Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Sister":12apaind je napisao(la):
O imamo i radon....i osiromašeni uranijum i ....šume su nam koooooliko posečene, i kitovi se nasukali i TOPI SE LED i ....a da Vi gospodine bog ipak pronađete neku slatku curicu, mislim da bi kraj sveta nekako bio malo dalji....

Ako umes da citas, ja sam rekao verovatno ne. A ranije Ytong jeste posedovao uranijum koji jeste emitovao radon. Danasnji Ytong ne bi trebalo, ali i oni u EU recikliraju, tako da je sve moguce. Sto se tice naseg Ytonga/Siporexa iz Tuzle, Vreoca i ostalih sela nista se ne zna.
 
polako bre cika crveni, ova cika ovde ne moze da postizava :) vas je mnogo, a ja sam jedan. To oko cene cu da razjasnim za sve one koji vole prepricano, ali malo kasnije. Sad moram da provetrim dioksin.
 
Uf mnogo mi je žao...
"ova cika ovde ne moze da postizava " ne znam šta znači a ne bih da ulazim u seksualne konotacije... ne znam kojih to ima mnogo i gde ste, ja sam sedim ovde i kucam...

Nego, da se vrnemo na temu:
jel će to oko cene da se razjasni kao što je Mića Megatrend razjasnio sve oko doktorata?

Imam predlog: nemoj lagati, nemoj trovati, pa će čika da se vrati u penziju? Zar nije fer?

Smrt fašizmu, sloboda narodu
 
HAHA, e jesi me uvatio u greski i ako si, nasmejao sam se iskreno sam sebi :D
Sad se pitam sto li mi utece to "j"? Pu, pu, daleko bilo :)
Ne idi nigde, simpatican si mi, samo sad imam neke obaveze...
 
Ma volimo se mi, samo ne valja lagati ;)

(psst, u grešCi, ne grešKi...)
 
Da vam razbijem malo prepucavanje.
2 stvari cu reci.
1. Ytong ili Siporex se zida malo drugacije nego cigla (giter blok), a i malterisanje istog je izuzetno tesko klasicnim metodama koje se kod nas uglavnom primenjuju. i pretpostavljam da je upravo iz tog razloga manje zastupljen.
Sto se cene kod nas i okruzenju tice, eto je u HR koja jeste EU gotovo ista cena kao kod nas, sto se nebi moglo reci za recimo Kanjiza (Tondach) crep.
Ali, eto u ceskoj je cena slicna nasoj. I sta sad?
Obe su u EU, vaze im isti standardi, zar ne?

2. Sto se tice PVC stolarije, tacno je da postoje 2 standarda kvaliteta i to svaki ozbiljniji proizvodjac vrata i prozora zna.
Naime, plastika je izvorno osetljiva na UV zracenja i da bi se sprecilo/usporlo njeno razaranje u povrsinski sloj se nanosi aditiv. Godinama je u tom aditivu bilo zivinog oksida koji je kako znamo otrovan po ljude. Pre 10-tak godina iz PVC-a koji se proizvodi u EU izbacen je zivin oksid, sto je povecalo cenu proizvodnje. Turski, kineski, a uprkos ulasku u EU do pre par godina I PVC profil proizvodjen u Bugarskoj i Rumuniji je i dalje sadrzao zivin oksid, ali je u nabavci bio 30-40% jeftiniji.
Da, drvo je ekoloski najprihvatljivije i najzdravije, ali taj prozor od drveta za istu dimenziju kosta 4-5 puta vise od PVC da bi bio u odgovarajucem kvalitetu, sto u Srbiji retko ko moze ili zeli da plati.
E sad, posto clan 'bog' prica o toksicnosti, molio bih analizi toksicnosti raznih premaza kojima se drvo mora redovno tretirati svakih par godina!? Oni su zdravi po zivi svet? Mozda, mada ja cisto sumnjam.

I na kraju da se usvrnem i na aluminijum.
'Cist' aluminijum je NIKAKAV profil ako je namena koriscenja prozor, balkonska ili spoljna vrata. Aluminijum je izuzetno dobar provodnik toplote, i samim tim se obesmisljava njegova upotreba na takvim mestima.
AL sa termo prekidom je nesto drugo, ali...
Gle cuda, taj prekid je od PVC-a :)
Ali clan 'bog' to preporucuje, tu nema ovoga i onoga, sto isparava, zraci, i slicno...
Sta je poenta?
Poenta je da je tema dosla do besmisla.
Umesto da ovde citamo iskustva iz naselja i uporedjujemo sa zapazanjima tokom gradnje, kao i da poredimo naselje sa onim sto je u ponudi po Beogradu, dolazimo u paradoks, da jedni dizu naselje u zvezde i hrane svoj ego, dok drugi pljuju po svemu u belvilu i lece svoje frustracije.
Jadno, zaista jadno...
 
