Šta je novo?

Avalski Toranj - [ Telekomunikacije | 201m ]

ma ok, ali Empire i Eiffel su must-visit places i trademarks tih gradova, a NY i Pariz su kao 15 Beograda.

Opet mislim da je skupo 10eur za naše uslove samo se popeti gore. Zamislite da bračni par sa dvoje dece iz BG poželi da obraduje decu i povede ih na toranj, start je 40eur + restoran. Sa ličnom kartom (prebivalište BG) bi trebalo ipak da bude free), pa ako ino turisti baš hoće gore neka plate :)

P.S. tek sad uviđam da bi Genex i Beograđanka mogli da donesu dosta love gradu, pa makar i sa simboličnom cenom izlaska na vidikovac.
 
Ђилас полако израста у најперспективнијег политичара код нас. Не залеће се у обећањима, а она која да мање-више испуњава. Уз то је озбиљан демагог, без чега се код нас политиком не вреди бавити. Данас је изјавио да су београдске власти већ предузеле активности око експропријације објеката који се налазе на траси будућих прилаза мосту Земун-Борча, како би радови могли да започну већ следеће године. Ако се то заиста буде догодило, и ако 2011. видимо завршетак моста преко Аде, видим га на месту будућег премијера Србије.
 
Dok ne bude svezijih fotki sa avale da se podsetimo kako je izgledao toranj na djurdjevdan ove godine a i za nove posetioce koji nisu imali prilike da vide cuvene snimke iz korpe ;)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=pvexIm6scbY[/video]

da osvezimo emocije dok konacno ne zakoracimo i kao pravi turisti gore
 
Meni proradi emocija svaki put kada pogledam snimak. Jesi gledao snimak i ranije ili je ovo prvi put?
 
Drago mi je da si video prvi put zato sto sam bas zato i postavio. Dosta je novih posetilaca sajta i foruma od djurdjevdana pa je prava steta da ne vide ovaj snimak :cool:
 
Авалски торањ потпуно обновљен

Вишедеценијски симбол Београда, који је брутално срушен у нападу НАТО авијације 1999. године у потпуности је обновљен, саопштио Колегијум РТС-а.

Колегијум РТС-а са поносом је саопштио је да је Авалски торањ, вишедеценијски симбол Београда, који је брутално срушен у нападу НАТО авијације 1999. године, у потпуности обновљен.

Осветљен од темеља до врха, посетиоцима и грађанима Београда и дању и ноћу поносно служи као светионик и оријентир изнад Шумадије.

"Захваљујемо грађанима, донаторима, домаћим и страним компанијама, уметницима, премијерима и министрима српских влада, градским скупштинама Београда, ЦИП-у и грађевинском предузећу "Ратко Митровић", који су несебично помогли и извели акцију обнављања Авалског торња за непуне три године", наводи се у саопштењу Колегијума РТС-а.

Радио-телевизија Србије је предала Торањ на управљање Влади Републике Србије. Држава Србија треба да обезбеди функционисање Торња како би ово место окупљало грађане, школске екскурзије, туристе и заувек нас подсећало зашто је срушен и зашто смо га обновили.

У току су последње инспекцијске провере пред добијање техничке употребне дозволе. Колегијум очекује да Авалски торањ буде отворен за посетиоце кроз десетак дана, каже се у саопштењу Колегијума РТС -а које је потписао генерални директор Александар Тијанић.
Izvor: RTS

Pa jel to znaci da nista od svecarskog trenutka otvaranja?? :( Presecanja vrpce, koktela, gibanice, leba i soli?? :(

U svakom slucaju, konacno je tutto completo!!! :kk: Bas sam srecan!
 
Kartograf":10rdeyke je napisao(la):
P.S. tek sad uviđam da bi Genex i Beograđanka mogli da donesu dosta love gradu, pa makar i sa simboličnom cenom izlaska na vidikovac.
cela tema je bila o tome: http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=870

A nema cak prica ni za nove kule o kojima se vise masta nego sto se grade, da ce imati vidikovce... Ne znam zasto niko nema takvu viziju vise... Ako vec postojece 'kule' (Beogradjanka, Usce i Genex) imaju razloge za nekoriscenje ili nepostojanje javnih vidikovaca, o tome bi moglo bar da se planira za neku od visokih zgrada koje ce se sigurno pojaviti u jednom trenutku u Beogradu.
 
