Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Od februara nikakvih informacija o radovima u tunelima Laz i M.brdo. Tad je informacija bila da je negde oko 45-50% iskopano.
Ima li "svežijih" informacija!?
 
Iz auta, Lajkovac-Valjevo.
Screenshot_2022-06-13-22-24-02-276_com.miui.gallery.jpg
IMG_20220613_161638.jpg
 
Јуче сам и ја прошао, међутим динамика је очигледно прилично успорена, претпостављам да цене материјала и недостатак радне снаге као и на свим градилиштима тренутно, праве главни проблем. Кад се томе дода још и нерешен имовинско-правни статус делова деонице добије се тренутно стање!
 
Nije jasno što i dalje ne napadaju čitavu trasu od tunela Laz ka Požegi, u mnogim delovima još ni zemlja nije skinuta, sredina je građevinske sezone, godine itd...
 
Ovde ima 12km otvorene trase, videli smo na primeru Pakovrace da to moze da se zavrsi za jednu gradjevinsku sezonu tako da...
 
bio sam u lucanima pre 7 dana, pricao sa momkom koji zivi tu i koji mi je rekao razlog kasnjenja busenja tunela... ne znam da li je bilo, ali nasa firma koja je radila geoloska istrazivanja je osljarila posao, nisu uopste uradili nista kako treba, uzeli pare a fakticki prevarili kineze za podatke o strukturi zemljista..... nisam mogao da verujem kad sam cuo........
 
bio sam u lucanima pre 7 dana, pricao sa momkom koji zivi tu i koji mi je rekao razlog kasnjenja busenja tunela... ne znam da li je bilo, ali nasa firma koja je radila geoloska istrazivanja je osljarila posao, nisu uopste uradili nista kako treba, uzeli pare a fakticki prevarili kineze za podatke o strukturi zemljista..... nisam mogao da verujem kad sam cuo........
Ništa novo. Ta geo istraživanja su u urbanističkim uslovima preporučena za većinu objekata u Srbiji, ne rade se uvek, a vrlo retko se rade ozbiljno.
Čuo sam za slučaj objekta od više stotina hiljada evra koji je krenuo niz brdo pre nego što je dat na upotrebu.
Ispostavilo se da je sam izvođač "ispitao zemljište"?!?
...istočna srbija, pre mesec dana.

Kad tako rade privatnici šta očekivati od države?
 
@srdjanprpa ocekivano za svaku pohvalu tvoj rad, a od izvodjaca smo ocekivali i vise.Ovaj snimak nam je konacno potvrdio da se po prelasku vijadukta na izlasku iz petlje trasa pocinje uz uspon peti u profilu leva 2+1 a desna 3+1.
 
Imao sam priliku da dva dana uzastopno probam Bg-Pakovrace i samo cu reci WOW i hvala nebesima da je zavrsena ta deonica.

2:15 - Bg - UE.
putanirina 420 din
ENP radi kao sat
Autoput je prelep.
Kad iz Amerike dodjes da vozis nasim autoputen deluje kao da si u buducnost otisao. Neverovatno.

Jedva cekam da zavrse do UE!
 
Hladno pivo je odavno opevalo ovo, pošto je i Kekin bio sličnog utiska ovakvim oduševljavanjem:

Pozdravi mi domovinu,
najdivniju zemlju svijeta!
Ma, gon'te se u materinu,
lijepa vam je iz daleka!


Onaj ko nema rezervni položaj zna da mora i brže i bolje. Ovo nije prihvatljivo. ("Glinena" je npr na istom tom pravcu, a ispred Uba u unutrašnjoj traci polako je već nemoguće voziti >=100kmh. Na tom istom novom, pravcu iz budućnosti). Kada siromašno društvo gradi, MORA da se ponaša optimalno. Što bliže idealnom mogućem. A ne kao pijani raspikuća koji ne zna za sutra. Ne sme da se gradi skupo, sporo i nekvalitetno...
 
Iz priloženog je očigledno da nemaju dovoljno kapaciteta da napadnu celu trasu nego se fokusiraju na deo po deo.
 
Od buduce petlje Lucani do magistralnog puta (Cacak - Pozega) imaju dva mosta na kojima ne mogu ni auti da se mimoidju a kamilioni auto i kamion/autobus, cisto sumljam da ce da puste do Lucana pa posle do Pzoege jer bi nastao haos na tim mostovima a koliko sam upucen nema nikakih informacija o novim mostovima ili o sredjivanju ova dva mosta.
 
Od buduce petlje Lucani do magistralnog puta (Cacak - Pozega) imaju dva mosta na kojima ne mogu ni auti da se mimoidju a kamilioni auto i kamion/autobus, cisto sumljam da ce da puste do Lucana pa posle do Pzoege jer bi nastao haos na tim mostovima a koliko sam upucen nema nikakih informacija o novim mostovima ili o sredjivanju ova dva mosta.
Takođe problem bi bio i nenormalno uključenje iz Lučana, odmh ispred tunela
 
Ako puste do Lučana, ta dionica će koristiti ljudima iz Lučana. I to je ok, ako se taj dio ranije uradi, nema razloga da čeka ostatak do Požege. Neka bar tim ljudima iz Lučana olakšaju transport malo. A svako ko ide dalje prema Ue, Pž bi se isključivao u Pakovraću, kao i sada.
 
Vrh