Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Баш ме занимало да ли је и на Гугл мапи забележена нелогичност са паркинг местима испред полицијске станице у Милана Ракић. И јесте...

https://www.google.rs/maps/@44.7970...m4!1e1!3m2!1sTyG4PmE2HQvkrGTD42JTyA!2e0?hl=en

Овде се лепо види како пешак у ствари нема могућност да приђе станици осим да се креће коловозом или прескаче ограду преко пута. Ако пређе преко пешачког прелаза од стране основне школе, наићиће на аутомобиле који су ту паркирани. Када пређе ту препреку, ако су и полицијска кола паркирана испред станице, онда пешак нема другог начина да дође до станице осим преко коловоза?!
 
vladimir79":2p3b1a6a je napisao(la):
@Гага
Паркирају се и ти, али код полиције сваки пут када сам прошао стоји један те исти ауто. Када сам последњи пут пролазио одмах сам га препознао јер је стално ту паркиран. Где год да је дошао поражавајуће је да се то дешава испред полицијске станице. Још горе је да то раде полицајци.

Иначе данас сам ишао пешке кроз Сарајевску и преко пута Чопер кафеа лик упаркирао мерцедес скроз до зида. Приметио сам да су му поломљени брисачи, хауба има уметничке радове од кључа до метала, а на крају сам и ја оставио трагове патика преко хаубе јер се није могло другачије проћи.
Што ме је подсетило на Ресавску када нисам могао проћи колицима тротоаром јер се дебил исто тако паркирао до зграде, па сам их све са дететом преко хаубе протерао.

Владимире79, плусићћћ за прелазак преко предњег поклопца бахато паркираног мерцедеса.

Али на који конкретно аутомобил мислиш, то никако да кажеш (напишеш) ?

Да ли можда на онај црни Ауди А8 4.2 са неготинском таблицом или на онај црни Пасат В6 3.0 4x4 са београдском таблицом ? Та возила су од инспектора који раде у тој полицијској станици, а да будем искрен они никад и не паркирају на начин који си описао. Они паркирају на тротоару поред живе ограде, а од ове плаве кућиценапред према циганима. Јесте мало бахато, али и не сметају, јер има сасвим довољно места да се прође.

На слици од гугл "уличног погледа :D се види слична ситуација коју си ти описао, али ето од "безбедносног" :p аутомобила и једног Шкодилака.
 
Погледаћу следећи пут. Некада буде ту где су ови од обезбеђења, а некада ту где је шкода. Тачно на тој рампи. Последњи пут сам пролазио за Задушнице тротоаром са супротне стране и видео сам.
Као што рекох свеједно ко је, срамота је да се испред полиције блокира пешачки и још рампа за колица. Али да будем искрен читав тај потез је срамота. Не можеш пешке проћи од паркираних аутомобила који су се попели на тротоар преко траве у правцу ка гробљу.
 
Овакав потпуно исти одговор смо добили сви ми са овог форума када смо се жалили Управи саобраћајне полиције на непрописно паркирање (ја чак два пута). Класичан "копи-пејст" :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ове на сликама делују доста нежно...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Директоров омиљени
c9f38c08c747308a72a1293221fe7f1d.jpg
 
sinoć sam na oblićivem vencu video ove žute prepreke i mislim da bih mogao da ih izvalim bez problema da hoću. javljam kad budu nestale.
 
Ma najbolje da svuda stavimo stubiće, zabranimo alkohol, a što da ne i automobile jer policija očigledno ima pametnijeg i važnijeg posla nego da kontroliše ulazak vozila u pešačku zonu. Pa to vozilo nije fantom da obavi sve za 5 minuta, pa da ne mogu da ga stignu.
 
Јуче сам пресрео "обичног" полицајца у Димитрија Туцовића и питао га зашто не направе мало реда у околним улицама по питању паркирања. Он ме је "бледо" гледао и питао да ли сам звао паука за аутомобиле који ми сметају. Рекох му да се не ради о једном или два аутомобила већ о правом хаосу и зашто не заређа редом и не напише казне. Он тада рече да он "не зна ништа око регулисања саобраћаја" и да се обратим колеги саобраћајцу који је стајао две улице навише. Нисам био лењ и отишао сам и до тог саобраћајца. Тај тип је имао "благотелећи" поглед и зачуђено ме је гледао као да говорим о састављању "спејс шатла", а не о неправилно паркираним аутомобилима по тротоарима. На крају је рекао као "зваћу ја паука и регулисаћемо то", али се одмах видело да то неће урадити и да му једини посао који је ту имао да одради јесте да чеше м... и да сачека крај смене.

Мислим да је ово борба са ветрењачама, никада се неће увести ред код нас, само можемо да тежимо сценарију приказаном у "Побеснелом Максу".

Ево га још један пацијент у Митрополита Мраовића јуче...

20150310_131308.jpg
 
astrodule":3bmo7y31 je napisao(la):
Takve ogovore i ja očekujem i zato ni ne ulazim u diskusiju sa organima reda.

Једноставно некада не могу да одолим да их "смарам", нарочито када поред њих имам велики број примера на које могу одмах да им укажем, мада се после само изнервирам :)
 
Upravo to samonerviranje je ono što hoću da izbegnem. Možda bih eventualno tako smatrao komunalce i na kraju bih mu uzeo broj i prijavio ga, ali šta ja imam od toga.
 
Снимљено данас у Јурија Гагарина, дијагонално преко пута Блока 67а:

image2837.jpg
 
Саша":1xtq21z0 je napisao(la):
Снимљено данас у Јурија Гагарина, дијагонално преко пута Блока 67а:

image2837.jpg

Јави "Београд путу" да то поправе. Барем из мог искуства брзо реагују.
 
Саша, управо сам послао пријаву г-ђи Нади Петровић из Београд пута око овог обореног знака и путоказа на раскрсници Јурија Гагарина и Омладинских бригада, а који си ти снимио.
Надам се да се не љутиш.
 
Гага":1emc6o3a je napisao(la):
Саша, управо сам послао пријаву г-ђи Нади Петровић из Београд пута око овог обореног знака и путоказа на раскрсници Јурија Гагарина и Омладинских бригада, а који си ти снимио. Надам се да се не љутиш.

Таман посла!
Мене мрзи да се бавим таквим стварима, тако да је добро да је неко пријавио, хвала ти!
 
Vrh