Hvala ti laki neizmerno! Gde si bio do sada? Konacno da se nesto pametno cuje i nauci. Samo mala digresija - izvini ako gresim, ali pretpostavljam da nisi iz Belvila, jel tako? Po tonu bih rekao da nisi odavde...

laki72":3v1rlsv1 je napisao(la):
Da vam razbijem malo prepucavanje.
Ytong ili Siporex se zida malo drugacije nego cigla (giter blok), a i malterisanje istog je izuzetno tesko klasicnim metodama koje se kod nas uglavnom primenjuju. i pretpostavljam da je upravo iz tog razloga manje zastupljen.
Tako je, sve si u pravu. Ytong u EU upucuje na svoje atestirane radnike i specijalne materijale za zidanje, a to kosta i zato tamo sam zid od Ytonga kosta (btw za skj, zid/=blok). Kod nas to nije slucaj, ne znam ni da li postoje atestirani radnici, ni da li se koriste njihovi specijalni materiajli. Mozda zato za posledicu imamo izrazito neravne zidove u Belvilu, jer sam cuo da se ti materijali jako brzo suse, navodno red velicine je nekoliko sekundi. Ko zna zasto je manje zastupljen, mozda si u pravu, mozda postoje jos neki razlozi, verovatno znaju investitori i preduzimaci.

laki72":3v1rlsv1 je napisao(la):
Sto se tice PVC stolarije, tacno je da postoje 2 standarda kvaliteta i to svaki ozbiljniji proizvodjac vrata i prozora zna.
Naime, plastika je izvorno osetljiva na UV zracenja i da bi se sprecilo/usporlo njeno razaranje u povrsinski sloj se nanosi aditiv. Godinama je u tom aditivu bilo zivinog oksida koji je kako znamo otrovan po ljude. Pre 10-tak godina iz PVC-a koji se proizvodi u EU izbacen je zivin oksid, sto je povecalo cenu proizvodnje. Turski, kineski, a uprkos ulasku u EU do pre par godina I PVC profil proizvodjen u Bugarskoj i Rumuniji je i dalje sadrzao zivin oksid, ali je u nabavci bio 30-40% jeftiniji.

Ne znam za aditive i zivin oksid, ali tekstovi koje sam ja postovao se odnose na sam PVC, ne na njegovu kasniju obradu koja se razlikuje od proizvoda do proizvoda. Spisak hemikalija je poveci, a hvala ti za info o zivinom oksidu.

laki72":3v1rlsv1 je napisao(la):
Da, drvo je ekoloski najprihvatljivije i najzdravije, ali taj prozor od drveta za istu dimenziju kosta 4-5 puta vise od PVC da bi bio u odgovarajucem kvalitetu, sto u Srbiji retko ko moze ili zeli da plati.
E sad, posto clan 'bog' prica o toksicnosti, molio bih analizi toksicnosti raznih premaza kojima se drvo mora redovno tretirati svakih par godina!? Oni su zdravi po zivi svet? Mozda, mada ja cisto sumnjam.

Slazem se sa tobom, i ja sumnjam da su zdrave te farbe za drvo. U svakom slucaju drvo mu dodje kao neka ekskluziva danas, a PVC izlazi iz upotrebe. Mozda je PVC nezdraviji, ne znam stvarno, ali jeste tako.

laki72":3v1rlsv1 je napisao(la):
'Cist' aluminijum je NIKAKAV profil ako je namena koriscenja prozor, balkonska ili spoljna vrata. Aluminijum je izuzetno dobar provodnik toplote, i samim tim se obesmisljava njegova upotreba na takvim mestima.
AL sa termo prekidom je nesto drugo, ali...
Gle cuda, taj prekid je od PVC-a :)
Ali clan 'bog' to preporucuje, tu nema ovoga i onoga, sto isparava, zraci, i slicno...

