Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Erysimum Cheiri

Javiću ti ja kako izgleda digitalna slika kad mi konačno Vektorov risiver padne šaka.

Nego, za šta ti služi 30Mbps neta? :) Imaš VOIP server u stanu? :cool: Ja i ovih mojih (nazivnih) 7.2Mbps nemam za šta da iskoristim. :)
 
Erysimum Cheiri":3lytso3z je napisao(la):
Cobretti":3lytso3z je napisao(la):
Ima i onih koji nece da uvode telefon...
Istina da Telekom nudi sada kao nesto interesantiju ponudu za Belville (npr. tri linije u okviru pretplate, online administracija dodatnih usluga, Panasonic aparat na poklon itd), ali to sve deluje zanimljivije za neku malu firmu koja posluje iz nekog stana/lokala u Belvilu nego za kucnog korisnika - sada svi ionako koriste samo mobilni (posebno ako ti firma placa :))

Sto se IPTV-a tice - video sam kako to radi. Za SD kanale i dalje je analogna TV zakon, cim SD signal prodje kroz MPEG kompresor odmah izgleda izvestaceno, a i veliko je kasnjenje prilikom promene kanala (ne mogu brzo da se izmenjaju kanali). IPTV ima smisla tek kod HD signala...

Kod mene je Vektor analogna TV i slika je (s obrizom koliko gledam TV) sasvim OK (42" i 46" TV) jedino je na npr. Discovery slika kriminalno losa i ima jos par kanala koji imaju neke kao smetnje (to sam imao i pre u starom stanu na istim kanalima)...

Internet radi super (30 mbps paket, torrent i do 3.5 mb/s).

[url]http://www.speedtest.net/result/957934081.png[/url] [url]http://www.speedtest.net/result/957935162.png[/url]

Za uvodjenje digitalne TV su trazili neki setup fee (oko 5000 RSD) i da se placa po jedna pretplata po risiveru sto mi je suludo...
Mi imamo njihovu digitalnu. Odlicna slika ali je preskupo cak 3 puta skuplje nego u insotranstvu
 
dramatična razlika analognog i digitalnog signala kod R.Vektora. 37inča.
Digitalni kanali se opet razlikuju. Ima nekih koji su skoro pa HD kanala, a opet ima i onih pomalo pikselizovanih.
 
nenad78":376m310j je napisao(la):
Erysimum Cheiri

Javiću ti ja kako izgleda digitalna slika kad mi konačno Vektorov risiver padne šaka.

Nego, za šta ti služi 30Mbps neta? :) Imaš VOIP server u stanu? :cool: Ja i ovih mojih (nazivnih) 7.2Mbps nemam za šta da iskoristim. :)
Pa i ne iskoristim ih valjano :) ali eto da ima - gradimo infrastrukturu za buducnost. Mada, na primer vise ne drzim softver, filmove, serije u lokalu - brze mi je da skinem sa neta nego da trazim po DVD-ovima :) + Mac stalno skida neke megalomanske apdejtove. Sve u svemu, preziveo bih i sa 2 MBps :)
 
Paja":32zosfov je napisao(la):
Mi imamo njihovu digitalnu. Odlicna slika ali je preskupo cak 3 puta skuplje nego u insotranstvu
Meni jedino smeta ta prica oko posebne pretplate za svaki TV... To je klasicno dranje i necu to da im placam. Placam im mesecno 9000 dinara (net+ analogni TV), ali necu i dve pretplate za digitalnu TV na oba TV-a.

Realno - trebalo bi da dodju i da mi gratis uvedu digitalnu i daju mi da je koristim free par meseci s obzirom da im godisnje platim preko oko 1000 eura za net...

Mada, tako i Telenor nije nista davao, pa kada je doslo vreme da se obnovi ugovor (racuni su mi prosecno >40000 dinara) zivkali su svakog dana i nudili sve i svasta samo da obnovim ugovor... Bio sam na kraju zadovoljan jednim gratis telefonom po izboru iz tadasnje ponude + nekim pogodnostima na drugom broju.

Samo ovi iz Vektora mi deluju kao da su daleko od te price, pa mozda se i naviknem na sporo menjanje kanala kod Telekoma.
 
Auh...Covece...Sad znam zasto se Belville zove elitnim naseljem,ja placam net 1300 din mesecno i to mi je previse :)
 
Erysimum Cheiri":1z56rnjw je napisao(la):
Paja":1z56rnjw je napisao(la):
Mi imamo njihovu digitalnu. Odlicna slika ali je preskupo cak 3 puta skuplje nego u insotranstvu
Meni jedino smeta ta prica oko posebne pretplate za svaki TV... To je klasicno dranje i necu to da im placam. Placam im mesecno 9000 dinara (net+ analogni TV), ali necu i dve pretplate za digitalnu TV na oba TV-a.
Ne razumem. Placas 9.000 mesecno a:

Cena osnovnog digitalnog je tek nesto malo veca od cene analognog paketa.( +200 din)

Cena ful digitalnog je + 1.000 din.

