Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Nisam Beograđanka. Samo sam završila OŠ Vožd Karađorđe, XII Gimnaziju i FPN, sve u istoj ulici, Jove Ilića na Voždovcu. I sada ću da završim ovo sve ružnije prepucavanje s tobom konstatacijom da je za mene seljana svako ko ne vidi dalje od svog dvorišta, ili donjeg dela leđa. I smatram uvredom, i to iskreno, da me neko naziva bahatom i bezobraznom i arogantnom.
 
Ја ти се нисам ни обратио, дискутовао сам савим нормално са другим форумашем. Тебе, Ерисмиума и Невенковића избегавам да цитирам јер ми је мучно да читам и ваше дискусије и расправе препуне елитизма са свима који се не слажу са вама. Ја расправу са тобом нисам ни почео, нити тражио.

Моје непристрасно мишљење које сам више пута покушао да изнесем је да је Белвил најбоље изграђено насеље у Београду у 21. веку али да је далеко, јако далеко од добро пројектованог насеља достојног човека 21. века. Прихватање за Европу просечног насеља као нешто "никад боље" за последицу има то да ће нам и убудуће празилук инвеститори продавати муда за бубреге. То је све.

и да се осврнем на последњу реченицу. Као што је за тебе сељана да неко не види даље од свог дворишта, а лично се у томе не проналазим, тако је за мене сељана елитистичко надобудно понашање и гледање са висине што вас пар константно радите.
 
Sekica rece sledece:

Ti uopšte nisi Beograđanin, ti živiš negde u dalekom predgrađu, zar ne? Takav rečnik sam čula i to iz usta jednog šumadijskog seljaka koji nam je psovao "majku Beogradsku", sa karakterističnim akcentom koji znamo iz one Babe koja se češlja.....

Tuzno...
Mislim da si zestoko preterala i da dugujes izvinjenje Stf-u

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Ja ne mislim i nemam nameru da se izvinjavam.
 
Колико ми је жао што од почетка нисам пратио тему!
Привукао ме је врој страница да видим шта се бистри... и сад не верујем.

Само насеље је објекат око којег се врши радња. Изговор за позиционирање комплекса. Сваки стоти пост односи се на само насеље и то доста говори о њему.

Елитизам, а да нисте из Борче или јој не тежите?! Незамисливо и чудно. Прави егоиста, комплексаш са потребом за статусним симболом мора живети у Борчи. Једнако је далеко али је јединствен избор за посебне главе. А и Београд јој је непосредно предграђе а све време је физички заштићена од тог града дошљака. Квалитет градње је ту негде, али је овде распоред архаичан и атипичан, самим тим мање досадан.

Извините што ваше шале, мењам озбиљном анализом! Сада наставите...
 
laki72":33ah8qji je napisao(la):
Mislim da si zestoko preterala i da dugujes izvinjenje Stf-u

Што се мене лично тиче, не дугује ми, јер немам потребу да чујем извињење од малограђана. Њихова вређања ме баш и не погађају. :)
 
stf":259qm13n je napisao(la):
Невенковића избегавам да цитирам јер ми је мучно да читам и ваше дискусије и расправе препуне елитизма са свима који се не слажу са вама.
Kud ti sad pade na pamet mene da cackas i prisivas elitizam i to potpuno neosnovano?

Valjda ti je iz prethodno prilozenog, ovaj ispisanog, jasno da takvo neistinito konstatovanje i neprimereno ponasanje spram cika Nevenkovica bas i nije pozeljno :D

Oprastam, prvi put je, i to bez zutog kartona. Veceras sam dobre volje. Sledeci put ce vec biti :rant: , dotle :kafa:
 
Борчанац":155bjick je napisao(la):
Колико ми је жао што од почетка нисам пратио тему!
Привукао ме је врој страница да видим шта се бистри... и сад не верујем.

Само насеље је објекат око којег се врши радња. Изговор за позиционирање комплекса. Сваки стоти пост односи се на само насеље и то доста говори о њему.