auuu brate, lep izgleda!!!! :kk: ova ideja, da bi beograd imao još nekoliko zgrada većih od 25 spratova, bilo bi stvarno fantastično videti...uff ;)
 
BAKU TV Tower

PREkich mada oni tako vole, lep je toranj a i prekul je osvetljen:

3273291157_e6e614d44c_b.jpg

3651311134_0d0dd3ef36_o-1.jpg

3727641976_dfbae7635f_o.jpg




Unutrasnjost:

006.jpg


I jos nesto zanimljivo, toranj je u Holandiji:

GrootsteKerstBoom_05.JPG
 
Mislim da se ovo čudo u Holandiji ne može svrstati u toranj već je u pitanju predajnik koji ne može samostalno da stoji već su upravo potrebne ove sajle sa strane da ga drže. Manje poznata činjenica, ali pre izgradnje Burj Dubai kule najviša građevina na svetu (bilo kakve vrste) je bio upravo jedan ovakav predajnik u Poljskoj, koji je nažalost prilikom redovne zamene sajli pukao i srušio se.
 
Авалски торањ чека дозволу и лепо време
Ако колос до 27. новембра прође све контроле следи одлука о датуму свечаног отварања. – Да ли ће ресторан на 120. метру бити продат или издат, знаће се до краја месеца

Уколико Авалски торањ до 27. новембра прође све неопходне провере стручне комисије, добиће употребну дозволу, а потом следи договор у вези са датумом свечаног отварања. Он, сазнајемо, чека и лепо време јер се за тај дан припрема велики спектакл на отвореном. Када ће посетиоци моћи да се попну на врх симбола престонице и за које паре, засад није познато.

Ако колос добије употребну дозволу, инвеститор, Министарство животне средине и просторног планирања предаће га Влади Србије која треба да одлучи ко ће управљати торњем и када ће заинтересовани моћи да га посете. У министарству кажу да ће нови управитељ одредити и цену улазнице.

А када феникс који су из пепела дигли неимари предузећа „Ратко Митровић–Дедиње” коначно отвори врата, лифтовима марке „шиндлер” посетиоци ће моћи да се вину до видиковца на 122. метру и уживају у погледу који пуца преко целе Шумадије. Осим прилике да као на длану виде Смедерево, Колубару и Вршачки брег, они ће моћи и да се освеже у ресторану. Ко ће их услуживати у простору површине 100 квадратних метара још је неизвесно јер се и у овом случају чека одлука владе.

Како је објаснио Србољуб Панић, помоћник директора републичке Дирекције за имовину, постоје две варијанте – да ресторан буде продат или издат.

– Мање је вероватно да ће ресторан отуђити држава, која је власник торња, мада по закону и за ову опцију постоје сви услови. Влада би до краја месеца требало да донесе одлуку, а затим ће бити расписан конкурс. Заинтересованих за газдовање рестораном већ сада има много, како из Србије, тако и из иностранства – објаснио је Панић.

На први поглед исти као и претходни који је срушен у НАТО бомбардовању 1999. године, васкрсли торањ је грађен од најквалитетнијих материјала и најсавременијом опремом. У односу на стари разликује га и то што се у подножју налази простор од око хиљаду квадрата са два тоалета. Требало би да буде обезбеђена понуда бројних садржаја који ће посету торњу учинити још атрактивнијом.

– Идеја је да се овај простор подели на неколико локала и изда у закуп како би био економски исплатив али и у складу са основним функцијама торња. Зато је логично да се ту налази, на пример, продавница сувенира да би ђаци који буду обилазили Авалу понели и успомену. Коначну одлуку о томе шта ће бити смештено подно колоса, донеће влада – закључио је Панић.

Д. М. – Ј. Ц.
Izvor: Politika

I tako...igranka se nastavlja. Znaci li to da oni pokusavaju da kazu da cemo otvaranje cekati do proeca? Jedino mi tako logicno zvuci...u suprotnom ne znam kako da drugacije protumacim formulaciju "lepo vreme":rolleyes:
 
Javite mi kad ga otvore,ubise me u pojam ovim odlaganjem,pomislio bi covek da prave novu kapiju beograda da ne zna o cemu se radi :bash:
 
Mrka sve otvara na neke stare praznike a najblizi je 29.11.2009. :kafa:
 
btw meni je ovaj praski toranj poptuni hit!
7742965.jpg


Podseca me na onu skalameriju iz filma Kontakt, sa Dzodi Foster :)
Za 10ak dana idem u Prag i jedva cekam da ga vidim izbliza.
 
Vrh