Ako uzmes jedan digitalni paket, osnovni paket je besplatan, na drugom TV-u i dalje mozes analogno da gledas bez dodatnih troskova.
A i na onom koji je povezan sa DVR-om mozes da gledas i analogno. Potrebno je pored HDMI-ja vratiti i koaksijalni kabl u TV.

Uostalom, sta se mucim, sve ima na vektorovom sajtu.

Osim ako ti firma placa net, a iz dzepa vadis za TV. Onda mi je jasno.

Mom podstanaru takodje drugi placa sve troskove, pa je pusten V power od 60Mb, Mega TV +svi HD kanali, a fiksnog telefona nema. Jer mu i mobilni placaju, pa mu fiksni ne treba..
 
Nevenkovic":2lkt939u je napisao(la):
Osim ako ti firma placa net, a iz dzepa vadis za TV. Onda mi je jasno.

Mom podstanaru takodje drugi placa sve troskove, pa je pusten V power od 60Mb, Mega TV +svi HD kanali, a fiksnog telefona nema. Jer mu i mobilni placaju, pa mu fiksni ne treba..
To je trebalo odmah da pretpostavis (placaju ceo racun) :)

A ovo za da je analogna pretplata free, ako uplatis digitalni nisam znao.
 
Erysimum Cheiri":s6qedov1 je napisao(la):
A ovo za da je analogna pretplata free, ako uplatis digitalni nisam znao.
Eto i, osim besmislenih rasprava sa mrsomudima, neke koristi od forumasenja.

Inace, kvalitet slike u digitalnom modu je gotovo identican analognom, tako da vrlo cesto koristim analogni signal.( brze je prebacivanje)
A problem u kvalitetu slike je sto se dosta programa prima u analognom formatu, pa se onda digitalizuje. Kako ti analogni signali izivornom oblliku nisu cisti, ni naknadna digitalizacija ne moze da izbrise smetnje.

Ono sto cini razliku su HD kanali, sto se dodatno placa ali i vredi. ( npr RTS ima HD probni kanal i prenosi Ligi sampiona u HD-u)

Manjkavost je sto ima 20 radijskih kanala u digitalnom obliku, ali na DVR-u ne postoji zaseban izlaz za iste. vec se signal preko TV-a mora vratiti na audio uredjaj.
 
HD je naravno super stvar, ali Vektor nudi koliko se secam 4-5 kanala u HD-u... Od domacih, kao sto si rekao, samo RTS eksperimentise sa HD-om. Filmove na primer i ne gledam vise u standardnom SD/DVD formatu vec ili kupim neki BluRay kada sam na nekom aerodromu (na Heathrow-u imaju super izbor) ili skinem BD 720/1080 rip (zato je OK imati 30 mbps :)).

Prisetim se uvek na primer da sam u USA standardno imao preko 100 HD kanala na TV-u, a SD signala jedva da je i bilo (uglavnom neki teleshop kanali koji ispiraju mozak 24/7). A ovde ima ukupno cetiri od kojih je jedan o bastovanstvu ili tako nesto...

Generalno, upravo zbog toga sto poznajem kako funkcionise ta famozna digitalna TV kod nas (source je u preko 90% slucajeva analogni) nisam nesto sekao vene oko DTV-a...

Da se vratimo temi Belvila - veoma je pohvalno sto imamo izbor: svi moguci servisi koje Telekom nudi su podrzani, a Internet preko Vektora nije zastao skoro nijednom otkako sam u Belvilu i protok je uvek maksimalan. Da ne spominjem sto je lepo svuda po stanu razvedena infrastruktura, pa nema vise ruznih coax kablova svuda - ukljucis TV u zid i imas prijem.
 
Kablovska kod vektora mi je mnogo gora nego kod sbb-a u drugom stanu. Ima smetnji na određenim kanalima, valjda su štedeli kada su projektovali.

Za internet koristim verat wimax 1 mbit - 1690 din i super radi bez ograničavanja torrenta a ujedno uređaj ima i wireless router u sebi. Plus je što ga mogu preneti na druga mesta u gradu i što ne plaćam nijednu telekomovu uslugu :kk:
 
Sta se ono desava sa Lalom i Krinom, skinuli su one fasadne panele u prizemlju. Zna li se razlog?
 
Navodno, sređivanje curenja vode... Olupane su sve pločice koje su stajale na ulazima u zgradu/lokale, urađeno je nanošenje novog sloja neke tamno-tamno sive mase, a onda su počeli ponovo da rade keramičarske radove. Alubond je skinut u potpunosti i dalje.

