Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Cobretti":l8zhqys8 je napisao(la):
Najgore je kad su reklame...
Potpuno se isto cuje u svim sobama mog stana, zato i nemam blagu predstavu sa koje strane dolazi, verovatno iznad...

A što nisi zvao obezbeđenje, pa neka ga oni opomenu ili, ako neće da stiša, pošalju prijavu komunalnoj policiji? Pišeš o tome već koliko se sećam dve godine; nije valjda da tako sediš i trpiš - ti si onda super komšija :D

Imaš definisano to oko buke u pravilniku o kućnom redu i po tom osnovu oni imaju pravo da ga upozore, a komunalna policija može da mu napiše prijavu i kazni ga valjda 5000 RSD. To sve pod uslovom da zaista pušta glasno muziku ili TV.
 
Malo malo, pa neke vesti iz Belvila :)

497805_bahato-parkiranje-01-foto-citalac-blica_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/483452 ... parkiranja
 
Erysimum Cheiri":1s2jibvp je napisao(la):
Cobretti":1s2jibvp je napisao(la):
Najgore je kad su reklame...
Potpuno se isto cuje u svim sobama mog stana, zato i nemam blagu predstavu sa koje strane dolazi, verovatno iznad...

A što nisi zvao obezbeđenje, pa neka ga oni opomenu ili, ako neće da stiša, pošalju prijavu komunalnoj policiji? Pišeš o tome već koliko se sećam dve godine; nije valjda da tako sediš i trpiš - ti si onda super komšija :D

Slažem se. Pre 2-3 godine, neko je lupao zidove oko 22h.
Pozvao sam obezbeđenje, rekao koji sam sprat, odakle mi deluje da zvuk dolazi i ostavio njima da skontaju odakle dolazi i ko lupa. Ili su to skontali ili je ta osoba baš tada završavala svoje lupanje - u svakom slučaju prestalo je ubrzo.

Pozovi obezbeđenje i očekujem da će ti pomoći.
 
stf":89z3p7rh je napisao(la):
Све у свему, као што рече Лаки72, у септичкој јами архитектуре транзиционале Београда 21. века, Белвил јесте при врху са квалитетом...

Znam da ste me se uzeleli, pa reko, aj opet da sidjem malo dole medju elitiste...

Sve si u pravu stf, ali ovo za kvalitet - nisi. Cigla i/ili beton su bili i ostali pojam kvaliteta u odnosu na Ytong kojim je gradjeno ovo naselje (poznato jos i pod nazivom Shabanville). Stara gradnja je bolja i po drugim parametrima, a ko hoce "novo", bolje da uzme staro, pa onda renovira i bolje i kvalitetnije, plus moze i da prodje jeftinije u celoj prici. Za one koji ne znaju, Ytong je u stvari Siporeks, koji je morao biti prekrsten, jer je dosao na los glas zbog radioaktivnosti (otpadna sljaka od visokih peci, jako toksicna stvar). E sad Ytong je kao satro bolji, mada je i Stepa zidan opekom, a ovde su se jajarili za svaki dinar. Ako se naselje sazida od Ytong-a, cemu onda dalja prica o kvalitetu? Vrhunske Ariston bojlere, Midea klime, elitnu italijansku keramiku, PVC, zizljiv parket, jeftine liftove i ostalo, nema smisla ni pominjati. Ako su ljudi ubedjeni da je to kvaltet i ne znaju za bolje, zasto im rusiti snove, pa jel tako? Samo da podsetim, SFRJ lifotvi su radili i po 50 godina bez kvarova, kod drugara u centru, Schindler lift iz 1906 radi ko sat, a ovde, malo, malo, pa kvar. A da, ljudi stalno pricaju o lokaciji, sto mi uopste nije jasno. Prvo, koja je prednost biti blizu toplane, GSP-a ili buduce autobuske stanice? Ima i gluplje, kao Arena je neka ekstra lokacija... Za sta? Zbog cega? A okolni blokovi kao ne valjaju? Cista glupost i navlaka za naivne. Ko bas posto-poto hoce kod Arene, lepo uzme u 22. bloku stan u kulicama, za manje kesa i u lepsoj okolini nego u okolnoj novogradnji. Moze i 24. 28. 29. sve dobra stara gradnja, a ista lokacija, ako je to bitno. Moze i jeftinije, evo od Medakovica do Arene stize se kolima za 8-9 minuta ili manje, a stanovi dobri i skoro pa dzabe.

