Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ovo uopste nije situacija u kojoj je diskusija dovela do podizanja tenzija, poletele reci i na kraju ne razume niko nikoga.

Ovde se nekoliko korisnih servisnih informacija izmedju vlasnika stanova u Belvilu o tome gde prjaviti porez, struju...prosto probilo na sajt u nekoliko navrata i to je sve.

Ovde se takodje u nekoliko navrata "obratilo" Belvilu sa zalbama na sporost u otklanjanju nedostataka ili sa nekim drugim zalbama ili se cak prijavljivalo kvarove i nedostake.

Sve to je samo sporadicno. I listom sve je samo posluzilo za neke druge ciljeve koji su postali prisutniji i zastupljeniji na ovom forumu.

Ne staju oni nikome ni na kakvu muku, jer muke (hajde da se ogradim) jos nema. Muka ce biti ako se pokaze da ne mozemo da uknjizimo nase stanove iz nekog razloga, muka ce biti ako se preostali stanovi ne prodaju i ne usele se ljudi u njih, i muka ce biti ako drmne jaci zemljotres i ne popadamo svi "sa ovih nasih visina". To su tri situacije u kojima cu ja kao stanar u ovom naselju imati pravu zivotnu muku.

Za sada nema razloga da ocekujem probleme ni na jednom ovom polju.

I pitala sam vec jednom sta ako se ispostavi da sam ja recimo u pravu, hoce li se izvinuti za sve neistinite tvrdnje koje su ovde iznosili? Oni koji tvrde da da nikada necemo uknjiziti, da se blok nikada nece prodati, i da ce jeftini yitong popadati kao kula od karata ako se samo malo vise zatrese?

Nisu mi odgovorili. To je njihova "diskusija" , u stvari samo prilika da iznesu sto vise proizvoljnih, neistinitih i poluistinitih tvrdnji o naselju Belvil.
 
Evo jos jednom se izvinjavam i tebi Igore i svima koje sam eventualno uvredio. Izgleda da sam na kraju preterao sa nekulturnim salama, iako sam od pocetka bio ultra kulturan (videti moje ranije postove). Ako moze, neka mi se uzme za olaksavajucu okolnost cinjenica da sam uvek bio licno napadnut od strane komsija za svaku realno izrecenu konstataciju/misljenje o naselju uopste. Nazalost, realno je ovde cesto jednako negativno, ali to stvarno nisam ja kriv.

A vi drage komsije znajte da sam totalno iskulirao, od sada mozete da me napadate koliko god zelite, analizirate moj nick, izvrcete moje reci, ubedjujete da nisam nogom krocio u Belville, da radim za konkurentske firme i slicno... ja na to vise necu reagovati. Za sve one druge koji se jos uvek interesuju da nesto kupe u Belville-u (ako ih uopste ima), evo kratkog i nepristrasnog rezimea cele price:

1. postoji potencijalni pravni problem, i to veoma ozbiljan, jer se tice vlasnistva, naime svaki kupljeni stan je pod hipotekom, a samo knjizenje je neizvesno kada ce biti, situacija je dodatno pogorsana uplitanjem kriminala u celu pricu.

2. cena je nerealno visoka, ko kupi stan odrekao se bar jedne sobe u staroj gradnji (a mozda i dve), plus ukopao je svoj kapital na veoma dug vremenski period (nece skoro moci da proda).

3. preskupo odrzavanje, koliko mi je poznato, najskuplje odrzavanje u gradu, znacajan izdatak na duzi period.

4. preskupa parking mesta i njihovo odrzavanje, nesto sto je inace dzabe u ostalim delovima NBG.

5. natprosecne sume za porez na imovinu.

6. kvalitet gradnje je solidan (nikako vrhunski kao sto je reklamirano), a za pojmove NBG i uopste nove gradnje moze se reci sasvim ok, zavrsni radovi relativno slabo odradjeni, otklanjanje nedostataka jos losije ili se cak ni ne odazovu.

7. los raspored u nekim stanovima (uglavnom vecim), krajnje nefunkcionalan, mnogo bacenog prostora na dugacka predsoblja ili neke cudne ostave, onda su tu kuhinje bez dnevnog svetla, ponegde i prevelike terase, sto bi bilo ok da ne kosta papreno.

8. neverovatno male zelene povrsine, jedno malo decije igraliste, verovatno najmanje prostora za decu na celom NBG, po tom pitanju gori je jedino blok 12.

9. pregusto postavljene zgrade, ogroman broj stanova gleda direktno u drugu zgradu, zatim veliki broj stanova po zgradi, koji je naknadno jos povecan dozidjivanjem spratova i deljenjem vecih stanova u manje, ko voli guzvu uzivace (kad do toga dodje jednog lepog dana), do tada uzivaju oni koje vole pustos (npr. ja).