Елитизам, а да нисте из Борче или јој не тежите?! Незамисливо и чудно. Прави егоиста, комплексаш са потребом за статусним симболом мора живети у Борчи. Једнако је далеко али је јединствен избор за посебне главе. А и Београд јој је непосредно предграђе а све време је физички заштићена од тог града дошљака. Квалитет градње је ту негде, али је овде распоред архаичан и атипичан, самим тим мање досадан.

Извините што ваше шале, мењам озбиљном анализом! Сада наставите...


Tako je. Lepo se postavimo naglavačke i rešena stvar. Eeeej koliko to već traje ovde.
 
stf":2dcoocah je napisao(la):
laki72":2dcoocah je napisao(la):
Mislim da si zestoko preterala i da dugujes izvinjenje Stf-u

Што се мене лично тиче, не дугује ми, јер немам потребу да чујем извињење од малограђана. Њихова вређања ме баш и не погађају. :)


Kako mogu da te pogodim ako nemam uopšte nameru to da činim? Samo, niko ti se neće izvinjavati za ono što ima u materijalnom smislu, ili za to što ti eventualno nemaš. Ali, kada si pomenuo plemstvo :shock: :shock: .....zaista... :o U Srbiji? Na Dedinju Karići i pevaljke, i Mitrović, otkud znam. Plešemo s đavolom unazad ko zna koliko. Bilo šta nobles ili uopšte lepo, možeš samo na svom, ličnom, mikro nivou. Kakave veze Belvil ima s tim, ili Dorćol, ili Kaluđerica....
 
Зна ја да би ти, као и сви малограђани највише волела на Дедиње, али зајебана је то прича, сем етилистичког понашања и мало кеша, треба ти и политичка подобност у датом тренутку.
 
Sve za plemstvo. I za Dedinje. Ovaj Belvil mi je samo privremeno prebivalište. Evo od jutros sve nešto mislim i nije neki. :lool:
 
Milići":5b176ynw je napisao(la):
Živim u belvilu, zgrada zumbul, Đorđa Stanojevića, gledam na gsp garažu 13. sprat.
Iz stana vidim ceo grad od zemuna preko nbg, kalemegdana do istočne kapije. .... Pogled koji imam ......
Шкљоцни неки снимак па прикачи слике да видимо поглед. Можеш да поставиш слике и на теми "Видиковци Београда"
 
Bas vam je fino a sta kazete na clanak iz novosti i odgovor direkotra gsp
 
Samo naselje je za ovo vreme formiralo zajedničku crtu - terase, balkoni, prozori bez cveca .
Interesantno bi bilo čuti reč medicine i sociologa .... :p
fotografija0090.jpg

Prava groteska u odnosu na imena zgrada
fotografija0089.jpg

fotografija0088.jpg

fotografija0087.jpg

Za utehu nije sve bez nade
ima i par usamljenih terasa sa predivnim Petunijama i dr. cvecem :kk:

Srecom na BBu imamo i temu koju treba bar povremeno posetiti
viewtopic.php?f=24&t=3170
pa mozda se stanje na bolje promeni :)
 
u mnogim civilizovanim zemljama je zabranjeno drzati saksije sa cvecem na balkonima okacenim po ogradama balkona I terasa, jer pad istih mze da ugrozi zivot prolaznika.
 
Nemoraju biti okacene sa spoljen strane terase vec sa unutrasnje
 
Ko drži cveće, pogotovo spolja, na terasama ili balkonima, mora da je u kući. Ne može da putuje, nije slobodan. I psa može da vodi sa sobom, ali to cveće mora da se gleda, zaliva redovno, pažljivo.....znači, penzosi koji ne idu nigde na put ni na godišnji odmor mogu da se posvete cveću na terasama.
 
Или ако ниси баксуз и да су сви дигли руке од тебе...замолити блиску особу, комшилук, родбину да обиђе, залије, погледа пар дана док се не вратиш...
 
Vrh