Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0TvPNPnUkEA[/youtube]
 
Da li je to policijska stanica koja je bila nadlezna da intervenise kada je sinisa mali rusio Hercegovacku. Sta onda ocekivati od njih ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557311#p557311:3feix3gy je napisao(la):
Vladivoje » Ned Avg 05, 2018 4:43 pm[/url]":3feix3gy]
Ksenija":3feix3gy je napisao(la):
Ovaj auto u prolazu je mogao stati i njegov vozač te priupitati zašto ga slikaš. :D :lol:
Naravno da je mogao samo da je imao razloga (vidiš li mu lice?).
Vladivoje, pa nisam mu ušla u stan, on je jedan od onih koji nisu bahati a pri tom je vrlo zgođušan. :mrgreen:
Malopre sam imala duel sa bahatim vozačem koji zamalo da mi odredu samrtni čas. Bio je visok, zamalo kao dve mene a ja sam taman. Krenulu smo oštro uz kafu i dogovorom za naredni susret da izravnamo račune.
 
Mislim stvarno, ovaj snimak o navodnoj bahatosti policije je onako baš...

U širokom krugu oko te policijske stanice u Savskoj nema nigde pešačkog prelaza.
Kako će ljudi da pređu ulicu (?). Da ne prelaze, jer nema prelaza (?).

Tamo gde je ovaj što je snimao napomenuo da prelaze policajci van prelaza, na ulasku sa Mostarske petlje desno u malu Drinsku ulicu ka Sarajevskoj, tu i treba da postoji prelaz jer trotoar dalje vodi ka Mostarskoj petlji.

Mislim, svašta ljudi snimaju i komentarišu, i ono što je loše (i što naravno treba komentarisati) i ono što nije loše (što ne treba negativno komentarisati).
 
Ziko ova zgrada kao da ima skoro sredjenu fasadu i dva naknadno probojena prozorcica .
Mozes li da fotkas fasadu sledeci put
 
@Vladivoje "Mislim stvarno, ovaj snimak o navodnoj bahatosti policije je onako baš..."

Tu u Savskoj i ne postojhi parking tako da su sva ta vozila parkirana pogresno na saobracajnici. A cinjenica je da snimljena lica prelaze ulicu van pesackog prelaza, pa je to dvostruki prekrsaj. Prelazak ulice van pesackog i bahato parkirano vozilo na saobracajnici.
Da li treba da postoji obelezeni prelaz ili ne pita se sekretarijat za saobracaj i oni misle da zbog divljeg parkinga ne treba da postoji pesacki prelaz.
 
Moram da kažem da se slažem sa @Vladivojem. Sama ulica je, usled niza okolnosti, bangavo organizovana. Čak i onaj ko je projektovao novo stanje, sigurno je znao da će biti prelaženja van pešačkog ali je odlučio da pređe preko toga. Osim ako se nešto nije izmenilo od 2014., Google Street View jasno pokazuje da u Savskoj sve od te raskrsnice/Mostara pa do raskrsnice sa Višegradskom nema nijednog prelaza. Dakle dva gradska bloka a nijedan prelaz. Pa naravno da će onda ljudi početi da pretrčavaju.

Ovo što rade policajci sa snimka jeste malo bahato i neodgovorno. Ali ja bih više voleo da vidim kako neko na kameri 'vata istinski korumpirane policajce koji primaju mito, druže se sa krimosima ili pak sami rade neka krivična dela, nego da gledam ove što vataju prečicu do radnog mesta. Meni je čak i jedan jedini policajac koji prima mito, druži se s krimosima i srozava svoju profesiju (pa i društvo) zarad par desetina evra ličnog profita, veći problem nego 20 korektnih policajaca koji samo pretrčavaju ulicu da bi došli do radnog mesta.
 
Čini mi se da tu nema pešačkog na manje od 100m, tako da se ulica sme preći. Ono što je tu zabranjeno je parkiranje, ali to se toleriše jer kako kolegi da napišu kaznu?

