Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Aaa, pa da, ovaj ćošak je čudo! To ostrvo su razni kreteni jahali na toliko načina da je to neverovatno! Čega sam se sve nagledao iz obližnje kancelarije... Na toj raskrsnici je sa jedne strane banka sa bankomatom, a sa druge kafić-kladionica. Dva magneta za saobraćajne idiote.

Sent from my LG-H320 using Tapatalk
 
O tome ja stalno pričam. Džabe kamere na nekim mestima, džabe zoniranje, ovakve stvari se rešavaju jedino stalnim prisustvom nadležnih na terenu.

Znači zaposlite 5 policajaca mesečno da tokom radnog vremena jure ovakve. Znamo svi gde su (Bulevar umetnosti, Bulevar trešnjinog cveta, Bulevar Milutina Milankovića (deo na slici), Jurija Gagarina (preko puta 44. bloka), Omladinskih brigada (preko puta Policije), Bulevar Zorana Đinđića od Milentija Popovića do Proleterske solidarnosti), kod pijace na Bežanijskoj kosi, kod Buvljaka ispod konstrukcije prilaza mostu - evo, to su sve lokacije samo na NBGD koje bi napunile budžet samo tako.
 
Mora seljak da se pokaze u selu da je kupio novi auto pa to ti je. Sto nisam saobracajac kaznjavao bih ove volinterski bez da mi plate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401130#p401130:34bs4hnp je napisao(la):
gile » 15 Авг 2016 11:28 pm[/url]":34bs4hnp]Jahanje ostrvceta, ugao Narodnih heroja i M.Milankovića.

Pogledajte prilog 1



Ovde na drugoj slici se vide u pozadini napadači na bankomat u stelt modu na samo 5 minuta, iznad znak zabranjeno parkiranje, desno stajalište za 65 i 71, 10m napred parkinga koliko hoćeš, sad je plava zona pa ima mesta...
file.php

file.php

@Гиле, тако је на том месту апсолутно сваки дан. Неки пут буду возила бахато поређана од саме раскрснице па до паркинг места !
Ево ти моје слике од 08. априла 2016. године, а има их на овој подтеми још.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380106#p380106:34bs4hnp je napisao(la):
Гага » 08 Апр 2016 11:44 pm[/url]":34bs4hnp]Више пута сам сликао бахатост паркирања испред пословне зграде где је једна осигуравајућа кућа и једна банка (намерно не пишем имена да их не рекламирам) у Булаверу Милутина Миланковића, а на раскрсници са Народних хероја. Сваки дан је овако, а у доста случајева градски аутобуси 65. и 71. и не могу да стану на стајалиште, одакле сам иначе и сликао прву слику, него морају да стану на ткз. средњу траку и на тај начин блокирају тј. успоравају саобраћај, па на крају возачи аутобуса испадну криви.
Нажалст нигде полиције или комуналне полиције, да сликају и каче честитке за брисаче, намлатили би се пара. Да будем искрен никад их нисам видео да овде дежурају и "хватају" бахате, мада овуда скоро сваки дан/сваки други дан пролазим.
Pogledajte prilog 1

Овај бахати са Аудијем С4 се "снашао" па право на пешачко острво, а није му први пут !

file.php

file.php
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401057#p401057:f8bv8i60 je napisao(la):
wexy » Pon Avg 15, 2016 12:44 pm[/url]":f8bv8i60]Kod nas je rasprostranjeno misljenje da se kupovinom automobila odmah dobije i pripadajuce parking mesto, te ako istog nema onda je ok stati bilo gde jer eto.. nema mesta.
Sto se tice toga, ne bih se slozio bas, ali ako vec placam porez na svako sra*e, ako placam taksu prilikom svake registracije kola, te pare bi mogle da se upotrebe I na infrastrukturu u puteve I parkinge, a ne na neke druge stvari da ne spominjem sada da se ne pokacim opet sa nekim. Ako umeju da uzimaju velike pare za registraciju onda je logicno kad vec ne kontrolisu broj automobila u gradu da za iste I regulisu parking gde je potrebno, a ne da prave zone I dodatno se jos bogati Parking servis.

