Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Pa kako što a satisfakcija što si iznervirao gomilu stanovnika belvila? malo li je?
 
Prvih sedam dana stanovanja... :)

Ja zadovoljan! Skroz na skroz. ;)

Nemam nikog u okolini koji lupa/ruši zidove, komšije (osim jednog) na spratu se uselile, nema nikog nenormalnog, uglavnom mlađa ekipa (neko sa sitnom dečurlijom, a neko bez).

Maxi u DCu standardno skup, Idea & Rodić nisu daleko... Devojka poludela kada je kod lokalnog frizera saznala cenu običnog feniranja (cca 750.00 kinti). "Domaćinska" služba radi (za sad) bez greške (neko od ekipe koja se useljavala prošle nedelje parkirao kombi na mom parking mestu u garaži, ja odmah prijavio domaćinu, on me zamolio da parkiram na prolazu u blizini svog parking mesta i da mu ostavim # mobilnog da me pozove čim se moje mesto i oslobodi, što je i uradio u narednih deset minuta). Prošle nedelje (mislim da je bio četvrtak) tokom provale oblaka primetio sam da se u garažu uliva ogromna količina vode iz kišne kanalizacije (negde oko staze za trčanje) i prijavio problem B67Au. Najavili rešavanje problema u toku naredne nedelje.

Računi stižu redovno, nemam nikakvih zamerki na rokove isporuke (kao što je bilo na početku dostavljanja računa).

KDS (neRadius Vektor) - kvalitet signala mi se baš i ne sviđa, ali čekam da im stignu digitalni risiveri i valjda će tada biti bolje.

Pre neki dan na vratima se pojavio nekakav "predstavnik" Lelekoma koji je probao da ponudi usluge svoje jadne firme ali nije čak od mene zaslužio neko objašnjenje zašto ne želim da "budem u vezi sa svetom". Živela mobilna telefonija i mobilni internet! :)

Jedno pitanjce za ostatak ekipe koja stanuje "in da hood"... Da li je neko primetio bilo kakve bube koje se motaju po stanovima (ja nisam, ali me čisto interesuje da li da unapred angažujem nekog bubošintera ili da čekam da se sitni tvrdokrilci pojave).

:gobb:
 
tebi nije dobro + radiš za deltu.
objašnjeno ti je da je sve rasulo+raspad. kakve su onda sad te pohvale da je sve odlično?!

Rodić jeste blizu.

nema buba.
 
Meni je savršeno dobro, pri čistoj svesti i zdravoj pameti sam... :) Ne... Ne radim za Deltu / u Delti. Radim za mobilnog operatera (da ne lupam reklamu).

Vidi, jedno su objašnjenja koja dobijam sa strane, a drugo je ono što vidim svojim očima. Ja skoro pa da nemam nikakvih velikih zamerki. :)

Hvala za info. ;)
 
nenad78":327fplay je napisao(la):
Meni je savršeno dobro, pri čistoj svesti i zdravoj pameti sam... :) Ne... Ne radim za Deltu / u Delti. Radim za mobilnog operatera (da ne lupam reklamu).

Vidi, jedno su objašnjenja koja dobijam sa strane, a drugo je ono što vidim svojim očima. Ja skoro pa da nemam nikakvih velikih zamerki. :)

Hvala za info. ;)
Problem koji si primetio u garaži kad pada kiša nisi ni morao da prijavljuješ. Svesni su oni toga. Ja sam ovde od marta i taj problem od tada postoji a rešavao se nešto kratko u aprilu i maju kopanjem nekakavih rupa oko Jorgovana na strani prema DCity-ju. Ništa nisu očigledno rešili što je mogućno rezultovalo paljenjem elektro instalacija u Jorgovanu (ulaz do staze za trčanje), pre par nedelja.

Telekom si, po mom mišljenju bezveze otkačio. Oni ne nude samo fiksni tel već i IPTV koji je apsolutno fantastičan i neuporediv sa radijusovom kablovskom koja je među najgorim kablovskim generalno. Takođe imaju veoma kvalitetan ADSL. Telekom mi je jedna od retkih svetlih tačaka u Belvilu.

