Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Čovek iz sela može da ode, ali selo iz čoveka nikad...

b5gpp4.jpg
 
Ovo mi deluje kao Labudovo brdo
 
Bio sam prisutan u trenutku parkiranja - nije bilo drugih vozila, klinac nije delovao kao da žuri - stajao još dvadesetak minuta, stanje isto, pošto tema u naslovu ima "bahati vozači" mislim da nisam preterao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397323#p397323:3jmm4zfq je napisao(la):
mekbejn » 14 Jul 2016 14:45[/url]":3jmm4zfq]Mozda je covek na brzinu parkirao pa otisao posle 5 min? Imam osecaj da se na ovom forumu ponekad bas preteruje.

na brzinu parkirao pa otisao posle 5 minuta sa pesackog...... na brzinu parkirao pa otisao posle 5 minuta sa rampe za invalide...... na brzinu parkirao pa otisao posle 5 minuta sa tramvajskih sina..... na brzinu prosao kroz crveno pa ubio 5 ljudi......
 
Ovo je parking. Ne, nije. Ali nekima ipak jeste.
Ovo je prostor kineske brze hrane. Ne, nije. Ali nekima ipak jeste.
Ovo je autobusko stajalište. Da, jeste. Ali nekima ipak nije.
Dobro došli u Bulevar Zorana Đinđića kod Bloka 21.
YaMq4Wd.jpg
 
mekbejn":1zs3lgu6 je napisao(la):
Mozda je covek na brzinu parkirao pa otisao posle 5 min? Imam osecaj da se na ovom forumu ponekad bas preteruje.
Kakve veze ima da li je na 5 minuta ili duže? Ovakvim parkiranjem je možda oduzeo vreme nekome kome se možda još više žuri nego njemu.
Ako su mesta oko njega bila slobodna kada je došao onda je ovo puka bahatost, bilo da je minut ili 100.
astrodule":1zs3lgu6 je napisao(la):
A možda je u trenutku parkiranja samo tako mogao da stane jer su drugi krivo stali (pa otišli posle)

Poslato sa telefona
Moguće je ali odavno primećujem da mnogi ovako parkiraju da bi izbegli da im neko drugi parkira blizu.

Čak i ovaj ugao parkiranja potvrđuje da se radi o tome.

TT
 
Na nekim forumima se čak i javno hvale da se tako parkiraju da ih neko ne bi udario vratima.

A za ova zaustavljanja na kolovozu bih pisao kazne bez pogovora (ali bez selekcije, tj. SVIMA) i tako svaki dan jedno par meseci...
 
A ovaj u bulevaru Z.DJ, sigurno ima prazno mesto na novom parkingu, ali mora čovek kolima da udje u fast food
 
Ako je u pitanju radno vreme, onda mesta vrlo verovatno nema (što ga naravno ne opravdava jer sam siguran da nije ni tražio slobodno mesto).
 
Bilo je dosta slobodnih mesta. A tu ljudi staju i u 23h kada na novom parkingu nema žive duše. :bash: :bash: :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397370#p397370:246zylah je napisao(la):
kopmania » 14 Jul 2016 08:46 pm[/url]":246zylah]A ovaj u bulevaru Z.DJ, sigurno ima prazno mesto na novom parkingu, ali mora čovek kolima da udje u fast food

Juče sam prošao celom dužinom ulice. Bar 30 automobila stoji tako parkirano, a što je najbolje, na novom parkingu je bilo mesta.
 
Verovatno prepoznajete raskrsnicu Vojislava Ilica i Gospodara Vucica. Zeludac mi se okrece kad vidim maloumnike koji ne mogu da cekaju semafor koji baj d vej ne drzi puno, i skrecu preko pumpe u Gospodara Vucica. Ovakvih raskrsnica ima jos par u BG (Venizelosova npr).
Kako ovo spreciti i da li smatrate da je ovo bahatost ili pak snalazljivost....?
 
Sve što nije zabranjeno je dozvoljeno.

Ja sličnu stvar radim kad idem za Kumodraž preko Trošarine. Naime iz Save Maškovića skrenem desno pre semafora na autobuski terminus i odatle kroz taksi stanicu skrenem desno u nastavak Vojvode Stepe.
Nema znaka koji brani da skrenem na bus terminus niti bilo kakvog drugog znaka.

Poslato sa telefona
 
Slažem se sa astroDule. Svede što nije zabranjeno je dozvoljeno.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Znaci vas dvojica bi proterali auto kroz pumpu...?:)
Mozda nije zabranjeno ali neka kultura u saobracaju mora da postoji. Ispada da su ovi ljudi sto cekaju na semaforu glupi.
Ovu raskrsnicu resiti sa strelicom za skretanje udesno. Postoji mnogo zemalja na svetu gde je desno skretanje uglavnom dozvojeno.
 
taj put je deo saobracajne infrastrukture, asfaltiran, postoje saobracajni znaci i lezeci policajac, ne vidim zasto ti toliko smeta.
strelica udesno nece mnogo da pomogne ako u tu traku stane neko ko produzava pravo.
 
Vrh