Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ја користим ову

https://www.amazon.com/Black-Box-Origin ... B00FONBG1A

Платио сам је око 30 евра пре две године. Лепо одрађује посао. Једино нема ГПС.

Постављао саж неке снимке са њом урађене овде на форуму.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388946#p388946:1bxtic5f je napisao(la):
bl3y4 » Tue May 31, 2016 1:36 am[/url]":1bxtic5f]Bahati jesu.. Ali opet komunalci mlate praznu slamu..
Sta se mesaju u nedozvoljeno parkiranje na kolovozu kada to nije njihova nadleznost..

Kontrola u saobracaju,I nije im direktno u nadleznosti. Ali su uvideli da to donosi "dobre pare" pa su se preorjentisali na brigu u tom pravcu umesto da gledaju cija kuca gde kaki, i ko travu zelenu gazi?
 
Ne mogu oni sami da se preorjentisu..Zakonodavac je propisao njihova zaduzenja, a saobracaj to definitivno nije..
Nije da branim bahate koji parkiraju na stanici ali ima toliko kola parkiranih po trotoarima, parkovima, djubreta, divljih prodavaca i svega ostalog sto je u njihovoj nadleznosti povodom cega nista ne rade..
U poslednje vreme sam cuo da komunalci pisu kazne za nepropisno parkiranje i za bus plus i to je to..
 
Mene mnogo nervira kada vidim kola da se parkiraju posred parkinga. Ono fazon u koloni po sred parkinga skoro do samog izlaza. Da li je i to nepropisno parkiranje i kada je u pitanju parking prostor na kome mesta nisu obeležena?
 
Naravno da ne rade jel vole ali kad nema mesta parking se napusti. Znači kad se propisno parkiraš a posle kad se vratiš i vidiš da ti je ostalo mesta za pet ili šest manevara izlažeš se dodatnom stresu. Nemaju svi senzore i suflere, ni pregledna kola. Pa ti izlazi i ulazi iz kola pet puta da ne bi naneo štetu nekome ko je nepropisno parkiran.
 
bahatost je postala nacin zivljenja u beogradu.
Svi smo bahati u vecoj ili manjoj meri, a covek sebi uvek lako nadje opravdanje. (tacka ;) )
 
To samo ukazuje na strukturne probleme. Mene ni ne čudi što u srpskoj pravosudnoj praksi ima toliko slučajeva naizgled preblagih kazni. U skoro svakoj situaciji krivac može da računa na olakšavajuće okolnosti. Često i više olakšavajućih okolnosti od kojih se uvek jedna ispostavi kao krupna.A to pogotovu važi u saobraćaju.
 
Ајде па сад ти прођи поред (између) бахатих инвалида у мозак !
У мојој улици, Недељка Гвозденовића, испред кафанице, да јој сад не наводим име, тачно преко пута Максија. Као пешак сам и ја једво прошао између бахатих, а камоли нека мајка са бебом у колицима или инвалидна особа у колицима. Снимљено јуче:
 
Po mom mišljenju država treba da drastično smanji poreze na gorivo i drastično poveća poreze na posedovanje vozila. Tako da se godišnje umesto u proseku 20 hiljada za registraciju plaća 50 000 ili više ali da gorivo bude oko 90 rsd. Time bi se stimulisala upotreba motornih vozila umesto čistog posedovanja. Previše je kola koja vise po parkinzima danima i koja se voze jednom nedeljno.
 
I evo prvog magarca na ulazu u Prokop. Upravo uslikano. Dvadesetak metara dalje je prazan parking.
13c79bdc1d98f70b65594ec1697eae86.jpg

94cb694e5b6ea546b387d140328e2852.jpg


Sent from my LG-H320 using Tapatalk
 
@becks89

Tehnomanija. TrueCam modeli.
Sve registruju. Brzina, kočenje, lokacija, snimak, fotografije...
 
Mozes da koristis neki mobilni za to.. Neki stariji npr ali da ima makar 720p i GPS i njega povezes sa autom da preuzima brzinu, ubrzanje i sve ostale podatke koje zelis...
 
Evo jedne poucne price o tome sta sve mozes u Srbiji kad vozis crni Audi ‪#‎parkingservis‬