A i Relja je u pravu za malogradjanstinu. Naselje se JESTE prodavalo kao elitno, sto je mozda bilo ok kao "marketinski" potez, mada su mnogi to shvatili bukvalno, pa se sad osecaju nadljudima u odnosu na ostale stanovnike NBG-a. Doduse, u naselju ima normalnih i prijatnih ljudi, ali ima i skorojevica, malogradjana, "seljaka" (mislim primitivaca, ne zemljoradnika, njima svako postovanje), menaDJera, sitnih muvara, "investirora", politicara, tajkuncica itd, a njihov procenat nije mali. Ne zelim nikoga da uvredim, ali nisam ni kriv ako se neko prepozna :) Ja te ljude pre svega vidim kao jako napaljene (iz bilo kog razloga i u bilo kom smislu): npr. na "kvalitet" samog naselja, na pare, na auto, na posao, na "resavanje problema u naselju", na prosipanje pameti, itd. Sto bi se reklo - "lozane". Cim se neko toliko lozi (cesto bez ikakvog posebnog razloga), on odaje sebe kao jako slabu i iskompleksiranu licnost. Prava elita, intelektualna, finansijska ili bilo koja druga, ponasa se potpuno drugacije i pre svega je relaksirana. Cesto sam imao prilike da se licno uverim da su takvi ljudi prijatni za razgovor, cak i u situacijama kada su stavovi suprotni, a tek koliko su vispreni i duhoviti... Ovde se pre svega radi o kvazi-eliti. Ustvari, ovo nije ni kvazi-elita, prava kvazi-elita je kupovala kuce Karingtonke na Bezaniji negde krajem '80-ih. Ovi novi oce u elitu, jer je tako pisalo u prospektu, e cvrc! Citajuci ovaj forum na kome vladaju nervozni i nadobudni likovi uvek spremni za svadju (sestra ljubicica, seboj, nevenko, itd), covek stvarno stice los utisak o stanovnicima naselja. E, nisu svi takvi, prvi ja nisam i ne zelim da budem sa takvima, zato me i nema ovde.

Ovo je moglo da bude idealno mesto za razmenu bitnih informacija i misljenja. Kad sam rekao da postoji potencijalno opasan pravni problem, jer se kupuje stan koji je u startu pod hipotekom, "elitisti" su me odmah napali i zurno se vratili svom razglabanju o bezveznim tricarijama. Znaci, poznaju zakone bolje od advokata? Kad sam zapitao ljude sta misle o spustanju cene sa 2000 na 1600 i manje EUR, jer im je tako jednim potezom u jednom danu stan obezvredjen 20%, odmah su svi graknuli kako to nije istina, bas nas briga i sl. Aaaaa kapiram, interesantnije je svadjanje, drama, hvalisanje i proveravanje da li su mikronski travnjaci podsisani, nego gubitak trzisne vrednosti stana? Pa jes vala, sta je to koja desetina hiljada EUR za "elitiste" :) Ova sestra ljubicica i sebojcic su upropastili forum noise-om, offtopic-om, svadjom, hvalisanjem i jos plus kvare imidz naselja svojim kvazi-elitisanjem. Alo bre sestro i ti seboju, jel imate vi zivot uopste? Dan i noc ste ovde, kao zapete puske uvek spremni na svadju, oteraste sve normalne ljude sa foruma, aj oldaite malo, ima i lepsih stvari u zivotu od hvalisanja i prepucavanja.

Vracam se opet za koju godinu, popravite se do tada...
 
А што га написа свака ти част. Од мене плус ко Вучићев небодер!
 
Ti beše onaj što je u početku tvrdio da je kupio ovde stan, a onda si malkice to smetnuo s uma pa izjavio da nemaš ovde ništa...i imao si ovde jezički proliv mesecima o belvilu. I šta tebe briga ko ima život a ko ga nema. I koga briga šta ti pričaš o automobilima ili o stanovima... lupaš nepismeni čoveče.
 
Sister":3fsuxwfh je napisao(la):
Ti beše onaj što je u početku tvrdio da je kupio ovde stan, a onda si malkice to smetnuo s uma pa izjavio da nemaš ovde ništa...i imao si ovde jezički proliv mesecima o belvilu. I šta tebe briga ko ima život a ko ga nema. I koga briga šta ti pričaš o automobilima ili o stanovima... lupaš nepismeni čoveče.

