Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Idemo u težak off ali istina je uvek negde izmedju. Gradjani uvek sve prebacuju na državu a jednako su neodovorni, ponekad i više od državnih službi. Primer sa snegom na krovu automobila je odličan. Težak bezobrazluk pojedinih. Juče sam obišao jednog koji nije očistio ništa sem šoferke.

Ili drugi primer, zima je, dan je kraći ali se u mom mestu u Vojvodini i dalje dosta voze bicikli. Pre neko veče na svega par kilometara sam obišao 3 bicikla. NIJEDAN nije imao svetla (a bilo je predveče) a o svetloodbojnim prslucima i odeći neću ni da pričam. U DE bi automatski bio isključen iz saobraćaja uz kaznu. Kod nas da država krene da kažnjava taj javašluk komentari bi bili tipa prazan budžet, država nas pljačka i slično. A ovo nije pitanje kazne nego opšte i sopstvene bezbednosti. Prosto ljudi nisu svesni toga i toliko su nemarni da sopstveni život stavljaju na kocku zbog običnog svetla od par stotina dinara.


Hoćete i očekujete normalnu, pravnu i uredjenu državu a većina gradjana radi sve suprotno. Ne ide to tako. I žalite se na državu, ponoviću, država to smo mi, njeni gradjani. To je naša slika u ogledalu.
 
Ja retko komentarisem sneg na putu, ali ovo mi je cudno napadati nekoga ko necim licno nije zadovoljan. Moras biti zadovoljan! :evil:
 
Ne možete očekivati da svi imaju toliko razvijenu svest. Zato u pravnoj državi i psotoji policija koja će da opominje i kažnjava vozače za sneg,za svetlo na biciklu, za prsluk. To je mnogo jeftinije nego šteta koja nastane prilikom udesa ili ne daj Bože da neko nastrada. Ali to se kod nas ne dešava. Da se to dešava, svi bi skidali sneg sa krova. Da svi imaju razvijenu svest, mi bismo sada bili društvo koje živi u harmoniji i kolonizuje svemir ali ne, mi i dalje učimo da ne treba da pišamo i bacamo smeće tamo odakle pijemo vodu. :).

Sam dok sam bio mlađi sam napravio glupost sa snegom na krovu. U žurbi nisam skinuo sneg. Jurio sam po gradu. Sneg sa krova je smetao sigurno svima iza mene. U jednom trenutku sam morao naglo da zakočim jer se upravo dešavao sudar ispred mene. Od naglog kočenja mi je pao sneg na šoferku. Ništa nisam mogao da vidim, Brisači nisu moglu da rade od težine snega. Bukvalno sam se oduzeo od straha. Uspeo sam da zakočim i da nikog ne udarim, pukom srećom jer ništa nisam video ispred da mogu da manervišem. Od tada, stalno skidam sneg i svima pričam moju priču. Nije mi teško ni 100 puta da ponovim. Evo i sad je delim ovde sa vama, mada znam da vas većina skida sneg.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907682#p907682:3ksydkfl je napisao(la):
Markoticevic » Mon Dec 13, 2021 12:50 pm[/url]":3ksydkfl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907666#p907666:3ksydkfl je napisao(la):
paradox polje » Pon Dec 13, 2021 6:03 am[/url]":3ksydkfl].
Заиста би се лоше осећао када би ме неко убројао у бранитеље ове власти јер сам скроз супротно опредељен, само не волим да их нападам за нешто што и можда и није могло да се избегне.

Uzmemo recimo onog nesretnog debila nad debilima Djilasa, skoro toliko pogan kao trenutni ili prosla ministar/ministarka infrastrukture. Pricao je ne davno na nekom intervju na N1 vestima i jedna stvar koju je izneo je da neka industrija mleka ili mlecnih proizvoda u Zajecaru ili gde bese se ugasilo zbog konkurencije od inostranih iz EUa. Pa taj nestrecni debil i ostali u opoziciji aminuju i radili su sve sto su mogli da urade da uniste ista sto je ranije valjalo i da srljaju ka EUu, i to znaci upravo to, skidaj Srbijo gace da vas stranci naguze ...

Sticajem slučajnih okolnosti taj nesretni zaječarski IMPAZ je prodat u vreme vlasti Đilasovih pajtosa.
Tada su u Zaječaru radili samo pivar i mlekara, sve ostalo je bilo otišlo pod katanac.

