Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

I ovo je stampani beton, ali uz upotrebu kalupa...

14665836174d21fed2b5068.jpg


Inace, ne brinite oko toga - stampani beton, ako se ne odrzava i lakira na svake 3-4 godine, se ionako upropasti i raspadne, tako da nece biti klizavo...
 
Kao sto rekoh problem sa nase strane, ka ulici Dj. Stanojevica, je to sto pored toga sto su staze klizave, one su i "NEOBICNO" strme. Sto se tice Airport city-ja, tamo nema male dece, i ne setaju se majke u kolicima sa bebama kao sto je to slucaj u nasem naselju, i nema decijih igralista. Na skupstini na kojoj su bili svi predsednici skupstina stanara, jedino smo se mi iz Zumbula(ulaz A) bunili zbog toga, sto je naislo na negodovanje svih ostalih predsednika, tako da ostali, treba da razmislite ko vas predstavlja!
Resenje sa gumama je idiotsko.
Od 29.01.2011 insistiramo da se ovo resi, jer dovode u opasnost nase porodice i sve one koji nam dodju u posetu, ali za do sad nista. Nijh jedino interesuje da nam uzmaju pare za odrzavanje. E pa kod nas u ulazu, NECE MOCI, sve dok se naj sitniji detalj ne resi!
Naravno da samo ako svi budemo jedinstveni u insitiranju da se ovo resi mozemo da nesto izguramo, da zastitimo se koje dolaze u kontakt sa nasim elitnim naseljem.
A tuzbe, svakako da ce ih biti!!!
 
Zaboga, pa kupite nekoliko kg soli i bacite po najkritičnijim mestima, na ulazima i tamo gde se najviše prolazi. Mislim da se so za posipanje može čak i besplatno preuzeti preko mesne zajednice ili već nešto slično tome. Ja sam jutros malo čistio ispred svoje zgrade, to bar nije teško.
Ovde sam se malo sprdao na račun te klizave podloge, ali pojma nisam imao da je to baš toliko ozbiljno. Možete vi njih pritiskati, tužiti itd, ali to nije razlog da trenutno ne pokrenete akciju, svako u svom ulazu, i lepo očistite i pospete te staze.
 
Podjednako su opasne i stepenice, i kada su ociscene od snega.....a pretpostavljam da se misli na one kose povrsine koje se spustaju do uloce. To u potpunosti i apsolutno izbegavam. Svuda je klizavo i opasno.
 
Ja sam rekao da je Blok 67 razmatrao da postave neke gume, a ne da je to neki kućni savet odlučio. Dakle to je nama predočeno kao moguće privremeno rešenje. Svakako da treba insistirati na nekom boljem i trajnom rešenju. Inače izgleda jedino kućni savet iz Zumbula upućeje kritike i primedbe Bloku 67 i kako oni kažu "samo nama smeta štampani beton".
Mislim da imamo zajednički interes (mi stanari i Blok 67) oko ovog problema. Mi da bi mogli normalno da se krećemo, a oni da bi prodali više stanova. Mislim da im takva "reklama" sa polomljenim rukama ne treba.
 
Belville je izvikano, snobovsko naselje. Pa sve zgrade su iste i simetrično raspoređene. Drveća sada nema ali dobro, sigurno će ga posaditi. Mene podseća na onaj deo Novog Beograda koji je sagrađen još 1948-1950 - čuvena Pohorska ulica. I tamo su sve kuće iste samo ne blešte kao Belvill.
 
@dedinje: kakve veze ima snobovsko naselje sa rasporedom zgrada??? Ja mislim da ćeš mnogo više snobova naći na Dedinju i Senjaku (poput novokomponovanih pevaljki i novokomponovanih biznismena). Ljude koje znam od ranije i koje sam ovde upoznao iz naselja su uglavnom fakultetskog obrazovanja, pristojni i daleko su od snobova i mišljenja da ovde živi neka elita. Da bi bio snob, moraš da kupiš nešto samo zato da bi se izdvojio od drugih i što je manje više unikatno (a ovde ima preko 1.900 stanova - pogledati definiciju snobovskog efekta u ekonomiji). Ja sam kupio stan u Belvilu zato što je u tom trenutku na tržištu to bilo povoljnije nego da sam kupio stan u paviljonima ili bloku 63 i zato i dan danas smatram da nisam pogrešio, a ne da bih se izdvojio od nekoga. Takođe, od nas koji ovde živimo ćeš pročitati kritike koje nećeš čuti od dežurnih pljuvača na Belvil jer se njihove kritike zasnivaju na tome da pljuju po nečemu zbog ličnih frustracija, a moje kritike su upućene na to da se kaže ono što je loše i da se to ako je moguće popravi.
Kao što sam više puta pisao o klizavom štampanom betonu.
 
