Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907936#p907936:26enbpsc je napisao(la):
caribrod » Uto Dec 14, 2021 10:01 am[/url]":26enbpsc]Kao što rekoh, radio je upaljač...
Biće svakako pre Nove godine, do nedelje teško, morali bi da puste tunel bez ikakvih proba opreme.
Više me brine Preljina nego Pakovraće, da ne bude klali vola zbog kile mesa i napravili 2 čepa umesto jednog.

dva čepa se svakako ne mogu izbeći, dok god se autoput ne završi do Požege, pa će naplatna rampa u Požegi biti opet čep,..pa tako redom, dok god se autoput ne završi do krajnjeg odredišta, kada je sigurno da ćemo moći brže i bezbednije da putujemo,... do sada smo čekali da izađemo iz Preljine jedan i više sati, sada će to biti 45 minuta, ili pola sata, kad dođe dan intenzivnog saobraćaja, uoči verskog ili drugog praznika, petak ili nedelja tokom jula i avgusta, i slično, uskoro će se sve znati, davno sam saznao i objavio ovde da je Vučko naredio da se Preljina Pakovraće pusti za Svetog Nikolu, to je nedelja, mislim da će u nedelju poteći saobraćaj, koliko god da se još posla mora završiti... da se nastavi tradicija, jer su Surčin Obrenovac otvorili za Svetog Nikolu 2019.g, koliko god to danas delovalo nemoguće :D :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908201#p908201:38pxapob je napisao(la):
stex_pb » Uto Dec 14, 2021 9:51 pm[/url]":38pxapob]Mislim da je kod asfaltiranja poenta da ne bude mokro, da nije problem u samoj temperaturi. Da li grešim?

da grešiš, postoji tehnologija asfaltiranja i na niskim temperaturama, detalje neznam, ali je naš ministar objavio da rade po posebnoj tehnologiji asfaltiranja, tokom decembra nije bilo toplih dana preko 10 sc, čak ni do 5 nije dopirala temperatura, ali se asfaltiranje privodi kraju, nemam dilemu da je gotovo da nedelje Svetog Nikole ... takvi smo kakvi smo :D eto tako mi se danas čini
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908105#p908105:25g3ad9k je napisao(la):
laki72 » Uto Dec 14, 2021 5:16 pm[/url]":25g3ad9k]
AleksandarGrf":25g3ad9k je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907637#p907637 je napisao(la):
Markoticevic » Pon Dec 13, 2021 10:05 am[/url]":25g3ad9k]Da postavim pitanje... i da se time vratimo temi.


Dakle, glavno sto je ostalo je delic blizu mosta, delic odmah posle tunela... i tunel ne znamo. A mostici mali preko autoputa, za njih zabole ona stvar, ono sto je gotovo vec je gotovo a ostalo je nezavrseno bez ikakve ideje kada ce da bude zavrseno.
Sad, doslo je gladnije vreme... ja sam mislio da moraju da budu dvocifreni brojevi da bi se postavljao asfalt. Da li se varam? Dakle, mozda nema vise nade da se ovo pusti uskoro? Ili sam prevelik pesimista?

Na zadnjem snimku se vidi kako su bahato zatvorili onaj putic posle tunela cak i ako mostic odmah ispred nije ni blizu da bude gotov. Tuzno je u neku ruku.
Bez sekiracije, asfaltiranje po snegu je nacionalni sport tako da ce biti gotovo. A kad propadne kolovoz nakon 5 godina, a predvidjen da traje 25, onda je kriv neko prethodni i slicno. Ali mi smo najbogatiji pa mozemo to sebi da priustimo tako da je sve ok.
Ovaj tvoj post me malo bacio u razmišljanje.
Kasno je da kada se spoje despotizam vladara, nepotizam potčinjenih i neznanje i jednih i drugih , možemo dobiti takav rezultat koji si pomenuo.

Ipak, razmišljam nešto, kako li je to asfaltiranje po hladnom vremenu rešeno u mnogo hladnijim krajevima naše lepe planete?
Ili se tamo takvi poslovi obavljaju 2 meseca godišnje?

