Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Pauk protiv limuzine: Radnici "Parking servisa" imali pune ruke posla
Blic | 22. 06. 2016 - 17:49h

Vozač limuzine "krajsler", nepropisno se parkirao danas u Ulici Tadeuša Košćuška i tako zadao glavobolju i pešacima ali i pauku koji je došao da ukloni vozilo.

6576e89b5c8b226bdd7cd2cda5997cd4.jpeg


http://www.blic.rs/vesti/beograd/pauk-p ... la/5b0l47h
 
Jel policija moze da pise kazne na osnovu ovih fotografija za bahato parkirane? na primer ja sad vidim kako je neko nepropisno parkiran ili usnimim nekoga ko pravi prekrsaj, jel mogu ja to da posaljem policiji i oni da ga kazne na osnovu toga?!
 
To u glavnom radi Komunalna sluzba za sada kazne su od 5000din za fizicka lica do 50000 za firme. Njima mozes prijaviti sva nepropisno parkirana vozila i izlaze na teren uglavnom ako si basssss uporan
 
Ja sam mislio da ne može, ali imali smo slučaj vozila koje je snimljeno (kamerom fizičkog lica) kako prelazi na crveno i pre neki dan je vozač uhapšen.
Ja lično ne vidim šta je problem da građanin napravi video snimak nepropisno parkiranog vozila u trajanju od recimo 5 minuta i da se na osnovu tog snimka vlasnik vozila kazni.

Poslato sa telefona
 
Mislim da je neko pisao ranije kad je zvao, koje je radno vrijeme pauka? Cini mi se da jedan (zeleni?) radi 24h a drugi do x uvece i onda ne rade do ujutro, ili nedeljom ne rade ne sjecam se tacno. Da znam kad zatreba.
 
Mogli bi u komunalnoj policiji u saradnji sa saobracajnom policijom da naprave aplikaciju na koju bi slali "dokaze" slucajeve koji nam se desavaju na dnevnom nivou u saobracaju, i time sto na primer posaljemo im dokaz nama isplate na primer 300 dinara kada im naplate kaznu :D i da u tu kaznu ovima sto su prijavili takodje bude podsticaj da salju slucajeve koji se desavaju po gradu pa da vidite kako ce da se svi saberu kada budu svesni da neko moze da ih snimi ako cine prekrsaj .
 
Oni bi i hteli da drugi rade njihov posao.
Bilo bi zanimljivo videti statistiku o tome koji je udeo prijava koje građani šalju u odnosu na ukupan broj rešenih problema.
Koliko puta policajci dnevno prolaze pored nepropisno parkiranih vozila?

Fotografija ne može da bude dokaz u većini slučajeva jer se nema prava slika o situaciji a i lako se falsifikuje

Poslato sa telefona
 
pa pomocu aplikacije to bi moglo da se delimicno resi jer slanje slike bi moglo direktno sa kamere preko aplikacije dakle ne da se salje iz albuma ranije slikanih , sa datumom i vremenom slikanja + da u saobracajnoj i komunalnoj policiji budu ljudi koji bi analizirali slike i mogli da razlikuju fejk od pravih uslikanih .
 
Ne vec ovo da bude dopuna u sistemu, a oni su tu bili da se iskorenjuju neke pojave , a ovaj sistem da funkcionise u Beogradu i nekim gradovima jos, a nepotrebni viskovi da ne bi isli po pekarama da se mobilisu po Srbiji , Autoputevi, lokalni putevi, magistrale i pruge (obezbedjivanje od lopova) toliko prostora ima gde ih manjka :D zasto da ne :D jel postoje uopste ovakve stvari po Evropi , bas me interesuje :D
 
U Evropi policija radi svoj posao, a građani žive svoj život u kome ne rešavaju probleme koje vlast treba da reši...


Poslato sa telefona
 
Угао Гандијеве и Јурија Гагарина.
Све по старом.

20160625_211629_zpsrmeggqzg.jpg
 
Aha kako da ne, pa u Evropi zapadnoj je toliko razvijena svest da gradjani prijavljuju policiji sta stignu :) izuzev raznih geta koji postoje :)
 
Prijavljuju da, ali samo dopunjuju rad onih koji su za to plaćeni.

Evo šta bih ja uveo: radnik Parking servisa da zove policiju čim vidi nepropisno parkirano vozilo u zoni koju kontroliše.
Policijac da uradi isto.
Vozači autobusa isto.
Policija da piše čestitke i prijavljuje, a ne samo da prolazi pored problema...


Poslato sa telefona
 
Moze i tako ali isto i da gradjani ucestvuju :) kako bi se iskorenilo negativno ponasanje pojedinaca zbog kojih mi ostala vecina ispadamo magarci.
 
U USA postoji pilot projekat postavljanja kamera na autobuse..
Te snimke prvo proverava softver koji obelezava momente u kojima postoji mogucnost da je snimljeno nepropisno parkirano vozilo, a zatim policajac gleda te isecke i pise kazne ukoliko je potrebno..
 
Ljudi koji parkiraju na uglovima raskrsnica (kako unutar blokova, tako i na ulicama) su mi naodvratniji.

Pijaca na BK, uvek gužva, gomila parkiranih pola na ulici, pola na trotoaru (o autobuskoj stanici kod pekare da ne pričamo), ali u poslednje vreme ovo je česta slika.



Da, da auto STOJI bez vozača unutra :bash:
 
Mislis li na ovog sto je kolima presao po sred dva pesacka prelaza i razdelnog ostrva ili na ovo dvoje pesaka sto prelaze jedan metar pored zebre :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394480#p394480:1s8cf3hm je napisao(la):
astrodule » 27 Јун 2016 04:45 pm[/url]":1s8cf3hm]Ljudi koji parkiraju na uglovima raskrsnica (kako unutar blokova, tako i na ulicama) su mi naodvratniji.

Pijaca na BK, uvek gužva, gomila parkiranih pola na ulici, pola na trotoaru (o autobuskoj stanici kod pekare da ne pričamo), ali u poslednje vreme ovo je česta slika.



Da, da auto STOJI bez vozača unutra :bash:
file.php
@Дуле, тај бмв серије 5 са таблицама из Косовске Митровице вози дечко који ради у тој бојари, са леве стране твоје слике. Он обично паркира на тротару поред бојаре, а кад пронађе место на паркингу превезе га тамо. Са тим колима сад превози и робу, пошто је газдин Пежо Партнер тренутно технички неисправан. :wink:
Наравно то није оправдање да овако бахато и опасно паркира.
 
Pretpostavio sam da je ili od Zone ili od farbare.

Sinoć, pola 9, pada kiša, rasveta ne radi, drugi auto stoji na istom mestu.

Poslato sa telefona
 
Od Tramizo farbare stalno parkira tu. generalno oko te pijace parkira ko gde stigne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh