Šta je novo?

Avijacija - razno

Gledao sam dostupan materijal i na osnovu toga pretpostavljam da je u pitanju pilot samoubica. Teško da je bilo šta drugo.
Mada se zona pada poklapa za tačkom na trasi gde kreće sletanje, što ostavlja mogućnost za neki veliki i nagli kvar.

Inače playback sa FR je prilično neupotrebljiv zbog toga što dobar deo trase nije pokriven, pa sajt radi aproksimacije.
 
Svim maloumnicima koji svesno i namerno povedu sa sobom druge neduzne ljude u smrt, zelim da zauvek gore u paklu.

Tu podrazumevam i onog smrada sa MH370.

P.S.
Ovaj u Kini je bio MU5735.
 
Poslednja izmena:
У организацији Српске Заједнице у Македонији р.о. Куманово обележена је 80. годишњица од јуначке погибије српских и југословенских пилота, који су у рану зору 6.априла 1941. године приликом напада фашистичке Немачке на Краљевину Југославију одлучно полетели и супротставили се вишеструко надмоћнијем непријатељу и том приликом положили своје младе животе на олтар отаџбини.

 
Bez sumnje junačko i herojsko delo, koje nije imalo apsolutno nikakav efekat na brzinu nadiranja nacista.
Slično kao dizanje aviona 27.3.1999. kada su isto prošli.

Ne razumem se u vojnu strategiju, ali zaista mislim da Srbiji ne treba 12 novih aviona, već nam treba dobra PVO.
 
U čemu je fora sa letom za Orly (Wizz air) kada ipak ide na Beauvais?
 
Ne razumem se u vojnu strategiju, ali zaista mislim da Srbiji ne treba 12 novih aviona, već nam treba dobra PVO.
Ne vredi ništa jedno bez drugog: ako se samo braniš - sigurno gubiš. Sad sa naoružanim dronovima još više nego pre. Hvala Bogu da nije današnji inventar imao NATO '99, bio bi pokolj među našom vojskom.
 
U čemu je fora sa letom za Orly (Wizz air) kada ipak ide na Beauvais?
Pun je TW priča o preusmeravanjima letova niskobudžetnih kompanija, pogotovo Wizz-a. Iz raznoraznih razloga.
Mogli bi da otvorimo temu o loukost prevoznicima.

Edit: evo i kiwi se slaže:

Screenshot_20220422-131843_Edge.jpg
 
Pa priča se da neke države opstruiraju isporuku bez obzira što su pretežno za gašenje požara a ne vojsku. Opcija je preko Turske ali još se ništa ne zna.
 
Дотерамо до Грчке, сачекамо пожаре у Македонији и да видиш.
 
У теорији је шверц могућ, добар пример имамо у комшилуку из 90их када је Хрватска набавила 30 хеликоптера и 25 авиона и поред ембарга.
 
Da, al kad veću štetu možeš da imaš ako ti šverc uspe nego ako ne uspe, onda uglavnom ne želiš da švercuješ. Kao sa Lavrovom.
 
Poslednji put kad je helikopter prošvercovan na ovim prostorima bilo je ranih 90ih kad je DB za JSO nabavio 2 Mi-24ke. Ali to je bilo 90ih, u vreme opšteg rasula u Istočnoj Evropi. Ne mogu da zamislim scenario u kome se danas tako nešto švercuje kroz nekoliko zemalja a da to ne izazove talas skandala i istraga. A o političkim posledicama da i ne govorim.
 
Сад је моменат управо за шверц. Још боље него 90их јер је хаос свуда.
 
Хеликоптери за ЈСО нису прошверцовани, набављени су у кратко време без ембарга. Шверц зракоплова и зракомлата за ХРЗ је скандалозан али је остао без икакве осуде.
 
Па кад су помогле шверцовање они који осуђују.
 
Хеликоптери за ЈСО нису прошверцовани, набављени су у кратко време без ембарга.
Ali na više mesta sam nalazio da te Mi-24ke nemaju dokumentaciju i da su nabavljeni na mutne načine? :unsure:

Ti helikopteri su nabavljeni tokom devedesetih i nemaju urednu dokumentaciju, pa zato nisu išli na remont i ne mogu da se koriste. Doduše, oni bi mogli da se remontuju, ali nijedan serviser ne bi potpisao da je to učinio jer nema validne dokumentacije.

Inače, dva helikoptera MI-24, koji su u JSO popularno nazvani „bumbari“, tokom devedesetih tajnim kanalima nabavila je Služba državne bezbednosti budući da se država nalazila pod sankcijama na kupovinu naoružanja.

Poreklo ovih helikoptera je zbog načina nabavke nepoznato, ali su u literaturi kao zemlje iz kojih su nabavljeni najčešće pominjane Ukrajina, Azerbejdžan i Tadžikistan


Jeste Kurir u pitanju, ali kad se radi o ovakvim stvarima, imam tendenciju da im verujem. Jer em što sam naletao na ove informacije i na drugim mestma, em što je Kurir ranije imao par dobrih izvora i pristupa arhivama kada bi se radilo i pisalo o dešavanjima, politici i igrama moći 90ih. E, iz svega ovoga što pišu tu, deluje kao da su te letelice nabavljene crnim tokovima.
 
Набављени су од плаћеника који су се тепали у Африци. Отуд немају ваљају техничку документацију за те летелице.
 
Vrh