Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Sinoć oko 20h sam biciklom prešao kroz BZĐ od Milentija Popovića do Proleterske solidarnosti i video sam samo jedan taksi koji je primao putnika i jednog lika koji je stao i baš brzo istrčao iz kola do Ponča ili nekog lokala pored.

Na žalost i dalje su kola parkirana po sredini između parkinga gde se radi polukružno, ali njih je mnogo manje.

Naravno, uveče nije problem naći mesto na parkingu po sredini ulice, ali tako je bilo oduvek pa su ljudi ipak birali da upale sva 4 i parkiraju se na kolovozu.

Situacija je sjajna, samo da potraje.
 
ukradeno sa neke facebook stranice
118482602_3264426890272242_8789523173548143742_o.jpg
 
Ovo je za javno objašnjenje zašto je izašao van standardne rute, po čijem nalogu, kolika je šteta i o čijem trošku će se platiti
 
O Boze vec stigli da sje*******u nesto. Sta, svratio malo u trzni centar? Deluje mi kao garaza nekog TC-a
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769320#p769320:2qox53sw je napisao(la):
mariks » 26 Aug 2020 01:11 pm[/url]":2qox53sw]ode jedno oko :D

vJWEpCg.jpg

Nije žvaka za seljaka.
 
Moraće neki niži Lamborghini da nabave za snimanje po garažama.

FB_IMG_1598448449991.jpg.122d0e12789e71ab431d5e089c45ec3f.jpg
 
Geteova ulica, Zemun, linija 15. Izlaz i ulaz putnika na kolovozu, jer autobusko stajalište ima VIP korisnika. Pljeskavica ne može da čeka, o pešačenju 50 metara nema ni govora. Pošto je ulaz u roštilj baš na stajalištu, jedino ovde, na 011#326 nisu postavljeni ni stubići, ni klupa sa nadstrešnicom, pa služi kao korisnički parking, i mesto za utovar/istovar od strane osoblja lokala. Ova ulica je inače poznata po još jednom vidu komunalnog terora koji traje vrlo dugo, divljem buvljaku nedeljom ujutru.
 

Prilozi

  • ryu.png
    ryu.png
    528 KB · Pregleda: 1.584
To je ta ku*cobolja. Uopšte ne dopire do mozga da nekome smeta, da usporava većinu, da predstavlja opasnost... To odsustvo empatije je zaista zabrinjavajuće.

Samo se gleda gde je najlakše za njega da stane da bi kupio hranu, popričao sa ortakom ili sačekao nekoga.
 
Hram naparkirana kola cuvar uzima kazu 200 din po kolima i terazije nova moda otvoris haubu i uzmas porudzbinu

bahato02-2020-08-26-23-54-29.jpg

bahato01-2020-08-26-23-54-29.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=768147#p768147:lrwetefw je napisao(la):
Whiplash » 21 Aug 2020 07:36 pm[/url]":lrwetefw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=767705#p767705:lrwetefw je napisao(la):
GOJE » Čet Avg 20, 2020 2:19 pm[/url]":lrwetefw]Strahinjića Bana jutros:
Ovo nisu referentne fotografije.
Trebalo bi slikati subotom i nedeljom uveče kad su vikendi kad su ljudi slobodni pa imaju vremena da bleje po kafićima.
I sam sam rekao da se radi o jutarnjim fotografijama, ali evo popodnevnih:

20200826_162504.jpg


Uveče nisam slikao, ali definitivno ima parkiranih vozila na kolovozu, od kojih je većina sa vozačem unutra i 4 migavca.
 
Oko sokolovo pokazuje isti učinak kao i uvođenje merenja prosečne brzine na auto-putu. Akcija koja je najavljivanja pompezno, koriste se termini "automatski", "nema načina da se izbegne kazna" i slično i to je očigledno recept.

Ista situacija je i u Bulevaru Zorana Đinđića i zaista nema razloga da se prekine sa ovom praksom.
 
Meni je zaista fascinantan način šta sve radimo da bismo izbegli kaznu. Prvo je bilo prekrivanje tablica, sada lažni kvarovi (dizanje haube). Mi smo zaista savršen prostor za testiranje novih uredbi i traženje rupa u zakonu.
 
Dok god ide glavnim ulicama, tj. ne ulazi u stambene blokove - dobro je.

Prema njegovim rečima, od 10. do 21. avgusta "Oko sokolovo" je napravilo oko 12,5 miliona fotografija, automobili su prešli oko 10.500 kilometara i napisali 3.284 prekršajne prijave, čija je vrednost 52.565.000 dinara.

Zašto Oko pravi toliko fotografija? Zar se ne snimaju automatski samo prekršaji?

300 prijava dnevno - lepo, lepo. Samo neka nastave sa ovakvim statistikama :)

Vesić je najavio da će vozila sistema "Oko sokolovo" od 1. septembra kontrolisati i redovno parkiranje na obeleženim parking mestima koje se plaća putem SMS poruka, kao i preko pretplatnih karata za stanare.

I ovo je lepo samo bi mogli da objasne šta će raditi sa viškom radnika Parking servisa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769664#p769664:1n48yn3n je napisao(la):
astrodule » Čet Avg 27, 2020 11:50 am[/url]":1n48yn3n]

I ovo je lepo samo bi mogli da objasne šta će raditi sa viškom radnika Parking servisa.
Objasnio je

Prelaze na stavljanje lisica "strancima"

Ne znam zašto na n1 nisu stavili celu vest:

Već nekoliko godina na snazi je odluka Grada Beograda da JKP 'Parking servis' može vozilu sa stranim tablicama da stavi lisice koje blokiraju točkove ukoliko je nepropisno parkirano. Sada će neki od ljudi koji su radili na kontroli parkiranja preći u službu koja postavlja lisice i kolima patrolirati u zoni rada sistema 'Oko sokolovo'. Čim takvo vozilo bude snimljeno, oni će dobijati alarm sa pozicijom tog voziila, kako bi blokirali njegovo dalje kretanje dok se ne plati kazna", objasnio je Vesić.


https://www.b92.net/automobili/aktuelno ... id=1724925
 
Reče danas el diretore na komunale da se incident u garaži (prečka Mijatova) dogodio drugog dana testiranja sistema, a ne jučer, i da mu je žao nas hejtera što smo se "ponadali" .. 8)

Kakav kvalitetan komad budale, još jedan u nizu.. :notok:
 
Na bulevaru moze da se primeti novi fenomen kod Orla, ali i na drugim mestima, tzv "upalim cetiri zmigavca i sedim u kolima, jer je ve*** rekao da je to OK". Umeju da budu parkirani tako i po 3-4 komada u nizu.
 
Kazne još nisu počele da stižu, videćemo tek šta je OK, a šta nije...
 
Vrh