Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Mali off, ali da li se kod nas koristila igde ovakva tehnika livenja na bankinama? Ovo sam viđao i na bemaksovim snimcima i na forumu koji prati izgradnju koridora 5C u BIH ali ne sećam se da sam video kod nas.

 
Mali off, ali da li se kod nas koristila igde ovakva tehnika livenja na bankinama? Ovo sam viđao i na bemaksovim snimcima i na forumu koji prati izgradnju koridora 5C u BIH ali ne sećam se da sam video kod nas.


Aktor se igrao takvom mašinom (ili neko od podizvođača) na A4, uglavnom između Pirota i Staničenja (sektor 5A), ne sećam se da li je i na ostalim lotovima (a bilo ih je podosta) to radio, ima negde po mojim slikovnicama to usnimljeno.
 
Jedva sredio sa Kinezima, ali brat Srbin prevaren ponizen I ljut, sve blokirao! S punim pravom da se razumemo!
Uglavnom Sud u Cacku presudio u njinu korist, Putevi ulozili zalbu, Ali vlasnici ostaju na trasi svakodnevno dok I'm se ne isplati, pa makar se Drobnjak kleo I u gazdu, kazu oni se ne pomeraju ni za jotu...
A reportaza? Boze zdravlja bice vakta, bitno je da ja overih i Kseniju I Milosa 😉
20220803_163809.jpg
20220803_164102.jpg
20220803_164620.jpg
 
Zamenili su kod Pakovraća cev u kojoj rade, pa time i traku kojom se vozi. Sad se šeruje traka od Beograda.
Nije najsrećnije obeleženo. Regularni znalovi nisu uklonjeni ili pokriveni, pa uredno stoji i 120.
Postavljaju one svetleće exit i sos table. Pre nekog vremena postavljena su i napolju dva velika displeja
 
Jel su to nesto zbrzili, verovatno nisu opet povaljali dobro, ipak im je bio rok do 01.11. Jedino ako ce sada drugu stranu da rade.
 
U 90% slučajeva to preticanje rade tranzitni vozaci. Gde su se obučavali ne znam, ali za njih znakovi, linije, krivine i guzva nista ne znace.
Ja bih svima dozvolu trajno oduzela.
Da nema neko neki info iz tunela? @KrCan dobrodosao ako sam dobro razumela,bice neki info jel da? Sta je sa Munjinim brdom, kao da je vojna tajna....nista ne znamo
 
Juče sam prošao tim rekonstruisanim delom između Lajkovca i Uba, super je urađeno. I to bez zastaoja saobraćaja kako je ranije plašeno. A s obzirom kolko se rekonstrusala onomad glinena, i relativno brzo. Ne secam se ko je pisao da ce skretanje za Ub biti zatvorrno do kraja godine, ali ono radi, a i tamo od petlje do grada Uba je super novi asfalt, pratio sam radove, deluje da su dosta temeljno radili jer kopali su i ugrađivali kamen na metar i više dubine, što bi trebalo da dugotrajnu stabilnost podloge ispod asfalta. Kod naplatne rampe Obrenovac se nešto kopa, pomislih da nije za proširenje za još dve naplatne rampe, pošto promet raste a sad leti se stvaraju i gužve od stranaca, čekalo se oko 5 min u 3 trake
 
Evo ga i deo kod Pozege

Благодарим Срки на још једном сјајном снимку, почело је да се покреће и од стране Пожеге, што је лепо за видети. Штета што немамо информције из тунела! Надам се да су близу 2км.
 
Poslednja izmena:
Kod naplatne rampe Obrenovac se nešto kopa, pomislih da nije za proširenje za još dve naplatne rampe, pošto promet raste a sad leti se stvaraju i gužve od stranaca, čekalo se oko 5 min u 3 trake
Tačno,radi se privremeno proširenje i od 22.8 za saobraćaj će na onom pravcu biti dostupna još po jedna ENP i jedna mešovita traka.Kompletna stanica čeka projekat koji bi objedinio sve u jednu veliku stanicu i time bi se stavila tačka na bilo kakve gužve u narednim godinama.
obr.JPG
 
Poslednja izmena:
Da tačno tako kako je Mo obeležio, s tim što ja mislim da ima dovoljno ENP traka, a fali platnih traka, tako da bi ove trebale biti takve. Ps da ne ulazimo sad sa nekima opet u raspravu tipa kupite tag, a mi njima dajte opciju vinjeta, nego realno je da fale naplatne a ENP ne. A Vrčin je ogroman, ovo nije ni približno po meni
 
Vrh