Ma neeeee sestro slatka, skroz si izlapela, ali podseticu te: ja sam onaj koji ne zeli tebi da govori o svom imovinskom stanju. A izjavio sam sledece: krijem od svih da imam bilo kakve veze sa Shabanville-om, zbog sramote koju naselju nanosis ti i slicni tebi. Ne znam kako stojis sa zivotom, ali cinjenica je da ovde smaras ljude vec godinama o totalno besmislenim stvarima, bolje nadji neku drugu zanimaciju da moze i neka pametna tema da se povede, bez tvojih podrugljivih komentara. Ej bre, pa godine su prosle, ja dodjem ponovo, a ti ista ko pre, ako ne i gora, sa sve istim dzangrizavim opaskama i napadima. Umesto gde si stari prijatelju, kako si, sta ima novo...

A ovo "nepismeni covece", heheheheee... pa sta da ti kazem, izvini ako gramatika nije na tvom nivou, ipak je ovo forum. Sem toga, zvuci mi simpaticno, jer ako sam kao nepismen dogurao do najvisih akademskih titula i zvanja, onda sam ja jos i sposobniji baja nego sto sam mislio :D Veruj mi bilo bi te sramota za ovo sto si rekla, samo kad bi znala ko sam i sta sam, ali nema veze... bog prasta... u stvari, mozda se i stvarno upoznamo jednog dana, pa komsije smo majku mu ;)
 
Sister":7tvs7hm0 je napisao(la):
Ti beše onaj što je u početku tvrdio da je kupio ovde stan, a onda si malkice to smetnuo s uma pa izjavio da nemaš ovde ništa...i imao si ovde jezički proliv mesecima o belvilu. I šta tebe briga ko ima život a ko ga nema. I koga briga šta ti pričaš o automobilima ili o stanovima... lupaš nepismeni čoveče.

Ne hrani trola :twisted:
 
Jel zna neko mozda kako se kaze "get a life" na latinskom? Mislim da bi me elitisti tako bolje razumeli, jer oni samo latinski i pomalo engleski parlaju :D
 
Pa to pokušavaš sve vreme ovde da nam kažeš!! U tome je stvar! :idea: Tajanstveni stranče, sa dobro sakrivenim imovinskim stanjem i još sakrivenijim akademskim zvanjem. Ajde malo da spikamo English, samo izostavi fraze iz drugorazrednih američkih filmova tipa "Get a life", "I dont give a shit" i slično. A čudno mi je da si kući u ovo vreme ti koji si takav achiever. Ja koja i nemam ništa trenutno sam na toplim morima. Ne mogu da spavam od vrućine. So, whats up doc?
 
Svevisnja bu******** ponovo na delu.

Opet mama zaboravila da mu da pilulice...
 
bog":3rfbepdx je napisao(la):
Sister":3rfbepdx je napisao(la):
Ti beše onaj što je u početku tvrdio da je kupio ovde stan, a onda si malkice to smetnuo s uma pa izjavio da nemaš ovde ništa...i imao si ovde jezički proliv mesecima o belvilu. I šta tebe briga ko ima život a ko ga nema. I koga briga šta ti pričaš o automobilima ili o stanovima... lupaš nepismeni čoveče.

Ma neeeee sestro slatka, skroz si izlapela, ali podseticu te: ja sam onaj koji ne zeli tebi da govori o svom imovinskom stanju. A izjavio sam sledece: krijem od svih da imam bilo kakve veze sa Shabanville-om, zbog sramote koju naselju nanosis ti i slicni tebi. Ne znam kako stojis sa zivotom, ali cinjenica je da ovde smaras ljude vec godinama o totalno besmislenim stvarima, bolje nadji neku drugu zanimaciju da moze i neka pametna tema da se povede, bez tvojih podrugljivih komentara. Ej bre, pa godine su prosle, ja dodjem ponovo, a ti ista ko pre, ako ne i gora, sa sve istim dzangrizavim opaskama i napadima. Umesto gde si stari prijatelju, kako si, sta ima novo...

