Šta je novo?

Autoput "Požega - Užice - Kotroman"

Gostovao je Mali i na TV Prva, rece "Radimo sami na Pozega - Kotroman, da vidimo ko ce biti izvodjac". Glupa recenica, nije nista bitno rekao, ali ovo slusamo vec skoro 5 godina.
 
Na sednici vlada Republike Srbije i Republike Srpske u subotu u palati SIV-a, ministar ekonomije Siniša Mali je rekao da će se vrlo brzo izabrati Izvođač za saobraćajnicu Požega - Kotroman koju je naveo po važnosti odmah iza pravca preko Bijeljine za povezivanje našeg naroda.

Rečeno jasno i glasno na najvišem mestu u prisustvu obeju vlada i svih predstavnika Srba iz regiona, kao i javnom živom TV prenosu pa je mogla i cela zemlja da vidi!
Yes how no :)

Hajde da ponovimo:
- planski akt
- projektna dokumentacija (idejni, za građevinsku dozvolu itd.).

Gde su labudovo? Gde?

Možeš da upadaš u ekstazu kada čuješ političare, pa i da... da ne kažem šta da radiš na to, ali bez ovog što po ko zna koji put pitam, ne može baš dalje.
 
Poslednja izmena:
Yes how no :)

Hajde da ponovimo:
- planski akt
- projektna dokumentacija (idejni, za građevinsku dozvolu itd.).

Gde su labudovo? Gde?

Možeš da upadaš u ekstazu kada čuješ političare, pa i da... da ne kažem šta da radiš na to, ali bez ovog što po ko zna koji put pitam, ne može baš dalje.
Sad sam pogledao tu sednicu i moram da priznam da sam se razocarao kaze izabracemo ko ve da bude izvodjac i ulazimo u projektovanje… znaci ni projekta jos nema jbg
 
Na sednici vlada Republike Srbije i Republike Srpske u subotu u palati SIV-a, ministar ekonomije Siniša Mali je rekao da će se vrlo brzo izabrati Izvođač za saobraćajnicu Požega - Kotroman koju je naveo po važnosti odmah iza pravca preko Bijeljine za povezivanje našeg naroda.

Rečeno jasno i glasno na najvišem mestu u prisustvu obeju vlada i svih predstavnika Srba iz regiona, kao i javnom živom TV prenosu pa je mogla i cela zemlja da vidi!
To što je rečeno jasno i glasno u ovoj državi nema nikakvu težinu, nažalost. Nadajmo se da su dovoljno pametni da se to zaistq i dogodi.
 
Sad sam pogledao tu sednicu i moram da priznam da sam se razocarao kaze izabracemo ko ve da bude izvodjac i ulazimo u projektovanje… znaci ni projekta jos nema jbg
Dobro, nov si na temi. Davno smo se i mi razočaravali ovde, tako da nije u pitanju "hejt" nego godine iskustva.

Evo, nemamo ni usvojenu projektnu dokumentaciju za Požega- Boljare. Tek sad je javni uvid, a ova deonica je bila na ranom javnom uvidu i od tada ništa nemamo zvanično da je usvojeno. Zpravo SCS je dao info iz prve ruke da još uvek nije gotovo projektovanje (verovatno planski akt).
 
Sad sam pogledao tu sednicu i moram da priznam da sam se razocarao kaze izabracemo ko ve da bude izvodjac i ulazimo u projektovanje… znaci ni projekta jos nema jbg

Reči "projektovanje" i "projektna dokumentacija" se olako koriste. I priučeni ministri koji nisu iz struke se frljaju izrazima. Para za ovu deonicu očigledno nema pa će vlast držati hajp i tenziju i u narednih ko zna koliko godina. A na terenu 0.
 
Sad sam pogledao tu sednicu i moram da priznam da sam se razocarao kaze izabracemo ko ve da bude izvodjac i ulazimo u projektovanje… znaci ni projekta jos nema jbg
Nemoj se bezveze razočaravati, geosondaža završena, projekat je na nivou 70-80%, a to znači da je ostalo da investitor (država) izabere/reši koju će varijantu konačno odabrati, i da li će se raditi etapno, prvo do Zlatibora ili i doraditi projekat do same granice sa R.Srpskom. Znači da li će biti brze saobraćajnice u drugom delu od Zlatibora do Kotromana ili pun profil do kraja. Nisu to male razlike u ceni da bi neko time ovde licitirao kako mu se ćefne.
Svi veliki (pa i manji) projekti koji puno koštaju se tako rade kad nemaš dovoljno para, svugde u svetu. A to da li će neko politički profitirati pa zato čeka momenat, oteže ili drugačije koči, važi i za navijače sa jedne ili druge strane, me uopšte ne dotiče niti interesuje!!
 
Nemoj se bezveze razočaravati, geosondaža završena, projekat je na nivou 70-80%, a to znači da je ostalo da investitor (država) izabere/reši koju će varijantu konačno odabrati, i da li će se raditi etapno, prvo do Zlatibora ili i doraditi projekat do same granice sa R.Srpskom. Znači da li će biti brze saobraćajnice u drugom delu od Zlatibora do Kotromana ili pun profil do kraja. Nisu to male razlike u ceni da bi neko time ovde licitirao kako mu se ćefne.
Svi veliki (pa i manji) projekti koji puno koštaju se tako rade kad nemaš dovoljno para, svugde u svetu. A to da li će neko politički profitirati pa zato čeka momenat, oteže ili drugačije koči, važi i za navijače sa jedne ili druge strane, me uopšte ne dotiče niti interesuje!!
Aj dace bog da krene uskoro
 
Kao sto smo pričali pre nekoliko meseci. Gradnja će u najboljem mogućem slučaju krenuti naredne godine. Do 2030. možemo da se nadamo nekom opipljivom rezultatu.
 
