Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Pa neka kolega oproba da se pozove na clan 10 ustva a ovi su javno preduzece

Pjesacka u zemunu ovaj parkirna

dsc05147.jpg
 
Прошао сам малопре Булеваром Ослобођења и од Аутокоманде до Вељка Лукића зелене површине су потпуно окупиране аутомобилима, очигледно као "последица" утакмице. Звучаћу Пол Потовски, али када се заврши лепо бих спровео дивљаке са стадиона да оранице које су направили од травњака лепо ревитализују.
 
То је још и добро, Грочански водовод пише ћелавом латиницом, буквално другим писмом.
 
Ta parking mesta su odavno ucrtana i pripadaju Nautičkom klubu.

Ne znam šta će im ta mesta kad postoji parking nedaleko gde su mogli da dobiju par mesta.

Kad god vidim kola na tom "donjem" nije mi dobro.

A evo i nove bahatosti u mom kraju. Dostavnom vozilu trafike je izgleda postalo predaleko da parkira "nepropisno" na bus stanici ili pored, pa je svakodnevno počeo da se penje na trotoar i pravi kaljugu.
68048775d65ed8606e500eb909c71985.jpg


Poslato sa telefona
 
@milos.tro
Ne mogu da verujem da si me preduhitrio. Uslikao i spremam se da postavim. Sa suprotne strane isto ima betonski blok koji su pomerili, pa ulaze autom pred zgradu.
 
Ti betonski blokovi i betonske žardinjere su mi trn u oku po celom gradu.
Toliko zauzimaju mesta pešacima, a učinak sprečavanja bahatosti je minimalan.

Poslato sa telefona
 
Аутобус на линији 82 не може да прође у Љубинке Бобић од бахато паркираног жутог БМВ-а код зелене пијаце на Бежанијској коси. Возач је покушао, али због малог простора између овог бахатог и Деавоа који је на семафору, није могао да прође. Деаво се и мало померио напред, али опет није могло. Тек кад се упалило зелено светло на семафору и Деаво отишао, аутобус је могао да прође. Остала возила која су долазила из правца грпбља су чекала сво време да прође аутобус.

 
Гледао сам један дан како паук односи ове који су на аутобуској станици. У секунди се створили власници и отишли. Петнаест минута касније када сам се враћао све поново пуно. Смешна држава.
Још јадније је да мало ниже низ улицу, код полиције, један те исти ауто се паркира на тротоару тачно на спуштеном делу за колица на пешачком сваки дан.
 
Владимире79, сваки дан углавном током преподнева, је на овом месту овако тј. маса бахато паркираних. Углавном стану на пет-шест минута, колико да купе у оближњим пекарама доручак, и иду даље. Паук дође често и односи возила, али чим виде леђа пауку, опет је исто. И сви кажу, ма само на минут да купим доручак. Објективно речено ту и нема неког паркинга, па зато се користи ниша од аутобуског стајалишта као "нужно зло" за паркирање.

Нисам те најбоље разумео кад кажеш да у Љубинке Бобић код полиције, се један те исти аутомобил, паркира на тротоару на упуштеном делу за инвалидска колица, колица за бебе и слично ? На том делу се бахато паркирају углавном странке које дођу у полицију да заврше неки посао или они који оду до Комерцијалне банке.

Више су бахати они прекопута код "Мунгоса" (технички преглед, прање кола, кафић) који остављају кола на тротоару у Рашка Димитријевића и не може се ни проћи од њих тим делом тротоара, него се мора ићи по коловозу.
 
Za ovu lokaciju u Ljubinke Bobić, kao i mnoge slične druge, nije rešenje pauk koji je spor, nego policajac koji će samo da kači "čestitke". Dok pauk odnese jedno vozilo, policajac može da nalepi čestitke svima ostalima. Pauk se vidi, pa se za tri minuta pojave svi bahati da uklone svoja vozila.
 
astrodule":j2gq8v14 je napisao(la):
Za ovu lokaciju u Ljubinke Bobić, kao i mnoge slične druge, nije rešenje pauk koji je spor, nego policajac koji će samo da kači "čestitke". Dok pauk odnese jedno vozilo, policajac može da nalepi čestitke svima ostalima. Pauk se vidi, pa se za tri minuta pojave svi bahati da uklone svoja vozila.
Који полицајац? Саобраћајни? Па њих нигде нисам видео да иду улицама пешице. Зато сам и питао (у неком предходном писању) да ли могу "обични" полицајци писати казне? A и ти, некада смо их знали као позорнике, морали би имати своје рејоне и свакодневну обавезу да шпартају својим рејоном, пишу казне за непрописно паркиране, пишу казне власницима паса у шетњи без поводца и корпе, легитимишу и евидентирају "хашишаре" испред улаза у зграде где се обично сакупљају.
И све би то било одлично када би их, опет понављам, БИЛО. Ја сам стекао утисак да их нема довољно или не раде свој посао за који су плаћени.
 
Ja bih svima dozvolio da pišu kazne za nepropisno parkiranje (i na travi, i na ulici, i na trotoaru, i na biciklističkoj stazi...) i davao bi im 5% od kazne kao bonus.

To bi mogli da rade i policajci i saobraćajci i komunalci i komunalni inspektori.

Ja i dalje ne shvatam koji je interes da se bahati ne kažnjavaju jer to puni budžet (osim da se tako čuva socijalni mir).
 
kad sam parkirao nepravilno na ulici iza delta sitija zatekao sam pauka kako se sprema da mi digne auto.

ja stignem do kola i kažem stigo sam stani. radnik iz pauka mi kaže da on ima nalog za moje dizanje i da me neće odneti pauk, ali da će mi kazna za nepropisno parkiranje stići na kućnu adresu i da on na zo ne može da utiče. dosad mi ništa nije stiglo.
 
Koliko je to u redu, toliko i nije jer ko plaća dolazak pauka. Po nekoj logici bi kad te odnese pauk trebalo da onda postoje 3 stavke: kazna, dolazak pauka, odnošenje kola.
 
astrodule":1o0ep0vz je napisao(la):
Ali u ovom slučaju (kad se vlasnik pojavi) niko ne plaća izlazak pauka.

Скоро девет хиљада је паук. Такав излазак је већ одавно наплаћен од претходних одношења.
 
@Гага
Паркирају се и ти, али код полиције сваки пут када сам прошао стоји један те исти ауто. Када сам последњи пут пролазио одмах сам га препознао јер је стално ту паркиран. Где год да је дошао поражавајуће је да се то дешава испред полицијске станице. Још горе је да то раде полицајци.

Иначе данас сам ишао пешке кроз Сарајевску и преко пута Чопер кафеа лик упаркирао мерцедес скроз до зида. Приметио сам да су му поломљени брисачи, хауба има уметничке радове од кључа до метала, а на крају сам и ја оставио трагове патика преко хаубе јер се није могло другачије проћи.
Што ме је подсетило на Ресавску када нисам могао проћи колицима тротоаром јер се дебил исто тако паркирао до зграде, па сам их све са дететом преко хаубе протерао.
 
Поред полицијских станица је увек хаос. Погледајте само примере у Савској (са оним паркингом који је на дивље направљен у крајњој левој саобраћајној траци), затим у Милана Ракића где једноставно немате слободан тротоар испред полицијске станице (ту је сама полиција исцртала квази паркинг места преко целог тротоара све до улице, а при томе се не санкционишу ни паркирања цивилних аутомобила на тротоару пре и после станице), па онда у околини полицијске станице на Врачару...

Ево поново "паметњаковића" данас у Митрополита Мраовића...





 
Vrh