Ne laki, ja ne preporucujem aluminijum, gde si to nasao? Ako bih birao, birao bih ipak drvo. Alu stolarija i drvo se koriste sve vise, PVC sve manje, to je sve sto sam rekao. Ali ti nisi u pravu za nesto vrlo vazno za aluminijum - on je jedan od najboljih metalnih toplotnih izolatora. Bez obzira na to, nije aluminijum u alu stolariji toplotni izolator, vec je izolator vazduh, kao i uvek. Sto vise vazdusnih komora, to je skuplji profil. Ko i zasto tura PVC, to ne bih znao i ne znam da li se to zaista i radi. Jesi li siguran. Imao sam prilike da vidim neke profile i ne secam se PVC-a - samo al i vazduh. Malkice si me razocarao laki, a bas si lepo poceo.

U svakom slucaju, veliki pozdrav od mene i hvala ti za post jos jednom.
 
bog":3k4bryp4 je napisao(la):
Ne laki, ja ne preporucujem aluminijum, gde si to nasao? Ako bih birao, birao bih ipak drvo. Alu stolarija i drvo se koriste sve vise, PVC sve manje, to je sve sto sam rekao. Ali ti nisi u pravu za nesto vrlo vazno za aluminijum - on je jedan od najboljih metalnih toplotnih izolatora. .

...metals like aluminum are very good conductors of heat..

SKJ, borac protiv laži :D
 
@ EC Tema nikad nije bila zanimljivija, nikad vise postova, nikad vise citanja, nikad vise ontopic tema za diskusiju. Slobodno mi se zahvali sto sam zaustavio svadju i propagiranje parking servisa.
 
skj":3gbn8y8j je napisao(la):
bog":3gbn8y8j je napisao(la):
Ne laki, ja ne preporucujem aluminijum, gde si to nasao? Ako bih birao, birao bih ipak drvo. Alu stolarija i drvo se koriste sve vise, PVC sve manje, to je sve sto sam rekao. Ali ti nisi u pravu za nesto vrlo vazno za aluminijum - on je jedan od najboljih metalnih toplotnih izolatora. .

...metals like aluminum are very good conductors of heat..

SKJ, borac protiv laži :D

Metali su generalno dobri provodioci toplote, ali ovde sam mislio na stolariju od celika i od aluminijuma, tu je bolji al. Drvo je jos bolje od al, ali nije metal.
 
Nije čak ni najbolji od metalnih, medju najboljim provodnicima toplote je medju metalima . Obrni, okreni, neistina.

Nego, jel zanima nekog šta su rekli majstori kada sam ih odveo u jedan stan u belvilu da ga razlupaju i adaptiraju a ja ih ispitivao kako je šta uradjeno? Inače jako dobri majstori, vkv zidari iz Crne Trave (proveravao sam im LK )
 
Kazem ti, ja sam mislio za domen stolarije, celik provodi bolje toplotu od al, ne znam koji se jos metali koriste, ali ima neki parametar tipa specificna toplota ili tako nesto, znas i sam kad uhvatis celik i al, zimi i leti, razlika je velika.
 
bog-icevicu legendo stvarno si utreniran da prosipas dezinformacije... Kralju idi posveti se lepsim stvarima u zivotu naprimer trcanje, nadji devojku, sex ( sve u svoje vreme ), nadji nekog prijatelja, prosetaj kera, crtaj, procitaj neku knjigu, sali se, ucini neko dobro delo...itd itd Moras da poradis na sebi malo delujes mi kao da jedva da imas prijatelja u zivotu a ko zna mozda te se familija povukla u stranu...Care opusti se malo naduvao si se kako mi deluje svih tih otrova kroz svoj zivot pa ti sada ceo svet kriv oko tebe a ponajvise Belvil zarad 10 ili 20 evrica koje dobijas da pljujes i trujes na mesecnom nivou !!! Jos jednom decace ili cikice MOJNEEE bre da kasljes u prazno ubijas ovaj forum bez ikakvog razloga...Evo culi smo te procitali slazemo se da su ti zapazanja halucinarna i neopravdana ali bas oko svega sto se trudis iz petnih zila da prilozis( kvalitet,cene,materijali,farbe i ko zna vec sta zatim EU i Srbija... ) ubedjen sam da mislis i da je benzin ista cena u Srbiji i EU bas kao i materijal o kom kijas neumorno....znam bog-icevicu upravu si i za istrazivanja da isti mercedes kad je u EU ide 120km/h na 500 obrtaja a u Srbiji na 2000.... valjda zato sto nije isti benzin nas je domaci je daleko jeftiniji jbg ubije vozaca iza dok stoji na semaforu od toksicnih gasova sa primesom uranijuma i plutonijuma.... Sve bre imamo toksicno ovde sve neki troglavi i setoruki setaju nasim gradom....

