Šta je novo?

Avalski Toranj - [ Telekomunikacije | 201m ]

Steva":m7ybu14y je napisao(la):
^^ prodajem mesta na balkonu za vreme skidanja krana, samo 30€/sat sedenja, a stajanje 15€ :D
Nisi jedini koji ima nekretninu u Vrčinu :p
 
pre rasklapanja bih da se popnem i sednem u kabinu bar na 5 minuta :cool:
 
Pogledajte na ovom web linku dok je vest još sveža.

RTS

Пробне вожње на Авалском торњу
Радови на Авалском торњу приводе се крају. Два најсавременија лифта су монтирана и биће пуштена у пробни рад у понедељак.

Већ средином октобра Авалски торањ поново ће постати један од симбола града Београда.

Два најсавременија лифта су монтирана и биће пуштена у пробни рад у понедељак, а у току је и застакљивање прилаза лифтовима. Њима ће посетиоци, до видиковца и ресторана на торњу стизати за мање од минут.

Пробна вожња планирана је за 28. септембар када на Авалу долази и супервизор који ће утврдити да ли су поштовани стандарди произвођача и да ли се лифт заиста креће 3 метра у секунди.

"Имали смо великих проблема у старту док нисмо поставили шине, тај први део. То је био најкомпликованији део који се радио на торњу, јер се стално померао и нисмо могли добијемо тачне мере, а ми морамо имати у милиметар тачне мере. Тако да смо радили и ноћу. Бирали смо најпогоднији тренутак кад се умири торањ и када није било никаквих других радова, јер је кран који се качи на торањ увек осцилирао", каже Жељко Стаменић руководилац монтаже предузећа ВМПС.

Предвиђено је да лифтови раде и у пожарном режиму, јер су они уједно и пут евакуације за 80-оро људи колико је дозвољено да борави у торњу.

Улаз у лифтове, као и све што се догађа унутра, биће посебно обезбеђени. Преостаје још да радници, на постојећу конструкцију, поставе врх антене. Тако ће до средине октобра Авалски торањ бити висок 204 метра, 20 метара виши него сада.

Izvor: RTS
 
25.09.2009.
Поглед из далеееека...:D...баш ме интересује како ће да изгледа ноћу кад упере брдо рефлектора у њега...
p1010001ya.jpg

p1010001uv.jpg

p1010020s.jpg
 
Na Branaaaninoj slici toranj izgleda potpuno retro-Sci-Fi, a la Battlestar Galactica ili A New Hope. Eh kad je deda bio mlad. :grand:
 
Завршен Авалски торањ

Politika":3w0f3t8f je napisao(la):
Први посетиоци грађевинског колоса крајем октобра. – Чека се још само антена РТС-а
Да би колос засијао пуним сјајем неопходно је само да му неимари поставе „круну”, антену РТС-а (Фото Д. Јевремовић)

toranj.jpg


Грађевински радови су коначно завршени. Авалски торањ ће после две и по године градње свечано бити отворен крајем октобра, потврдио је за „Политику” Милош Бато Милатовић, иницијатор и уредник акције „Изградимо торањ на Авали”. Да би колос засијао пуним сјајем и са 204,68 метaра поново постао највиша грађевина на Балкану, неопходно је само да му неимари поставе „круну”, антену РТС-а, што ће бити учињено за који дан.

– Демонтажа крана се очекује следеће недеље и симболично ће означити крај грубих грађевинских радова које је уз велике напоре успешно завршило педесетак неимара предузећа „Ратко Митровић – Дедиње”. Супервизор из Швајцарске већ неколико дана проверава како раде најсавременији лифтови марке „шиндлер” који ће посетиоце на врх торња, у кабинама налик на спејсшатлове, винути за мање од минута – каже Милатовић.

И док путници намерници гледајући у васкрсли колос срушен 1999. године у НАТО бомбардовању поново знају да су надомак српске престонице још пре него стигну до наплатне рампе, неимари завршавају радове.

– Тренутно се уређује околина торња и монтирају каблови за емисиону технику РТС-а. Готови су телевизијска и ПТТ сала, ресторан и видиковац на 122. метру са кога се по ведром дану види пола Шумадије – истиче Милатовић.

На први поглед визуелно је готово идентичан као претходни, али Авалски торањ је за безмало два метра виши од старог и грађен је од најсавременијих материјала који га чине готово неуништивим.

Са његове највише тачке националне телевизије и неколико радијских станица јачим сигналом емитоваће квалитетнији програм.

Положај и висину колоса искористиће и војска, полиција, мобилни оператери...

– Поново смо добили телекомуникациони али и туристички драгуљ. Саграђен је на иницијативу Удружења новинара Србије, уз подршку владе, града, РТС-а, али пре свега грађана који су помагали свим срцем. Доказ томе је више од 500 уметника и привредника који су на различите начине дали допринос да симбол престонице и ремек-дело светске архитектуре поново украси Авалу и Србију – закључио је Милатовић.

