Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Čudi me kako ovi bolidi što driftuju ove poluispravne kante ne prave češće ovakve udese. Videli na Internetu kako driftuju, pa hoće i on sa BMW-om od 3000 eura, sa polusipravnim kočnicama i ko zna čime još neispravnim...
 
Naprdnjačka kupovina socijalnog mira i glasova prostaka dozvoljavanjem svakom đubretu da se parkira kako hoće. Pa makar i po cenu ljudskih života. Vojvode Micka Krstića, Karaburma
_IMG_000000_000000.jpg

_IMG_000000_000000.jpg

_IMG_000000_000000.jpg
 
Tendencija kojom je krenulo, da se sve više raznorazna čuda voze trotoarom, mi se uopšte ne sviđa, jer je sledeći korak ukidanje trotoara zarad ovih kojima je teško da čekaju u koloni na semaforu, pošto u svakom trenutku moraju da budu na čelu kolone.​
 
ави како цу ја песке узбвдо, морам ици колима
Какви нас популисти воде то и није толико немогућа ситуација
 
Ker i mobilni, ili porodica sa decom. Mora da se zna ko ima prioritet...

Izvinjavam se na lošem kvalitetu poslednje fotografije, bio sam malo lenj sa podešavanjima.
Kucka(rka) 1.jpg

Kucka(rka) 2.jpg

Kucka(rka) 3.jpg


Inače, na stranu bahato parkiranje, da sam vlast, pre nego što bih se pozabavio njima, najpre bih se postarao da svaki degenerik koji u toku upravljanja vozilom drži kera u krilu - završi na bar 5 godina robije. I takvi bi po izlasku iz mardelja bili najsavesniji i najbolji vozači. A i odlično bi poslužili kao primer i lekcija drugima. 👌
 
Inače taj semafor je toliko loš na raskrsnici za skretanje iz Bulevara prema Pravnom u levo. Večito se desi da jedan ili dva automobila uđu u raskrsnicu i otvori se zeleno za pešake koji nagrnu i onda se blokira raskrsnica. Mora postojati interval da se isprazni raskrsnica pre nego što pusti zeleno za pešake!
Doduše i pešaci su zreli za kažnjavanje tu jer mnogi kreću na crveno da prelaze, a i ovi što skreću možda ulete na žuto/crveno pa ne stignu da prođu.
 
Nego mene zanima kako se izboriti sa parkiranjem na prolazu između zgrada koji je požarni put i za hitnu pomoć. Doduše, ne postoji znak tu, ali je za to predviđeno. Kome se obratiti za zahtev da se postavi znak i da se tu zabrani parkiranje?
 
Мислим да то председник скупштине станара/управник зграде може да кажњава некако, али добра је шанса да је то његов или ауто његових наследника/ца.
 
Nego mene zanima kako se izboriti sa parkiranjem na prolazu između zgrada koji je požarni put i za hitnu pomoć. Doduše, ne postoji znak tu, ali je za to predviđeno. Kome se obratiti za zahtev da se postavi znak i da se tu zabrani parkiranje?
Idi na sajt bgsaobracaj.rs i tamo pronađi kontakt mail. Fotografiši situaciju na terenu, objasni o čemu se radi i traži da se postavi adekvatan saobraćajni znak. Nakon toga, ako se dobije saobraćajni znak, možeš redovno da prijavljuješ kršenje propisa (nepoštovanje saobraćajnog znaka).

P. S.
Ne obaziri se na dežurne pesimiste koji će da ti govore da od toga nema ništa.​
 
Ker i mobilni, ili porodica sa decom. Mora da se zna ko ima prioritet...

Izvinjavam se na lošem kvalitetu poslednje fotografije, bio sam malo lenj sa podešavanjima.
Pogledajte prilog 168311
Pogledajte prilog 168312
Pogledajte prilog 168313

Inače, na stranu bahato parkiranje, da sam vlast, pre nego što bih se pozabavio njima, najpre bih se postarao da svaki degenerik koji u toku upravljanja vozilom drži kera u krilu - završi na bar 5 godina robije. I takvi bi po izlasku iz mardelja bili najsavesniji i najbolji vozači. A i odlično bi poslužili kao primer i lekcija drugima. 👌
bolest i bolest keruša
 
Ne lici bas na tebe @direktor -e da iz jedne polu-slike izvlacimo pogresne zakljucke.

44.79432294883865, 20.433276358271055 Beogradski Sajam
Sajam sine.png

Ovde je sinama "tolerantno" dozvoljen saobracaj automobilima. Bas iz razloga sto drugacije nije regulisano. Da se slozimo oko jednog, a to je da znak zabrane ne postoji, koji bi ucesnicima koji se ukljucuju iz svojih dvorista i drugih parkinga zabranjivao takvu radnju. A nekako se moraju ukljuciti u Bulevar Vojvode Misica.
 
Vrh