Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Trasa je ubačena skoro celom deonicom.

Sada je nema više.
Screenshot_20220831_153840~2.jpg
 
Na tim led panelima može biti znak koji označava prestanak svih ograničenja. Tako da mislim da je ovo samo nesposobnost i da se ne treba obazirati. Uostalom, ako ćemo po zakonu, onda u mestu gde sam dobio kaznu za 71km/h gde je kao 50 ograničenje nisam morao da platim jer je znak za naseljeno mesto bio okrenut na drugu stranu. Tako ako gledamo žuti znak sa nazivom mesta po novim zakonima ne znači ništa u pogledu ograničenja. Ali ajde idi pa se raspravljaj sa njima, isi na sud idi gubi vreme. Više koštaju živci i banje od tih 5000.
 
Imam neke informacije o tunelu Laz, pa da podelim. Nisam ispratio poslednjih nekoliko stranica detaljno, možda je neko već i pisao o tome, pa se ponavljam ali nisam video...
Po mom izvoru, ulaz u tunel Laz je već neka 2 meseca blokiran od strane meštana, kojima nije isplaćena zemlja, pa oni blokiraju radove.
Tako da se otkopavanje vrši samo sa strane izlaza. U jednoj cevi je ostalo još oko 500 m, a u drugoj još oko 750 m da se probije.

Ako je ova info već deljena ovde, može admin i da obriše moj post...
 
Pa dobro, deluje po ovoj info da im treba još oko 6 meseci +- da probiju? Nekim laganim tempom od 3-4m dnevno/cev.
 
Pa mozda probiju tamo na prolece, plus opremanje, znaci realan rok je tamo krajem iduce godine :)
 
Je l' je ograničenje za prosečnu brzinu po deonicama u skladu sa znakovima za ograničenje ili samo gledaju da je prosek ispod 130km/h?
 
Aman ljudi, to je prosek brzine po radaru, ne po km satu. KM sat uvek laze i pokazuje vecu brzinu. Uostalom, resetujte prosecnu brzinu ko za to ima mogucnosti na board racunaru i onda probajte da vozite jednu deonicu. Videcete koliko u stvari brzo vozite.
To je PROSECNA brzina a ne najveca brzina kojom se krecete. Vrlo cesto se brzina smanji i na 80-90 km/h prilikom obilazenja kolone, slepera, autobusa itd itd.
Ko ima tempomat, lako je, podesiti na 130/135 km/h i voziti opusteno.
Uostalom, evo ga link emisije od sinoc. Alvirovic je bas pricao o tome, da za sada nezvanicno tolerisu mala prekoracenja prosecne brzine, tipa 133/134 km/h. Takodje je i receno da skoro 60% prekoracenja cine stranci u tranzitu.
Koga ne mrzi, moze da odgleda :)


Slazem se @Срлес, isti slucaj kao i kod mene.
 
Mislim da gledaju da prosečna brzina ne bude preko 130km/h, ali ne bih smeo da ti se zakunem u to.
U suštini ja zakucam pilota na 130 i ponegde smanjim malo.
Kad se sve sabere meni prosek bude ispod 130 i verovatno ulazim i u tu cifru sa umanjenim brzinama.
Nikada nisam dobio kaznu...
Ја сад немам темпомат, али док сам имао, намештао сам на 136. То је таман негде око 130.
 
Ja namestim po navigaciji.
@boocky
To sam i napisao...
Ja vozim 130km/h, ali pravih, stim što imam razna usporenja tokom vožnje pa to ispadne i manja prosečna brzina pa verovatno uđem i u taj prosek kao da sam vozio svuda po ograničenju.
Deonice gde je brzina ograničena na manje od 130 nisu dugačke i ne mogu značajno da umanje prosečnu brzinu.
Znači zaglavi na ~136 i siguran si da nećeš premašiti prosečnu brzinu.
Mislim da je to sasvim OK...
 
