Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Zato što su bezobzirni i nezasiti. Naravno, ne pričam o običnim ljudima na terenu (toncima, montažerima, šminkerima...) nego o onima koji ih vode i koji doživljavaju grad i njegove stanovnike kao svoje igralište.

Da, filmovi donose pare. Ali ovo što naši rade su uglavnom filmovi B kategorije koji niti donose neki profit gradu (jer dosta tih snimanja se radi i mimo dozvola ili se to promulja za neku bagatelnu naknadu gradu), niti mu donose korist u vidu popularizacije, jer se uglavnom snimaju manje upečatljive scene (sporedne ulice, a ne znamenitosti Beograda). Kapiram ja da neki žive od toga, ali njih 300 (koliko ih ukupno ima u tri domaće najveće firme) zaboravljaju da nisu sami u ovom gradu, i da kao što oni žive od toga, tako isto neko živi tu gde bi oni da snimaju i igraju se.
 
Za tango je potrebno dvoje. Ako ja pitam Grad da posadim kiosk nasred prolaza u Sremskoj, i Grad mi odobri, to jeste krivica Grada, ali ne menja činjenicu da sam i ja time ispao bahat i bezobziran.
 
Pa dobro, cela filmska industrija je takva inače ne bi snimali glupe filmove koji zaglupljuju narod.

Ja uvek krivim više onoga ko primi mito nego onoga ko da.

Filmadžijama taj prostor treba i maksimalno se trude da odrade ono što treba. Neka im Grad prvo definiše precizne uslove i neka poveća cenu, pa da vidimo da li će da se bahate toliko dugo.

Grad zabole jer dobijaju kintu, a gradski oci ne žive život običnog plebsa. Zato uvek kažem da im treba oduzeti sve benificije, pa će za mesec dana da počinju da dovode stvari u red.
 
IMG-20190630-015534.jpg


IMG-20190630-015549.jpg


Nije mi jasno sto ne onemoguce ulazsk u park mamlazima
 
koliko god bio protiv svih nepropisno parkiranih automobila i stvarno jesam, ovo je samo fora da se namlati neki poen i da se namlate debele pare. Situacija tu se ponavlja svakog dana, i bilo bi krajnje pošteno da policajci budu drugovi na drumu i da ta profesija bude tu da pomogne građanima, pa da su primera radi postavili jedno 10 policajaca tu da malo regulišu stvari pre nego šro problem nastane pa tek onda posle jedno 2 nedelje takve akcije da su napravili neki korak tipa da samo podele kazne. to je 2500 dinara ako se ne varam kad se plati puno. nikome nije pomoglo ovo što su odneli automobile! plus, kad dođeš tu i vidiš 30 automobila nekako ti je okej da i ti ostaviš svoj zar ne? fukare.. koliko košta svako odnošenje? sa sve kaznom bude sigurno oko 20 000?
nego eto šta je, treba svim tim botovima koje su zaposlili da se daju pare. a kad padne sneg nikom ništa, čekamo da se otopi pa ćemo počistiti..
 
Gospoda koja idu na splav mogu priuste taksi ali onda nemogu da voze svoje limene ljubimce koje svi treba da vide ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635015#p635015:20e47a55 je napisao(la):
Gorstak89 » Ned Jun 30, 2019 5:02 pm[/url]":20e47a55]koliko god bio protiv svih nepropisno parkiranih automobila i stvarno jesam, ovo je samo fora da se namlati neki poen i da se namlate debele pare. Situacija tu se ponavlja svakog dana, i bilo bi krajnje pošteno da policajci budu drugovi na drumu i da ta profesija bude tu da pomogne građanima, pa da su primera radi postavili jedno 10 policajaca tu da malo regulišu stvari pre nego šro problem nastane pa tek onda posle jedno 2 nedelje takve akcije da su napravili neki korak tipa da samo podele kazne. to je 2500 dinara ako se ne varam kad se plati puno. nikome nije pomoglo ovo što su odneli automobile! plus, kad dođeš tu i vidiš 30 automobila nekako ti je okej da i ti ostaviš svoj zar ne? fukare.. koliko košta svako odnošenje? sa sve kaznom bude sigurno oko 20 000?
nego eto šta je, treba svim tim botovima koje su zaposlili da se daju pare. a kad padne sneg nikom ništa, čekamo da se otopi pa ćemo počistiti..