A posle izvesnog vremena investicioni fond koji je pored IMPAZA kupio više mlekara po Srbiji rešio je da mu u Zaječaru ne treba proizvodnja
pa je od mlekare napravio otkupno mesto sirovina :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907690#p907690:3ay0a2ny je napisao(la):
milaki990 » Пон Дец 13, 2021 12:28 pm[/url]":3ay0a2ny]Idemo u težak off ali istina je uvek negde izmedju. Gradjani uvek sve prebacuju na državu a jednako su neodovorni, ponekad i više od državnih službi. Primer sa snegom na krovu automobila je odličan. Težak bezobrazluk pojedinih. Juče sam obišao jednog koji nije očistio ništa sem šoferke.

Ili drugi primer, zima je, dan je kraći ali se u mom mestu u Vojvodini i dalje dosta voze bicikli. Pre neko veče na svega par kilometara sam obišao 3 bicikla. NIJEDAN nije imao svetla (a bilo je predveče) a o svetloodbojnim prslucima i odeći neću ni da pričam. U DE bi automatski bio isključen iz saobraćaja uz kaznu. Kod nas da država krene da kažnjava taj javašluk komentari bi bili tipa prazan budžet, država nas pljačka i slično. A ovo nije pitanje kazne nego opšte i sopstvene bezbednosti. Prosto ljudi nisu svesni toga i toliko su nemarni da sopstveni život stavljaju na kocku zbog običnog svetla od par stotina dinara.


Hoćete i očekujete normalnu, pravnu i uredjenu državu a većina gradjana radi sve suprotno. Ne ide to tako. I žalite se na državu, ponoviću, država to smo mi, njeni gradjani. To je naša slika u ogledalu.
Самом себи си дао одговор на постављен проблем... Држава је та која примењује правила без изузетака. Или, немамо државу, или се правимо да је имамо. То што неко коментарише како држава нема пара, па онда кажњава је у, најмању руку, смешан изговор за неодговорност и пребацивање лопте на другу страну.
 
Pozajmljena slika tunela Trbušani.Kako kaže Toma privodi se kraju asfalt u tunelu.
63bec79896df01a4e21fb24578c45164.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907666#p907666:2vbtghkc je napisao(la):
paradox polje » Pon Dec 13, 2021 6:03 am[/url]":2vbtghkc].
Заиста би се лоше осећао када би ме неко убројао у бранитеље ове власти јер сам скроз супротно опредељен, само не волим да их нападам за нешто што и можда и није могло да се избегне.

Uzmemo recimo onog nesretnog debila nad debilima Djilasa, skoro toliko pogan kao trenutni ili prosla ministar/ministarka infrastrukture. Pricao je ne davno na nekom intervju na N1 vestima i jedna stvar koju je izneo je da neka industrija mleka ili mlecnih proizvoda u Zajecaru ili gde bese se ugasilo zbog konkurencije od inostranih iz EUa. Pa taj nestrecni debil i ostali u opoziciji aminuju i radili su sve sto su mogli da urade da uniste ista sto je ranije valjalo i da srljaju ka EUu, i to znaci upravo to, skidaj Srbijo gace da vas stranci naguze ...

Sticajem okolnosti taj nesretni zaječarski IMPAZ je slučajno prodat baš u vreme vlasti Đilasovih pajtosa.
Tada su u Zaječaru radili samo pivara i mlekara, sve ostalo je otišlo pod katanac.

A posle izvesnog vremena investicioni fond koji je pored IMPAZA pokupovao više mlekara po Srbiji rešio je da mu u Zaječaru ne treba proizvodnja
pa je od mlekare napravio otkupno mesto sirovina.

:bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907735#p907735:3kkxrifl je napisao(la):
StaraMo » Pon Dec 13, 2021 3:31 pm[/url]":3kkxrifl]Pozajmljena slika tunela Trbušani.Kako kaže Toma privodi se kraju asfalt u tunelu.
63bec79896df01a4e21fb24578c45164.jpg
Koji je ovo bre tunel? Nas nema krivinu
 
Ajde sad, zar je bitno koji je tunel. Bitno da ima asfalt i da puste vec jednom :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907740#p907740:1rf1zedx je napisao(la):
Dalmatinac » Pon Dec 13, 2021 3:39 pm[/url]":1rf1zedx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907735#p907735:1rf1zedx je napisao(la):
StaraMo » Pon Dec 13, 2021 3:31 pm[/url]":1rf1zedx]Pozajmljena slika tunela Trbušani.Kako kaže Toma privodi se kraju asfalt u tunelu.
63bec79896df01a4e21fb24578c45164.jpg
Koji je ovo bre tunel? Nas nema krivinu
Trbušani nema krivinu, ali nije ni potpuno prav. Ide malo ulevo gledajući od Preljine ka Pakovraću. Mislim da se vidi na snimcima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907748#p907748:27vxt7je je napisao(la):
stex_pb » 13 Dec 2021 02:51 pm[/url]":27vxt7je]@vlasto nešto ti se dogorilo sa profilom :D


