Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Po svemu što sam do sada i čuo i video, ovo Oko sokolovo radi mnogo bolje nego što je iko mogao da očekuje.
Na kraju ću stvarno morati da pohvalim Vesića. Možda zato najaviše ove oluje za naredne dane. :laugh:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766969#p766969:15xk4vt9 je napisao(la):
sjcam » Uto Avg 18, 2020 10:28 am[/url]":15xk4vt9]
PS: Ovaj bajs izgleda baš skupo, mogli su da nabave neke jeftinije...
Čini mi se da je električni, pošto iznad donje šipke rama ima crnu budžu karakterističnu za električne.
Iskreno, ja nisam ni znao da KP ima bajseve. Osim one na Adi.
 
Pošto sada i komunalci i saobraćajci mogu da kažnjavaju za iste stvari - Da li možeš da dobiješ više kazni istovremeno?
Prođe saobraćajac koji napiše za nepropisno parkiranje,a onda te i oko sokolovo ili komunalac lično još uslika..
 
Neko reče ranije na temi da to ne bi trebalo da je moguće, jer ne može za jedan te isti prekršaj da se odgovara dvaput odnosno kod dve različite strane.
Mada naravno, jedno je mrtvo slovo na papiru, a drugo je praksa. Ima ovde uvek raznih mogućnosti da za nešto odgovaraš nedužan, ili da odgovaraš više nego što treba, samo zato što negde nešto ne radi kako valja. Pogotovu kad su zakoni i nadležnosti užas, a među institucijama ne postoji koordinacija.
 
Pa nije isti prekršaj, tj. Oni to vode kao dve odvojene stvari, dve odvojene visine kazni. Znam da će biti retka ili nemoguća pojava ali ipak zanimljiva mogućnost.
 
Ја сам о томе писао, мада сам се оградио да можда нисам у праву јер нисам правник, али по ономе колико сам упознат могуће је за исту ситуацију бити кажњен по више различитих правних основа.
 
Sve to je samo još jedan od ključnih razloga da ljudi ne prave prekršaje. :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=767223#p767223:n5c0wuci je napisao(la):
bl3y4 » Sre Avg 19, 2020 9:25 am[/url]":n5c0wuci]Pošto sada i komunalci i saobraćajci mogu da kažnjavaju za iste stvari - Da li možeš da dobiješ više kazni istovremeno?
Prođe saobraćajac koji napiše za nepropisno parkiranje,a onda te i oko sokolovo ili komunalac lično još uslika..

Ovo me baš nasekiralo... Koliko su se bahatili i prolazili nekažnjeno bilo bi OK da ih sada u prvoj turi kazni "Oko sokolovo", zatim lik na elektro-bajsu i na kraju prava Saobraćajna policija... Posle svih ovih godina bahaćenja po gradu i dalje bi bili u plusu, da se ne lažemo.

Svakako ta dilema ne postoji, ako se parkiraš normalno.
 
Normalno parkiranje u gradu gde cveta nelegalna gradnja, gde svi žive natrpani jedni drugima na glavama?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=767223#p767223:2fplf74q je napisao(la):
bl3y4 » 19 Авг 2020 08:25 am[/url]":2fplf74q]Pošto sada i komunalci i saobraćajci mogu da kažnjavaju za iste stvari - Da li možeš da dobiješ više kazni istovremeno?
Prođe saobraćajac koji napiše za nepropisno parkiranje,a onda te i oko sokolovo ili komunalac lično još uslika..

Овде се спомињао случај да се плати казна за паркирање и паук. Можда то може формално да прође јер се пауку не плаћа казна већ "услуга"
 
Strahinjića Bana jutros:

Pogledajte prilog 1

Ok, jeste 8:22AM, ali opet lepo za videti. Walter ima 4,5 svojih vozila koja su nelegalno parkirana na trotoaru pored rasrsnice i pešačkog prelaza - ne znam kako to regulišu.
 
Nisam ni ja pravnik, ali u pravu postoji nacelo "ne bis ni idem (lat.)" tj. ne moze se kaznjavati dva puta za istu stvar. Tako da Prekrsajni sud ne moze pokrenuti dva ili vise prekrsajna postupka za istu prekrsajnu stvar. Isti princip valjda vazi i za instituciju prekrsajnog naloga.
 
