Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ništa od otvaranja puta naresnih par dana. Otvarač je ucveljen
 

Najava za medije za 30.01.2022. Otvaranje deonice Preljina-Pakovraće na auto-putu Miloš Veliki​



Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće otvaranju deonice Preljina-Pakovraće na auto-putu Miloš Veliki u nedelju, 30. januara 2022. godine u 10:00 časova.
 
Baš lijepa vijest,želim za Srbiju što više ovakvih događaja. U martu planiram do Beograda pa ćemo probati ovu dionicu akoBogda.
Jedva čekam prve izvještaje kolega sa foruma.
Nešto računam tih 11 km sad će se prelaziti za 5-6 minuta a ovako teško da je koglo ispod 25 i to kad baš nema gužve.
Mislim da će ove godine vožnja od Podgorice do Beograda pasti na ispod 6 sati efektivno.
 

Obaveštenje za medije - Izmena najave za 30.01.2022​

Umesto predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, sutrašnjem otvaranju deonice Preljina-Pakovraće na auto-putu Miloš Veliki (30. januar 2022. godine) prisustvovaće predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić.
 
Baš lijepa vijest,želim za Srbiju što više ovakvih događaja. U martu planiram do Beograda pa ćemo probati ovu dionicu akoBogda.
Jedva čekam prve izvještaje kolega sa foruma.
Nešto računam tih 11 km sad će se prelaziti za 5-6 minuta a ovako teško da je koglo ispod 25 i to kad baš nema gužve.
Mislim da će ove godine vožnja od Podgorice do Beograda pasti na ispod 6 sati efektivno.
Često sam idući ka Čačku koristio i put preko Rudnika i sretao dosta PG,UE,PŽ,LU i IC tablica a i zbog prirode posla u razgovoru sa ljudima na naplatnoj rampi Mali Požarevac došao do zaključka da puštanjem Miloša Velikog nije značajno opao broj ljudi koji idući od Čačka koriste put GM,Rudnik, Mladenovac.Razlozi mogu biti naravno i finansijski ali me živo interesuje da li će sada ovo što @Kurogane kaže kad proletiš Čačak bukvalno uticati na ljude da nastave autoputem u istom ritmu ili ćemo za to morati da sačekamo i gradsku magistralu do NBGD?
 
Доста ће утицати и када се обилазница до Б. потока уради, многи из старог дела Бга ће се лакше укључити на Милоша! Сигурно је да и одређени број људи нема довољно новца за АП, посебно ако чешће морају да путују! СтараМо када се пребацујете на преостали део?
 
A ne putuju svi sa zapada ka Bgd. Prema Banatu, i dalje je najbrža veza preko Mladenovca, a čak i prema istočnim delovima Bgda, posebno otkad je sređen put od Rudnika do Topole.
 
Доста ће утицати и када се обилазница до Б. потока уради, многи из старог дела Бга ће се лакше укључити на Милоша! Сигурно је да и одређени број људи нема довољно новца за АП, посебно ако чешће морају да путују! СтараМо када се пребацујете на преостали део?
Ako misliš na Lučane i Požegu,to Kinezi niti pominju makar za sada,znaće se u toku godine.Ono što je izvesno za ovu godinu su gradjevinski radovi na proširenju tri do četiri velike stanice i početak izgradnje četiri petlje i stanice na Moravskom verovatno na leto/jesen.
 
Ako misliš na Lučane i Požegu,to Kinezi niti pominju makar za sada,znaće se u toku godine.Ono što je izvesno za ovu godinu su gradjevinski radovi na proširenju tri do četiri velike stanice i početak izgradnje četiri petlje i stanice na Moravskom verovatno na leto/jesen.
Na koje 4 petlje na Moravskom misliš? U delovima koji se sad rade treba da ih bude 5: Ćićevac, KŠ istok, KŠ zapad, Adrani i Preljina. Pominje se i Katrga (Mrčajevci), kao mesto gde će brzi put KG - Mrčajevci da se spaja sa Moravskim koridorom.
 
Ne,samo deo od Pojata za ovu godinu što se stanica tiče(Ćićevac,Kš1,2 i privremena čeona) na kraju sadašnje trase uz rušenje Pojata naravno,petlje će raditi naravno po dinamici koju imaju i moja neka očekivanja da će ovaj deo od Čačka ići 2023 jer se mora preurediti cela Preljina što je izuzetno velik posao
 
Zna li se kada će moći sutra/danas da se prođe auto-putem‽ Baš sam u Čačku i voleo bih da isprobam , samo kada bih se vremenski poklopio.
 
zar se nije odustalo do toga? Daj Bože da jeste, ali onda stvarno neće skoro taj put.
Ništa naravno nije sigurno,zadnja komunikacija je bila u tom pravcu,ali videcemo mozda se neko vreme ljudi i voze besplatno sve je moguće a vreme potrebno za ovo ili ono rešenje je najmanji problem samo neka oni nastave da rade ovim tempom.
 
Zna li se kada će moći sutra/danas da se prođe auto-putem‽ Baš sam u Čačku i voleo bih da isprobam , samo kada bih se vremenski poklopio.
Mi smo do sada čekali ceo dan, ali ti ne mrdaj pa da nam javiš situaciju.

@ stara Mo, znam da ti pričaš o petljama, a ja se nadam da će tvojoj statistici sl godine doprineti i Surcin - NBg. Nema petlju, ali je važan deo i dodatno olakšanje, mada možda i ne bude ove godine
 
Vrh