Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ušao ko muva bez glave na raskrsnicu kao da je u Kraljevu i op trt blokira tramvaje, a tramvaji celu Resavsku i eto domino efekta, a panika ga uhvatila samo napred-nazad ide ni on ne zna gde će..
Najbolje kada niste sigurni u vožnji prestonicom da parkirate kola i uhvatite javni prevoz, manje mučite sebe, a i druge.

I ovaj u belim kolima je mogao da se potrudi da ostavi malo mesta tramvaju btw.

20231016_162410(0).jpg

20231016_162410.jpg
 
To je redovno tu kao ispred pravnog ispred vlade iako npr policajac stoji ispred vlade i dozvoljava blokadu raskrsnice
 
Ne znam kako vi reagujete, ali ja se uvek obradujem kad vidim tako nesto na parking mestu. Poklon rezervacija.
 
Zašto uopšte kačiti ovako nešto kad ne znamo kontekst cele priče. Samo video nasilja.
Zato što je ovo malograđanština kao što stoji u naslovu teme i nije način da se bilo šta rešava šta god da se dogodilo.
Treba videti sa kakvim sve delimo zagađeni vazduh u Beogradu
 
Nema od kazni ništa, zato što je jedan od stubova politike ovog režima to da kupuju socijalni mir na jeftine načine, a jedan od tih načina je i stvaranje društva u kome će ti sve biti dopušteno, samo dok ne napadaš režim i državu. Što je za mnoge Srbe pun pogodak, jer većinu njih boli uvo za uređenost i vladavinu prava, nego im je bitnije da im pandurčina neće zavaliti kaznu kada zablokiraju raskrsnicu, prođu jednosmernom u kontra smeru ili ostave automobil gde stignu. Pisao sam o tome par strana ranije, SNS pravi državu u kojoj je sve ''maaa opuuušteno''. Dozvoliće narodu sve, samo da ostanu na vlasti. A i mnogi Srbi vole ovakvu državu i rusvaj. Prosto, mnogi nisu za život u modernom društvu, to odgovorno tvrdim.

I kad smo kod toga...
Kada nepropisno parkirani automobil na trotoaru ometa kombi u vožnji trotoarom i gaženju dece koja izlaze iz zgrade....

Ovo je slika i prilika Nacionalnog parka Srbija u 40 sekundi.
 
Pisao
Nema od kazni ništa, zato što je jedan od stubova politike ovog režima to da kupuju socijalni mir na jeftine načine, a jedan od tih načina je i stvaranje društva u kome će ti sve biti dopušteno, samo dok ne napadaš režim i državu. Što je za mnoge Srbe pun pogodak, jer većinu njih boli uvo za uređenost i vladavinu prava, nego im je bitnije da im pandurčina neće zavaliti kaznu kada zablokiraju raskrsnicu, prođu jednosmernom u kontra smeru ili ostave automobil gde stignu. Pisao sam o tome par strana ranije, SNS pravi državu u kojoj je sve ''maaa opuuušteno''. Dozvoliće narodu sve, samo da ostanu na vlasti. A i mnogi Srbi vole ovakvu državu i rusvaj. Prosto, mnogi nisu za život u modernom društvu, to odgovorno tvrdim.

I kad smo kod toga...

Ovo je slika i prilika Nacionalnog parka Srbija u 40 sekundi.
Iskreno, ne slažem se. I nema mi logike. Pisao sam već o ovome
Meni ovo vec nije jasno. Svaka drzava na svetu, pa i ova nasa, nije gadljiva na prihod od kazni. Sve mi deluje kao da se ovde spava za volanom, i niko nije zainteresovan da radi svoj posao, pogotovo policija. One teorije da se zbog izbora/socijalnog mira/glasackog tela popusta okacite macki o rep...Bas ce drzava da se odrekne miliona profita racunajuci da ce neko da se probudi i kaze "e bre ovi ne kaznjavaju moje balvansko ponasanje, glasam za njih".
 
Kada su je pretvorili u jednosmernu i iscrtali parking? Koliko se sećam, ne bi trebalo da ima više od godinu dana.
 
Nema od kazni ništa, zato što je jedan od stubova politike ovog režima to da kupuju socijalni mir na jeftine načine, a jedan od tih načina je i stvaranje društva u kome će ti sve biti dopušteno, samo dok ne napadaš režim i državu. Što je za mnoge Srbe pun pogodak, jer većinu njih boli uvo za uređenost i vladavinu prava, nego im je bitnije da im pandurčina neće zavaliti kaznu kada zablokiraju raskrsnicu, prođu jednosmernom u kontra smeru ili ostave automobil gde stignu. Pisao sam o tome par strana ranije, SNS pravi državu u kojoj je sve ''maaa opuuušteno''. Dozvoliće narodu sve, samo da ostanu na vlasti. A i mnogi Srbi vole ovakvu državu i rusvaj. Prosto, mnogi nisu za život u modernom društvu, to odgovorno tvrdim.

I kad smo kod toga...

Ovo je slika i prilika Nacionalnog parka Srbija u 40 sekundi.
Ako sam te dobro razumeo, hoces da kazes da u 2022g nije naplacen rekordan iznos kazni u srpskoj istoriji?
 
Kada su je pretvorili u jednosmernu i iscrtali parking? Koliko se sećam, ne bi trebalo da ima više od godinu dana.

Mislim da i ima godinu dana, e sada nešto što nisam zagledao jesu li to samo iscrtali tamo ili i dodatno u nastavku Jove Ilića, svakodnevno tu hodam do faxa, a eto nisam obratio pažnju do sada. (pogledaću baš sutra ujutru).
Inače, u Jove Ilića postoji prećutni dil, kola se parkiraju i sa jedne i sa druge strane, s tim što se sa ove jedne strane ne parkiraju na trotoaru već na putu, dok se sa druge parkiraju na trotoaru (koga u stvari i nema), a vozi se jednosmerno.

A ovo za slikanje pretpostavljam da su sa fakulteta pozvali Parking Servis, pošto FPN ima dosta studenata/kolega sa specijalnim potrebama te su ta tri parking mesta faktički uvek potrebna. Ovako, teško da bi ovi sami došli, sumnjam.
 
Vrh