10. veliki prozori, sto je veliki plus, ali nedovoljan broj istih u nekim stanovima, plafon visok, sto je takodje plus, mada to nema neku prakticnu svrhu, vrata visoka, sto je opet korisno, ali samo za 1% populacije onih koji su visoki preko 2m.

11. cuo sam da neki kazu kazu da je pozitivno i to sto je blizu DC, mada stvarno ne vidim zasto, osim ako vam je tamo posao. Maxi supermarket u njemu je malo skup (provereno).

12. ceo NBG je postao zagadjen (secam se praznih bulevara i cistog vazduha...), ali zagadjenje vazduha koji ce u buducnosti nastati oko Belvilla ce verovatno biti vece nego u drugim delovima NBG (nova autobuska stanica, nova sobracajnica do novog mosta, GSP garaza, toplana).

13. ovo nije narocito bitno i nije na prvi pogled ocigledno, ali postoji mogucnost da vam se potajno prikaci posprdni epitet "elitista" ili tako nesto, pa da to nostite sa sobom dokle god ste u Belville-u, sto znaci dugo. Sem toga, cini mi se da majstori imaju malo jacu tarifu kad rade za "elitu", jer izgleda da ljudi u Belville-u inace olako placaju za sve i svasta, tj cena im nije problem. Taksijem se ne vozim, pa ne znam, ali me ne bi iznenadilo da i oni zaracunaju jacu tarifu ako voze od i do Belville-a. A u svakom slucaju, nekako se ocekuje da castis i budes galantan u svim situacijama pa tako recimo i prema momku koji je doneo picu do vrata.

Unapred mi je zao ako se nekome ne svidja sve ovo sto sam rekao, a sada cu malo da se samobanujem, zdravo je ponekad :)
 
fascinira energija, vreme koje neki posvećuju ovoj temi.

evo recimo gospodin "bog".
Napisati ovoliki post, za tako nešto treba dobar sat vremena (ja znam jedno 1000 boljih načina da se utroši 1 sat).

moderator edit > ja mislim da smo se sasvim fino slozili da izbegavamo uvredljive nastupe prema ostalim forumasima
 
bog":1vklnkj0 je napisao(la):
... 10. veliki prozori, sto je veliki plus, ali nedovoljan broj istih u nekim stanovima, plafon visok, sto je takodje plus, mada to nema neku prakticnu svrhu, vrata visoka, sto je opet korisno, ali samo za 1% populacije onih koji su visoki preko 2m...
Jedna mala ispravka: Visoka vrata nemaju mnogo veze sa natprosečnom visinom ljudi, vec sa estetikom. Naime, viša vrata, od standardnih školskih 205cm, izgledaju vitkije i lepše. Kada se uporede standardna vrata se navedenim, ova niža koja su postavljana u 99% stambenih zgrada mi izgledaju kao ulaz u šupu...
 
^^Slazem se,a takodje i vise svetlosti ima u stanu sa vecim prozorima i vratima.
 
Retko posecujem ovu temu, jer je postala interna. Kada je vec tako, upotrebite je za razmenu informacija, nesto kao on line skupstina stanara. Vase svadje idu na ruku samo onima koji od vas zaradjuju(citajte Cika Misko).
Ja, kao osoba koja nema veze sa Belvilom, jer niti zivim u njemu, niti to planiram, i kao clan celog foruma(ne samo ove teme), kada o necemu govorim, govorim moje zapazanje na nivou ljubavi i odanosti ovome gradu.
Koncept po kome funkcionise Belvil(mislim na odrzavanje bloka) je fantastican, i mora biti skuplji nego u ostatku grada(ali je i rezultat daleko bolji).
Mana je buduca prenaseljenost, sto je odlika pohlepe investitora. U odnosu na ostale NBG blokove, imate najvise stanova a najmanje zelenila na istoj povrsini. Ako cemo gledati po svetskim standardima, to je jako nizak stepen kvaliteta zivotne sredine i stanovanja, tako da ono ``elitno`` ne postoji. Ali, druga je stvar sto su kod nas poremeceni sistemi vredosti. Polozaj je sada dobar, ali posle izgradnje UMP-a i izmestanja glavne autobuske stanice, plasim se da ce postati previse bucno i zagadjeno mesto. Nadam se da se varam.
 
@bog

Sto se tice tvojih 13 tacaka, moracu na zalosta da se slozim sa vecinom toga sto si napisao.
Istina da nisi napisao bog zna sta u korist naselja, ali ovo sve uglavnom stoji.

MAlo si omasio pricu oko cene, jer ona ima i vremensku dimeziju.
 
Cobretti":1bup5s4a je napisao(la):
@bog

MAlo si omasio pricu oko cene, jer ona ima i vremensku dimeziju.
Samo da pozdravim Cobretti-ja...