----------------------------

Продаја или закуп ресторана

Осим прилике да са видиковца баце поглед на све четири стране света, посетиоци Авалског торња моћи ће да уживају и у ресторану површине 100 квадратних метара. Ко ће услуживати госте колоса, још није познато јер се, како је објаснио Србољуб Панић, заменик директора Републичке дирекције за имовину, очекује одлука владе да ли ће ресторан бити продат или закупљен.

– Ко ће управљати рестораном, биће познато за две недеље када се очекује владина одлука. Без обзира што конкурс још није расписан интересовање је велико, а позиви стижу и из иностранства. Понуде је још рано разматрати јер ћемо њихову озбиљност видети тек када се распише тендер – објаснио је Панић.
Izvor: Politika
 
Znao sam da nesto nece biti na vreme. Tipujem da se u restoranu nece moci popiti kafa do nove godine :(

A bas sam se naostrio da par dana po otvaranju odem gore...
 
Srecan sam zbog tornja, ali mi se ne svidja (u poredjenju sa starim):

1. boja betona
2. neujednacen opticki dojam betonske konstrukcije (zbog likovanja sa sirokim parijama)
3. krajnje degutantan plava stakla i cinjenica da ih razdeljuje limeni pojas umesto staklenog kako je ranije bio.
 
Luci prevazilazis sebe definitivno :D

objasni mi deder to pod dva sta ti se ne svidja, nisam nista razumeo niti video da je nesto u konstrukcijskom smislu lose i neujednaceno nesimetricno i sl :D

Boja betona manje vise dok se slazem u potpunosti za plehanu gondolu sa jos cudnijim staklima. Sta da se radi, nas je pa cemo ga voleti i takvog ne savrsenog
 
evo, to se lepo vidi na ovoj slici - sam toranj nije izliven iz cuga (sto valjda nije ni moguce) nego je porastao u nekoliko cugova/partija. te partije su uvek razlicite po smeru sleganja betona i imaju minimalna odstupanja u uglu. ranije su medjutim bile male (vise puta uze nego duze), kao sto su i us vetu male, pa se ne vide. a oni su sada misleci verovatno da je to neko veliko dostugnice stavili vrlo siroke/visoke partije i zato je toranj "flekav".

2cffktg.jpg


inace mislim da boja betona nije ni malo trivijalna stvar. kad god se nesto gradi od betona o tome se jako vodi recuna (npr. toranj u torontu, brutalisticke zgrade). kod nas se medjutim ocigledno ne vodi racuna i zato mislim da ce i most na adi delom biti ruglo.
 
Takođe, toranj nije izgrađen od puc maltera, sa puc tehnikom, i to je skandal. :grand:
 
:D

nista ovde pomenuto nije skandal ako uporedimo sa mogucnoscu da nemamo nikakav toranj. pa ipak, posto je gradjeno pre 40 i vise godina, i sad evo ponovo, sasvim je lepa ilustricaija onoga sto smo valjda svi nekako i znali - da se gradi mnogo nekvalitetnije nego ranije.
mozda je tebi zanimljivo kada neko uzme pa ponavlja stalno iste stvari ali nisam ja iz dokolice uzeo da stalno pricam o jednoj te istoj gresci na istom mestu, vec se jedna te ista stvar ponavlja i cini malo pa malo. a sad ako je tebi smesno sto ja to svaki put primetim, a nije ti jadno sto se svaki put ima sta primetiti... ako ti mislis da su usvetu budale cementare sto proizvode cement u razlicitoj boji i sto boju naznacavaju na pakovanju...

zna se sta je cement za kanalizacioni svod, a sta je cement za reprezentativni objekat. mislim zna se negde drugde, ali ovde ocigledno ne, pa su i generalstab zbog istog idiotluka zaj*** ovih dana i nakraju ce biti prekrecen u zuto.

torontos_cn_tower.jpg
 
ja ne vidim sta je problem. . pa konacno smo dobili toranj u skladu sa srpskim vrednostima dovrshenog objekta!

kaludjerica_3.jpg


2437.jpg






ali srebrni paneli i sivo-beli beton... OO Boze !
 
Iskreno, u 99% slucajeva mrzim alu panele, ali ovde su bas cucnuli... Nisam video uzivo, ali bar na slikama me dojmi ovaj Death Star izgled...
 
Морам признати да се и мени свиђа нови изглед... Некако изгледа "опасније" :laugh:
 
ja mislim da ce se boja betona vremenom ujednaciti. Dobice neku svoju patinu od raznih atmosferskih uticaja. Nije on prelakiran da bi takav ostao zauvek. Kao sto se boja, na gomili ne zavrsenih objekata od betona koji stoje po Beogradu, vremenom ujednacila. Tako da sto se toga tice, za nekih pet do deset godina, vise niko nece ni primecivati razliku
 
Vrh