Ima i radova koji se ne vide sa ulice. :) Danas na ulazu u garažu (između ruže i lale) sređivali kišnu kanalizaciju koja je pravila dosta "vodenih" problema prilikom jačih padavina. ;)
 
Štrikova na terasama kolko hoćeš. Da se čovek zapita zašto je kupio stan ovde. Učukati štrik u dva, tri reda i vešati gaće i majice...........Halo ima u prizemlju okačen Kućni red. Neki štaviše prebacuju veš preko ograde od terasa. Ljudi bre, pa na buvljaku ima onaj sklopivi sušač, doseže do ograde od terase, jeftino.

A o nepoštovanju interfona da ne govorimo. Širom otvorena vrata i jedna i druga sa obe strane ceo celcati dan ko da je ničije. Kadgod izađem ja SVE pozatvaram da vidim hoće li neko da shvati. Treba li nam uopšte interfon?
 
Dobro je dok se jos nije pojavila opcija, postavljanja strika izmedju susednih zgrada. Zgrade u " Lepezi" su idealne za tu vrstu dobrokomsijskih odnosa,a i ustedi se na prostoru ;-)
 
Ne brini to se ipak neće desiti ako ni zbog čega drugog a ono što za taj poduhvat ipak treba saradnja izmedju ljudi. To ovde po svoj prilici nećeš naći kao ni skoro nigde u ovom gradu. Svaka vaška obaška tera neki svoj zakon kod nas na svakom mestu. Čik da se složimo oko bilo čega....
A ono što sam napisala da se čovek zamisli zašto je kupio stan ovde odnosilo se na one koji kače gaće na štrik, da budem jasna. Mislim iz aviona se vidi da ovde nema baš mesta za pečenje paprike za ajvar na poljani iza zgrade. Šta je onda tražio ovde_ nije mi jasno,
 
Sister":1gs6jg3r je napisao(la):
Štrikova na terasama kolko hoćeš. Da se čovek zapita zašto je kupio stan ovde. ?
A шта си очекивала, да ће у Белвилу бити другачије него на било ком другом месту? :/
 
Nevenkovic":2p78ivog je napisao(la):
Sister":2p78ivog je napisao(la):
Štrikova na terasama kolko hoćeš. Da se čovek zapita zašto je kupio stan ovde. ?
A шта си очекивала, да ће у Белвилу бити другачије него на било ком другом месту? :/
Da, iskreno očekivala sam da bude drugačije. Zbog menadžmenta naseljem što nema ni na jednom mestu. Belvil jeste jedinstven, valjda samo Airport city ima organizovanu brigu o naselju, ali ovo je stambeno naselje. Ako ništa drugo moraćemo to i da plaćamo, pa ne znam kako se sve to uklapa sa mentalitetom ljudi koji neće da menjaju ništa od svojih navika. I odakle im ti štrikovi uopšte? Unazad decenijama domaćice koriste sklopivi sušač, nije mi jasno odakle poriv da buše tiplove i stavljaju štrikove. I kada im dođu gosti gledaju direktno u donji i ostali veš kako vijori na vetru! Meni je to potpuno ludo i izvučeno ko zna iz koje prošlosti.
 
To vam ne gine jos nekoliko godina dok ne pojeftine masine za susenje vesa.Nazalost to je Srbija i gde god u njoj bili bice tako...Samo treba imati strpljenja :)
 
Vučko, to se neće desiti tako lako... A i kad pojeftine, opet će račun za struju biti basnoslovan. :(

Sister, ja hrabro čekam da mi stigne račun od EDBa za septembar, pa da vidim da li ću i dalje koristiti mašinu za pranje/sušenje ili ću preći na ekonomsku varijantu. :lool:
 
nenad78":3vkyatl7 je napisao(la):
Vučko, to se neće desiti tako lako... A i kad pojeftine, opet će račun za struju biti basnoslovan. :(

Sister, ja hrabro čekam da mi stigne račun od EDBa za septembar, pa da vidim da li ću i dalje koristiti mašinu za pranje/sušenje ili ću preći na ekonomsku varijantu. :lool:
Od ponoći do 8 ujutro jeftinoća od struje. :)
 
Sister":1knpmr8k je napisao(la):
A o nepoštovanju interfona da ne govorimo. Širom otvorena vrata i jedna i druga sa obe strane ceo celcati dan ko da je ničije. Kadgod izađem ja SVE pozatvaram da vidim hoće li neko da shvati. Treba li nam uopšte interfon?
pa zar nemate ona vrata koja se automatski zatvaraju?
 
mradulovic":pqg9soqq je napisao(la):
Sister":pqg9soqq je napisao(la):
A o nepoštovanju interfona da ne govorimo. Širom otvorena vrata i jedna i druga sa obe strane ceo celcati dan ko da je ničije. Kadgod izađem ja SVE pozatvaram da vidim hoće li neko da shvati. Treba li nam uopšte interfon?
pa zar nemate ona vrata koja se automatski zatvaraju?
Da, ali postoje kajlice od letvica, cigli, flasa.....
 
jel treba da otvorimo neki rachun za fond "automatska vrata za Belvill-e S.O.S." ? :D :D
 
Vrh