Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Jel se jos nekome cini da je generalna situacija sa nepripisnim parkiranjem sada gora nego sto je bila pre uvodjenja Oka Sokolovog? Ne racunajuci onaj zalet i euforiju u prvih par meseci od uvodjenja OS.

Mislim da se kazne pisu i salju, ali da je sve vise pokvarenjaka koji uspevaju da ih izvrdaju. Jos jedna ogavna pojava koju sam primetio u zadnje vreme je da ima sve vise primata koji voze sa prekrivenim tablicama. Sto je tek problem za sebe.

Licno imam utisak da je stanje sada gore nego sto je bilo. Inace to kazem kao neko ko je na pocetku podrzao i pozdravio uvodjenje OS.
 
DSC_0215.JPG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855803#p855803:29yg1lc8 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Jun 05, 2021 7:15 pm[/url]":29yg1lc8]Jel se jos nekome cini da je generalna situacija sa nepripisnim parkiranjem sada gora nego sto je bila pre uvodjenja Oka Sokolovog? Ne racunajuci onaj zalet i euforiju u prvih par meseci od uvodjenja OS.

Mislim da se kazne pisu i salju, ali da je sve vise pokvarenjaka koji uspevaju da ih izvrdaju. Jos jedna ogavna pojava koju sam primetio u zadnje vreme je da ima sve vise primata koji voze sa prekrivenim tablicama. Sto je tek problem za sebe.

Licno imam utisak da je stanje sada gore nego sto je bilo. Inace to kazem kao neko ko je na pocetku podrzao i pozdravio uvodjenje OS.

Ja sam juče video jednog i**** koji se stavio hiruršku masku preko tablice...
 
A da, to i ja viđam non stop. :D

Ma iskreno, što više zagledam sad, sve mi se više čini da je opšte stanje GORE nego što je bilo. Pokušavam da ostanem objektivan, i stvarno ne gledam politički na celu stvar. Uostalom, ja sam pre godinu dana bio među retkima koji su branili i hvalili Oko Sokolovo. I jedno vreme stvarno jeste sklanjalo vozila sa ulica. Ali mislim da je situacija ponovo ista, a čak i gora. Jer opet imamo isti broj nepropisno parkiranih/zaustavljenih varvara na ulicama. Samo što sad 50% tih varvara ima i skrivene tablice. Što dovodi do epidemije novih prekršaja.

Strašno je kako se u Srbistanu i najbolje ideje krivo zasade i izrastu u abominacije i još gore probleme nego što su bili.
 
To sa maskom i ja često viđam.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Не постоји други начин осим упорним и доследним кажњавањем, што би значило да ако је истина да је ситуација иста или гора него што је била, није испуњен неки или оба та услова. Узроци могу бити разни а прва два које имам на уму су: жеља да се не замера народу пред изборе и већ традиционални немар наше полиције и комуналне милиције према својим дужностима као део ширег немара државе а као део ширег немара као колективне особине нашег народа. Тај колективни немар нас уби.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Ili svaki put kad bilo kod od nas da vidi tako nesto da je peosto ukloni
 
Problem nastaje kada se neki sistem unapredi i umesto ručnog pisanja kazni, krene da se smanjuje broj takvih kazni, a sve se usmeri na kamere, Oko soklolovo i slične novotarije. Na početku učinak bude kako i treba, ali vremenom prestane da se radi svoj posao.

Bulevar Zorana Đinđića kod Ponča i ostalih lokala blizu Arene je uvođenjem Oka sokolvog počeo da liči na nešto, ali prošao sam pre par dana i opet je ista slika. Ti sistemi rade samo kada su medijski propraćeni. Sad i ne viđam toliko često to vozilo.

Fora sa prekrivanjem tablica je pokušaj da kamera ne snimi tablicu i u automatski ne napiše kaznu. To je inače još veći prekršaj nego nepropisno parkiranje i uveravaju nas stalno da u tom slučaju Komunalci odmah zovu pravu Policiju da to reguliše.
 
jedina NBG lokacija koja je dovedena u red sa uvođenjem Oka sokolovog je Bulevar Zorana Đinđića na potezu od Omladinskih brigada do Narodnih heroja, mada i to ćemo videti koliko je dugoročno sada kad se ugostitelji vrate u kolosek da rade punom parom
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855903#p855903:206xd53j je napisao(la):
astrodule » Ned Jun 06, 2021 9:58 am[/url]":206xd53j]Problem nastaje kada se neki sistem unapredi i umesto ručnog pisanja kazni, krene da se smanjuje broj takvih kazni, a sve se usmeri na kamere, Oko soklolovo i slične novotarije. Na početku učinak bude kako i treba, ali vremenom prestane da se radi svoj posao.
Bravo, o tome sam i ja razmišljao juče.

