Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Opet prazne priče oko tužbi za sporovđenje zakona... Tužili smo Bus Plus; tužili smo Komunalce kada su počeli da pišu kazne za parkiranje; tužili smo ih i kada su počeli da legitimišu; pa onda kada su počeli i da zaustavljaju vozila... Tužili smo i Parking servis, pa smo dobili dnevnu kartu umesto kazne... Od tolikih utemeljenih tužbi njima samo rastu ovlašćenja. Kako su efikasni ti internet pravni stručnjaci, sledeće godine ne bi me čudilo da se Komunalci i naouružaju, pa da ih tužimo i za to i prijavimo Ustavnom sudu.

Kolika frka oko zaustavljanja na :bg4: da "nešto završim u gradu"... Mnogi kukaju na haos u gradu, a mole se da haosu ne dođe nikada kraj, jer im odgovara... Drž'te lopova...
 
Ljudi, pa ja bih prvi tenkom prelazio preko 4 migavca u desnoj traci i 99% ljudi mi ne bi zamerilo, ali mora zakonski to da bude utemeljeno.

Problem je što su ovi toliko nesposobni i bahati, ali postoji granica zbog koje mogu da nagrabuse (ljudska prava i slične stvari), a prilično je Država zavisna od spoljneg sveta koji to ne toleriše.

NVO sektor to mora da pogura (pravnu usklađenost), ali mi čak ni tu nemamo mnogo ljudi koji znaju da rade svoj posao.
 
Novi "momenti": malopre videh ceni Audi, tablice izvađene iz ramova i stavljene unutar vozila - položene na instument tablu i ispod zadnjeg stakla.
Valjda misli da je još uvek označen po zakonu, ali da kamera ne može da očita tablice iz tog ugla...
 
Ali koji je to mozak!?

Evo vam pametnije rešenje - odštampajte u koloru lažnu registraciju i to stavite preko prave ako već hoćete da se mangupirate i pravite pametni.
 
Pa i meni je 007 bio prva asocijacija :)
Ako smo se ti ja toga setli, zašto se i oni ne bi toga setili?

Doduše, možda softver može da razlikuje prave tablice od lažnih? Ne sećam se teme o novim tablicaam, ali pravljenje su tako da se teško mogu falsifikovati.. a valjda i da kamere mogu da prepoznaju lažne?
A lažne tablice su kolko ja znam takođe krivično delo?
 
To je krivicno delo. Procice 5 puta gore nego samo da ih skloni.
Malopre je Vesara ekskluzivno najavio da od 1. septembra krece kontrola redovnog parkiranja. Nece vise biti potrebe da u one 93 ulice to rade ljudi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766255#p766255:3m3h29cf je napisao(la):
crveni karton » 15 Aug 2020 12:27 pm[/url]":3m3h29cf]To je krivicno delo. Procice 5 puta gore nego samo da ih skloni.
Malopre je Vesara ekskluzivno najavio da od 1. septembra krece kontrola redovnog parkiranja. Nece vise biti potrebe da u one 93 ulice to rade ljudi.

Nabavka druge ture Lend Rovera u najavi? :D
 
Ista tura valjda. Takodje od aprila postavljaju kamere koje ce kontrolisati da li postavljene baste imaju dozvole i da li su dozvoljenih dimenzija.
 
Лично не верујем да ту постоје неке правне рупе кроз које може да се ту много нешто провуче и избегне казна а и ако постоје, брзо ће бити затворене. Оно што је такође сигурно, то је да је Око соколово ту и да никуда неће отићи нити нестати и да ће они који тренутно покушавају да изврдају да се батргају још неко кратко време, али да ће свакако на крају одустати, јер могу се разноразне вратоломије и трикови изводити неко време једном, двапут и пет пута, али временом то досади и све се доведе до логичног краја. Држава само ако хоће, увек истера своје.
 
A za to vreme, u beogradu cveta divlja/neplanska gradnja, ljudi se doseljavaju jedni drugima na glave, prostora za život je sve manje, parking prostora još manje i tako..... Idila.
 
Никад више аутомобила не видех у Маршала Толбухина него синоћ, не знам да ли због скраћеног радног времена локала па сви у исто време крену по своју дозу масног ужитка или звог тога што су се пребацили из БЗЂ.
Мослим кад би се та улица нашла на листи за кажњавање да би избила револуција :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766259#p766259:19bfntkq je napisao(la):
crveni karton » 48 minutes ago[/url]":19bfntkq]Ista tura valjda. Takodje od aprila postavljaju kamere koje ce kontrolisati da li postavljene baste imaju dozvole i da li su dozvoljenih dimenzija.