kako nikome nije pomoglo? pa napunio se budzet, ocistio se prostor i neki mali procenat dignutih automobila vise nece tu parkirati. Slazem se da kontrole trebaju biti cesce ali kad ih vec nema dobro je i ovako. Treba lupati po dzepu dok se ne nauce i vozaci i pesaci. U svedskoj npr sam se odusevio gde ne smes da propustis pesaka ako prolazi van pesackog, ide kazna njemu zbog nepostovanja propisa i kazna vozacu jer je naveo pesaka da predje tu. Naravno ne odnosi se ako je pesak vec zakoracio na kolovoz, tada ide kazna samo njemu. 2500din je tura pica na splavu, ili pola ture, nece to nikoga opomenuti.
 
mariks":3v33j3uf je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635015#p635015 je napisao(la):
Gorstak89 » Ned Jun 30, 2019 5:02 pm[/url]":3v33j3uf]koliko god bio protiv svih nepropisno parkiranih automobila i stvarno jesam, ovo je samo fora da se namlati neki poen i da se namlate debele pare. Situacija tu se ponavlja svakog dana, i bilo bi krajnje pošteno da policajci budu drugovi na drumu i da ta profesija bude tu da pomogne građanima, pa da su primera radi postavili jedno 10 policajaca tu da malo regulišu stvari pre nego šro problem nastane pa tek onda posle jedno 2 nedelje takve akcije da su napravili neki korak tipa da samo podele kazne. to je 2500 dinara ako se ne varam kad se plati puno. nikome nije pomoglo ovo što su odneli automobile! plus, kad dođeš tu i vidiš 30 automobila nekako ti je okej da i ti ostaviš svoj zar ne? fukare.. koliko košta svako odnošenje? sa sve kaznom bude sigurno oko 20 000?
nego eto šta je, treba svim tim botovima koje su zaposlili da se daju pare. a kad padne sneg nikom ništa, čekamo da se otopi pa ćemo počistiti..

kako nikome nije pomoglo? pa napunio se budzet, ocistio se prostor i neki mali procenat dignutih automobila vise nece tu parkirati. Slazem se da kontrole trebaju biti cesce ali kad ih vec nema dobro je i ovako. Treba lupati po dzepu dok se ne nauce i vozaci i pesaci. U svedskoj npr sam se odusevio gde ne smes da propustis pesaka ako prolazi van pesackog, ide kazna njemu zbog nepostovanja propisa i kazna vozacu jer je naveo pesaka da predje tu. Naravno ne odnosi se ako je pesak vec zakoracio na kolovoz, tada ide kazna samo njemu. 2500din je tura pica na splavu, ili pola ture, nece to nikoga opomenuti.
Kako 2500 (od 5000)? Zar ovi nisu parkirani u parku (zelena površina) - to je valjda 25 000 (ili 12500) + "usluga odnosenja vozila" koja ne znam koliko je sada, jer je i to bilo "poskupelo".

Moze tu lepo da se nakupi - idemo ka 500 eura za par godina...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
5000 je kazna, a placa se pola ako platis u roku od 8 dana. Parkiranje na zelenoj povrsini pisu komunalci za 25000, a saobracajci za 5000. Na to je mislio gorstak da se zadrzalo samo na kaznama da se ljudi opomenu. Ovako odnosenje i kazna je minimum 12000din sto je mnogo bolje nego 2500din kako bi se neko "opomenuo".
 
