Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Kada se govori o problemima sa smetovima na budućoj deonici preko Peštera(i), uglavnom se prikazuje sadašnja situacija na deonici postojećeg puta Preko brdo - Odvraćenica na Goliji. Ta deonica ide do nadmorske visine od 1750m, što je znatno iznad trase budućeg autoputa.
 
Ma stoji sve za Pešter. Ne umanjujem ja probleme, ali Alpi generalno imaju više padavina

Inače, ide i do 1550 NM. Vidi sliku
a0346b119b8fbfea8b5845527bd43d43.jpg


Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Овај део трасе је у тунелу после Sankt petera. Бацио си ме у ребус! Лепо се виде испрекидане линије!
 
Ako je na Pesteru kao u onom smetu pre neki dan 3m snega, ne znam dal ima vise snega od Kopaonika i Stare Planine, ali deluje kao da moze bude dobar skijaski centar, sa 4-5 meseci snega godisnje. Kao klinac sam isao 10tak godina u Austriju na skijanje, osvojio jednu zlatnu medalju, tolki sneg je san svakog skijasa, i ostalo mi je u secanju kakav raj na zemlji od lepote i zarade mogu butu dobra skijalista. Pester ne poznajem dobro, ali sa tolkim snegom i minusima na kojima se sneg ne topi mi deluje da moze da bude odlican centar, posebno ove severne padine u opstinama Ivanjica i Raskoj (Raska bi imala dobar biznis jer bi imala pored Kopa i ovo). Tako da autoput , na 2 sata od Bg-a, i petlja blizu ski centra u Dugoj Poljani, bi otovrile mnoge prilike za taj kraj. A kako ce se one kretati, dal u nekom finom ambijentalnom stilu arhitekture tog kraja ili lose pohlepom pretrpavanja kao Zlatibor, nece autoput biti kriv za to, on ce otvoriti priliku, a ljudi nek ga pametno iskoriste. Znaci nema razloga da u tom kraju skijalista, posebno Ivanjica i Raska, nakon otvaranja autoputa ne bude posla za svakoga i da se mesecni prihodi ljudi u tom poslu ne mere u hiljadama evra.
 
Ne razumem... pa zar nisu otezali sa namerom da puste pred izbore'?
Ovako, ima da se zaboravi za mesec dana...
 
O ne, opet politizacija teme, Admine reaguj, umesto resornog ministra ili direktora Puteva Srbije, otvaranje saopštava predsednik SNSa. Ali dobro, važnije od politikarenja sada je da se bar deo autoputa konačno posle titanske borbe pušta :) Mada, ništa ne verujem dok ne vidim da je pušteno
 
Крцан је написао на некој од претходних страница, па прелистај мало уназад. То је једина колико толико валидна информација коју поседујемо, јер званичних нема!
 
Izvestaj sa terena:
Nisam ni znala da je otvaranje sutra i pitala se zašzo su okačili našu zastavu da viori na naplatnoj stanici kad jos nije otvorena.
Tu ima nekih osoba, nisu radnici, nemaju slemove, i dolaze i odlaze kola.
Moj zakljucak je da ,ako je zaista postojala pretnja po bezebdnost, ne mogu ni da najave 15 dana ranije. Iskreno, nije ni morao AV da dolazi, ne ulazim u istinitost tvrdnje, samo kažem da je razumljivo.

Ja nisam isla kruznim tokom i tvrdim da je ono novi čep. Neće biti naplatna stanica već njena blizina kružnom, kružni tok je mali, i poprilično nekako kao da je privremeno rešenje.
Trebace strpljenja.
Kada govorimo o kretenima, nisu samo na autoputu. Vozili smo u koloni, obilazimo traktor i frajer u džipu mislim da je Q5 hoće da nas preskoči, blica, ušao u gepek, trubi... obišao naše vozilo i nastavio u koloni kao i svi mi. Ništa nije dobio, osim što je pretekao jedno vozilo i dok se nije isključio za Ča nije mogao brže.
 
Sad otvaraju kad ja ne putujem narednih 20 dana...nema izveštaja do posle praznika...
Moglo je se otvoriti ovo parče Čačak istok-zapad još prošle godine da bude lakše onima od čijeg novca je i napravljeno. Niti ima potrebe za nekim svečanim otvaranjem a još manje da predsednik stranke prisustvuje...
 
Idealno vreme i mesto za početak kampanje. I onda Grand finale otvaranjem pruge. Sve po planu.

Trebamo češće izbore

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Nisam samo sigurna u veličinu otvrarqnja, nema bine, mada možda je postave naknadno. Mada, gde i da je stave, malo cela petlja deluje kao da je pogodio asteroid, nisu one kosine ulickane, zemlja onako do pola nasuta za nastavak trase.
Ako bude otvranje bice pred naplatnom r.i ne vidim potrebu za cirkusom pa posle treba 24h da se sve skloni
 
Vrh