U pravu si, secam se ja kako je to bilo, cene su rasle iz meseca u mesec, kao kamate u doba Jezde i Dafine... a sve to, kao po pravilu, temeljno propraceno u medijima. Banke su se utrkivale da snize kamate i olaksaju uslove za dobijanje kredita. S obzirom da cene nekretnina ovde nikada nisu padale, ljudi su mislili "ako ne kupim sada po 2kEUR/m2, sigurno necu moci sledeceg meseca po 2.1kEUR/m2, sto prakticno znaci nikad", jer plate nisu pratile rast cena. Iako sam cuo za pucanje tog kreditnog mehura u Americi, cinilo mi se kao da to nikada nece uticati na nas i nase trziste. A onda je ipak i kod nas sve puklo....
 
Dragi @boze,
kako je kod tebe svaka rec na svom mestu, a da se ja pitam, svaka bi se pozlatila.
Nadam se da nije "zabranjeno" hvaliti i podrzavati druge. Igor je rekao da je zabranjeno vredjanje. :grand:
 
bog":26z6thhs je napisao(la):
...
S obzirom da cene nekretnina ovde nikada nisu padale...
Sve pohvale za sveobuhvatnu analizu koja je obuhvatila sve bitne aspekte i zajedno sa onomad datom analizom arhitekte pufne koja je obuhvatila sve bitne elemente sa građevinskog aspekta, ona može da se označi i kao lična karta celog naselja, a nastala je kao posledica sudara rezidenata i nerezidenata, i da tog sudara, na način kako se dogodio (iskrilo je, varničilo, ali se ništa nije zapalilo, ništa osim onih el. instalacija :rolleyes: ), nije bilo, ostali bi uskraćeni za jedan originalan, sadržajan i krajnje objektivan i nepristrasan tekst. U tom svetlu protivim se tendenciji da ovaj deo foruma postane interni servis stanara vezan samo za servisnu i tekuću problematiku jer ima mnogo veći značaj i potencijal.
Ovde JESU cene nekretnina padale, i to poprilično. Evo primera iz prve ruke: septembra 1994. počinje nagli rast, nudi se puna cena na neviđeno, ali stan odlazi ispred nosa; početkom oktobra kupuje se bilo šta, samo da se ulože pare. Stan kupljen za x maraka i u decembru dat u prodaju i oglašen na 1,55x; kupac nudi 1,45x, ponuda se odbija i cena podiže na 1,65x. Od januara 1995. počinje pad i stan biva prodat u martu za 1,35x. Cene nastavljaju da padaju i u junu 1995. za 1,4x maraka uzima se mnogo bolji, veći i kvalitetniji stan. Cene su do kraja 1995. i dalje blago padale. To je bio najveći balon u poslednjih 15 godina, a nastao je kao psihološka reakcija na ublažavanje sankcija koje u tom trenutku nisu imale gotovo nikakav uticaj na ekonomiju.
Ja sam, bez lažne skromnosti, zaključio da ove cene iz 2008. nisu normalne i da treba do daljnjeg zaboraviti na bilo kakvu kupovinu. Ni pre, ni sada, a ni ubuduće, ništa se u ekonomiji neće desiti da bi cene stanova u jednoj godini održivo porasle za 50%.
 
Grado ako si pre dve godine imao kes u dzepu, i zakljucio, da ce cena pasti sa 2000 evra, koliko je kostalo u Bellvillu, dok je okolo bilo 3000 evra, skidam ti kapu i mislim da si mega Car.
 
Lep dan u Bgd, najzad da se malo rashladimo posle letnjih vrelina.
 
Primetila sam par balkona sa prelepim cvetnim dekoracijama....ako prodjem carinu bez otvaranja kofera i unesem u domovinu seme puzavice sa cvetovima fuscia boje..... kojoj ni vrucina od 50 stepeni celzijusa ne moze nista..... ima da sledeceg leta pobedim na takmicenju najlepse uredjene zardinjere Belville :kafa:
p.s.nadam se da se komsije sprat ispod nece zaliti zbog smanjenja svetlosti
 
Fasada Belvilu počinje obiljno da žuti i imam utisak da će za nekih godinu dana biti braon.

A da, video sam neke zgrade u Londonu koje su me podsetile na ovo naselje:
http://yfrog.com/izdscf1271ej

Verovatno se ponavljam, ali ja bih jako voleo kada bi ispred svake zgrade zasadili cvet po kome se zgrada zove. Da barem malo osveže to naselje. Da, i topole bih zasadio oko svih zgrada, sa nadom da će izgledati bolje kroz koju godinu.
 
topole ne treba saditi, iako rastu "kao iz vode" jer su "mace" alergeni za mnoge. Bolje jablani (uza krosnja, ali nije ni da i ima mnogo prostora izmedju zgrada u Belvilu) ili kestenje, jasenje
 
Lift (napominjem JEDAN lift, posto drugi ne radi od useljenja, nisu ga ni palili) u Irisu ponovo ne radi... :bash: jbt oni vise ne rade nego sto rade... Sad ce idolopoklonci Belvila da me napadnu da lazem (???) jer je to nemoguce u elitnom naselju, a ja se vise penjem peske do stana nego liftom...
 
