Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Miro, to je stari put ka Kraljevu, preko Atenice, Trnave, Slatine, Samaila... Mada je ne znam za mogućnost da se tuda dođe do Mrčajevaca.
Postoji put Mrcajevac-Mrsinci doduse njime nisam prosao par godina tako da ne znam u kakvom je stanju, kada sam prolazio bio je dosta uzak ali nije bilo saobracaja na njemu i ispred Mrsinaca ima cudan prelaz preko pruge naime dodjes do pruge i umesto da je tu predjes ides levo par stotina metara pa predjes prugu pa se vratis nazad!
 
Mrčajevci Mršinci je sad u solidnom stanju, pre 6 meseci su zakrpljene sve udarne rupe
Samo to je uzak lokalni seoski put gde i dalje ima neobelezenih traktora, tako da se mora voziti oprezno
Na prvoj trećini puta ima taj neobični pružni prelaz gde je krivina bukvalno pod 90 stepeni i gde je bilo nebrojeno izletanja, čak i sa normalnom brzinom od 50-tak
Ta krivina se mora proći sa max 20-30(uostalom tako i znakovi kažu...)
Put izlazi u centru Mrčajevaca
 
Gledam spajanje Moravskog Koridora a AP Bg-Ca i nema trika da shvatim kako to zaista treba da izgleda. Ima li negde malo jasniji prikaz? Deluje kao da prolazi petlju Preljina pa negde iza ka Cacku se spajaju, mada sam mislio da ce se bas na petlji Preljina spojiti.
9f902c6c62abf6f403ca5412288a8646.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Прођох и ја новом деоницом, прекјуче у смеру из БГ а јуче у супротном. Нисам приметио некакве неравнине, изгледа баш како би и требао да изгледа тек изграђен АП са изузетком уласка у тунел где се асвалт "чује" због мањих неравнина. Могуће да @branik има оштија чула па примећује нешто што ја не осећам. Уштета је заиста значајна, први пут сам из БГ до центра УЕ стигао за 2 сата и 5 минута (рачунао сам време од ОМW пумпе на Новосадском путу).
@Kibiców, знам да тема стиже можда и данас до 1000-те странице, али узми мало па прегледај, више пута је качена слика. Петља Прељина ће се користити за спајање ова два крака, без изласка са АП, а излазак са АП (крака ка КВ) ће бити нешто јужније.
 
Da ne prenatrpavamo temu onda, ako neko moze molio bih PP da mi posalje. A ovo je zvanicna slika, zato sam i spomenuo. Znam da se spajaju ali na ovoj slici se to ne vidi, barem ja ne vidim. U svakom slucaju, ako neko moze neka mi sibne PP da skratimo zaista nisam video ranije. Hvala

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Miro, to je stari put ka Kraljevu, preko Atenice, Trnave, Slatine, Samaila... Mada je ne znam za mogućnost da se tuda dođe do Mrčajevaca.
Miro, to je stari put ka Kraljevu, preko Atenice, Trnave, Slatine, Samaila... Mada je ne znam za mogućnost da se tuda dođe do Mrčajevaca.
U mestu Slatina, na starom putu, kad se skrene levo, dolazi se pravo u Mrčajevce. U Kraljevu put izlazi na put za Rašku u blizini Leonija i raskrsnice za Čibukovac.
Miro, iz Pž skrećeš levo kao za Rodu, nastavljaš do pumpe i skrećeš desno. Pored bolnice, ispod nadvožnjaka. Ima nekoliko nezgodnih krivina, mnogo manje naseljenog mesta nego na novom...
Do Preljine, bez obzira kuda posle, mislim da nema dileme kuda se isplati. Samo treba apdejtovati navigaciju u glavi. Em 15' kraće, em bezbednije, em džabe (za sad)
 
Kad pominjete prečice i puteve evo jedne prečice koju koriste svi lokalci. Zaobilazi kružni tok Preljina i kada je bila velika gužva značila je da se izvučeš iz kolone. Nije praktična jer prolazi kroz naseljeno mesto i ima lezece policajce, verujem da stanovnici ulice pizde zbog saobraćaja
1645005457358.png
 