09:54 Zovem prvi put Parking servis da prijavim nepropisno parkirano vozilo koje ugrozava bezbednost pesaka. Nekoliko minuta kasnije "pauk" dolazi i brzo se udaljava. Zovem i drugi i treci put, napominjuci da sam vec zvala.
10:14 "Pauk" se napokon pojavljuje.Iz obliznjeg kafica vozac se oglasava zvizdukom i recima "Sefe, tu sam! Nisi morao dolaziti!" Vozac "pauka" odgovara stidljivo: "Zvali su vec nekoliko puta. Morao sam". Vozac odgovara: "Ma samo sam stao na 5 minuta". Tu se ubacujem u razgovor i kazem da to nije istina da sam zvala vec tri puta i da imam u telefonu tacno vreme svakog poziva. Na to mi vozacev pajtos besno odgovara: "A sta ti imas koga da zoves?" Vlasnik vozila ulazi u kola i krece. Ljudi iz Parking servisa ne cine nista da ga zaustave. Pitam ih zar ce zaista da ga puste tek tako da ode! Odgovara mi: "A sta ja tu mogu?" i jos dodaje da ako se vlasnik pojavi da oni nemaju pravo da pomere vozilo! (ko god je ikad imao posla sa Parking servisom zna da to nije istina!). Vozilo se udaljava. Pogledam ovog iz Parking servisa u oci i kazem "A je l vas nije bar malo sramota?" On cuti. Odlazi.
Ponovo zovem Parking servis da pitam da li oni odnose samo kola sirotinje, nasta sluzbenica odgovara: "pa nemojte tako, pa sta se dogodilo?" Ispricam sve, na sta me ona zamoli da ostanem na vezi dok ne proveri sa vozacima. Nakon minut-dva odovara: "Zvala sam vozace. Kazu da je vozilo VEC OTISLO KAD SU ONI DOSLI, TAKO DA NISU MOGLI NISTA DA UCINE!!" Govorim da je to laz. Bila sam tamo! Imam fotografije. Zena na vezu cuti. Svi uvek samo cute.
13339528_10153792312856429_1972305161622070114_n.jpg

13417561_10153792313106429_3870315981697118895_n.jpg

13413601_10153792317221429_7837276183191614265_n.jpg

13343119_10153792313296429_5535584780323329507_n.jpg
sa fb
 
Hteo bih isto da skrenem pažnju na još jednu lošu masovnu pojavu, a to je zauzimanje celih kolovoznih traka zarad parkiranja od strane stanara okolnih zgrada.

Ovo je prizor iz ulice kojom prolazim svakodnevno kolima ili biciklom.

https://www.google.rs/maps/@44.7452028, ... 6656?hl=en

Sva vozila uz desnu ivicu kolovoza su parkirana a ulica je dvosmerna. Nedavno (što se na street viewu ne vidi) putari su postavili razdelnu liniju sredinom kolovoza tako da se jasno vidi sad da je ulica dvosmerna i da postoje dve kolovozne trake sa dovoljno mesta za mimoilaženje vozila svih širina. No to ne sprečava pacijente da i dalje koriste jednu kolovoznu traku kao parking.

Ko živi u zgradi gde mu treba parking, a mesta nema dovoljno, ili se parkira malo dalje ili proda stan i kupi negde gde ima dovoljno mesta. Miljakovac inače spada u delove grada sa najgorom proporcijom broja parking mesta u odnosu na broj stanova.
 
Mada vecinom sva ta auta odu ujutro jer uvece je nemoguca misija naci parking, kada se svi vrate sa posla itd. Odi npr na ulicu gore i tu je full traka jedna zauzeta i drugi trotoar, mada mozda je nedjelja bila kad je prolazio jer se uglavnom rascisti.
 
Tu gde je full traka zauzeta i trotoar na suprotnoj strani je recimo sve regularno jer je ta full traka kratko isprekidabom linijom i legalno postala parking. Na ovoj deonici to nije slučaj.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Zar ima linije uopste, svakako se spustit do poste dolje je zeznuto ako se ide iz oba smjera a auta okolo parkirana. U svakom slucaju, valjalo bi sredit malo parking u Miljakovcu samo ne znam kako mimo betoniranja nekih parkova ili zelenih povrsina, barem ovih na kojima se uveliko parkira https://www.google.rs/maps/@44.7448699, ... 6656?hl=en
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xAZ74e9_igs[/youtube]

Jos jedan strasan video iz iste ulice u Obrenovcu kao i pre par meseci, nazalost ovaj put sa smrtnim ishodom. Vozac 2001. godiste bez svetala ulazi u raskrsnicu gde ima levo i desno skretanje, on je nastavio pravo.
 
Nije tu problem u raskrsnici nego u alkoholu i bahatosti..
Klinac je krenuo logikom vozim, a ako me zausave dacu 100e ili cu pozvati caleta da me izvadi iz blata..Is to kao i oni sto su upali u dunav ili savu ni ne secam se vise..

Ovde treba OCA kazniti i to za ubistvo posto je dozvolio svom sinu od 15g da uzme auto..
Auto nije igracka. Auto je podjednako opasan kao I pistolj i tako ga i treba tretirati..
Odem kod druga na 2km od moje kuce..
Ide ulica samo pravo nema skretanja nema saobracaja nocu i nikada mi nije palo na pamet da sednem u auto nakon sto sam nesto popio..

EDIT.
Sada videh da je klinac poginuo, a da ne pise ko je vozio..
 
Samo mala ispravka, auto nije opasan kao pištolj, on je OPASNIJI od pištolja. Pištoljem ne možete pokositi deset ljudi koji npr čekaju autobus, čak i ako imate nameru. Auto u rukama neiskusnog, pijanog i bahatog vozača (sve skupa) je jednako opasan kao i automatska puška i to u rukama iskusnog teroriste.

A i pitanje je da li je otac uopšte svom sinu dao auto. Ali prilično sam siguran da je ovaj već ranije vozio kola jer mora odnekud da ima sigurnost da ovako jurca, bio pijan ili ne. I niko ga nije sprečaao. Samog oca mi uopšte nije žao.
 
Vrh