A I kada bi uvece po dva pozornika setala u svakoj ulici kao sto sam video u Poljskoj ne bih se ja bunio da parkiram auto I u Babusnici, kome nisu krali auto ne razume, a evo pre neki dan na parkingu pokusali da razvale caletu bravu na kolima starim hmmm 25god.
Ali brizni ljudi moji koji niste skapirali poentu moje ljutnje, a to je da je moj auto jedini fotkan u trenutku kada je bio sam parkiran gde se inace celo naselje parkira vec 25godina I da to nikada nije bila zelena povrsina niti je zelenilo izdalo nalog da se uklone kola da bi sredili to, znaci ceo komsiluk je bahat, ko je zivi na Bezanijskoj kosi ne zna, ali ne vredi se raspravljati.
 
Dobro je druze slika je uklonjena malo preterujes sad. Pravdas sebe jer si uslikan u nezgodnom trenutku kad niko nije parkirao tako, i pravdas sebe bahatoscu drugih. To ti je isto kao da pravdas parkiranje u Lj. Bobic kod pijace jer eto to vec godinama ljudi rade i tako se parkiraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401251#p401251:3nmepaih je napisao(la):
Bulbulderac17 » Uto Avg 16, 2016 9:35 pm[/url]":3nmepaih]Dobro je druze slika je uklonjena malo preterujes sad. Pravdas sebe jer si uslikan u nezgodnom trenutku kad niko nije parkirao tako, i pravdas sebe bahatoscu drugih. To ti je isto kao da pravdas parkiranje u Lj. Bobic kod pijace jer eto to vec godinama ljudi rade i tako se parkiraju.
Pa ja upravo I pricam za taj potez gde sam ufotkan izmedju pijace I mupa u Ljubinke Bobic. Godinama se svi parkiraju od kad su sazidane zgrade, tako da svi su bahati u ulici. A I u pravu si nemam sta da se raspravljam niti pravdam, kad znam situaciju u kraju I drugi me ne interesuju.
Ovo fotkanje na zebri, ostrvcima, sinama, stajalistima autobuskim, mestima za invalide, raskrsnicama, ulicama to pozdravljam, ali sve ostalo se zapitajte da li je moranje ili bahatost.
 
Следећи пут када се паркирате сви оставите барем простора да се прође са дечијим колицима, а не да притерате до живе ограде.
И аргумент да је тако већ двадесет година не значи ништа јер то што је први пут допуштено да се неправилно остављају аутомобили не значи да је сада правилно. На вашу срећу не живите у правној држави, па вас нико не кажњава.
 
Loša praksa ne treba da nam bude uzor ili opravdanje.

Malo je suludo da u svakoj ulici budu 2 pozornika.




Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401258#p401258:1iy4tju6 je napisao(la):
MilisaV » Uto Avg 16, 2016 10:03 pm[/url]":1iy4tju6]Loša praksa ne treba da nam bude uzor ili opravdanje.

Malo je suludo da u svakoj ulici budu 2 pozornika.




Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Pa ne kazem bas u svakoj ulici, ali u svakom kvartu je normalno da ih bude, ne samo zbog ovoga sto sam naveo vec zbog svega ostalog, jer ne znam sta drugo rade osim kada su demonstracije tad ih sve posalju na ulice I udri. Pre 50god u Beogradu su postojali redari I policajci koji su setali kvartovima I tacno su znali ko je ko u kraju I cije si dete I slicno. Ovo je sada texas.
 
Koliko bi nam sad bilo potrebno policajaca za tako nesto
To je ono policajac u zajednici projekat za koji su dobili lovu od eu i nije zazivio
 
Umjesto npr milion saobracajaca koji gledaju samo da ti izvuku pare za svaku glupost mozda da ih prebace da setaju ili voze kroz naselja, mozda bi se i smanjila kradja vozila i djelova sa vozila.
 
Kroz moj kraj redovno prolazi interventna i tacno znaju ko je ko :mrgreen:
 
Kroz moj kraj redovno prolazi interventna i tacno znaju ko je ko :mrgreen:
 
Да се мало умешам у скорашњу расправу око бахатог паркирања жутог возила у улици Љубинке Бобић, пошто ми је ту познат проблем паркирања, јер станујем неких 150 метра одатле и са кухињског прозора видим тај део улице. Не желим никога да нападам или правдам, али само нека појашњења везано за тај "паркинг".