Прођох и ја новом деоницом, прекјуче у смеру из БГ а јуче у супротном. Нисам приметио некакве неравнине, изгледа баш како би и требао да изгледа тек изграђен АП са изузетком уласка у тунел где се асвалт "чује" због мањих неравнина. Могуће да @branik има оштија чула па примећује нешто што ја не осећам. Уштета је заиста значајна, први пут сам из БГ до центра УЕ стигао за 2 сата и 5 минута (рачунао сам време од ОМW пумпе на Новосадском путу).
@Kibiców, знам да тема стиже можда и данас до 1000-те странице, али узми мало па прегледај, више пута је качена слика. Петља Прељина ће се користити за спајање ова два крака, без изласка са АП, а излазак са АП (крака ка КВ) ће бити нешто јужније.
Nemam ja nikakva super čula, ali utisak mi je da kako od Preljine odmiče put, asfalt postaje grublji i bučniji, kao da nije površina potpuno zbijena. Ima i nekih manjih oštećenja, a šahtovi su jadni. Da li si primetio deonicu bez linije? Da li si primetio da se na nekoliko mesta na spoju sa rigolom asfalt kruni?
Mnogo je onih nekoliko stotina metara starog asfalta na produženju iz Preljine ravnije nego novo
 
Da ne prenatrpavamo temu onda, ako neko moze molio bih PP da mi posalje. A ovo je zvanicna slika, zato sam i spomenuo. Znam da se spajaju ali na ovoj slici se to ne vidi, barem ja ne vidim. U svakom slucaju, ako neko moze neka mi sibne PP da skratimo zaista nisam video ranije. Hvala

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Слажем се није баш лако наћи у шуми постова прави, ако те то мрзи имаш openstreetmap

Тамо је уцртан план аутопутева:
1645005501801.png
 
Kad pominjete prečice i puteve evo jedne prečice koju koriste svi lokalci. Zaobilazi kružni tok Preljina i kada je bila velika gužva značila je da se izvučeš iz kolone. Nije praktična jer prolazi kroz naseljeno mesto i ima lezece policajce, verujem da stanovnici ulice pizde zbog saobraćaja
Pogledajte prilog 127682
Bila je ova prečica aktuelna kad je u Preljini kod pasarele bio policijski punkt, pre dvadesetak godina. Tada nam nisu smetali betonski ležeći, ipak su bili korektniji od onih uspravnih
 
Nemam ja nikakva super čula, ali utisak mi je da kako od Preljine odmiče put, asfalt postaje grublji i bučniji, kao da nije površina potpuno zbijena. Ima i nekih manjih oštećenja, a šahtovi su jadni. Da li si primetio deonicu bez linije? Da li si primetio da se na nekoliko mesta na spoju sa rigolom asfalt kruni?
Mnogo je onih nekoliko stotina metara starog asfalta na produženju iz Preljine ravnije nego novo
Линију јесам приметио, и било ми је несхватљиво. Ово остало нисам, осим на улазу у тунел. Не кажем да ниси у праву, ја нисам захтеван возач, ако ми не скаче ауто и бука није довољно велика да морам да повисим глас да би се чуо са сувозачем, за мене је онда све ОК.
 
Nisu svi spojili praznike. Krenuo je talas povratka sa Zlatibora. Trenutno je ispred Užica kilometarska kolona ka Čačku. Kao i pre nekoliko dana u suprotnom smeru, razvući će se talas i neće biti kolapsa na rampi. Trebalo bi uskoro da počne da raste broj vozila i u Pakovraću.
 
Kad pominjete prečice i puteve evo jedne prečice koju koriste svi lokalci. Zaobilazi kružni tok Preljina i kada je bila velika gužva značila je da se izvučeš iz kolone. Nije praktična jer prolazi kroz naseljeno mesto i ima lezece policajce, verujem da stanovnici ulice pizde zbog saobraćaja
Pogledajte prilog 127682
Nema na ovoj deonici ležećih
Ova deonica započinje sa jednokolovoznom ulicom, gde naizmenično prolaze automobili, prvenstvo imaju auta iz Konjevića
Nezgodan deo je krivina posle mostića i tu je uvek ili vlažan asfalt ili blato ili poledica pa sam nemali broj puta zaticao prevrnut auto na krovu
Nagib, krivina, klizavo, kanal pored i dobiju rotaciju
 
Nisam odavno tuda prošao ali bilo je policajaca, ako nisam šta "prezubio". Tu je problem što su ljudi kroz naseljeno mesto vozili preko 100 jer je ravno pa izletali jer se nisu nadali.
 
Vrh