Da ponovim još jednom, ovo je čista znatiželja, nema veze sa negiranjem ili podrškom za tvoju konstataciju.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Asfalt-beton kao tehnologija ne trpi da se ne ugradjuje na propisanoj temperaturi, ako se koristi nesto drugo, to je vec druga prica. Sto se tice AB ili SMA u nasem slucaju mora da bude na odredjenoj temperaturi, a povrsina mora da bude cista, suva i namazana bitumenskom emulzijom, koja se odrzava suvom i cistom do polaganja asfalta. Temperatura jos i moze da se ispegla ako je asfaltna baza jako blizu, sneg, kisa, ne mogu nikako. Niti temperature ispod 0. Kad pogledas, te oblasti koje su konstantno ispod nule, su dosta retke i ne treba im asfalt, uvek je sneg i led.
Logicki gledano, nemam to iskustvo, ali logikom, da, asfaltirali bi leti, po Sibiru recimo.
Sve je problem, temperatura vazduha, temperatura podloge, transportna daljina, vetar koji sve dodatno hladi.
 
Ево да се и ја јавим након пет дана, без мобилне мреже и интернета, данас су нам и пут прочистили. На Тари је пало око 70 цм тешког мокрог снега и било је прилично штете. Радује ме да се ово до Паковраћа приводи крају, вероватно ће за годину две бити крпежа али свеједно морају крпити и глинену.
 

Prilozi

  • пут.jpg
    пут.jpg
    125,9 KB · Pregleda: 1.902
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908536#p908536:10n4gbz4 je napisao(la):
Алтаир » Wed Dec 15, 2021 8:30 pm[/url]":10n4gbz4]Ево да се и ја јавим након пет дана, без мобилне мреже и интернета, данас су нам и пут прочистили. На Тари је пало око 70 цм тешког мокрог снега ...

Da ti nisi kojim slučajem user Majstor, sa Tare, pa rešio da promeni lk ?

On nas je, između ostalog, redovno izveštavao i o vremenskim (ne)prilikama tamo, ali se odavno ne javlja ovde.
Ako nisi zna li se šta je sa čovekom ?

:sesir:
 
Тај сам! Не могу да приступим налогу мајстор из неког разлога!
 
Blic zivi od placenih tekstova...a volim ovih sat i 45 minuta do Zlatibora kad se zavrsi autoput do Pozege, samo da kupim neki auto od 3000ccm, i da obaram rekorde. No jos cetiri dana do sv. Nikole, pa da vidimo.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Realno je očekivati blago usporenje radova jer kinezi verovatno odlaze na godišnji odmor povodom njihove nove godine a zbog njihovih propisa o karantinu to može trajati i dva meseca tako da ozbiljnije radove treba ocekivati tek na proleće.Slične izjave su se stidljivo čule tu i tamo u izjavama političara.
 
Браник,тај човек је потпуни ид****.... :bash:

Стара Мо, да и Крцан је одавно то најавио. Кинези иду на одмор и враћају се на трасу тек крајем фебруара или почетком марта ,осим радника који настављају пробијања она 2 тунела . У суштини и нема разлога да журе са трасом између јер јасно нам је да тунели неће бити готово још минимум 1,5 годину тако да ће имати довољно времена за те 2 петље ,трасу и остало...

ПС ( Стара МО ) Хвала за све ове објаве ,твоје ексклузиве су нам доста значиле.... :sesir: :sesir:

Хвала и свим другим форумашима.... :D
 
@StaraMo
Da li to znaci da ce se i busenje tunela pauzirati na duze? :violina: Bila je vec razmena misljenja na ovu temu, al sad kad smo tik uz Novu godinu, vrv imas preciznije inf
Hvala :D

***Odmah dobih odgovor,dok sam kuckao pitanje, pa ovaj post moze i da se brise :bubanj:
 
milosmutavdzic":mxa5qsdm je napisao(la):
@StaraMo
Da li to znaci da ce se i busenje tunela pauzirati na duze? :violina: Bila je vec razmena misljenja na ovu temu, al sad kad smo tik uz Novu godinu, vrv imas preciznije inf
Hvala :D

***Odmah dobih odgovor,dok sam kuckao pitanje, pa ovaj post moze i da se brise :bubanj:
Nemam precizne informacije za tunel osim ovih koji su sa nama saradjivali.Možda Krcan ima.
 
