Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Saobraćajna Kamera":2xhcy473 je napisao(la):
Ovaj odgovor uz upit prosledim MUP-u i dobijem sledeći odgovor:
Republika Srbija
Ministarstvo unutrašnjih poslova Direkcija policije Policijska uprava za grad Beograd
Uprava saobraćajne policije 03/31/4 Broj 80/15
Dana 09.03. 2015. godine Ljermontova 12a Beograd
Poštovani,
Uprava saobraćajne policije izražava svoje najdublje poštovanje, pa Vas u vezi Vašeg dopisa kojim ste nam se obratili i u kome iznosite problem nepropisnog parkiranja u ul. Savskoj, obaveštavamo da smo u okviru svoje nadležnosti preduzeli sve mere pojačane kontrole saobraćaja na navedenoj lokaciji. Policijski službenici SPI "Jug" su u periodu od 19.02.2015. do 08.03.2015 godine, vršili pojačanu kontrolu saobraćaja i sankcionisali jednog vozača za učinjeni prekršaj, dok su specijalnim vozilom JKP "Parking servis-a" uklonili 2 vozila iz prekršaja.
Policijski službenici Uprave saobraćajne policije, Policijske uprave za grad Beograd će i u narednom periodu u skladu sa objektivnim mogućnostima i datim ovlašćenjima preduzimati mere propisane Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima prema vozačima koji ne poštuju pravila saobraćaja na navedenoj lokaciji.
S poštovanjem, NAČELNIK UPRAVE
glavni policijski savetnik


Ja бих г. Начелнику управе вратио наведени одговор и замолио бих га да ми га напише на српском службеном језику, у складу са законом, а могуће је и да бих га одмах пријавио вишем органу због кршења закона о службеном језику и писму у свом одговору.

Ако Начелник управе не поштује закон у овој основној форми, шта може он коме да одговори, и како тај и такав одговор може да буде веродостојан у било ком погледу?

.....

Кад боље размислим, сумњив ми је тај одговор - у две ствари. Нисам одавно видео документ с тог нивоа који не поштује закон у погледу језика. Друга ствар је да је непотписан, и то је исто тако необично.
Ко зна ко га је написао и одакле је послат ... Начелник управе га или није ни видео, или учествује у нечијој игрици с избегавањем одговорности.
У уређеној држави ово би дало довољно основа радозналом и способном новинару да истражи о чему се ту стварно ради.
 
Ово је онај исти одговор који смо сви добили од Богосавца из Љермонтове. Чак је исти био и у Блицу пре неки дан. Одговор који нема никакве везе са оним што је свако од нас пријавио.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ja nisam iskopirao ime i prezime dotičnog.

Njegov odgovor na moju dopunu pitanja očekujem u obliku telefonskog poziva da dođem i odustanem od pritužbe.

U protivnom mora da se pokrene upravni postupak.
 
St. Trg
bpphone1426547063.jpg

Bul.Oslobodjenja
bpphone1426546377.jpg
 
Све се може кад се хоће, милиција заводи ред тамо где је резервисано за возила поште, телекома и општине Гроцке.
4c7899dbbc0fe9f5ed030159580a1885.jpg
 
Somi303":4qttdbkj je napisao(la):
Све се може кад се хоће, милиција заводи ред тамо где је резервисано за возила поште, телекома и општине Гроцке.
4c7899dbbc0fe9f5ed030159580a1885.jpg

Исто је и испред Министарства финансија у Гепратовој. Паук, некада и по 2-3, чекају као лешинари да се неко из унутрашњости паркира (ко не зна да ту није дозвољено паркирање у радно време) и да га покупе са паркинг места где никоме не сметају (мислим на саобраћај...). Једноставно седе у камионима, губе време и чекају да некога упецају, док по граду влада хаос...
 
На излазу из Ваљева (где је дозвољена максимална брзина 70 км/час) тип у сивом Аудију А6 је јурио као помахнитао и свакоме на кога је наишао је прво до бесвести блицао, а онда када то не би дало резултат би упалио трепћуће плаво-црвено светло иза ветробрана. Ишао је сам, љутитог израза лица, у аутомобилу није било никога осим њега. Нешто сам размишљао да није можда лажњак неки (са светлима купљеним на бувљаку :) ), јер је светла гасио одмах чим би некога заобишао.

Послаћу слике полицији да видим да ли ће бити љубазни да провере да ли је то стварно неки аутомобил који има право на то или неки фолирант.



 
Ово у принципу није тема за овакав снимак, али пошто је уско повезана са возач може да прође :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CK4y8BzZKNE[/youtube]
Погледајте, тачније послушајте реакцију возача када се након неколико секунди пробуди и схвати да није у кревету :D
 
Saobraćajna Kamera":1lwuuo4g je napisao(la):
Гага":1lwuuo4g je napisao(la):
Saobraćajna Kamera":1lwuuo4g je napisao(la):
Ja nisam iskopirao ime i prezime dotičnog.
Ископирај и постави, да се зна.

Evo integralne verzije mail-a koji sam dobio:

si1n8Hs.jpg

По обичају Богосавца, "копирај и налепи", сваки одговор је увек исти тј. увод и закључак исти, а разрада се мало разликује. :p
 
Oko 11 sati dva pauka su nosila vozila sa divljeg parkirališta u Savskoj.
 
Tako uvek. Uglavnom od Kineza koji dođu u stanicu. Najčešće ako su se zagradila nekoga već parkiranog ili ušla u raskrsnicu sa Durmitorskom. I ništa više od toga.
 
Шоми, ту је "Позориште на Теразијама" и са камионетом довозе потребне ствари за представе и слично. Лифтом, на Директоровој слици, га спуштају доле и истоварају.
 
I zabranjeno je parkiranje na istom ali ovaj zeleni bas negleda cak je bio i lanac sa stubicima
 
Taj zeleni je iz pozorišta. Bio je i danas parkiran na istom mestu
 
Данас код скретања за ТЦ "Ушће" из правца НБГ, возач комбија је био нестрпљив и у стилу који је својствен београдским возачима кренуо да се престроји у траку за скретање лево право преко зелене површине. Међутим, лоша процена ситуације на терену и очешао је Пунта који је стајао испред њега. Возач Пунта је барем док нисам прошао био смирен, мене би оваква ситуација скроз изнервирала, јер је до контакта дошло из чиста мира само зато што је неко био нестрпљив :bash:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZS8MIrFeP3c[/youtube]
 
Koji je ovo mamlaz u kombiju odmah bi mu uzeo dozvolu
 
direktor":1rrphg4a je napisao(la):
Koji je ovo mamlaz u kombiju odmah bi mu uzeo dozvolu

Нажалост, Директоре, Београд (и не само Београд) је пун таквих. Само негде журимо и не обраћамо пажњу на друге (не само у саобраћају, али понашање у њему одсликава опште стање нашег духа који испољавамо и на свим другим местима).

Вечерас гледам на Каленић пијаци, на кружном току. Пет џипова паркирано у самој траци у Милешевској испред Каленић кафане. Паук је покушао да дигне једног Кајена, али се тип појавио, те га нису однели, али су му написали казну. Регистрација му је била BG-II-11 (лако се памти :) ). После су прешли на неку јадну Фабију, иако су имали Ровере, Икс петице и осталу егзотику као на длану. Али њихови власници вире кроз излог Каленић кафане, па ваљда ови из Паркинг сервиса нису хтели да се опет замерају са неким као са овим из Кајена.
 
Vrh