Nisu svi stanovnici Belvilla snobovi. Mislio sam jednostavno (a u stvari pogrešno) kako je Belvill sada u modi i trendu a snobovi su oni koji žele da dobiju po svaku cenu stvari koje su u "modi" i "in" čak i ako im nisu potrebne. Ako je cena stanova u B. bila povoljna onda kompletno moje mišljenje otpada jer su ljudi koji su ih kupovali bili motivisani manjom cenom a ne pomodarstvom.
 
dedinje":35s0xjkj je napisao(la):
Nisu svi stanovnici Belvilla snobovi. Mislio sam jednostavno (a u stvari pogrešno) kako je Belvill sada u modi i trendu a snobovi su oni koji žele da dobiju po svaku cenu stvari koje su u "modi" i "in" čak i ako im nisu potrebne. Ako je cena stanova u B. bila povoljna onda kompletno moje mišljenje otpada jer su ljudi koji su ih kupovali bili motivisani manjom cenom a ne pomodarstvom.
ta konstatacija vazi za period u kome smo kupovali. Sa PDV placali smo kvadrat 2.100 e. To je bil a2008. Stari blokovi na NBG su svi odreda bili 2.500 ili 2.400 eventuano. Stare zgrade od 20 i vise godina. Nista snobovsko tu nije bilo, nego nicega drugog nije bilo da privuce paznju. To za onog ko bas ako ne mora da renovira staro i mota se sa majstorima, ne bi to nikako radio.

Bilo je jos samo jedno, Savagrad ili kako li se zove, poslah im e mail, bas uljudno odgovorise, 2-soban stan ima ima vise od 90 kvm, a cena.....ne pamtim. E to je snobovsko!!!

Za opcije po Lekinom Brdu, Vozdovcu, ono manje zgradice manji investitori....nekako....ili vise nije bilo slobodnih, ili sve po 2.500.

Belvil je bio dobra kupovina, a sam stan je lep i nama odgovarajuci.....e sad, kako bude dalje....

Niko nije prorok po tom pitanju, doslo na red resavanje stambenog pitanja, resilo se u tom trenutku onako kako je bilo zaista na trzistu i tacka.

Jos ovo moze mnogo lepse da izgleda! Belvil se menja, reako arhitekta koji je napravio plan za decje obdaniste. Videcemo na koji nacin se menja.

Da je vazduh najcistiji u gradu, nije. Malo toplana, malo Romi....nema nicega snobovskog ovde, samo je jos uvek mnogim ljudima privlacno i cekaju da cene jaos malo padnu pa da se upuste u kupovinu. Sve u svemu, nema razloga za nezadovoljstvo u smislu pljuc ne kupujte ljudi ne valja nista.. Do sada....
 
@sister,
Znas da si me iznenadila svojim komentarom, napokon i od tebe nesto logicno.
Cena u Belvillu je bila vestacki naduvana, jer su se takvi stanovi (na slicnoj lokaciji) u to vreme prodavali u velikim gradovima
Zapadne Evrope za €1800 m2. I sada je cena ista (radi trenutne ekonomske krize), samo dobijes nesto na poklon. Na primer kuhinju, garazno mesto ili nesto u toj vrednosti. Kuhinja je u skladu sa stanom. Znaci manji stan, manja i kuhinja, a za veci stan,
uz malo pregovaranja, dobijate i jedno i drugo.
Ne zaboravi koliko je standard gradjana zapadne evrope, veci od standarda gradjana u Srbiji.
To sto ste vi koji ste pozurili sa kupovinom preplatili stanove, pa one koji nisu bili te "srece" nazivate "dezurnim pljuvacima",
smatram nepostenim.
Bio sam u naselju i nisam nimalo impresioniran, osrednje gradjevine sa mnogo nedostataka.
O okruzenju u kojem se nalazi necu ni da pricam.
Mogu vec unapred da izjavim kako naselje koje se gradi na Vozdovcu, nimalo nece zaostajati za Belvillom, cak ocekujem i vise, a sve to za manje od €1300 m2.
Moja @sister, male su sanse da se Belville rasproda po toj ceni.
Zivi bili pa videli.
:kafa:
 
Imajući u vidu količinu snega koja je pala, naselje je prilično dobro očišćeno.
 
Sister":2x8tf6e8 je napisao(la):
To je bila 2008. Stari blokovi na NBG su svi odreda bili 2.500 ili 2.400 eventuano. .
2500eur/m2 za stare blokove?

to prvi put cujem!!!!

Znam da su isle cene do 1800EUR/m2 cak i ljude koji su za te pare kupovali stari stan u nekom od blokova ali da su u proseku 2500 eur to do sada nisam cuo!!!!
 