A ovo "nepismeni covece", heheheheee... pa sta da ti kazem, izvini ako gramatika nije na tvom nivou, ipak je ovo forum. Sem toga, zvuci mi simpaticno, jer ako sam kao nepismen dogurao do najvisih akademskih titula i zvanja, onda sam ja jos i sposobniji baja nego sto sam mislio :D Veruj mi bilo bi te sramota za ovo sto si rekla, samo kad bi znala ko sam i sta sam, ali nema veze... bog prasta... u stvari, mozda se i stvarno upoznamo jednog dana, pa komsije smo majku mu ;)

Tipičan primer osobe koja je nešto želela da ima u svom životu a ne može pa po tome pljuje.... A tek ovo " jer ako sam kao nepismen dogurao do najvisih akademskih titula i zvanja, onda sam ja jos i sposobniji baja nego sto sam mislio " ... Osoba koja ima titule i zvanja ne ide po forumima i ne pise o tome ( bar ne na forumima ovog tipa ). Ako je tačno da ti imas tolike titule i zvanja ( nadam se ne nekog kvazi fakulteta tj segamega i slično ) onda je ova Srbija otisla u tri lepe... :violina:
 
Sister":12n3vcwh je napisao(la):
Pa to pokušavaš sve vreme ovde da nam kažeš!! U tome je stvar! :idea: Tajanstveni stranče, sa dobro sakrivenim imovinskim stanjem i još sakrivenijim akademskim zvanjem. Ajde malo da spikamo English, samo izostavi fraze iz drugorazrednih američkih filmova tipa "Get a life", "I dont give a shit" i slično. A čudno mi je da si kući u ovo vreme ti koji si takav achiever. Ja koja i nemam ništa trenutno sam na toplim morima. Ne mogu da spavam od vrućine. So, whats up doc?

HAHAAHHAA, kazem ja, lozane koje seju besmisleni noise! Sta sad, hoces da pokazes kako znas engleski? Pa lepo sam pitao "ko zna LATINSKI", da bi i Cheiri razumeo, a ne engleski, ocigledno ti je suvise komplikovano da to povezes. I sta ti znaci to "ja sam na toplim morima", kao to je neki uspeh, pa treba da ti zavidimo, sta li? Najblaze receno - STRASNO! Tako ti godinama besmisleno lupetas u prazno, zivot ti prodje u dzangrizanju, samu sebe bre jedes, a ostale smaras, pa zasto bre sele?

Ako do sad nisi shvatila, dzabe ti je radoznalost i provociranje na temu moje imovine, ja se i inace ne primam na to ko, sta i koliko ima, prerasto sam takva takmicenja jos u pubertetu. Pogotovu nemam obicaj da se hvalisem po forumima, to je vise stvar vaspitanja. Preferiram i visoko vrednujem skromnost kao vrlinu, bez obzira na necije imovinsko stanje, a isti principi vaze i za mene licno. Pitaj Cheirija, on je naisao na tvrdo kad je poceo da se lozi i hvalise, on zna vise o meni, samo on je posebna elita, pa moras da mu se obratis na latinskom :) Aj plakni se u moru i uzivaj.

Nego sad se nesto mislim sele, da se ja otelotvorim u obliku oca Makarija, izgleda da tvoj slucaj lece samo njegove metode :D
 
bokili84":273ec2uk je napisao(la):
Tipičan primer osobe koja je nešto želela da ima u svom životu a ne može pa po tome pljuje.... A tek ovo " jer ako sam kao nepismen dogurao do najvisih akademskih titula i zvanja, onda sam ja jos i sposobniji baja nego sto sam mislio " ... Osoba koja ima titule i zvanja ne ide po forumima i ne pise o tome ( bar ne na forumima ovog tipa ). Ako je tačno da ti imas tolike titule i zvanja ( nadam se ne nekog kvazi fakulteta tj segamega i slično ) onda je ova Srbija otisla u tri lepe... :violina:

Ne brini bokice sine ima cika sve, pa i vise od toga, ali em nisi lepo vaspitan da postujes druge, em ovo nije mesto za hvalisanje, a imati stan u Shabanville-u zaista nije razlog za nadmenost. Ja sam realan i otvaram ti oci - kupio si stan u kosnici od Ytonga - nisi elita - isto zivis ko 300.000 drugih na NBG-u - nemoj da se lozis za dzabe - budi i ti realan, to mnogo znaci u zivotu generalno.