Prijatelju dzaba krecis za losim marketingom Belvila, koliko god se ti jadno trudio stanari i posetioci naselja samo imaju reci hvale ali bas svega o cemu ti pricas u totalnoj negativi... Filozofiras, svadjas se, kukas Igoru ( to mi je najsmesniji deo inace ), vredjas,dezinformises na kraj krajeva brukas se neprestano....

Ti si care ubedio sam sebe da cinis dobro radeci lose :) Evo svi smo te prepoznali na forumu ... zaista postojis ali primeni to i u zivotu naravno bolje nego sto ovde to cinis, dozvoli ljudima da te vide a ne da se krijes iza tastature i da trujes koristan forum kao sto je ovaj!!!

Vise mi delujes kao bog koji nemoze da nadje mesto u drustvu pa licnu frustraciju lecis za sitne pare prosipajuci lazi o Belvilu... Sad bi ti jos rekao jos par reci ali nije mesto za forum... Kapiras ti mene znam ja citajuci moje pisanije crven kao babura :) Ajjj sad opleti koliko ti je mila volja ali ikreno mi te je zao jer ti zaista zelim dobro ali jbg prvo se pogledaj u ogledalo pa onda stepenik po stepenik i jednog dana ces se razvedriti i postati bolji covek... Ziveo ti meni bogicevicu u svakom slucaju!!!!
 
U pravu si skj, moja greska, nikad ne bih rekao, ali tabela ne laze. Sad se ja pitam zasto onda uopste aluminijum, a ne celik? Za termicku izolaciju to ionako nije bitno, izolator vazuh, ne al, ne celik. Mada mi je cudno, jer zimi je celik hladniji, a leti topliji od al, ne znam, verovatno to nema veze sa provodljivoscu toplote.
 
Zimi i čelik i Al imaju istu temperaturu. Mrzi me da objašnjavam, svako sa završenom srednjom a da je imao fiziku zna da objasni zašto je subjektivan osećaj drugačiji od materijala do materijala, a i kakve to veze ima s Belvilom uopšte.

Do sada smo nakupili više grešaka, hajde da se potrudimo da ih ne bude više.
 
Ma znam da je sama temperatura ista, to ne treba da mi objasnjavas, ali mislio sam da ta specificna toplota ili subjektivna toplota, kako god se vec zove, ima neke veze i sa termickom provodljivoscu, a verovatno nema. Eto vidis da je dobro sto si ostao, naucismo nesto :) Kad se samo setim prica nekih masjtora, jos im ja sve verovao... Sve ovo nema veze sa Belvilom, ni sa celom pricom genralno, ali u tom smeru je otisla diskusija, pa se ja izvinjavam lakiju za aluminijum izolator-provodnik gresku. U svakom slucaju, zarobljeni vazduh u komorama je uvek izolator, bez obzira na sam materijal za konstrukciju stolarije i njegovu provodljivost. Jel onda laki u pravu za PVC u alu stolariji, bolje da odmah pitamo tebe skj, sta ti kazes? :)
 
Koji vazduh je izolator???
U komorama profila?
Hahahhaaa :)
Ajde proguglaj malo...
Termicki most, veliki problem, znas ;-)
Za prozore se koristi tzv. Al profil sa termo prekidom. Taj termo prekid je nista drugo do plasticni (PVC) deo izmedju spoljnog i unitrasnjeg dela aluminijuma
86e5ea31f06cb1a1a2f33e8f47140f3c.jpg
b0d253369a95c9a44123719889271e8f.jpg
 
bog":2cg6r1jy je napisao(la):
Polako micoboj, bez nervoze, ne treba razbijati nista, da ne kazem da je u nekim postovima bilo i prakticnih saveta u slucaju AKO se pojavi radon, kojeg ti verovatno i nemas u stanu. Mislim da je bilo i za dioksin, ne secam se. U svakom slucaju ne zelim nikoga da nerviram, a informacije nikome ne skode. Nego, kako ti znas da vec nemam stan u naselju?
Нимало нисам нервозан. Поента мог поста је била да нема сврхе расправљати о нечему што се не да исправити.
Да имаш стан у Белвилу био би и те како задовољан као и огромна већина нас који имамо.
 