Да ли је све правно покривено како треба не знам, али знам да не памтим да сам видео слободније и проходније улице којима се већ деценијама крећем. Само дај Боже да потраје и да то постане правило а не изузетак.
 
Prolaze li ovuda sokolari

bahat01-2020-08-20-21-51-51.jpg

bahat02-2020-08-20-21-51-51.jpg



bahatoparkiranje01-2020-08-20-21-31-38.jpg


ova dva bilmeza su se provezla vuka karadzica ulicom jedan ka studenskom trgu drugi ka gracanickoj
 
Mislim da ne, takodje sam cuo da na sudu kamera u automobilu koja snima voznju nema nikakav znacaj kao dokaz. Glupost.
 
Zbog toga u Rusiji svaki automobil ima kameru i to je jedino validno na sudu, cak im kamere rade i kada su kola parkirana.
 
Realno, ovu krmachu od auta ne bi mogao da zamislim nasadjenu igde drugo osim ispred cevabdzinice ili kamiona sa lubenicama
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=767705#p767705:kyrofkqw je napisao(la):
GOJE » Čet Avg 20, 2020 2:19 pm[/url]":kyrofkqw]Strahinjića Bana jutros:
Ovo nisu referentne fotografije.
Trebalo bi slikati subotom i nedeljom uveče kad su vikendi kad su ljudi slobodni pa imaju vremena da bleje po kafićima.
 
Da,realno ti ljudi radnim danima ne mogu da dolaze jer rade u Maksiju drugu smenu. :D
 
Прође данас ОС испред мене у БЗЋ. Имао је прилику да сними 3 аутомобила, и све се десило за отприлике 10 секунди. Дакле погледаш око себе делује чисто, као ма пола минута ћу а ови се створе ниодакле и већ су те снимили.

Мислим је сада званична долина гладних у Маршала толбухина нелојална конкуренција незваничној долини гладних у БЗЂ. У МТ паркираш слободно на коловозу а у БЗЂ то је ризик од казне у вредности месечне претплате на пљескавицу дневно :D
 
Биће "Око Соколово" и у Маршала Толбухина, Булевару Милутина Миланковића (део од Народних хероја до Тошиног бунара), Тошин бунар, Земунска, Војвођанска,....
 
Zanimljivo lobiranje po medijima... Tekst podseća na rubriku o Farmi... Da novinar nije previše sebi dao mašti na volju, sa sve “neimenovanim i pouzdanim izvorima” omožda bi se nešto i artikulisalo, ovako još jedna pljuvačina bez konstruktivnog predloga bilo koje vrste... Nažalost, amaterizam je na svim stranama oko nas. Mada, očito nije cilj da se ponudi neki konstruktivan predlog, već samo prazna pljuvačina, što već odavno zamara...

– Vlasnik firme je blizak rođak jednog visokog političara i zbog toga smo u povlašćenom položaju u saobraćaju. Nama se kazne ne pišu, a ako nas baš neki saobraćajac zaustavi dovoljno je da napišemo izveštaj na kraju smene, pa gazda to reši posle na višem nivou.

Objašnjava da je početak primene sistema „Oko sokolovo“ za kažnjavanje nepropisnog parkiranja poslednji u nizu loših poteza gradskih vlasti koji njemu i kolegama obavljanje posla pravi ne samo nemogućim, već i besmislenim.

https://www.danas.rs/drustvo/prezivece- ... a-biciklu/

Oko sokolovo je već postalo deo urbanih mitova... Rubrika “jet-set” (!?), još jedan lenji novinar...

https://www.telegraf.rs/jetset/vesti-je ... parkiranje

Platio kaznu na licu mesta, jer ga je snimio sistem Oko sokolovo?
 
Kad snimi strane tablice izdaje se prekršajni nalog koji se naplaćuje na licu mesta. Ne znam da li se konkretno to njemu desilo ali su rekli da tako funkcioniše sistem.
 
Vrh