Na forum moze da dodje svako i ti nemas pravo da odredjujes ko sme, a ko ne. Zapamti, mi se ne vidimo i nikad ne znas s kim pricas. Zato ni ti, ni sele, niti bilo ko drugi ne bi smeli da vredjate, jer jednog dana moze da vas bude mnogo sramota. Zamisli da se kojim slucajem upoznamo? Zato smanjite dozivljaje, upristojite se, oladite sa mrznjom i ponizavanjem, a mogli bi i sa bezveznim temama. Evo listam malo thread, dok sam pri kompu, pa vi bre potorsiste citave godine na svadju i glupe prazne price. Prednjace sis i cvetic Cheiri.

Inace ja sam sa BU, ni ja nisam ljubitelj kvazi-faksova, ali ni kvazi-elite, mada i to su ljudi i sve ih treba ih postovati (faxove) ili bar imati razumevanje za njihov slucaj (elitu). Ni to nije neka stvar za hvalisanje, ne mislim da sam elita, nadcovek ili u bilo kom smislu bolji od drugih, iako sam daleko dogurao. Nego ova sestra pretera sa ponizavanjem. Pa sta da sam stvarno nepismen? Ovo je kao njen thread samo za pismenu elitu? Meni ste smesni i brukate naselje. A i Srbija je tu gde je zbog tebe, sestre i slicnih, i bice sve dok se Srbi ne promene.
 
Anabela":6l8756lq je napisao(la):
Ubi pus ibi evacuo

JAOOO secam se i ove, hahaha, majko mila, pa to sve ista ekipa pacenika i dalje ovde

eve ga i nevenko, onaj sto je nekom bese pretio kamom, hhahhahaaa...

gde su bre normalni ljudi, pouzdano znam da ih ima u naselju? ili su ovo i dalje padobranci iz barake na ulazu?
 
Prvo mesto na repubkickom takmicenju iz latinskog jezika ..a ti meni evo oveee.....
 
Anabela":21vq532u je napisao(la):
Prvo mesto na repubkickom takmicenju iz latinskog jezika ..a ti meni evo oveee.....

Pa da budem iskren, zaista mi je drago da vidim ovde tebe i sve ostale, pogotovu zenski svet (bilo je bas interesantnih avatara, hehe). Imam osecaj ko da se stvarno znamo, ali sva ta hejterska atmosfera i hvalisanje... stvarno ne kapiram. Evo i ti sad ne kazes, gde si sefe, bla, bla, nego "ja osvojila prvo mesto u takmicenju". Cemu to? Koga je briga? Ja recimo imam pun plakar diploma i diplomica (nikad ih nisam uramljivao ko neke lozane), ali to nikoga ne zanima, cak ni mene. Jedina osoba koja je tome pridavala znacaj je moja keva, ali takve su sve mame. Bolje ti i sis sibnite neke slike s mora, pa da vidis kako ce to da nas zanima :)
 
Citajuci tvoju poslednju poruku, zakljucujem da ti je majka fina zena I pravilno te usmeravala u zivotu I samo zbog toga te necu napadati...ocekujem uskoro novu gradjevinsku temu Beograd na vodi vidimo se tamo....pozdrav
 
Anabela":75xqcmxv je napisao(la):
zbog toga te necu napadati...

Hvala na tome lepa Ana, eto uspeo sam bar tebe da odobrovoljim :)

Vidim da na forumu ima gomila arhitekata, svuda samo ne u ovom thread-u, svasta pametno i interesantno moze da se procita. Dzangrizala su uspela da oteraju stf-a, ali mozda bi mogao da se vrati i on i drugi? Neka dodju ljudi, neka kazu ko sta misli, i pozitivno i negativno, to ne treba nikome da smeta, a mi laici mozda nesto i naucimo usput. Cuti strucno misljenje i to besplatno - pa to je prava stvar! Bacio sam malo oko na B67A, to ce sad biti zanimljiva konkurencija Belville-u u neposrednom komsiluku, pa mozemo da cujemo i neka poredjenja. Evo ga konkretan predlog: ajde da dzangrizala uzmu "godisnji" na forumu, malo iskuliraju sa napadima i ujedanjem, pa da se arhitekte usude da dodju i pocnu da postuju. Svakako bi bilo bolje citati njih nego lokalne kompleksase, njihovo hvalisanje i omalovazavanje drugih.
 
bog":1bv18jeh je napisao(la):
Sister":1bv18jeh je napisao(la):
Pa to pokušavaš sve vreme ovde da nam kažeš!! U tome je stvar! :idea: Tajanstveni stranče, sa dobro sakrivenim imovinskim stanjem i još sakrivenijim akademskim zvanjem. Ajde malo da spikamo English, samo izostavi fraze iz drugorazrednih američkih filmova tipa "Get a life", "I dont give a shit" i slično. A čudno mi je da si kući u ovo vreme ti koji si takav achiever. Ja koja i nemam ništa trenutno sam na toplim morima. Ne mogu da spavam od vrućine. So, whats up doc?