U ovom bloku je zasadjeno drvece. Gde biste posadili to dodatno drvece? Mozda mislite da se prekopaju spoljasnji parkinzi i zasadi drvece na njima. Ali i kada bi to bilo moguce, a nadam se da nece, ovaj blok bi licio na blok 70 prema Savi ...mozda bi se to nekom svidelo, meni licno zaista ne. Ovo mi je urbano, cisto, pregledno, nema grmlja, improvizovanih zivih ogradica koje odrzava neko ili niko, lisca i prljavstine i otpadaka..... Mesta za dodatno drvece nema ali zato mestasaca za dodatne klupice svakako ima. Ima i za jos poneku betoniranu zardinjeru na kriticnim mestima u ulazu u blok.
Svako ko makar proseta jednom Belvilom moze da se uveri da drveca zaista ima.
 
slamarica":2vz3bazk je napisao(la):
Lift (napominjem JEDAN lift, posto drugi ne radi od useljenja, nisu ga ni palili) u Irisu ponovo ne radi... :bash: jbt oni vise ne rade nego sto rade... Sad ce idolopoklonci Belvila da me napadnu da lazem (???) jer je to nemoguce u elitnom naselju, a ja se vise penjem peske do stana nego liftom...
:shok:
 
Sa mog balkona se vidi , ne bas velika parcela, na kojoj je zasadjeno nekoliko zimzelenih nisko rastucih biljaka..Iz svog licnog iskustva, ziveci na raznim mestima u svetu... od tih desetak kvadratnih metara moze da se napravi prava oaza....Emirati su primer da je sve moguce.... bas bi bilo mega da zasade bar jedno stablo na tom zemljiststu...pod uslovom da to moze da se uradi, jer ispod tog zemlista se nalazi parkiraliste :violina:
 
U Jorgovanu, ulaz bliže Agostina Neta upravo postavljaju preko cele fasade u pirizemlju ogromnu gigantsku ultra mega giga reklamu FLYFLY travel-a. Nisam siguran da je to dozvoljeno. Užasnut sam kako to izgleda. Ne mogu sad da slikam mrak je ali ću pokušati sutra po danu da to fotografišem.
 
Bila je tu vec neka avio reklama ali je brzo skinuta...
Malopre sam video ovu novu, i naravno 4-5 automobila je na trotoaru parkirano...
 
Jednom su zalepili na Jorgovan jedan red reklame za tu agenciju (ili šta je već), i to je koliko sutradan skinuto, sada su oblepili ceo zid. Da li je dozvoljeno ili ne, videćemo ovih dana. Mislim da je krajnje vreme da se skupštine stanara, ukoliko su konstituisane, pozabave ovim problemima. Mada, iskreno mislim da je mnogo veći problem što su izbušili (čini mi se) drugu zgradu u lepezi.

Inače, što se tiče poreza na imovinu (kako neko reče da je mnogo tj. preskupo) ja ću vam dati preciznu informaciju pa neko svako proceni da li je skupo ili ne. Naime, za stan od 60 kvm (55.5 + terasa), osnovica za obračun iznosi 25.800 rsd, a poreski kredit iznosi od 40% ukoliko ste tu prijavljeni + 10% za svakog člana domaćinstva koji takođe mora tu da ima prebivalište. Maksimalan poreski kredit iznosi 70%. Dakle za četvoročlanu porodicu, iznos poreza na imovinu za godinu dana iznosi 7.800 rsd (a i to se može platiti na 4 rate).
 
Potvrdjujem tvoje podatke za porez, a mnogo je zato sto je u novim zgradama kod Piramide, bar 50 posto jeftinije...
 
Reklama za Flyfly agenciju je postavljena na taj zid na Jorgovanu zato što upravo otvaraju u tom lokalu agenciju. Svejedno mislim da je taj vid naruživanja zgrade veoma primitivan i da ne bi trebalo da bude dozvoljen. Isto mislim i za leptiriće na zidu gde je frizerski salon i na ostale reklame koje su veoma neukusno izlepljene po fasadi. Kad dolazim kući imam osećaj da ulazim u cirkus a ne u stambenu zgradu. Stvarno je bezveze.

Uostalom postoji predviđeno mesto za ispisivanje firme. Ovakvo reklamiranje mislim da zahteva odobrenje skupštine stanara i da bi zainteresovana strana trebalo da plaća najam zajedničkih površina skupštini stanara. Može li neko ko se razume u pravo da da svoje mišljenje?
 
Vrh