Aaa, secam se, kao neka plasticna lajsnica, ja se istripovao da su komore napunjene PVC-om :)

A sto mislis da vazduh nije izolator, pa sta je u komorama ako nije vazduh? Cemu uopste komore? Valjda je vazduh glavni i najjaci termicki izolator (i u alu stolariji i u PVC stolariji, Ytongu, giter bloku, stiroporu, vuni). I staklo je dobar izolator po onoj tabeli (sto me najvise iznenadilo), ali jos je bolje ako postoji sloj vazduha izmedju slojeva stakla. Eto ispostavilo se da je sam celik kao materijal bolji izolator od samog aluminijuma (iako je alu profil navodno termicki bolji od celicnog), ali vazduh ih sve debelo sije, pa bi trebalo da je ceo fazon u vazduhu.
 
bog":1hhsus7t je napisao(la):
Aaa, secam se, kao neka plasticna lajsnica, ja se istripovao da su komore napunjene PVC-om :)

A sto mislis da vazduh nije izolator, pa sta je u komorama ako nije vazduh? Cemu uopste komore? Valjda je vazduh glavni i najjaci termicki izolator (i u alu stolariji i u PVC stolariji, Ytongu, giter bloku, stiroporu, vuni). I staklo je dobar izolator po onoj tabeli (sto me najvise iznenadilo), ali jos je bolje ako postoji sloj vazduha izmedju slojeva stakla. Eto ispostavilo se da je sam celik kao materijal bolji izolator od samog aluminijuma (iako je alu profil navodno termicki bolji od celicnog), ali vazduh ih sve debelo sije, pa bi trebalo da je ceo fazon u vazduhu.

Vazduh jeste dobar izolator (u neku ruku) ;-)
Ipak mi tela oblazemo garderobom da bi sacuvali svoju temperaturu :D

Ajd ovako. U imas 'komore'.
Idealno bi bilo da spoljna i unutrasnja strana nemaju nikakav kontakt. Ali to sa komorama nije slucaj zar ne?
Preko 'poprecnih' zidova profila temperatura (hladnoca) se prenose na drugu stranu. Kod PVC-a je to manje izrazeno, posto je materijal sam po sebi manje toplotno provodan, ali kod aluminijuma koji je odlican temperaturni provodnik se primenjuje termo prekid u vidu 'umetka'.
Sto se stakla tice, vazduh izmedju je standard vec godinama, ali to za 21 vek nije dovoljno. Mnogo je efikasnije da u medjuprostoru bude argon, ali je svakako najbolje resenje vakuumiranje.

Inace, posto se raspisasmo o prozorima, a tema je Belvil, da dodam i to da je po meni cika misko u ovo naselje trebao da ugradjuje nesto ovakvo:
38775140ce318df0cfaf55d550c2924f.jpg

Al profil sa pvc termoprekidom i drvetom.
Spoljna strana je Al, a unutra drvo.
Em dobro toplotno svojstvo, em toplina materijala i njigova prirodnost.
E time bi cika misko delimicno opravdao nacin kako je reklamirao naselje.
I da ponovim jos jednom izjavu od pre par meseci:
Nazalost, misko nije bio ekskluziva u stednji pri izgradnji i skupljoj prodaji. Drugi su u tom trenutku bili jos mnogo gori.
 
Ok, hvala ti laki, sad mi je lakse, vec sam poceo da sumnjam da je i vazduh kao izolator neka nova zabluda :) U principu, komore su zarobljeni vazduh, isto kao i garderoba, odnosno mehurici u Ytongu, itd. Znaci optimalno je alu + drvo + termo prekid + argon ili vakuum, pa onda jos samo da se ugradi neka elektronika i robotika za automatsko pranje :) Dobro laki, a koja je po tebi varijanta stolarije bolja, cisto termicki gledano, alu sa komorama (sa ili bez termo prekida) ili celik (neki obican cetvrtasti profil)? Sta igra vecu ulogu u realnom zivotu sa realnim profilima, vrsta materijala ili broj komora? Da bi bili ontopic, recimo da hocu da zastaklim terasu u Belvilu :D

Inace, nisam ovde bio godinama, ali vidim da i dalje mora da se pazi, sta se prica, ko se pominje... Ti dosta smelo pominjes gazdu, cudi me da te nisu izujedali do sad :)
 
Vrh