Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

_20210510_121012.JPG

Милентија Поповића.
 
Nadam se da je zvao policiju, a ovaj mozak koji je trajno ukrasio nečiju imovinu ispred sudije da se odvede.
 
To bi bilo bahato ponašanje i iživljavanje kada bi nadležni radili svoj posao za koji ih plaćamo.
A pošto ne rade onda jedino preostaje zakon u svoje ruke.
 
ak oni ne postuju nas sto bi smo mi njih?!?! oko za oko pasta za zube ! taj samo i razume jezik sile mani me finih manira!
ima toga i ovde u svabenzi evo par simpa ideja....
 
Volim ove priče tipa ''Nije auto kriv što je vozač debil''

Pa da, ali isto tako nisam ni ja dužan da ispaštam što je on debil.
On meni napravi nelagodnost ili štetu time što parkira kao životinja, ja njemu napravim nelagodnost ili štetu zauzvrat.

Kao što reče neko gore, tako je to kada država i nadležni ne rade svoj posao. Pa ljudi sami preuzmu stvari u svoje ruke.

Baš sam pre neki dan objasnio jednom debelom sredovečnom gmazu što se parkirao na trotoar tik pored prelaza, da će sledeći put snositi posledice za svoje (ne)delo. On glumi kao neku kulijanu, kao ''druže, nemoj da potežeš pretnje...'' Reko ''ma dal je pretnja ne znam, ali obećanje jeste. Pun mi je više takvih poput tebe.'' Strasti su se smirile kada je priznao da je ovaj put parkirao izričito bahato, i da generalno to ne radi. I ispoštovao sam to. Ali pre toga je moralo da padne objašnjavanje šta ga čeka ako nastavi da se u civilizaciji ponaša kao bahata samoživa životinja.

Pun mi je kufer takvih spodoba. Kao ''pa brate gdeeee ćuuu, razuumiii meee, kmeee teškooo mi jeee...'' PA ŠTA!? I meni je kao pešaku teško na 100 načina. Pa ti to ne daje pravo da mi ti dodatno otežavaš. Gamad licemerna. :kafa:

A i ne vidim rezon u tome da ja, ili bilo koji drugi ogorčeni pešak koga ometa neka bahato parkirana mašina, idemo okolo pa kao tražimo vlasnika, pa kao zovemo Muriju koja neće doći, pa kao slikamo, pa komentarišemo... Ma jeste, nemam pametnija posla nego da češljam okolinu u potrazi za vlasnikom ili da zovem Trutine koje nikad neće izaći na teren. :kafa: Nego lepo snošenje posledica direktno na samom licu mesta. Narodna pravda i narodna kazna. Pa sledeći put kad bahato parkira, neka strepi u kakvom stanju će zateći svoju ''imovinu'' kad se vrati. Dosta bre više. :kafa:
 
slažem se da se bahato parkirati ne sme, ali izdvojiti ovog jednog vozača od čitavog okruženja (Lekino brdo) je nekorektno.
Na svakom koraku zauzeti trotoari, prisvojene javne površine zarad navodno privatnog parkinga, paušalne nalepnice "Ne parkiraj ovde", to su sve obeležja celog kraja i apsolutno svake ulice od Južnog bulevara pa do Ustaničke.
Pogledajte samo kako se parkiraju u Gospodara Vučića koja je šatro zonirana, a kroz nju prolazi i javni prevoz. Iako živim na 5 minuta vožnje odatle, u goste kod kuma koji je jako blizu ovog izgrebanog, uvek idem ili taksijem ili pešaka, mada je prelaženje autokomande od mene prema tom smeru horor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848615#p848615:54xa8yxn je napisao(la):
bl3y4 » Pon Maj 10, 2021 8:50 pm[/url]":54xa8yxn]Nadam se da je zvao policiju, a ovaj mozak koji je trajno ukrasio nečiju imovinu ispred sudije da se odvede.

Pa nije trajno, samo treba da odradi celu haubu i to je to :lol:
 
Ovo urezano "NE PARKIRAJ TU", a poznajuci lokalni mentalitet, vise deluje kao da je poruka "to je moje mesto za parkiranje" nego da je neki borac protiv bahatosti.
 
Treba da uvedu kažnjavanje bahatog parkiranja na osnovu anonimnih građanskih prijava.
Napunio bi se budžet samo tako a bahato parkiranje donekle regulisalo
 
Moje "bahato" parkiranje na zelenoj površini na mom novom imanju. A jel znate kolko Vesiću i Parking servisu plaćam parking i kazne za ovo? 0 dinara. Doduše, pogled mi je malo ružniji nego na zgrade u gradu, ali preživi se i ta tuga. Samo još nabacim solarne panele i kupim elektrokola za 2-3 godine kad se očekuje izjednačenje cene naftaša i električnih, i Vučkovim akcizama za gorivo i EPSu ću da plaćam šipurak od rosu.
 

Prilozi

  • 2021_05_23_07_35_46_Greenshot_capture_form.jpg
    2021_05_23_07_35_46_Greenshot_capture_form.jpg
    47,7 KB · Pregleda: 1.731
Samo se ti zezaj sad. 'Će da smisle nešto tipa "taksa za korišćenje etra za solarnu proizvodnju el. energije". :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852508#p852508:2vfiehcy je napisao(la):
dzonihsv » Ned Maj 23, 2021 11:28 am[/url]":2vfiehcy]Samo se ti zezaj sad. 'Će da smisle nešto tipa "taksa za korišćenje etra za solarnu proizvodnju el. energije". :D

ништа ново, у многим америчким државама је забрањено сакупљати кишницу "јер је то власништво државе", а у шпанији одавно постоји такса на соларну енергију

зато ја за све што има потенцијал да буде опорезовано у будућности увек препоручујем да се купује на црно, кешом, да не буде за 5 година "е ај да видимо ко је то купово панеле и нама смањио зараду"
 
Svaki komunalni policajac, saobracajac i eventualno radnik parking servisa bi trebao da ima u mobilnom aplikaciju kojom moze na mapi da markira lokaciju i slika nepropsno parkirao vozilo.
 
Vrh