Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Са инстаграм странице мојбеоград, аутокоманда

https://www.instagram.com/p/CThTerJs_OP ... =copy_link
fa998fc99f224ab1700370f14dd0d40a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A da, i tu su somovi počeli da parkiraju, na pomoćnim i kružnim kolosecima na Autokomandi. Baš sam primetio zadnjih nedelja ali nisam slikao jer uvek prolazim u autobusu. Bilo je samo pitanje vremena kada će se desiti ovako neka situacija.

Samo čekam kad će neko da se parkira i ispred izlaza iz vatrogasne stanice. Pod logikom i parolom ''pa dobro, šta, ovo se ne koristi 99% vremena, nikome ne smetam...''

Al tako je to kada vlasti i službe podržavaju bezakonje.
 
autokomanda je uvek bila kritična, ili blokiraju pomoćne koloseke, ili totalno onesposobe trotoar od kružnog toka do autoputa, ili (moje omiljeno) jednu od traka u Milutina Ivkovića shvate kao drive-through opciju obližnjih pekara i fast fud restorana
 
i posle neko kaze preterano je unistavati tudju imovinu zbog bahatosti :lol:
ne bih zalio da mu neko baci molotovljev na kola i polomi obe ruke
 
U ponedeljak oko 14:45 stvorio se manji zastoj na uključenju na autoput kod Arene u smeru ka aerodromu, zbog ove novosadske budale u Puntu koji ili je nekog čekao ili mu se pokvario auto, ali ga to ne opravdava što nije pogurao auto sa kolovoza. Vozač 18-ice je na kraju odustao od čekanja, pa je nekako uspeo da ga obiđe, s obzirom da je morao iz stanja mirovanja da uđe u voznu traku na autoputu što i nije baš jednostavno i bezbedno...
ew2KOkW.jpg
 
Večeras sam prisustvovao sceni koju ne verujem da je neko imao prilike da vidi. Vraćao sam se sa NBG. Prolazim u autobus raskrsnicu Omladinskih brigada i Bulevara Zorana Đinđića. Razdelno ostrvo između skretanja u Omladinskih brigada i njemu najbliže trake (smer ka BK), parkiran neki terenac u traci tik uz razdelno ostrvo, sa sve uključenim žmigavcima. Vozilo komunalne policije ispred i fotografiše ga. Da li je dotični vlasnik primetio da su počeli da mu pišu kaznu, ne znam, jer u trenutku kada se to dešavalo, video sam samo komunalce.
 
Sad neka vlasnik džipa tuži Komunalce jer se mešaju u posao Saobraćajne policije.

Sad sam već zaboravio - po kom osnovu Komunalna milicija sme da kažnjava prekršaje iz ZoBS-a?
 
195c5e1789a99d6a6280c13ad1d9dd8f.jpg

56521d1db5a38a98a383b2edc5a23e35.jpg

50ce2bb9d54ca3df3cc01014d70f17ef.jpg



Cela leva obala je divljaština ali uvek ima neko ko se izdvoji...

Krnjača..napravio čovek garažu od sekundarnih sirovina na kanalu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=878612#p878612:2mwsg37p je napisao(la):
Miki BGD » 08 Sep 2021 04:16 pm[/url]":2mwsg37p]U ponedeljak oko 14:45 stvorio se manji zastoj na uključenju na autoput kod Arene u smeru ka aerodromu, zbog ove novosadske budale u Puntu koji ili je nekog čekao ili mu se pokvario auto, ali ga to ne opravdava što nije pogurao auto sa kolovoza. Vozač 18-ice je na kraju odustao od čekanja, pa je nekako uspeo da ga obiđe, s obzirom da je morao iz stanja mirovanja da uđe u voznu traku na autoputu što i nije baš jednostavno i bezbedno...

Evo nešto razmišljam povodom ove situacije. Da li bilo policajci iz bilo koje jedinice imaju pravo da ovde intervenišu (kao i u sličnim situacijama kada neko ugrožava bezbednost saobraćaja) ili je za to isključivo zadužena saobraćajna policija?

Pitam jer mi se čini da u nekim drugim državama (mislim prvenstveno na Australiju) službenici iz bilo koje organizacione jedinice policije imaju pravo da zaustave ili kazne nekoga ukoliko vide da se krši neki propis ili zakon.
 
Насеље Бежанијслка коса, улица Недељка Гвозденовића - тачно преко пута кафића "Дуплекс кафе", а на другом ћошку је Макси. Бахати инвалид у мозак, пронађе згодно место да свог лименог љубимца БМВ Х3, углави у хладовину, а и он да у хладовини кафића пијуцка ....