Najveći problemi zapravo nastaju kada se poslovi i nadležnosti ''šutiraju'' na dole, bilo drugoj službi bilo mašinama pa se svi oslanjaju na to da ''ima tamo neko ili nešto ko je zadužen za to''.
Kada je grad postao usvinjen grafitima? Kada je nadležnost za grafite i vandalizam UKINUTA za MUP a prebačena na Komunalce.
Kada je problem s parkiranjem prvi put narastao? Kada je nadležnost za ''manje'' saobraćajne prekršaje prebačen sa Saobraćajne policije na Komunalce.
Kada je taj problem dodatno eksplodirao? Kada su Komunalci počeli da se oslanjaju samo i samo na Oko Sokolovo.

A Oko Sokolovo se samo oslanja na srpsku birokratiju i pravosuđe gde je de facto savršeno moguće izbeći kazne tako što se neće primati pošta ili će se odlagati ročišta i saslušanja.

I tako svi redom prebacuju odgovornost i nadležnost na onog ili ono ispod njih. Sve dok se cela stvar ne sroza i ne trivijalizuje. I očigledno je da je i za Grad i njegove službe problem parkiranja u Beogradu - i propisnog i nepropisnog - TRIVIJALAN! Jer kurblom ne mrdaju da reše, ni jedno ni drugo. :bash:

Nadležnosti i odgovornosti, u ovom slučaju, treba da se šire po kategorijama. Bukvalno da se preklapaju. A ne da se seckaju po kategorijama, pa da bude ILI - ILI. Jedan je nadležan samo za stvar A, a drugi samo za stvar B, a treći samo za C... Nego da svi dele nadležnost i da svako reaguje kada je u prilici.
 
Ja nešto razmišljam kako je digitalizacija i robotizacija odlična za neka napredna društva. Ali zbog ovoga što si napisao, kod nas je kontraproduktivno.

Kada SISTEM u zemlji ne funkcioniše, onda ne možeš da unapređuješ taj sistem jer ga u stvari činiš još gorim. Imamo super sistem Bus plus, imamo super Oko sokolovo, imamo digitalne dnevnike i zdravstvene knjižice, ali sve to super samo na papiru. U realnosti imamo nalepnice na zdravstvenim karticama, Bus plus gde ti kontrolor ne može ništa, digitalne dnevnike gde roditelji nisu imali direktan pristup (sada imaju), Oko sokolovo koje izlazi u vestima kada se sudari...
 
Mislim, bar koliko sam ja primetio, da se broj vozila znatno uvecao nego sto je bilo (ne racunam koronu) jer vozim svakog dana i sve mi se cini da je vise automobila i da su guzve vece.

A Oko Sokolovo se samo oslanja na srpsku birokratiju i pravosuđe gde je de facto savršeno moguće izbeći kazne tako što se neće primati pošta ili će se odlagati ročišta i saslušanja.

Zapravo kada hoce da naplate sistem je vrlo funkcionalan. Stigne ti resenje koje podigao ne podigao imas 15 dana da platis, ako ne platis ide cela kazna + sudski troskovi. E sad ko zna koliko njih izbegne sud ili ona prica u pocetku gde su ljudi tuzili oko sokolovo jer nezakonito pise kazne. Ali jeste malo frustrirajuce kada trazis parking da bi se propisno parkirao i onda vidis njih 10 kako su nepropisano parkirali i jos te mozda i zagradili da ne mozes da izadjes, izasao "samo nesto da zavrsi".
 
Evo od poruke pa do sada (sada usao u kancelariju) znaci nekih 4h voznje kroz Beograd i mogu da kazem da OS definitivno patrolira gradom. Skoro da nema ulice gde ga nisam video (pretezno se kretao savski venac-vracar) ali isto tako sam video i nepropisno parkiranih i jedno vozilo sa sakrivenim tablicama. Tako da OS-a definitivno ima na ulicama samo sto ili je OS posustalo u pisanju i naplacivanju kazni (komunalci) ili se narod jednostavno vise ne plasi OS-a i kazne.
 
Да ли постоји неки званичан извор из кога се може добити нешто попут извештаја о раду ОС: број написаних и наплаћених казни у одређеном периоду и слично?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Marikis wrote : .... OS-a definitivno ima na ulicama samo sto ili je OS posustalo u pisanju i naplacivanju kazni (komunalci) ili se narod jednostavno vise ne plasi OS-a i kazne.

Ista sitacija ce biti i sa sist saob kamera
Pisao sam o tom kad se pojavilo ,,oko sokolovo,,.
Naime samo jedna kamera ,,nafata,, u minuti više prekršaja
puta sati, puta dana ... jednostavno jedna kamera dovodi do ,,zasicenja,, sud.-izv. sistema
sve to kad se pomnoži sa brojem kamera
što mob. ,,oka,, što fiksnih kamera
dolazimo do nevrovatnog velikog, gotovo imaginarmog broja zabeleženih prekršaja

Kako nadležni imaju zakonsku obavezu da moraju da reaguju na zabeležen protiv zakonito činjenje jer nj. ne preduzimanje stavlja ih u krivični deo
dovodi ceo sistem u kolaps i paralizu