Kamera će da kontoliše bašte?

Pričamo kao da smo digitalna meka, a ne kao da flomasterima pišemo broj kartona na zdravstvenoj knjižici i gde je potrebna kopija uplatnice kod većine poslova u državnoj upravi i gde ne priznaju elektronsku potvrdu plaćana.
 
Mislio sam da se kazne salju svaki dan, a zapravo presek prave u petak i onda salju. Do prvog slanja koje je bilo juce, napisano je kazni vrednosti 22 miliona dinara. To je 6 kupljenih vozila za 4 dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766300#p766300:3ttcrm20 je napisao(la):
crveni karton » Sub Avg 15, 2020 1:32 pm[/url]":3ttcrm20]Mislio sam da se kazne salju svaki dan, a zapravo presek prave u petak i onda salju. Do prvog slanja koje je bilo juce, napisano je kazni vrednosti 22 miliona dinara. To je 6 kupljenih vozila za 4 dana.

Po Vesićevim rečima:

- Za prva četiri dana poslali smo 1.348 prekršaja, a njihova ukupna vrednost je oko 22 miliona dinara. Među tim bahatim vozačima imali smo 77 onih koji su kažnjeni dva puta, 24 tri puta, 16 četiri puta, i 5 koji su kažnjeni pet puta - naveo je zamenik gradonačelnika.
 
Da, ali on je pokazao koliko se (ne)razume u tehniku i tehnologiju i priča o stvarima u koje se ne razume (slivnik="ova crta").

Naravno da je racionalnije slati prikupljene kazne jednom nedeljno. Verovatno da su u prva četiri dana samo evidentirali toliko prekršaja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766331#p766331:1azwdfe0 je napisao(la):
mmlad239 » 17 minutes ago[/url]":1azwdfe0]Da li je negde navedeno koje je radno vreme ovog sistema?

Negde je rečeno da 15 vozila rade non stop, a 3 su u rezervi.
 
Uglavnom, ja sam juče tri puta tabanao BZĐ, baš u tom delu gde je "dolina gladi".

Efekti su očigledni, nigde nijednog vozila, čak ni onih sa "sva četiri". :bg4:

Ali su zato interne uličice u Bloku 21 bile prebukirane...
 
Jeste, jeste Goce Delčeva (sada je to Bulevar maršala Tolbuhina).

Ali i ovaj deo BZĐ mnogi zovu "dolinom gladi". :wink:
 
I oba se takmiče u nepropisnom parkiranju.

U Goce Delčeva nema autobusa (tu gde su objekti brze hrane), tako da su tu mirni, ali cela ta ulica je zrela za regulisanje parkiranja.
 
Da, u bivšoj Goce Delčeva je odavno zrelo za regulisanje parkiranja, a tek kakve prizore možete videti nakon isparkiravanja i odlazaka sa mesta gde su bili parkirani za vreme "obroka".
To su gomile đubreta po parking-mestima, pa čak i po kolovozu koje za sobom ostavljaju bahati retardinjosi. Užas i sramota. :evil:
Sve to treba dovesti u red, samo po džepu klepati...
 
"Oko sokolovo" za sada snima nepropisno parkirana vozila u 93 ulice, u centru grada i na Novom Beogradu, ali je u planu da se ovaj spisak, već od 1. oktobra, proširi na još 50-tak saobraćajnica.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/pogle ... -5/n5ynryx

Ne bahate se samo vlasnici "besnih vozila"... Preko puta ima nekoliko praznih mesta...

EfNsDDDWsAA8-3T


I jos jedan...

EfNAPh8XsAIoxc_
 
http://rs.n1info.com/Vesti/a630220/Vesi ... -sudu.html

Ne znam da li je lapsus, ali kakve veze ima Parking servis sa ovim?

Na optužbe pojedinih opozicionih političara da su Lend Roveri za sistem Oko sokolovo polovni i da je reč o automobilima koje je firma GIM kupila za policiju, kao i da je tender namešten za firmu Britiš motors odgovara zamenik gradonačelnika Goran Vesić. On je za N1 rekao da je parking servis najavio tužbu i da bi to trebalo rešiti na sudu.
 
Vrh