Šta je novo?

Avalski Toranj - [ Telekomunikacije | 201m ]

Prva ljubav u avalskoj šumi
Utorak - 29.07.2008
Oliver Dulić, ministar prostornog planiranja i predsednik Odbora za izgradnju Avalskog tornja, najavio je da će, ako vremenske prilike dozvole, toranj biti izgrađen do kraja godine, a da će u funkciji biti od maja 2009. godine.

Obilazeći radove, Dulić je naveo da toranj predstavlja simbol Beograda.
- Toranj je i simbol mladosti i lepih dešavanja. Evo, ja sam se prvi put zaljubio u avalskoj šumi - naveo je Dulić dodajući da će osvetljenje tornja predstavljati svojevrsnu atrakciju.
prva-v.jpg
извор Ало
линк http://www.alo.co.yu/politika/5485/Prva_ljubav_u_avalskoj_sumi
 
"... toranj biti izgrađen do kraja godine, a da će u funkciji biti od maja 2009. godine."

U postu #236 na predhodnoj str. sam pominjao maj'09g. kao mogući kraj radova, a
ako sam dobro prebrojao na gornjoj slici, za proteklih mesec dana su izgradili još 3 etaže
i sada ih ima 7 i početa 8, a pre tačno mesec dana je bilo samo 4 etaže - prošli update.
 
Sta bi sa tornjem? Some update
Koliko vidim sa Vidikovca ne izgleda lose.
 
Imam jednu zamerku na toranj.Sto se gradi iste velicine (u metar) kao predhodnik.

Sve ostlo
:D :D :D
 
Ja mu zameram sto je potpuno isti kao prethodnik. Razumem nostalgiju i tradiciju, ali kada su vec iz temelja gradili novi, mogli su da urade nesto sto je u vizuelnom smislu modernije i savremenije.
 
Inače, čuo sam, ali nepotvrđeno, da će ovonedeljna Žikina dinastija, ovaj šarenica, da bude sa Avale, podno Tornja.. Pa ko može da snapšotuje, nek gleda i to čini. :)
 
Onda sam ti povremeni komsija...ne zivim tamo, ali svaki put kada svratim npr. na vikend pozelim da zivim tamo jer je dosta mirno, a pogled na Avalu kada je vedro je bio fantastican sa nekom jakom optikom pre rusenja tornja...ovo je slikano sa terase drugog sprata, doduse sa "decjim" olimpusom...
 
img7038eg8.jpg


sveza slika. jutros 07.30

Vracao sam se pre neki dan iz Sremske Mitrovice. Prosto je neverovatno sa koje se daljine vidi Avala.
 
дајте неке слике са лица места........
 
Sta to Vuk prica da ce novi toranj biti jednak u metar kao i prethodni .
Zar nisu rekli da je prethodni bio 151 m visok , a da ce ovaj novi biti 202 metra visok ?
To znaci da ce novi toranj biti 51 m visi od starog tornja .
 
Radasin":1aq4v7cc je napisao(la):
Sta to Vuk prica da ce novi toranj biti jednak u metar kao i prethodni .
Zar nisu rekli da je prethodni bio 151 m visok , a da ce ovaj novi biti 202 metra visok ?
To znaci da ce novi toranj biti 51 m visi od starog tornja .
U pravu je, mozes lako proveriti svuda na netu da je i stari bio visok 202 metra.
 
@Radašin, sama kupola tornja koja će sadržati restoran, vidikovac i tehničke prostorije će biti na 150tak m visine kao i pre, jedino će antena biti za 1m viša nego stara antena.
 
Toranj žuri uvis
untitled_10.jpg

Radovi napreduju po planu (Foto D. Jevremović)
Ponovna izgradnja Avalskog tornja napreduje po planu i čini se da će izvođači radova ispuniti obećanje i završiti posao do kraja godine. Kako sada stvari stoje, podignuto je 89 metara betonskog dela, a obavljaju se i unutrašnji radovi. Neimari koji na ovom svojevrsnom simbolu prestonice rade od 6. februara prošle godinekažu da im najveći problem predstavljaju vetar, magla i kiša.

Posetiocima tornja na raspolaganju će biti restoran smešten na 119. metru, a zamišljeno je da se na tri metra iznadizgradi vidikovac.Da bi došli do tačke, sa koje „puca” nezaboravan pogled, gosti će koristitidva liftabrzine tri metra u sekundi, pa će na vrh stizati za nešto manje od jednog minuta.

Kako je najavljeno, visina novog tornja je 202 metra, a trebalo bi da bude istovetan svom prethodniku, srušenom u bombardovanju 1999. godine.

Stari toranj na Avali sagrađen je 1965. godine na osnovu projekta arhitekata Uglješe Bogunovića i Slobodana Janjića.

D. V. V.
[objavljeno: 04/09/2008.]
izvor Politika
link http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Toranj-zuri-uvis.lt.html
 
89 m? Nije lose,samo da se nastavi dobrim tempom.
 
људи, стотка се назире :D лепо, дивно, красно!
 
Vrh