Šta je novo?

Avalski Toranj - [ Telekomunikacije | 201m ]

7b1273dee6.jpg


Avalski toranj grabi u visine
Građevinari na 35. metru od pristupnog platoa, sledi ubrzana izgradnja tela „kolosa” do visine od 99 metara

Najkomplikovanija i najzahtevnija faza dosad u izgradnji Avalskog tornja je završena, a ovih dana radnici
preduzeća „Ratko Mitrović – Dedinje d. o. o.” počeli su radove na telu ove građevine.

Prema rečima Miloša Aćimovića, inženjera na gradilištu, radnici se nalaze na 35. metru od pristupnog platoa
i sledi izgradnja tela tornja do visine od 99 metara.

– Zbog povoljnih vremenskih uslova nadoknađeno je ono što je izgubljeno zimus i svakog dana se sve više
i brže gradi, a u proseku je na poslu 40 do 50 ljudi – kaže Aćimović.
ceo text : http://www.politika.co.yu/rubrike/Beograd/Avalski-toranj-grabi-u-visine.lt.html
 
Ljudi,molio bih neki update za jun, ,ukoliko budem isao uskoro tamo,kako sam i planirao,stavicu fotke.
 
Ne ide bas extra brzo...
Ja sam i dalje za to da, obzirom na cenu ovakvog tornja od 8 miliona Eu... grad podigne jos jedan isti na Novom Beogradu.
Sa kafanom na vrhu.
I kafanom dole . I suvenirnicom i slicnim kojecegarijama.
 


Voleo bih da i Avalski toranj bude ovako osvetljen.
Inace ovo je Ostankino tower u Moskvi visok 533m,ako se ne varam.
 
creme-nadlle":1z3qbvf8 je napisao(la):
Ne ide bas extra brzo...
Pa i ne treba da ide extra brzo, već koliko je optimanlo.

Sada im smeta ova visoka temperatura u Bgd., jer beton nesme naglo da se suši.
Čak je i noću preko 30"C i verovatno polivaju izbetonirani deo sa dosta vode, a
gore na gradilištu je i onako slab pritisak - valda su se nekako snašli.
 
dragan":c4wbjqen je napisao(la):
creme-nadlle":c4wbjqen je napisao(la):
Ne ide bas extra brzo...
Pa i ne treba da ide extra brzo, već koliko je optimanlo.

Sada im smeta ova visoka temperatura u Bgd., jer beton nesme naglo da se suši.
Čak je i noću preko 30"C i verovatno polivaju izbetonirani deo sa dosta vode, a
gore na gradilištu je i onako slab pritisak - valda su se nekako snašli.
baš me interesuje kako onda grade u dubaiju, koriste klima uređaje za hlađenje betona?
 
Postoje specijalni aditivi u obliku tečnosti koji se sa vodom ubacuju
u beton dok se meša u mixeru na fab.betona.

Video sam i na Avali da je nova fabrika opremljena i za aditive, ali nisam
siguran da imaju i 'letnje', a 'zimske' su sigurno imali.

U svakom slučaju, ovakva temp. nije poželjna za betoniranje visokog, a uskog tornja.
 
dragan":rfs8gl5i je napisao(la):
Postoje specijalni aditivi u obliku tečnosti koji se sa vodom ubacuju
u beton dok se meša u mixeru na fab.betona.

Video sam i na Avali da je nova fabrika opremljena i za aditive, ali nisam
siguran da imaju i 'letnje', a 'zimske' su sigurno imali.

U svakom slučaju, ovakva temp. nije poželjna za betoniranje visokog, a uskog tornja.
hvala za info, pojasnio si mi dosta toga :)
 
Da li zna neko na kom je sada metru toranj? :/
 
Cuo sam da telo tornja svakog dana napreduje i do tri metra,licno ne verujem,ali bi mi bilo drago da je tako.
Posto je pocetkom jula bio na 35. metru,verujem da je malo visi,nisam bio na Avali vec par meseci,pa bih voleo some update or detail information... :D
 
55met. ! ... možda i 56. :)

Nemoj da mi zakidate na metraži. .. nego, jel vidi neko svetla na Avali?

Trebalo bi da betoniraju noću, a danju da pomeraju oplatu.... koja je možda 3met.
 
Hvala na informacijama,pa stvarno bi bilo glupo da za vise od pola meseca toranj poraste za svega 5m.Jos jednom hvala. :)Sto se tice svetla ne mogu da vidim iz mog kraja,ali sta ce im neko jako osvetljenje kada im je potrebno svega nekoliko reflektora,tako da sumnjam da se ista vidi,ali ipak nisam siguran
 
Ma, kakvi samo 5met. ... oplata je verovatno 3met.,pa si zato čuo takav info.

Ali, grade se i unutrašnje stepenice, kao i otvori za dva lifta - ima tu posla.
 
Jel mozda znas sta je sa antenom od 60m?Ko ce je ugraditi?Da li je uopste sastavljena?ili nesto slicno.
 
Interesantno pitanje. ... nije mi još palo na'pamet. :)

Moraću malo da poradim na odgovoru za njega.
 
dragan":2rbei57k je napisao(la):
Interesantno pitanje. ... nije mi još palo na'pamet. :)

Moraću malo da poradim na odgovoru za njega.
mislim da ima tu nekoliko varijanti, helikopterom? Mislim da bi vetrovi mogli da predstavljaju problem, možda će po završetku kupole postaviti na nju neku dizalicu koja će dizati deo po deo antene koji bi se onda montirali jedan na drugi.
 