E moja Srbijo, sta tebe veseli. Izvini sto cu te malo razocarati, al taj isti cika je najavio i pocetak radova na izgradnji stanica i pocetak radova na izgradnji tunela za Beogradski metro za Septembar odnosno Decembar 2023, i na zalost jos nema ni jednih ni drugih radova :(

Al pazi, sad je se lepo izrazio, nije naveo godinu, vec vrlo brzo, sto moze da bude za godinu dve, al moze i za 5,6 godina, sve zavisi kome je sta i koliko veoma brzo :)


2778903_img-8280_ff.jpg
 
Reči "projektovanje" i "projektna dokumentacija" se olako koriste. I priučeni ministri koji nisu iz struke se frljaju izrazima. Para za ovu deonicu očigledno nema pa će vlast držati hajp i tenziju i u narednih ko zna koliko godina. A na terenu 0.
Ja sam omanuo- napisao sam da nemamo usvojenu projektnu, a mislio sam na plansku (PPPN iliti prostorniplan posebne namene).
 
E moja Srbijo, sta tebe veseli. Izvini sto cu te malo razocarati, al taj isti cika je najavio i pocetak radova na izgradnji stanica i pocetak radova na izgradnji tunela za Beogradski metro za Septembar odnosno Decembar 2023, i na zalost jos nema ni jednih ni drugih radova :(

Al pazi, sad je se lepo izrazio, nije naveo godinu, vec vrlo brzo, sto moze da bude za godinu dve, al moze i za 5,6 godina, sve zavisi kome je sta i koliko veoma brzo :)


Pogledajte prilog 201238

Šta reći a ne zaplakati, načekaćemo se još za svaki od započetih i najavljeni projekata. A na sledećim izborima opet ćemo ih nagraditi kao i do sada.

Evo još jednog obećanja iz davne 2018 godine dotičnog...

 
E moja Srbijo, sta tebe veseli. Izvini sto cu te malo razocarati, al taj isti cika je najavio i pocetak radova na izgradnji stanica i pocetak radova na izgradnji tunela za Beogradski metro za Septembar odnosno Decembar 2023, i na zalost jos nema ni jednih ni drugih radova :(

Al pazi, sad je se lepo izrazio, nije naveo godinu, vec vrlo brzo, sto moze da bude za godinu dve, al moze i za 5,6 godina, sve zavisi kome je sta i koliko veoma brzo :)


Pogledajte prilog 201238
Jedan od najvecih hohstaplera i bitangi koji je zasticen kao beli medved. Ni jedan komentar nije dozvoljen nannjegov 'rad'. Strucnjak za ekonomiju, zaduzio zemlju na 50 milijardi... nakrao se do koske. I na sve to buljas.
 
jedan je kao tuzan, drugi ga kao tesi, izvlaci neke podatke kao madjionicar iz sesira, oskar mu nije ravan
bice uradjena PZ-UE, ali isto tako ce ljudi sleteti na mars, jedino je upitno sta ce se prvo desiti
 
Koliko se sećam pisali smo o tzv."autoputu BG-SA" koji je politička izmišljotina, jer u BiH nema takvog projekta. Nedavno je Vučić rekao da oni iz Sarajeva neće ni da razgovaraju o tome. Oni grade "brzu cestu" prema Goraždu, a mi ćemo autoput do Zlatibora.
Наравно да постоји пројекат у БиХ, али што би рекао Андрић, тамо где престаје логика, почиње Босна. Међународни уговори у БиХ су све само не једноставно питање, зато толико шкрипи. Срећом па Кинезе изгледа баш заболе шта су ови после 30 година накуцали у Сарајеву чија је нпр. шума кроз који треба да прође пут, потписују меморандуме и преговарају са Републиком Српском о пројектима најнормалније.
 
Postoji projekat u RS za autoput "Banja Luka-Beograd" preko Bijeljine i Kuzmina.
Мислио сам на пројекат у ширем смислу речи, не техничком. Траса Источно Сарајево - Пале - Соколац - Рогатица - Вишеград - Вардиште је дефинисана у просторном плану Републике Српске и осталим стратешким документима, имате мапу трасе на сајту Аутопутева РС. То наравно није ни п од почетка реализације, ту се слажем....
 
Večeras je predsednik u obraćanju rekao da bi Požega trebala da bude završena do kraja godine ili možda marta sledeće, i da su svesni uskog grla koji bi se javio, tako da planiraju da odmah produže dalje sa gradnjom do Bele zemlje i Zlatibora...dobro je da smo čuli da su svesni problema uskog grla
 
Pa da. A u međuvremenu će se naplatna stanica u Prilipcu morati proširivati jer jbg svesni su bili da će tu biti usko grlo.
 
Večeras je predsednik u obraćanju rekao da bi Požega trebala da bude završena do kraja godine ili možda marta sledeće, i da su svesni uskog grla koji bi se javio, tako da planiraju da odmah produže dalje sa gradnjom do Bele zemlje i Zlatibora...dobro je da smo čuli da su svesni problema uskog grla
Šta kaže u vezi sekretarice koja je pogrešila deonicu koja će biti završena do expo-a?
 
Vrh