Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ja sam jednom rekao i napisaću opet: nasilje i oštećenje tuđe imovine nije rešenje.

Skinu mu se tablice i odnesu negde, ne do prvog kontejnera gde će da ih odmah nađe nego negde dalje.

Samo odlazak do MUP-a po nove tablice i sva papirologija je 6-7.000 dinara (možda i više)
Taman dobije nove tablice pa odmah ostane bez istih pa opet 6-7000 dinara.

Valjda će ukapirati....jednom.

Još ako ga uslika koja kamera, a njih hvala bogu ima na svakom ćošku, da vozi bez tablica eto mu i tu troška
 
Zar nije kradja tablica takođe krivično delo? Takva govedina razume samo ako mora da vadi pare za štetu tako da ima prostora mašti na volju
Ako se tablice ukradu i stave na drugo vozilo to valjda potpada pod falsifikovanje javne isprave
Za samu krađu tablica nisam siguran kako je definisano i da li je u zakonu
 
Ako se tablice ukradu i stave na drugo vozilo to valjda potpada pod falsifikovanje javne isprave
Za samu krađu tablica nisam siguran kako je definisano i da li je u zakonu
Znas li da po zakonu ne smes da gurnes pola metra tudji auto iz bilo kog razloga, pa makar blokirao tramvaje npr. Mogu samo saobracajci i eventualno vatrogasci.
 
Znas li da po zakonu ne smes da gurnes pola metra tudji auto iz bilo kog razloga, pa makar blokirao tramvaje npr. Mogu samo saobracajci i eventualno vatrogasci.
Dođi na NBGD tamo oko Kineza da vidiš kako ljudi ostave kola u leru pa ako hoćeš da izađeš sa parkinga moraš da ga guraš da bi ga pomerio jer je te zagradio😂
 
20230926_075448.jpg


20230926_075514.jpg
 
Jedna slika a toliko pitanja da se postavi...
Meni je interesantno što ovi pretiču kolonu koja je već tu???
 
Banovo Brdo je postalo stecište svakakvih ljudi u poslednjih 10ak godina. Uvek je to bilo radničko naselje, ali mi se čini da je sada došlo toliko skorojevića koji su pokupovali stanove u novogradnji i neko ih je ubedio kako je to elitni deo grada, a zapravo je infrastruktura van Požeške ulice na nivou Karaburme i Mirijeva. Jedino što vredi malo je u Petra Martinovića i tu u Golf naselju, ali se i tu polako sve pretvara u haos sa automobilima.
Ja sam se preselio pre par meseci i to definitivno nije ono Banovo Brdo kojeg se sećam kad sam došao na faks pre 17 godina.
 
Treba naplacivati ulazak u centar, kao u Londonu.
Gorivo za privatna lica da visestruko poskupi i resen problem.
 
Banovo Brdo je postalo stecište svakakvih ljudi u poslednjih 10ak godina. Uvek je to bilo radničko naselje, ali mi se čini da je sada došlo toliko skorojevića koji su pokupovali stanove u novogradnji i neko ih je ubedio kako je to elitni deo grada, a zapravo je infrastruktura van Požeške ulice na nivou Karaburme i Mirijeva. Jedino što vredi malo je u Petra Martinovića i tu u Golf naselju, ali se i tu polako sve pretvara u haos sa automobilima.
Ja sam se preselio pre par meseci i to definitivno nije ono Banovo Brdo kojeg se sećam kad sam došao na faks pre 17 godina.
Ja sam se doselio na BB sa NBG pre neke 3 godine, i nikako ne mogu da se naviknem na komšiluk. Toliko nezainteresovanosti za svoje okruženje, za čistoću, za samo zgradu, prosto nikad to nisam doživeo. Od automobila više ne možeš da šetaš normalno, pa gospodja i ja idemo na savski kej da šetamo. Infrastruktura propala i nedovoljna, gradsku vlast ne zanima, čak je i pritisak vode postao problem jer ne može da izdrži količinu ljudi. Vrhunac mi je parkić za decu pored zgrade koji je prepun djubreta, ali roditelje to ne zanima njima je okej da im se deca igraju u tom smetlištu. Gradsko zelenilo neće da čisti park, roditelji neće da uzmu kese u ruke i pokupe, totalni raspad.
 
Svuda gde su tako parkirani automobili ljudi treba da idu po sred ulice i da se pomere tek kada automobil stane iza ili ispred njih. Barem to ja radim. Verujem da cu zbog toga mozda nekada dobiti batine ali drugacije ne znam kako da se nosim sa tim problemom, a da ne ostetim automobile. Nisam nasilan, ali i nisam neko ko se sklanja i pusta bahate ljude da rade sta hoce.
 
Ja sam se doselio na BB sa NBG pre neke 3 godine, i nikako ne mogu da se naviknem na komšiluk. Toliko nezainteresovanosti za svoje okruženje, za čistoću, za samo zgradu, prosto nikad to nisam doživeo. Od automobila više ne možeš da šetaš normalno, pa gospodja i ja idemo na savski kej da šetamo. Infrastruktura propala i nedovoljna, gradsku vlast ne zanima, čak je i pritisak vode postao problem jer ne može da izdrži količinu ljudi. Vrhunac mi je parkić za decu pored zgrade koji je prepun djubreta, ali roditelje to ne zanima njima je okej da im se deca igraju u tom smetlištu. Gradsko zelenilo neće da čisti park, roditelji neće da uzmu kese u ruke i pokupe, totalni raspad.
Ovo je manje više u svakom naselju ista priča
 
Svuda gde su tako parkirani automobili ljudi treba da idu po sred ulice i da se pomere tek kada automobil stane iza ili ispred njih.

Tako sam ja jednom išao sa kolicima u zdravka čelara kod one tehničke škole. Tako su stali na trotoar da se nije moglo proći. Izašao sam na ulicu i ceo taj deo sam išao po sred trake. Kola su išla iza mene i nisu mi svirali. Valjda su shvatili
 
Vrh