Što se tice ,,oka, naj jednostavnije je njegovo stavljanje u funkciju samo naplate parkiranja.kako bi izbegli taj kolaps
Te ispada da su gradjani kupili više preskupih vozila ,,oka,, na poklon firmi za naplatu parkiranja koja i ovako gramzivo ,,dere,, iste gradjane
Sve u svemu od početka radi se o čerupanju gradskog budjeta i gradjana u interesu parking servisa :grand:
Ko ne veruje nek pročita prve tekstove u novinama gde su najave šta ce sve raditi ,,oko,, a eto vidi se već sada sta se krilo iz njihove nabavke a to čerupanje i dalje traje za ugradjivanje i fiksnih kamera po ulicama.
Broj bahatih parkiranja jeste malo smanjen ali samo dok ne ,,ukapiraju,, da im bahatost opet moze prolaziti bez posledica, zbog zatrpanosti sistema.
U suštini ulaganje u fiksne i mobilne kamere i nije toliko loše jer one ne mogu da stavljaju plastične kese na glave prodavcima kupusa po pijacama... :lol:
Ukratko bahata glupost sa obe strane bila ima je i biće...
Jedini lek je podizanje kulture na fin način kao što je bila započeta akcija Beogradizacije Bgda... :kk:
a ovakvom represivnim merama na dugoročne staze nema efekta ni svrhe osim provizijašima koj su bili uključeni u nabavku ...
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856176#p856176:1x3we1t7 je napisao(la):
mariks » Yesterday, 16:25[/url]":1x3we1t7]Evo od poruke pa do sada (sada usao u kancelariju) znaci nekih 4h voznje kroz Beograd i mogu da kazem da OS definitivno patrolira gradom. Skoro da nema ulice gde ga nisam video (pretezno se kretao savski venac-vracar) ali isto tako sam video i nepropisno parkiranih i jedno vozilo sa sakrivenim tablicama. Tako da OS-a definitivno ima na ulicama samo sto ili je OS posustalo u pisanju i naplacivanju kazni (komunalci) ili se narod jednostavno vise ne plasi OS-a i kazne.

Ja sam ga definitvno pre češće viđao po NBG.

Evo jedne slike koja pokazuje besmisao Oko sokolovog i zoniranja.

besmisao-parkiranja-i-zona.jpg


Levo vidimo zonirana mesta, a desno su sve "divlja" parking mesta gde parkiraju stanari. Pošto je situacija ista i sada, a OS patrolira ovom ulicom, očigledno je da se vozila desno ne diraju. Aj što ne diraju ova vozila u uličici, nego ne diraju i ova parkirana uz desnu ivicu glavnog kolovoza.

Isto tako je i kod Ponča kod Arene. Ljudi se parkiraju u onim "polukrugovima" između smerova i ta vozila ne dobijaju očigledno nikakvu kaznu.

Ja mislim da se OS koristi prvenstveno za kontrolu parkiranja na zoniranim mestima, tj. da rade ono što je radio Parking servis.
 
Moguce ali ako je tako onda je ceo sistem besmislen jer ce problema samo biti vise, ovi sto nisu placali parking ce se parkirati divlje. Ajde razumem kada se stanari parkiraju jer nemaju gde i to je obicno u tim nekim ulicicama oko zgrada kada nema parkinga ali na glavnim kolovozima, na pesackim i slicno to ne da mora nego je neophodno pogotovo ako ima slobodnih parking mesta.

A tamo na nbg u bzdj u prehrambenoj ulici mislim da ne diraju zbog lokala. Konkretno deo u polukrugovima i ovi sto staju na kolovozu sa sva 4 sto mi ne ide u glavu jer je parking neposredno tu, mada je i on vecinom popunjen.
 
Apsurd je što oni koji parkiraju nepropisno ne plaćaju kaznu, a oni koji ne plate parking na zoniranom mestu par metara dalje se kontrolišu i pišu im se kazne čim se prekorači vreme.
 
Izgleda da samo budale placaju kazne. Ovi iz pauka momentalno da daju otkaz da se rese bede, i sad zamislite koliko ima takvih kada neko izadje samo pun gas i tutanj da dignu nekog mucenika
 
Срамота за паркинг сервис. Где је овде Соко? А чуј шмизлу, није било паркинга, а онолика гаража у Галерији??
 
Selfi bahatog parkiranja. Za svaki slucaj, da svi znaju ko se parkirao :(

2599589_tamara_ff.jpg


A mozda i nije pogresila. Prostakluk, nekultura i bahatost se mogu smatrati kao invaliditet. Bar bi trebalo normanom drustvu.
 
У неким скандинавским земљама су казне за прекршаје у саобраћају повезане са платом. Финци воде систем „дневних новчаних казни“ који се израчунава на основу дневног расположивог дохотка преступника - углавном њихове дневне зараде подељене са два. Код нас је проблем што се дотична вероватно води као незапослено лице на тржишту рада и прима накнаду...
 
To je normalno ako je zemlja uređena i gde se tačno zna ko koliko zarađuje. Zato je kod njih nemoguće da neko nezaposlen kupi stan ili nešto što nije u skladu sa primanjima.

Kod nas kada bi uzeli najbolji mogući slučaj - da se cela prijavljena plata ostavlja na stranu - bilo bi nemoguće da pojedinci kupuju sve što kupuju.
 
Vrh