HAHAAHHAA, kazem ja, lozane koje seju besmisleni noise! Sta sad, hoces da pokazes kako znas engleski? Pa lepo sam pitao "ko zna LATINSKI", da bi i Cheiri razumeo, a ne engleski, ocigledno ti je suvise komplikovano da to povezes. I sta ti znaci to "ja sam na toplim morima", kao to je neki uspeh, pa treba da ti zavidimo, sta li? Najblaze receno - STRASNO! Tako ti godinama besmisleno lupetas u prazno, zivot ti prodje u dzangrizanju, samu sebe bre jedes, a ostale smaras, pa zasto bre sele?

Ako do sad nisi shvatila, dzabe ti je radoznalost i provociranje na temu moje imovine, ja se i inace ne primam na to ko, sta i koliko ima, prerasto sam takva takmicenja jos u pubertetu. Pogotovu nemam obicaj da se hvalisem po forumima, to je vise stvar vaspitanja. Preferiram i visoko vrednujem skromnost kao vrlinu, bez obzira na necije imovinsko stanje, a isti principi vaze i za mene licno. Pitaj Cheirija, on je naisao na tvrdo kad je poceo da se lozi i hvalise, on zna vise o meni, samo on je posebna elita, pa moras da mu se obratis na latinskom :) Aj plakni se u moru i uzivaj.

Nego sad se nesto mislim sele, da se ja otelotvorim u obliku oca Makarija, izgleda da tvoj slucaj lece samo njegove metode :D


Moj otac se ne zove tako. Dotičnog zadrži za sebe. Uostalom, nema on nadležnosti nadamnom.

A što se drugih stvari tiče, stvarno, zbunio si me. Ne znam šta da kažem. Nije mi čak ni smešno. :?: Toliko toga ludog....sve izokrenuto....ko je ikada vređao, omalovažavao, bilo koga, proterao arhitekte, izjavio za sebe da je prokleta "elita" zato što stanuje u belvilu, pljuvao po drugima..evo ja otvoreno priznajem da sam džiberka u svakom smislu. I sve dalje u tom smislu. :?
 
Ti ili nista ne kapiras ili uopste ne umes da se nasalis, pa kako bre ne znas ko je otac Makarije? Nisi cula za ono cuveno: "Varas se pticice, nijedna mi nije utekla"? Bas steta, njegove metode su blagotvorne za razne zenske probleme, ukljucujuci i nervozu.

Gledaj ovako, ovaj forum se zove "Beobuild". Posvecen je izgradnji, gradjevinarstvu, arhitekturi. Znaci ne zove se "Beosvadja", a ti prelistaj malo stranice unazad i potrazi svoje postove da vidis kakvim se tonom obracas ljudima. Ako si postena prema sebi, videces da to nije bilo lepo ponasanje. S druge strane, pretpostavljam da su komunalne teme ok i u vecoj meri, ali forum se ipak ne zove ni "Beokomunalije". Zato ako se pojavi arhitekta u thread-u, pusti coveka da kaze sta misli, da cujemo i naucimo nesto pametno, svejedno da li je misljenje pozitivno ili negativno.

Vidim bila je opsezna elaboracija na temu da li je trava "podsisana, potkresana, pokosena, potkracena, fazonirana, dezintegrisana" i tacno kakvim alatom (kosa, kosilica, trimer, sisalica, makaze, grickalica za nokte...) i naravno rezime - koliko je elitna metoda naprednija u odnosu na ostali ne-elitni svet!?!?!?! Mislim, sta reci? Samu sebe brukas, bez potrebe. Zato kazem, pusti malo i arhitekte, bar za promenu, nece ti oni nista, fini su to ljudi, ne ujedaju.
 
Vrh