen. Da je bio moguc bio bi i dalje aktivan.
Dakel, jos jednom, FF ili SAAS je meni van fokusa. FF nije hteo da se javi na tender i to je njihova stvar. Licno sam ih molio da se jave.
Da li je SAAS dobar, videcemo.
 
Moje mišljenje je da naselje mora da ima održavanje jer to me je i privuklo da živim u Belvillu.
Bitno mi je da kvalitet usluge bude bar na nivou koji je bio i do sada ili bolji ali nikako lošiji.
A što se tiče cene, naravno da bi voleo da bude što povoljnija kao što je to u interesu svakoga kupca
ali naravno da mi je jasno i da niko neće da radi za džaba.
 
najbolje je kada jedna firma radi sve oko održavanje, ovako ako se iscepka, na kraju je moguće doći i do preklapanja nadležnosti i slabijek kvaliteta.
Šta bi sa Invektom? delovalo mi je kao da će oni da pobede na tenderu
 
delovalo i meni ali su nezobiljni. blago receno. jedan od kurioziteta, nisu poslali nikoga da obidje naselje da vide za sta daju ponudu :(
 
pa nigde nije ni pisalo 22, nego 23.

kod nas je u skupstini promenjen podela troska izmedju poslovni i stambenih prostora pa je zbog toga cena odrzavanja 24c (sa uracunatim investicionim fondom za parcelu).
investicioni fond za skupstinu od 5c nije obavezan.
iskreno ja bih voelo da je i mnogo visi ali to sam samo ja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392102#p392102:otelpnmm je napisao(la):
skj » Wed Jun 15, 2016 12:23 pm[/url]":otelpnmm]Ok, ovo je daleko od 0,23e :D

pa? da li je to dobra ili losa vest?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392102#p392102:2g0ad7wv je napisao(la):
skj » Wed Jun 15, 2016 12:23 pm[/url]":2g0ad7wv]Ok, ovo je daleko od 0,23e :D
LJUBIČICA A Krovni ugovor First Facility vs Tenderske cene
Total
Krovni ugovor 1911,3 eur
Tender 1546,9 eur

Fond za sitne popravke
Krovni 120,0 eur
Tneder 50,0 eur

Mesečna rezerva na računu skupštine
Krovni 103,3 eur
Tender 271,0 eur

Razlika između tendera i krovnog ugovora nakon 3 godine: 364,4 x 36 = 13.118,4 eur

Gore navedena rezerva od 271 eur se dobija za sledeće cene:

- stanovi 0,27 eur/m2
- lokali 0,90 eur/m2
- OP PM 3,50 eur
- GM/GB 8,00 eur

U ovoj tabeli se mogu videti ostvarene uštede sa predloženim tenderskim cenama za vlasnike nekretnina na 3 tipa stanova (sa i bez PM/GM):

Tipovi nekretnine Godišnja ušteda za stanare (EUR)
60m2 57.6
60m2 + PM 39.6
60m2 + GM 21.6
44m2 42
44m2 + PM 24
44m2 + GM 6
100m2 96
100m2 + PM 78
100m2 + GM 60

Pri tome svi pruzaoci usluga SEM BEOVRTA I FIRST FCILITY-A ostaju na svojim mestima.
 
Po meni je ovo mnogo buke niokočega i izvinjavam se ali ja ne vidim nigde u priloženom pdf 0,27e već 0,29e.
Posebno me od početka nervira bombastičnost i stil koji se može videti na http://www.suncokret.org, ali da je uspelo sa 0,23c/kvm još bih to i progutao. Ovako je smešno. Još kad sam čuo da su neki predsednici skupština stanara tražili reket (!), pardon, naknadu :) od 2600e (a može biti i glasina....) da se ništa ne menja ostao sam zatečen.
Naravno, ovo je samo moje mišljenje i ne sporim nikom pravo da misli drugačije i da radi šta misli da mu je u najboljem interesu.
 
pa skj, ti onda ne razumes kocept.
0,23 evra je minimum (zapravo ako te bas zanima on varira na parcelama 3-4-5 od 0,20 do 0,24) zavisno do ulaza do ulaza. na to se doda 1,5c inesticioni fond za parcelu i to je cena.
koliko ce skupstina da doda svoj investicioni fond to je do skupstine, mi smo odadbrali da to bude 0,29c, moglo je da bude i 0,75.

ako zelis da znas cena odrzavanja sa istim firmama, sa istim specifikacijama na parceli 6 bi kostala ispod 0,17 a parking mesto ispod 4 evra.
za podsecanje FF to isto nudi za 0,33 odnosno 5 eva

ako je tebi sve to isto, onda hajde da pricamo o onda o pravim stvarima a to je sistem odrzavanja. to su prave teme a cene su samo za one koji ne dobacuju dalje.
 
A sta kosta 4 € na odrzavanju parking mjesta u garazi ili napolju jel to mjesecno
 
Demantujte ono za 2600e, recite da se nije desilo i veoma sam spreman da pričamo o pravim stvarima.
Ovako imam jako gorak ukus u ustima.

Takodje, nisam ja nikog terao da stavlja ovakve ilustracije:
http://www.suncokret.org/wp-content/upl ... 00x251.png
a ovo što piše ovde:
http://www.suncokret.org/2016/05/rezult ... jeni-broj/
ne znači da je 0,23e + još nešto nego 0,23e sa dve zvedzdice **:
" ** U cene sa Tendera su uračunate rezerve za investiciono održavanje i to 1.5c po m2 za stan, 30c za garažno mesto/box i 1 euro za mesto na otvorenom parkingu. "

Možda ja nešto fundamentalno ne razumem ali kao laiku koji nema direktan interes meni ovako izgledaju stvari.
 
Ja moram da priznam da ne znam o kakvih se 2600 evra radi.
ali evo, da li sam ja trazio neki novac za posao koji radim? ne.
da li cu da ga traizm? ne.
da li je ovo dovoljno? ako jeste, hajdemo dalje,

ja sam uradio tu ilustraciju i ne razumem sta te zbunjuje?
23c je cena za zgradu suncokret_a tamo je obracunato sledeci trosak

21.7 plus 1.5 - obavezne rezerve za parcelu
kod nas u ulazu b je 22,4 plus 1,5

moj stanari su predlozili da mi na taj iznos dodamo jos 4,4c
molgli samo da stavimo i 0 ili 50c pa ako se to izglasa onda to kosta toliko.

i do pre nekoliko dana nisu sve skusptine naplacivale isti iznos od stanara, negde je bilo 31, negde 35 ili 36.
 
Vrh