Buba nema, ali pacova ima i to dosta! Pošto živim nisko viđam ih svakodnevno kroz prozor kako trčkaraju. Pazi se trovača koji posipaju otrov bez stručnog nadzora i bez objave. Ima i lopova takođe, posebno u ulazima i na spratovima gde ima malo stanara. Prave se da su majstori ili čistačice koje su kao omašili stan. Lično sam imao dva bliska susreta u toku radnog vremena kada sam se sticajem okolnosti našao kod kuće plus jedan nebliski susret između 4 i 5 noću.

I budi na oprezu kada na forumu iznosiš eventualne probleme na koje budeš naišao u naselju pošto ovde ima veoma strastvenih branilaca lika, dela i nedela Delta Miška.

U svakom slučaju uprkos brojnim problemima želim ti ugodan boravak u ovom resortu i nadam se da nećeš imati nikakvih problema.
 
Telekom - oličenje neposlovnosti, neljubaznosti, nepoznavanja odnosa provajder - klijent, gluposti, lenjosti,... (mogu ovako do u nedogled).
Jednostavno, firma sa kojom nikada ne želim da imam (i nadam se da neću) imati posla. :)

Hvala Belgrey! ;)
 
Zanimalo me je to u vezi lopova,da li je bilo obijanja stanova do sada???
Da li vam romi prave probleme?Koliko videh dok sam prolazio uopste ne zalaze kod vas,mislio sam da ce da preplave belville ko mravi i tu da prose i.t.d...
 
Ja evo čuh (videh) od Belgreya za krađe. Za obijanje nisam siguran da li je moguće ako se ne upotrebljava eksploziv. :)

Romi... Motaju se po spoljašnjosti naselja, preturaju po kontejnerima, vade đubre napolje, prebiraju i (uglavnom) vraćaju u kontejnere ono što izbace iz njih.
 
Nisam čuo da je bilo krađa po stanovima ali je bilo pokušaja da se uđe u stanove. U moj bar dva puta. Ali to se sve dešavalo u proleće. Posle više nije bilo ništa slično bar ne kod mene. Međutim pisalo se ovde po forumu da je bilo obijanja automobila i to u garaži. Ne znam ko je pisao o tome ali može se prelistati tema malo unazad.

Ne bih da branim Telekom pošto imam isto mišljenje kao i nenad78 o njima ali postoji jedan simpatičan podatak. Telekom ima posebnu kancelariju za Belvil koja izgleda ima neku vrstu autonomije. Oni ne rade sa klijentima koji su van Belvila. Sve poslove završavaju u sekund, veoma su poslovni, ljubazni i u samom Belvilu su fantastično infrastrukturno opremljeni. Ja sam selio svoj tel. priključak i oni su mi uradili celu proceduru i odjavu (koja inače u klasičnom korisničkom centru) traje sto godina i novi priključak. I to sve u roku od tri dana. Ja koristim telefon zbog IPTV i ADSL koji rade besprekorno. Nikada nije bilo prekida osim kad zbog požara nije bilo struje u celoj zgradi nekoliko dana.

Što se Roma iz okolnih kartonskih naselja tiče, njih ima po naselju. Stalno guraju nekakva kolica koja škripe. Idu u krug od kontejnera do kontejnera a povremeno vikendom se pojave grupice mlađih tinejdžera kod trim staze i tu se na ljuljaškama seksualno napaljuju. Međutim od kako je otvoren kafić koji je pun roditelja sa malom decom ovakve posete iz Romvila su prestale.

Ipak trim staza polako postaje okupljalište po uzoru na ostale novobeogradske blokove. Ovde se u poslednje vreme u kasnim satima okupljaju mladi bučni momci sa velikim pivskim plastičnim flašama (isto kao i svuda drugde po gradu). Oni nisu iz naselja već su posetioci DCity-ja koji su odlučili da se za male pare uroljaju i malo povataju ako uspeju da dovuku i neku napaljenu devojčicu. Bilo je svakakvih epizoda. Još interesantnije je skupljanje pijanaca seniora kod nove prodavnice u Šeboju. Tamo se popakuju na onaj zidić od žardinjere i loču. Ako se ne varam to je zakonom zabranjeno.
 
