Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ne mogu da verujem da je NS Obrenovac bila blokirana, def joj treba ona rekosntrukcija sto je @StaraMo pričao.
Sto se tice TAG, mi imamo post-paid i pravi je zakon, nema zaustavljanja, ne trazis tacan iznos pre prolaska..i kupili smo kad je bila ona akcija, a sada cemo ga kupiti i kad bi bila puna cena.
Definitivno vise promocije i nize cene, ali sta imamo da pricamo kada Putevi imaju samo pre-paid i odgovara im da neko drugi napravi sistem da placas preko racuna.
Ljudi u svetu izmislili elektricno vozilo, nasa drzavna firma ne moze da uvede Tag koji se placa preko racuna.....
 
Ne mogu da verujem da je NS Obrenovac bila blokirana, def joj treba ona rekosntrukcija sto je @StaraMo pričao.
Sto se tice TAG, mi imamo post-paid i pravi je zakon, nema zaustavljanja, ne trazis tacan iznos pre prolaska..i kupili smo kad je bila ona akcija, a sada cemo ga kupiti i kad bi bila puna cena.
Definitivno vise promocije i nize cene, ali sta imamo da pricamo kada Putevi imaju samo pre-paid i odgovara im da neko drugi napravi sistem da placas preko racuna.
Ljudi u svetu izmislili elektricno vozilo, nasa drzavna firma ne moze da uvede Tag koji se placa preko racuna.....
Ова фирма нуди ту услугу: https://enpay.rs/
 
Koristim Npay, očigledno je u pitanju fiktivna firma. Usluga funkcioniše ali korisnički servis ne postoji, e mail i telefon im ne funkcionišu.
 
Nije fiktivna firma, naravno. Nalaze se u Airport city-ju, Bgd. Bio sam svojevremeno do njih.
 
Koristim Npay, očigledno je u pitanju fiktivna firma. Usluga funkcioniše ali korisnički servis ne postoji, e mail i telefon im ne funkcionišu.
Ja sam imao problem sa pristizanjem računa na mail, al su rešili, malo duže sam čekao.
Post paid je najbolja opcija, automatski skida sa računa na svakih 10 dana.
 
Evo sad kad si to rekao vidim da nisam dobio zadnja dva računa niti ih ima na enpay aplikaciji. A ta firma je očigledno planirala svoje poslovanje bez kontakt centra u fazonu ma lako ćemo, šta može da pođe naopako.
 
Od kog datuma su računi? Obično treba oko 10ak dana da budu vidljivi u app i da stignu na mail. Imam broj od njihove službenice koja mi je rešila tu situaciju ako ti zatreba.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ftj
U pravu si, sad vidim da je obično bilo 10ak dana, sad je prošlo tek 6-7.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: gvb
Radovi na onoj kosini
Istovareno je prilično rizle u zaustavnoj traci
e58fa6d22a4be0c0436d509496850eff.jpg
 
Ponašaju se ko da jesu. Sad da li je bilo potrebe otvarati novu firmu koja služi samo da izvrši naplatu od mene do Puteva srbije. Da li je firma državna kao ćerka firma ili je potpuno privatna ? Neću više zatrpavati temu...

Ne razumem tačno, kakve veze ima da li je firma državna ili privatna? Misliš, državno je ok, a privatno nije?

AKo misliš da imaju privilegovan položaj kod Puteva Srbije u odnosu na ostale, to je jedno i tako treba i da kažeš. Ali, potpuno je bezveze an-general širiti okolo ovaj omiljeni srpski populistički diskurs - državno je kul, privatno je mulj...

Onu :) stvar što je državni sektor bilo gde povukao državu napred.

Što se firme tiče, na lokaciji u AC sasvim sigurno ne postoji bilo kakav kontakt centar. Postoji jedna sekretarica, koja radi i sa živim klijentima i javlja se na telefon (videh svojim očima). Sasvim sigurno i da to nije dovoljno za broj korisnika koji imaju.
 
Nigde ja nisam selektovao šta je kul a šta mulj, to si ti izmislio. Već se raspitujem o preduzeću čije usluge koristim a sa kojim nisam uspeo da ostvarim interakciju već mesecima. Srećom probleme sam uspeo sam da rešim, inače bi verovatno morao da se motam o AC.
Očigledno je da je povlaščena jer je osnovana da za Puteve radi nesto sto mogu i sami.
 
Poslednja izmena:
Mrzi me da se ovako klinački preganjam, potpuno je jasno šta je bio duh tvoje poruke, ja sam ukazao da je taj narativ po mom mišljenju društveno štetan i ok. Idemo dalje.
 
To što oni rade mogao je svako od nas da uradi.
Putevi srbije daju popust za pravna lica na osnovu prometa.
Mi smo potpisali ugovor sa firmom koja uzima od Puteva tagove i plaća im zbirno preko računa.
Mi plaćamo onu cenu koja je propisana a popust na količinu zadržavaju oni.
Bar sam ja tako razumeo način na koji oni ostvaruju zaradu.

Izvinjavam se zbog toga što sam pobegao od teme.
 
U pravu si, sad vidim da je obično bilo 10ak dana, sad je prošlo tek 6-7.
Presek se radi da li 15og i 30og ili mozda 10og, 20og i 30og.
To sto se ne vidi na aplikaciji, to je neka trenutna greska, ali ce biti naplaceni sa racuna tek kada bude sl presek
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: gvb
Mali update od drugara koji radi kao inzenjer kod kineza. Cacak Pozega mozda krajem sledece godine, mada oni interno ocekuju sredinom 2024, tj nije siguran postoji mogucnost faznog pustanja. Znaci sve kao sto smo i pretpostavili.
Druga informacija je da je plan da se Surcin Novi Beograd otvori oko kone godine.
 
Da li bi petlja u Lučanima imala kapacitet da bude "čeona" ako se ta deonica pusti ranije?
 
 
Vrh