Ako gledamo logiku Sekretarijata za saobraćaj, pešački tu ne treba da postoji jer pešaci nemaju potrebu tu da prelaze jer tu nema nikakvog parkinga. Znači, oni ne vide realno stanje na terenu, već samo plan (teoriju) gde uopšte nije predviđeno da postoje pešaci na tom potezu (tj, na drugoj strani ulice)
 
Realno nije ni bilo potrebe za pesackim. Na desnoj strani Savske (gledajuci ka Mostaru) i nije do sada bilo niceg osim vagona. A korektni policajci bi to trebalo da znaju kada pretrcavaju ulicu van pesackog da bi dosli do svog radnog mesta ako su krenuli peske od Savskog Trga.
 
Tu negde bi trebalo da izađe jedan krak onog glavnog bulevara kroz BnV, pa će valjda da tu bude parkinga.

Ponavljam po stoti put da su ovom gradu potrebne garaže, ali to ne može brzo da se završi pa bi profit (kada do njega dođe) uzimala tek neka naredna vlast.
 
Ovde neki lupetaju, čisto da kontriraju nekome ko pokušava da realno sagleda situaciju o kojoj se govori.
Pa još ako su u to upetljani policijski službenici, onda kontriranju kraja nema. Baš bezveze. :roll:


Pa da. Evo lepo se vidi ovde na Street View da nema prelaza ne do Durmitorske, ne do Višegradske, nego čak do Miloša Pocerca. :shock: https://goo.gl/maps/8Z1EfiW823H2. Ukupno 550 metara do najbližeg pešačkog prelaza.


Na ulasku sa Mostarske petlje desno, u malu Drinsku ulicu, bi trebalo da postoji pešački prelaz.
Njega do danas nema, sve ove decenije, što samo može da nam govori da je ovaj deo grada zapušten u tom smislu.
I nažalost, ne samo u tom smislu...
 
Na ulazu u Drinsku je postojao pešački sa semaforom. Ukinut je po nalogu sekretarijata.
Nije strašno da se prepešači do Sarajevske i nastavi ka mostarskoj petlji.
 
Dule je u pravu. Čak i ako bismo gledali robotski, 100% pravno, jedini prekršaj ovde jeste nepropisno parkiranje. Sam prelazak tehnički i nije, jer zaista u okolini od 100 metara (tačnije 550) ne postoji pešački prelaz. Ako ne grešim.

Mada da se ne lažemo, propust je onog ko je projektovao (ili odobrio) ovakvu rekonstrukciju ulice na tom mestu a da nije uzeo u obzir da će se tu svakog dana slivati desetine automobila kojima treba mesto. Čak i da budemo hladni i kažemo ''šta nas briga za civilna/privatna vozila'' to opet ne opravdava propust odgovornih što nisu predvideli neku dodatnu garažu, ili parkiralište, gde bi se smeštala službena policijska vozila. Sad neko bi reko ''pa nek uguravaju službena vozila u garažu iza zgrade''. Pa jeste, to bi bilo idealno, ali valjda je red i da nadležni koji sprovode rekonstrukciju, uzmu u obzir da realnost nije idealna i da će uvek biti murkana koji će ostavljati ispred zgrade. Ili da će se dešavati da je garaža prepuna i da prosto nema mesta van ulice. A čini mi se da je baš to slučaj, da im je garaža već prepuna službenih vozila jer je građena u vreme kad je tu bilo manje policajaca i kad je deo njih parkirao po okolnim MUPovim parkinzima kao npr u starom Saveznom SUPu.

Sve u svemu, poenta je da je snimak malo previše pristrasan a i generalno mi nekako odaje utisak kad da ga je pravio neko ko ima neki ozbiljan pik baš na osoblje ovog SUPa Savski Venac.
 
Dule, ja govorim o tome da je na ulasku u Drinsku potreban pešački prelaz.

Ni Sarajevska nema gde da se pređe, jer ni u njoj sve do prvog semafora nema obeleženog prelaza.
 
Ja govorim o Savskoj kojoj ne trebaju prelazi jer od Palate pravde do Gazele nema ničega (na strani ka Savi)

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Red dozvoljenog parkiranja, pa red nedozvoljenog..pa jos jedan red nedozvoljenog...pizza bar -Bulevar Umetnosti
7ab78f0b761bb5191e4d70961e6222be.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Verujem da radiš tu, pa zato zovi sa fiksnog Komunalnu na 011 3090007 i prijavi “20-ak nepropisno parkiranih na kolovozu sa obe strane ulice u Bulevaru umetnosti”.
Ne moraš da se predstaviš.
Javi da li su došli.
 
Vrh