Нисам видео слику коју је @Астродуле поставио тј. слику тог бахатог паркираног жутог аутомобила, а коју је @Игор избрисао, јер ето тог дана нисам био на форуму !, а сваки дан сам присутан. Претпостављам да је то овај двосед, Фијат Баркета, 1996-2000.годиште (отприлике), чија је слика обрисана: https://www.google.rs/maps/@44.8142374, ... 6656?hl=sr

Тај паркинг дуж улице Љубинке Бобић, од улице Рашка Димитријевића, или боље речено од оних контејнера за смеће, до раскрснице са Недељка Гвозденовића / Др. Хуго Клајна је нека врста „полузваничног“ паркинга. Такав је од 1989/1990. године када су се те зграде уселиле, а ту се људи паркирају под углом и мислим да има неких ±35 места за паркирање.

Тачно је што @Неш_нбгд каже, да ту никада није била зелена површина, а оно јако мало зеленог што има, то је само изникло. Станари су ту сами, а док је још она шљункара била тамо тј. где је сад технички преглед „Мунгос“ и она дивље саграђена бетонска плоча, где је један бахати дивљак хтео да сагради аутоперионицу (имамо тему о томе), су одатле узимали бетон и бетонирали већи део земље и направили сами паркинге. Сви који ту паркирају углавном се придржавају немуштог правила да се остави довољно места за пешаке, мајке са колицима, инвалидне особе, да могу да прођу између возила и живе ограде. Нажалост догоди се да неко, као @Неш_нбгд, паркира кола мало бахатије баш буквално до живе ограде и онда не може да се прође. Обилазити кола и онда ићи на улицу је мало и опасно, слике са гугла касније.

Пре три-четири године сам једном приликом пролазио туда, а барем једанпут недељно пролазим, и неко је исто тако свог Голфића 3 бахато оставио као @Неш_нбгд, скроз до живе ограде. Шта сам урадио, поред подизања брисача једноставно сам се, без пардона, попео на предњу хаубу и прешао преко Голфића на другу страну :) .

Наравно да је @Астродуле и те како у праву што је поставио слику, јер ова тема зато и служи, да покаже све људске себичности, бахатости, саможивости, слабости,...., па без обзира ко то био, неко од нас самих чланова Беобилда, познатих јавних личности, непознатих људи, тајкунчића, политичара :notok: ,....

@Неш_нбгд кажеш да сте писали општини Нови Београд да се преуреди тај део у прави паркинг. Па писали сте на погрешну адресу, требали сте да пишете и пошаљете предлог са образложењем и сликама или цртежом, градском Секретаријату за саобраћај, јер су они надлежни за такве ствари. Ако се сећаш кад су рађени паркинзи у Недељка Гвозденовића (моја улица), то је било на захтев општине Нови Београд, али је захтев општина морала да поднесе Секретаријату и по њиховом одобрењу је урађен паркинг. Тако би требали и ви станари да се скупите и напишете захтев и да га што боље образложите и да онда смарате Секретаријат да се ураде паркинзи. Још ако неко од вас станара има неку везицу...знаш и сам, проћи ће брже.

Такође @Неш_нбгд није у реду, што каже @Директор и @Булбудерац, да прва твоја порука буде као новог члана, нећу да кажем претећа, али је баш онако оштра „с неба па у ребра“, урадио си што си урадио, није требало тако, наишао Дуле, а могао сам и ја, сликао твоје возило у бахатом стању (положају) и то је то, нема љутиш комшија. Предпостављам да ти није пријатно, али живот иде даље.

Као што рекох горе, ево једног примера паркирања са тог „паркинга“ где се види колико је на неки начин и опасно обилазити тако бахато паркирано возило које је паркирало скроз до живе ограде.
А оно ни мање ни више него комби од Сити Експреса, а снимио га гуглов аутомобил са уличног погледа маја 2015. године (корпус деликАтЕС :D ). Види се колико девојка извирује иза комбија да види да ли наилази неко возило, како би могла да обиђе исти.
Зар је то потребно ?

Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
U pravu je Gaga, ovo je mogla da bude majka ili baka sa kolicima, isuvise je opasno, ako je City Express dosao poradi zadatka zasto ga nije ukosio toliko da mogu da prodju pesaci ili paralelno sa ulicom. Gurnuti kljun skroz do trave - bas bezobrazno.
 
Ko nam sta sme i ko Vas j...

vozilo doma zdravlja -Zemun
u nabavci bakaluka na pijaci kod ciganskog buvljaka u Zemunu
slikano
nedelja 21.08.2016.g. u 08:00 h u Ugrinovackoj ispred broja 210b u Zemunu
 
Vrh