Pustolov":3k8e5kwx je napisao(la):
Sister":3k8e5kwx je napisao(la):
To je bila 2008. Stari blokovi na NBG su svi odreda bili 2.500 ili 2.400 eventuano. .
2500eur/m2 za stare blokove?

to prvi put cujem!!!!

Znam da su isle cene do 1800EUR/m2 cak i ljude koji su za te pare kupovali stari stan u nekom od blokova ali da su u proseku 2500 eur to do sada nisam cuo!!!!
Blok 24 je isao te godine 2.500! Star je 20 godina, useljen 1989. Blokovi 70, 23, cak i blok 28....sve je to oko 2.300....cak i potkovica, i blok 28.....za Ranka Tajsica na Vozdovcu u temelje nam je trazeno 2.500!

Po ceni od 2.100 se mogao naci stan u bloku 70 a, one bele zgradice od po tri sprata, blizu Kineskog trznog centra i to je bilo onako najprihvatljivije. Hej, stare zgrade one zuckaste u bloku 70, dakle samo preko puta, su isle 2.500.....

Nesto jeftiniji su bili oni blokovi u Lole Ribara ali to nam je bilo jako daleko....

Pa Bezanijska kosa je isla preko 2.000 te godine!

Stvarno....
 
Sister":29nzyfbf je napisao(la):
Pustolov":29nzyfbf je napisao(la):
Sister":29nzyfbf je napisao(la):
To je bila 2008. Stari blokovi na NBG su svi odreda bili 2.500 ili 2.400 eventuano. .
2500eur/m2 za stare blokove?

to prvi put cujem!!!!

Znam da su isle cene do 1800EUR/m2 cak i ljude koji su za te pare kupovali stari stan u nekom od blokova ali da su u proseku 2500 eur to do sada nisam cuo!!!!
Blok 24 je isao te godine 2.500! Star je 20 godina, useljen 1989. Blokovi 70, 23, cak i blok 28....sve je to oko 2.300....cak i potkovica, i blok 28.....za Ranka Tajsica na Vozdovcu u temelje nam je trazeno 2.500!

Po ceni od 2.100 se mogao naci stan u bloku 70 a, one bele zgradice od po tri sprata, blizu Kineskog trznog centra i to je bilo onako najprihvatljivije. Hej, stare zgrade one zuckaste u bloku 70, dakle samo preko puta, su isle 2.500.....

Nesto jeftiniji su bili oni blokovi u Lole Ribara ali to nam je bilo jako daleko....

Pa Bezanijska kosa je isla preko 2.000 te godine!

Stvarno....
moj ortak je kupio nov stan (u izgradnji) na bezaniji 2008 za 1300 eur m2 te uselio se 2009
to sto ti kazes su tracevi i nije istina
2008 u blok 70 je moj projatelj platio stan 1450eur m2

po tvojoj logici u vreme real estete buma u srbiji 2008 stan od 100m2 je isao za kolko 250,000 eur?
ma daj

by the way ja sam 2007 u jednom od starijih blokova kupio stan za 1100eur m2
hoces da kazes da su se sledece godine prodavali (ne reklamirali) po skoro 2.5 vecoj ceni?
nema sanse!

i ako uporedis sadasnje cene hoces da kazes da se prodaju po 50% nizoj ceni sada?

ili da to kazem ovako Miskovic je stanove u belvillu prodavo 20% nize nego sto je bila prosecna cena na trzistu tada??
 
Pustolov":3dl1nq7z je napisao(la):
Sister":3dl1nq7z je napisao(la):
Pustolov":3dl1nq7z je napisao(la):
2500eur/m2 za stare blokove?

to prvi put cujem!!!!

Znam da su isle cene do 1800EUR/m2 cak i ljude koji su za te pare kupovali stari stan u nekom od blokova ali da su u proseku 2500 eur to do sada nisam cuo!!!!
Blok 24 je isao te godine 2.500! Star je 20 godina, useljen 1989. Blokovi 70, 23, cak i blok 28....sve je to oko 2.300....cak i potkovica, i blok 28.....za Ranka Tajsica na Vozdovcu u temelje nam je trazeno 2.500!

Po ceni od 2.100 se mogao naci stan u bloku 70 a, one bele zgradice od po tri sprata, blizu Kineskog trznog centra i to je bilo onako najprihvatljivije. Hej, stare zgrade one zuckaste u bloku 70, dakle samo preko puta, su isle 2.500.....

Nesto jeftiniji su bili oni blokovi u Lole Ribara ali to nam je bilo jako daleko....

Pa Bezanijska kosa je isla preko 2.000 te godine!