Znam da je onu staru ugradio Gosa i da je to bio nevidjen poduhvat za to vreme,ali ne znam sada da li Gosa uopste postoji,a i da postoji ne verujem da bi sada neko njima poverio takav poduhvat.Bas me zanima ko ce to da radi.Inace,ako je sada toranj na 55.metru + antena od 60. metara.Po mojoj racunici treba izgraditi jos oko 87 metara do avgusta.Mislim da ce uspeti da urade to pre roka.
 
Steva":1nsotdnf je napisao(la):
dragan":1nsotdnf je napisao(la):
Postoje specijalni aditivi u obliku tečnosti koji se sa vodom ubacuju
u beton dok se meša u mixeru na fab.betona.

Video sam i na Avali da je nova fabrika opremljena i za aditive, ali nisam
siguran da imaju i 'letnje', a 'zimske' su sigurno imali.

U svakom slučaju, ovakva temp. nije poželjna za betoniranje visokog, a uskog tornja.
hvala za info, pojasnio si mi dosta toga :)
Samo da pojasnim za one koji se pitaju kako se pravi beton u Dubaju. Mesavina se pravi sa ledom, na taj nacin se zadrzava temperatura na prihvatljivom nivou do same ugradnje na gradilistu. Naravno tu su i razliciti aditivi koji uglavnom sluze za kasnjenje hemijske reakcije izmedju cementa i vode, cime se produzava vreme ugradnje. Kombinacija ovih dveju stvari omogucava radove i na temperaturama u Dubaju. A pomaze i ako se betonira nocu sto se cesto i desava....
 
krle":122d5se8 je napisao(la):
Steva":122d5se8 je napisao(la):
dragan":122d5se8 je napisao(la):
Postoje specijalni aditivi u obliku tečnosti koji se sa vodom ubacuju
u beton dok se meša u mixeru na fab.betona.

Video sam i na Avali da je nova fabrika opremljena i za aditive, ali nisam
siguran da imaju i 'letnje', a 'zimske' su sigurno imali.

U svakom slučaju, ovakva temp. nije poželjna za betoniranje visokog, a uskog tornja.
hvala za info, pojasnio si mi dosta toga :)
Samo da pojasnim za one koji se pitaju kako se pravi beton u Dubaju. Mesavina se pravi sa ledom, na taj nacin se zadrzava temperatura na prihvatljivom nivou do same ugradnje na gradilistu. Naravno tu su i razliciti aditivi koji uglavnom sluze za kasnjenje hemijske reakcije izmedju cementa i vode, cime se produzava vreme ugradnje. Kombinacija ovih dveju stavri omogucava radove i na temperaturama u Dubaju.
Sa ledom? Zvuči neverovatno, ali s obzirom da su ekstremne temperature u emiratima - koriste se i ekstremne mere, hvala! :vops:
 
Steva":260hxl3p je napisao(la):
krle":260hxl3p je napisao(la):
Steva":260hxl3p je napisao(la):
hvala za info, pojasnio si mi dosta toga :)
Samo da pojasnim za one koji se pitaju kako se pravi beton u Dubaju. Mesavina se pravi sa ledom, na taj nacin se zadrzava temperatura na prihvatljivom nivou do same ugradnje na gradilistu. Naravno tu su i razliciti aditivi koji uglavnom sluze za kasnjenje hemijske reakcije izmedju cementa i vode, cime se produzava vreme ugradnje. Kombinacija ovih dveju stavri omogucava radove i na temperaturama u Dubaju.
Sa ledom? Zvuči neverovatno, ali s obzirom da su ekstremne temperature u emiratima - koriste se i ekstremne mere, hvala! :vops:
E he.. ga, kazu da su nekad svi gradjevinari bili dobri skijasi. Bilo pa proslo, danas nema ni zime ni vrucine koju hemija ne moze pobediti....
 
Prošli put je postavljena helikopterom. ... i neće biti ni sad nekih problema.

avalica1.jpg


Prvo sa postavlja sama 'cev' ( telo antenskog stuba) a tek kasnije se kače razne antene.

PS. .. da, radi se i sa ledom - baš sam skoro gledao i neko gradilište u Kini.
Poetna je da beton nema visoku temp., jer je ionako sam razvija kada 'zri'.
U protivnom može doći do pucanja, a na rokove zaboravite - oni nisu bitni.
 
Ja se ne razumem u tu problematiku,ali ako smo vec cekali ovoliko dugo sta je onda jos par meseci preko roka ako ce da to urade kako treba.Cak bih se vise uznemirio kad bih cuo da ga prebrzo grade...
 
kingdom":3cbfllnz je napisao(la):
Ja se ne razumem u tu problematiku,ali ako smo vec cekali ovoliko dugo sta je onda jos par meseci preko roka ako ce da to urade kako treba.Cak bih se vise uznemirio kad bih cuo da ga prebrzo grade...
I to sto kazes,ali ipak svi zeljno ocekujemo da se toranj sto pre digne u nebo,tako da...
 
Vrh