Изузетно арогантна девојчица или ти дебилна инвалидкиња у мозак, за управљачем ове бмв седмице. Сликано јуче из аутобуса 74, на аутобуском стајалишту #2099 - (70,72,74,75,613, Ада 5), смер према граду, у улици Др. Хуго Клајна код пијаце Бежанијска коса.

 
Гага":3ikynu7w je napisao(la):
Изузетно арогантна девојчица или ти дебилна инвалидкиња у мозак, за управљачем ове бмв седмице. Сликано јуче из аутобуса 74, на аутобуском стајалишту #2099 - (70,72,74,75,613, Ада 5), смер према граду, у улици Др. Хуго Клајна код пијаце Бежанијска коса.

Na tom potezu je uvek haos, ali do sada nisam video da neko parkira na bus stanicu. Zaista bezobrazno. Da se ja pitam, ova fotografija bi bila dovoljna za kažnjavanje.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Улица Емилијана Јосимовића - поред Ратничког дома - данас поподне:



Регистрација је бугарска:



Нови тротоари, трава око дрвећа, и остало је све залуду ако их покрију, оштете или униште аутомобили; морају да постоје контрола и казне:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636035#p636035:3a7e35gq je napisao(la):
astrodule » 04 Јул 2019 10:09 am[/url]":3a7e35gq]
Гага":3a7e35gq je napisao(la):
Изузетно арогантна девојчица или ти дебилна инвалидкиња у мозак, за управљачем ове бмв седмице. Сликано јуче из аутобуса 74, на аутобуском стајалишту #2099 - (70,72,74,75,613, Ада 5), смер према граду, у улици Др. Хуго Клајна код пијаце Бежанијска коса.
Na tom potezu je uvek haos, ali do sada nisam video da neko parkira na bus stanicu. Zaista bezobrazno. Da se ja pitam, ova fotografija bi bila dovoljna za kažnjavanje.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Било је @Дуле. Неке слике сам постављао, али су се избрисале, па ево поново неколико. Иначе је у питању стајалиште #2097, а не #2099, извињавам се:

-Октобар 2017., бахати инвалид у мозак, власник "мечкице"
Pogledajte prilog 3

-Јул 2016., бахати инвалид у мозак, возач Фриком камиончића, прво се попео на тротоар и прошао њим до самог аутобуског стајалишта, а тада није било ни једно такси возило на њиховој станици. Шта рећи !
Pogledajte prilog 2

-Мај 2015., бахати колега бахатог колеге из Фрикома, је стао на само стајалиште и истоварао сладоледе за киоск који је ту код стајалишта. Ове слике сам исекао са "уличног погледа", значи и гугл је уснимио (овековечио) овог бахатог инвалида у мозак
https://www.google.rs/maps/@44.8153522, ... 6656?hl=en
Pogledajte prilog 1
 
Stubici stubici mada i njih su poceli da sjeku ....cupaju...
 
Prijaviću ponovo Beokomu. Mislim da sam čak i pisao Sekretarijatu. Beokomu sam pisao da postave stubiće uz kolovoz, a ne uz biciklističku stazu.
 
Уз недовољан паркинг често је и ово са доставним возилима, али то је још теже решити. Ни у једном плану не пише да зграде са локалом морају имати неко место за доставне камионе и возила (а и да пише не би се поштовало, као за паркинг)

Треба једноставно подићи стандард за такве ствари, а неспособност третирати исто као малициозност, у супротном оде Београд у фавеле па после иду милијарде да се креће испочетка
 
da, jeste nezgodno resiti ali sigurno se nece resiti tolerisanjem, za pocetak da svako ko registruje prodavnicu ili bilo sta cemu treba dostava u APR-u mora da dostavi dokaz da ima mesto za istovar, makar i zajednicko za vise objekata, ali onda da se dogovore kad ce i kako ce

a za centar grada, uveo bih da moze od 22 do 06, pa se snadjite, ako nsite sposobni da organizujete lokal tako da primi robu u datom vremenskom intervalu, zalim slucaj, niste sposobni da drzite objekat u centru, selite se
 
Vrh