Stvarno....
moj ortak je kupio nov stan (u izgradnji) na bezaniji 2008 za 1300 eur m2 te uselio se 2009
to sto ti kazes su tracevi i nije istina
2008 u blok 70 je moj projatelj platio stan 1450eur m2

po tvojoj logici u vreme real estete buma u srbiji 2008 stan od 100m2 je isao za kolko 250,000 eur?
ma daj

by the way ja sam 2007 u jednom od starijih blokova kupio stan za 1100eur m2
hoces da kazes da su se sledece godine prodavali (ne reklamirali) po skoro 2.5 vecoj ceni?
nema sanse!

i ako uporedis sadasnje cene hoces da kazes da se prodaju po 50% nizoj ceni sada?
2007. je bila jos uvek umerena godina, ja govorim bas o 2008. I sve cene koje sam navela i lokacije su rezultat samostalnog trazenja stana, dakle nisu tracevi.
Pa hej, znas onu preruznu belo zutu zgradu kod Arene koja je navodno trebalo da bude hotel.....pa ona je bila vec iznad 2000, bili u Cvetkovic Roskov agenciji i raspitivali se, a one okolne sve u stvari socijalne zgrade, 2.400-2.500.
2008. je bila ono vrh jer je verovatno Arena digla cenu NBG.
 
Sister":p0688et3 je napisao(la):
I sve cene koje sam navela i lokacije su rezultat samostalnog trazenja stana, dakle nisu tracevi.
Pa hej, znas onu preruznu belo zutu zgradu kod Arene koja je navodno trebalo da bude hotel.....pa ona je bila vec iznad 2000, bili u Cvetkovic Roskov agenciji i raspitivali se, a one okolne sve u stvari socijalne zgrade, 2.400-2.500.
2008. je bila ono vrh jer je verovatno Arena digla cenu NBG.
onda si ti nailazila na ekstremne slucajeve pa ko se upeca upeca

realno cene po kojima su prodati stanovi a ne oglasavani, nudjeni i slicno za stare zgrade na nbg nisu bile na nivou koje spominjes

ne iskljucujem da su ljudi trazili 100,000 eur za stan od 40m2 ali to je izuzetak a ne pravilo

sto se tice te ruzne zgrade vrlo dobro znam (vodio me tamo agent Bata se cimi mi se zove iz te agencije)
u pravu si ruzna zgrada, uske a dugacke sobe
hodnike im palili narkomani
on to rekalmirao da je sta ja znam super eksluziva
i pun je takvih prica kupite odma jer evo juce bilo 3000 a danas je vec 4000 a evo imam kupca na drugoj vezi
kad sam mu rekao sta me zanima i koliko nameravam da platim stan i da posto ja njega placam hocu da mi to nadje a ne da me smara sa nekim na zovi eksluzivama samo zato sto su pored arene (po meni to nije nikakva prednost) prestao je da se javlja
 
Iz Vaseg posta zakljucujem da ste Vi ocajni sto niste u mogucnosti da kupite stan u Belvilu. Zasto biste bili inace na ovom forumu sem da je to jedini nacin da nam se nekako priblizite.
 
bog":mox7ofil je napisao(la):
OK, vidim da moderatori reaguju - hvala.

Zaista mi je postalo besmisleno da citam postove gradise i stanise, a ocigledno da ni lik koga sam quotovao nije nista bolji - tako da ubuduce preskacem i njega. Ionako samo prave noise i postali su odavno dosadni, jer se samo ponavljaju.
 
Desetak aktivnih forumasa na temu " Belville "( od toga 5 brani naselje , a 5 napada), govori da je ova tema postala odavno nezanimljiva. Statisticki gledano , niste od znacaja
 
Tema ce biti malo konkretnija kada bude pocela izgradnja vrtica na prolece :)
 
@vucko: da li ima nekih novosti i oko izgradnje škole (pošto je u onom prospektu navedeno da će u naselju biti i škola)?
 
Nigde nisu ni zucnuli o tome,bila je neka vest o izgradnji skola na nivou grada pre oko mesec dana.Pominjase neku osnovnu skolu na bezanijskoj kosi ali nista kod belvila osim vec pomenutog vrtica.

Verovatno vele da u Belvilu zive mladji bracni parovi sa malom decom koja jos nisu stasala za osnovnu skolu?
 
pa valjda u onoj uvali gde se leti kupaju cigancici.....jedino tu ima jos mesta, s jedne strane vrtic, s druge skola. Ali zaista ne bih racunala da ce to tako brzo.
 
Posto planiram kupiti stan u Belvilu, interesuju me primeri lepo uredjenog enterijera, ako neko ima lepo sredjen stan, sa gipsanim radovima, djakuzi kadama, itd neka postavi pa mozda dobijem neku ideju.

Zna li neko, ili moze li predloziti neku firmu koja dobro radi enterijere, kupatila, ugradnju klimatizacije za ceo stan, jakuzija itd ?
 
Vrh