U tunelu isti kamion kao na mom avataru, samo meni rade farovi :D
Najmilija situacija u mom šoferskom zivotu
Najmilija situacija u mojoj šoferskoj karijeri!
Je kad dođe ljeto
15. juli, a ja dobijem turu da iskrcam u centru grada
Tad zatvorim prozore
Upalim grijanje
Dok u kabini ne bude 60 stepeni
Ali ne zato što ja volim da se znojimmm
Vec zato da bi se iznerviro!
Onda stanem na semafor, ugasim auto
Ugasim svoju FAP mašinu
I cekam da mi dodje neki nervozni vlasnik kabrioleta pun manekenki
Pun šofera i manekenki
Tad namjestim auspuh u visini njihovih glava
Ubacim u četvrtu
Pritisnem kuplung
Kresnem mašinu dam gas do kraja povučem ručnu puštam kuplung
Nafta ne moze da sagorijeva zato sto je auto pod opterećenjem
I nafta izbija pod pritiskom i kupa one manekenke
Nemojte se dragi prijatelji čuditi
Što je na njima sloj boje govana
Jer tuda je prošla FAP MAŠINAAAAAA!
 
West.":1r4rfso3 je napisao(la):
Koji je vaš problem stvarno niste normalni udje čovek da pročita nešta o izgradnji autoputa a isti ljudi s*** o politici non stop
Bravo

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Пантограф":lf7qclru je napisao(la):
До јутрос је очишћено углавном и испред зграда.
Није ништа страшно, људи, пао снег.
Postali smo prava "drama queen" nacija...
Sve nam smeta, leti vrućina -pocrkasmo, zimi hladnoća, smrznućemo se...
Jao kiša (a pala posle 3 meseca suše)...
Jaooo strašno... Propast JBT...
Jao gužva (možeš misliti, gužva u milionskom gradu, ne znam u kojem gradu nije gužva)...

Dal je ovo posledica bombardovanja senzacionalističkim naslovima u medijima, ili smo stvarno postali toliko negativni?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ministar danas izjavi gotovo za tri dana. Tacno li je, ili je u svom elementu? Mislim sv. Nikola za sest dana, blizu je taj nezvanicni rok koji su dali.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Koliko.su stare slike StaraMo, danas?

Bravo za iste .

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Prosao sam danas putem od Zl do NBG, sve je ocisceno, put odlican…. Koliko sam video, kruzni tok u Pakrovace asfaltiran i bilo je dosta radnika na petlji..
 
Vidi vidi ovaj @Laki72 živ :)
Salim se ja malo

@Stara Mo, super slike. Jel to rasveta stavljenja? Jel znaci da je zavrseno elektro opremanje?

Ovo je onako pitanje opste za sve koji znaju nesto, ja sam mislila asfalt pa opremanje, ali ako ga tek asfaltiraju onda moj zakljucak nije dobar :)
 
MiraC":y1qg3b65 je napisao(la):
@Stara Mo, super slike. Jel to rasveta stavljenja? Jel znaci da je zavrseno elektro opremanje

Treba ga asfaltirati,treba ga i ofarbati,to elektromašinsko ovde je više elektro,ima dosta tih pozicija,svetlećih katadioptera,sijalica što bi rekao ministar ali svakako kažu ljudi koji tamo rade da će biti do nove godine.
Naravno moguće je i ranije da se prodje trasom a da se onda izvodjačima koji dan viška da dovrše repove a deo radova se može raditi i po otvaranju trase.Videćemo uskoro kako će biti.
 
Jedva čekam stvarno, ne može se dovoljan broj puta napisati koliko sam nestrpljiv za svaki km ovog autoputa:)

A posebno jedva čekam da vidim distribuciju gužvi nakon puštanja ovog dela.
 
Obzirom da se deonica otvara neposredno pred praznike, nova naplatna rampa će imati vatreno krštenje u prvim danima rada :) Navijamo za nju
 
:sesir: Hvala Gospodine @ Stara Mo,
Sila si!!! :dil:

Svaka vam čast na trudu!
 
Vrh