Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Аеродром Никола Тесла.
1719841681315.png
 
Jos jedna nova pojava koja me izludjuje su kvadovi, u zadnje vreme ih ima mnogo, i ne znam zasto moraju biti tako bucni.
Stave Akrapoviča ili nekog fejk Akrapoviča pa se tako čuje.

Inače što se tiče kola ko želi da ga komšije ne zamrze vozi neki RS, M, AMG, Porše, šta god, uvek ima opciju da iz sport moda prebaci u normal mod i tada je zvuk znatno prigušeniji i normalniji. Nema pop & bangs-a i to.

Tako da zakonska odredba bi trebala da bude da automobili kojima se na sport modu otvori klapna (što dodatno pojačava buku) ne mogu da se voze u sport modu u stambenim zonama. Mislim da je to rešenje koje se primenjuje u Beču.

Dakle, kod tih ozbiljnijih kola samo normal/standard mod u gradu, a kod prepravljenih kola (naknadno ugrađen izduv na raznorzane krševe, samo sa bi bio buĉan) da mora da se uradi homologacija kako bi se osiguralo da buka pri optimalnom i najvišem broju obrtaja ne prelazi određeni nivo dB.

Mislim da zakonsko rešenje treba tražiti u tim normama. Da sumiram:

1. U stambenim zonama zabrana vožnje u "sport" modu (sa otvorenim klapnama), dozvoljen samo normal/standard mod

2. Na naknadno ugrađene izduve uraditi homologaciju da bi se osigurao zvuk do određenog broja dB.

I pravilo da se primenjuje na sve: automobile, motore, skutere, kvadove, kombije, kamione, autobuse...
 
Gde se sada prijavljuje ovo drustvo sto parkira neregistrovana kola?
 
Ovaj mamlaz umesto da je pomerio auto i pokrio se ušima, našao da se pravi pametan. Imao je sreće što ima tolerantne komšije i što nije ostao i bez nečeg drugog (na primer izbušenih guma, razbijenih stakala i tako to), za primer drugim bahatim vozačima kako će proći ukoliko pređu neke granice sa svojom bahatošću.

Puna podrška komšijama i istrajte da tu bitangu naučite pameti.
 
Qvadovi u gradu, novi momenat šabanizma.
U prirodi su još veći šabanizam, rovare staze, livade, predstavljaju opasnost za šetače i bicikliste. A sve češće viđam neku decu koja ih voze. I kvadovi i ATV vozila. Pre neku godinu naiđosmo na jednog koji se pokvario, i onako sav blatnjav traži pomoć od mene, ja mu kažem, izvini druže, savest mi ne dozvoljava da ti pomognem. :)
 
Vrh