StaraMo,kakva je situacija sa vaše strane, što se tiče puštanja naplatne rampe Pakovraće i "oslobađanja" Preljine?
Kada očekujete da bude gotovo?

Imaš li neke informacije u vezi sa završetkom tunela Trbušani?

Hvala ti unapred, sitno se broji pa je neizvesnost veća nekako:)
 
Do Nove godine je spremno sve 99% ,to je sad već sigurno ali ljudi su toliko opterećeni da svako gleda da uradi svoje a ogromni su problemi i u vezi ove krize nabavke materijala,rokova isporuke, greska u projektu, odobravanja dodatnih radova.Veruujte sve ove ljude treba nagraditi pod kakvim uslovima svi rade.
 
Na žalost, to je naša svakodnevnica u gotovo svim sferama posla. Dugi periodi javašluka, kašnjenja i nebrige, koje reaktivno smenjuju kraći periodi velikog pritiska, žurbe i sprinta. Iza kojih opet sledi antiklimaks i dugi periodi potpune neaktivnosti (dok se sistem ne oporavi).

To je klasična odlika reaktivnog, voluntarističkog sistema upravljanja/organizacije. Na žalost, to je naša mera i cena negativne selekcije u državnom, a bogami sve češće i realnom sektoru.
 
Svaka čast radnicima, nema šta. U suštini, rad na svakom autoputu kod nas bi trebalo ovako da izgleda. To zašto su krenuli tek početkom ove godine je pitanje za vlast, ne za izvođače radova.

Pogledajte samo snimak od pre 7 meseci, i uporedite sa ovim od juče:
https://www.youtube.com/watch?v=qHIxgJAkvSM

Zaista neviđeno do sad na našim gradilištima.

Nažalost, nakon ovoga Požega u najboljem slučaju kraj 2023. ili tokom 2024., taman će stići da splasne oduševljenje obilaženjem Čačka i kanjona Morače, i da već budemo umorni od gužvi na Pakovraće-kružni tok Zlatibor deonici:)

Edit: na ovom poslednjem snimku sam video da će se isključenje zvati Pakovraće. Mogli bi da stave barem na jednom znaku za Preljinu znak- Čačak Istok, i za Pakovraće- Čačak Zapad, za svaki slučaj.
 
To je jedino i logično. Pakovraće je predgrađe Čačka, za koje do uzgradnje ove petlje nismo ni čuli.

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908672#p908672:3hrgi5io je napisao(la):
nesharm » Čet Dec 16, 2021 9:19 am[/url]":3hrgi5io]Blic zivi od placenih tekstova...a volim ovih sat i 45 minuta do Zlatibora kad se zavrsi autoput do Pozege, samo da kupim neki auto od 3000ccm, i da obaram rekorde. No jos cetiri dana do sv. Nikole, pa da vidimo.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Ja te molim da to ne radiš. Pun nam je put tih sto obaraju rekorde i sile se ne samo na AP gde ima prostora, nego i na magistrali.
Bolje 2h sa 1.4 uz uživanje u prirodnim lepotama mesta kroz koje se prolazi, pa nije samo Zlatibor lep.
Mislim, mozes ti i 2.0 i 3.0,ali samo nemoj brzo voziti
 
Hahaa, salim se, imam dizela od 130 konja koji je povelik i svakako nije za obaranje brzina. Nego to verovatno misle na ministre koji voze sa sluzbenim po 190 na autoputu pod rotacijama, jery Srbija.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908568#p908568:2od5elvh je napisao(la):
Алтаир » Wed Dec 15, 2021 10:16 pm[/url]":2od5elvh]Тај сам! Не могу да приступим налогу мајстор из неког разлога!

Bila mi sumnjiva ova tvoja sličica

:sesir:
 
Блиц данас:
Прво ће бити пуштена деоница од Прељине до Паковраћа у дужини од 11 км и то највероватније у наредне две недеље, а

"почетком наредне године целокупна деоница Прељина Пожега дужине 30,9 км"

IMG_20211216_174905.jpg
 
Vrh