Poslednja izmena:
Pa da, i ja nameštam tempomat na 130km/h, ali ako je deonica na Milošu Velikom gde su tuneli i samo se smenjuju ograničenja 80km/h i 100km/h, realno prosečna brzina za tu deonicu treba da bude dosta ispod 130km/h, ali pretpostavljam da je i tu 130km/h ograničenje za prosečnu brzinu. Ja tu uglavnom namestim tempomat na 100km/h na toj deonici, pa ako je pravac ubrzam malo.
 
Aman ljudi, to je prosek brzine po radaru, ne po km satu. KM sat uvek laze i pokazuje vecu brzinu. Uostalom, resetujte prosecnu brzinu ko za to ima mogucnosti na board racunaru i onda probajte da vozite jednu deonicu. Videcete koliko u stvari brzo vozite.
To je PROSECNA brzina a ne najveca brzina kojom se krecete. Vrlo cesto se brzina smanji i na 80-90 km/h prilikom obilazenja kolone, slepera, autobusa itd itd.
Ko ima tempomat, lako je, podesiti na 130/135 km/h i voziti opusteno.
Uostalom, evo ga link emisije od sinoc. Alvirovic je bas pricao o tome, da za sada nezvanicno tolerisu mala prekoracenja prosecne brzine, tipa 133/134 km/h. Takodje je i receno da skoro 60% prekoracenja cine stranci u tranzitu.
Koga ne mrzi, moze da odgleda :)


Slazem se @Срлес, isti slucaj kao i kod mene.

Bukvalno, samo vozite normalno, može i nešto preko 130 a i 140. Neće vas vas niko dirati. Da bi opasno ugrozio prosek morao bi da juriš bez kompromisa 150/160 po brzinometru.

Evo za vikend sam išao noću na autobahnu gde nema ograničenja brzine skoro nigde. Tu i tamo je bilo malo radova na putu, često sam išao (po brzinometru) i 160/170 tamo gde je dozvoljeno, uglavnom se sve vrtelo oko 140, uz par kočenja zbog radova na putu i sl. Deonicu od 110 km sam prešao za oko 50 minuta što je na kraju oko 132 kmh u proseku.
 
Sa ovim novim sistemom se ne može voziti konstantno 140, jer su manje deonice i već se nalazimo u punoj brzini pa se lakše i prebaci prosečna brzina. Pre dok se merilo od rampe do rampe moglo je i 150.
 
Poslednja izmena:
Sa ovim novim sistemom se ne može voziti konstantno 140, jer su manje deonice i već se nalazimo u punoj brzini pa se lakše i prebaci prosečna brzina. Pre dok se merilo od rampe do rampe moglo je i 150.
Konstantno ne mozes svakako voziti 140 km/h na nasim autoputevima jer uslovi to vrlo cesto ne dozvoljavaju. Cesto se usporava zbog manijaka na putu koji ili divljaju ili oni koji prelaze u levu traku sa 80/90 bez migavca. Na putu Milos Veliki posebno, deonica od Ljiga ka Preljini je krivudava i tu je po meni prosecna brzina 140 km/h previse, posebno kada je je pojacan saobracaj. Namerno napominjen PROSECNA brzina, jer ljudi valjda misle da ne smeju voziti brze od 130 km/h.
 
Konstantno ne mozes svakako voziti 140 km/h na nasim autoputevima jer uslovi to vrlo cesto ne dozvoljavaju. Cesto se usporava zbog manijaka na putu koji ili divljaju ili oni koji prelaze u levu traku sa 80/90 bez migavca.
Može se konstantno voziti, jer se brzina meri na relativno kratkim deonicama koje se pređu za par minuta.
Sa druge strane kazna za prekoracenje do 20km/h je 3 hiljade dinara odnos hiljadu ipo što je realno smešno. Korisnije je uvesti toleranciju od 5%, a kazne duplirati...
 
Jel nekom stigla kazna za prekoracenje brzine i da li se zna kad salju kaznu, posle koliko vremena?

Meni. Doduse auto je bio na firmu a ne na fizicko lice. Posle 2-3 meseca mi je stiglo. Mislim da sam od Obrenovca do Preljine presao za 38 minuta, tako da je prosek bio malo manje od 140.
 
Vrh