Zato sam ja lepo na sedmom spratu da me ne dotiču ti lokal pijanci. Al ne pomaže za gsp garažu noću...
 
ftj":3mf9xp18 je napisao(la):
Zato sam ja lepo na sedmom spratu da me ne dotiču ti lokal pijanci. Al ne pomaže za gsp garažu noću...
ipak je sa te strane i na toj visini fantastičan pogled ;) Pričao sam sa ljudima koji žive na gsp strani i kažu mi da nije baš strašno. Ima malo više buke oko ponoći i rano zorom oko 5.
 
Pojeftinila su parking mesta.
Nadzemna su 4700 EUR, a podzemna 8000 EUR.

Sa PDV-om.
 
Ovo je nekih 10 posto za podzemna, a cenim da nadzemna drze zatvorena, samo da bi prodali podzemna...
 
Pre nešto više od 19 meseci, podzemno parking mesto sam platio 8142€... Pojeftinjenje i nije baš značajno za ova podzemna mesta. :(
 
nenad78

U pravu si, to je bila cena podzemnog parking mesta.
Zivo me zanima da li je iko kupio nadzemno parking mesto, pre ce biti da je tu doslo do nekih kompenzacija.
 
Vrli "poznavaoci" prilika u svetu nekretnina i dalje nisu saznali cene garažnih mesta kod Megatrenda, ali i dalje klepeću kako su Belvilovska skupa. Odakle info za pojeftinjenje parking prostora?
 
Ne smem ni da zamislim koja je bila cena kod Megatrenda, budući da je kvadrat stambenog prostora bio za nešto manje od 50% skuplji nego u Belvilu, a broj garažnih mesta je neuporedivo manji...
 
Imao sam priliku da par puta budem u Belvilu za vreme Univerzijade kao volonter. Prvi put sam bio kad je bio najveći pljusak te godine i bio sam kompletno mokar dok sam stigao do poslovne zgrade. Unutra (u prizemlju) je počeo da prokišnjava plafon i one ploče su počele da pucaju pod težinom vode. doživljaj je bio neopisiv :D Ostatak sela mi je delovao skroz OK. Zanima me da li useljeni svi stanovi, tj. oni koji imaju vlasnike? Par puta sam noću (oko 7-8 sati) i u svakoj zgradi Belvila svetlo je gorelo u 20-40% stanova.
 
šalimo se malo, dobro nam došao Ronche!

definitivno nije useljeno ni blizu onog što je prodato, slušao sam u više navrata kako ljudi ne žele da daju u zakup stan ili lokal jer ne mogu da postignu dobru cenu, prilično loš pristup, za ovih devet meseci bi uzeli mnogo više para nego nego što bi na razliku u ceni uzeli.
Opet ima ljudi kao npr. Anabela koji žive u inostranstvu i prazne gajbe ih čekaju, a od momka iz Telekoma sam saznao(pre dva meseca) da je u oko 900 stanova uveden telefon, bio sam ubeđen da je taj broj manji.
 
Koji fail :lol: nešto se izbagovalo na kompu ili tastaturi. Par puta sam prolazio...
 
Cobretti":3luheejx je napisao(la):
Ima i onih koji nece da uvode telefon...
Istina da Telekom nudi sada kao nesto interesantiju ponudu za Belville (npr. tri linije u okviru pretplate, online administracija dodatnih usluga, Panasonic aparat na poklon itd), ali to sve deluje zanimljivije za neku malu firmu koja posluje iz nekog stana/lokala u Belvilu nego za kucnog korisnika - sada svi ionako koriste samo mobilni (posebno ako ti firma placa :))

Sto se IPTV-a tice - video sam kako to radi. Za SD kanale i dalje je analogna TV zakon, cim SD signal prodje kroz MPEG kompresor odmah izgleda izvestaceno, a i veliko je kasnjenje prilikom promene kanala (ne mogu brzo da se izmenjaju kanali). IPTV ima smisla tek kod HD signala...

Kod mene je Vektor analogna TV i slika je (s obrizom koliko gledam TV) sasvim OK (42" i 46" TV) jedino je na npr. Discovery slika kriminalno losa i ima jos par kanala koji imaju neke kao smetnje (to sam imao i pre u starom stanu na istim kanalima)...

Internet radi super (30 mbps paket, torrent i do 3.5 mb/s).



Za uvodjenje digitalne TV su trazili neki setup fee (oko 5000 RSD) i da se placa po jedna pretplata po risiveru sto mi je suludo...
 
Vrh