IMG_20210914_175609_resized_20210915_025824134.jpg
IMG_20210914_175553_resized_20210915_025824571.jpg
 
"Ovo je samo da se uzme da se jede, tu preko puta..."
 
U gradu je sve popularnje lišće na tablicama. U fazonu nisam namerno stavio, već je palo sa drveta bas u okvir tablice...
 
Super, super! Svaka čast!

Da prenesem rezime sa druge teme šta je sve Oko ćoravo donelo od svog uvođenja:

1) Saobraćajni bumbari više ne žele da se angažuju za nepropisno parkiranje, pa čak ni nepropisno zaustavljanje
2) Komunalna policija (obična) takođe više ne interveniše za to nego se čeka Oko ćoravo, njih 30 za ceo grad
3) Poplava vozila koji se vozikaju sa prikrivenim ili skinutim tablicama. Nekada ozbiljan prekršaj, danas ko dobar dan
4) Verovali ili ne, motorciklisti su takođe počeli da prekrivaju tablice
5) Epidemija situacija gde na kolovozima i trotoarima stoje parkirana vozila sa otvorenim gepecima
6) Nesposobnost razlikovanja kada neko stoji tako da ne smeta a čeka da unese neki kabast teret, i kada neko stoji tako da smeta a boli ga briga
7) U celokupnom lancu sankcionisanja, Oko ćoravo je samo deo posla. Bitno je i šta bude posle sa kaznom
8 ) Ima priča da i na automatizovani deo Oka ćoravog može da se utiče, jer kao i svaki sistem, i tu ima prostora za razne cake i rupe
9) I dalje hvata samo ono što može da se vidi prolaskom na kolovozu. Bahatosti iza objekata, u blokovima, duboko u trotoarima... za to je potpuno ćoravo

Sistem je pun mana, a jedini boljitak koji je doneo gradu bilo je u prvih par meseci od puštanja u rad i neznanja prosečnog Srbende kako da mu doaka i kako kazna putuje do vlasnika. Ubrzo nakon toga, stanje je u nekim delovima grada i aspektima postalo isto, a u nekim drugim pak još gore.

Jedine dve ulice za koje znam da su počišćene od bahatosti, Save Tekelije i Gružanska, počišćene su godinama pre uvođenja Oka ćoravog. Jakim pritiskom nadležnih na Saobraćajne bumbare i Parking servis paukove. A samo Oko ćoravo ne znam da je počistilo i jednu jedinu ulicu.
 
Gde god postoji i najmanje preklapanje nadležnosti nastaje problem.

Umesto da se takmiče ko će više kazni (realnih i korisnih) da napiše, oni preskaču probleme.

Problem je kod normi (ako postoje ili ako se uvedu) što je dovoljno da uđu u jedan NBG blok i kazne 100 ljudi čija vozila ne smetaju onoliko koliko smetaju nepropisno parkirana vozila u centru grada.
 
Naprotiv, ja mislim da je problem upravo u tome što se nadležnosti više ne preklapaju nego su donete serije imbecilnih zakona i propisa gde se izričito kaže:
Odavde do ovde je nadležnost Saobraćajnog bumbara, odande do onde je za Komunalce. A MUP može samo ako se desi to i to.

Takvih papazjanija ranije nije bilo. Saobraćajni bumbari su bili zaduženi za sve što se tiče kretanja. Bilo vozila, bilo pešaka. E onda je pre 10 godina uveden koncept Komunalnih policija širom gradova Srbije, i svi smo naivno mislili da će to rezultirati da nešto što već postoji, postane pojačano novim merama i ljudstvom. Jok. Umesto, toga, nadležnosti su dodatno iscepkane a sada se svaka od tih dalabu vadi da nije to njihova nadležnost.

Komunalnu policiju nije uopšte trebalo ni uvoditi u Srbiji.
 
Pa jesu. Bumbari sada više nisu nadležni za bilo šta na trotoarima.

Ili bar de facto nisu. De jure može svašta da piše na mrtvom papiru, ali u praksi, oni se time više ne bave. I nema ko da ih mlatne bičem da počnu da se bave opet. Sem u izuzetnim okolnostima. Inače sve svaljaju na Komunalce, a sami Komunalci na svoju podslužbu Oko ćoravo. Koje ne može ništa sem da snima i škljoca i kad naiđe na nekog koji krije tablice, da se moli da je pauk iza ćoška, inače piši propalo.
 
Vrh