Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895444#p895444:1wselge9 je napisao(la):
MiraC » Uto Nov 02, 2021 4:50 am[/url]":1wselge9]Ljudi, pa mi putujemo CEO SAT. Preko 60min.( mozda koji minut manje, doduse DO SURCINA, ali kratka je razdaljina od rampi do tamo, ne znam.bas precizno).... auuuu jos se ja ufrkala da cemo dobiti kazne.....

Od Ljiga do Obrenovcq je ravno, i moze da se razvije brzina, ali Cacak - Ljig je sve preko 120 bas rizik, krivine itd....

Ok, mi smo onda bezbedni hahahahaha

Neko mi je pricao da i kamere ispred tunela i na onim konstrukcijama takođe slikaju ali kao preko 150 na sat. Ko u tunelu vozi toliko vala nek i primi cestitku.

Znaci, tacno je da pisu kazne :(
Dobro, sad znamo pa da malo korigujemo voznju ( nas ce kazniti jer idemo sporo). Ej, mi preko 60 min a neko 38 :) vi popijete i kafu dok stignemo
Pisu ali sa zakasnjenjem od 6 meseci. Drug je nedavno dobio za nesto iz aprila
 
Miro, od rampe do Surčina treba oko 15min, tako da jeste sigurni, ali niste baš toliko sigurni...

Eto, čisto da se ne opustiš ;) .
 
Ne treba preterivati. Uglavnom sam između 43 - 45' i mnogo više vozila preteknem, nego što me pretekne. Uglavnom leti, dok je puno stranaca, pretiču me. U ovo doba, retko ko. Još, (deonica Ljig - Lajkovac i Ub- Obrenovac i most - Jakovo) uvek sebi dopustim u dva - tri navrata da se malo "izduvamo" i auto i ja, pa se razigramo na kratko i na 160.
I nema razloga za brže, sve ostalo je preterivanje.
I dalje primećujem nezanemarljiv broj vozača sa Bg koji ne razlikuju autoput i višetračni u jednom smeru od gradske ulice koji se opušteno voze levom trakom ispod ograničenja (primetno i uz Zlatibor).
Zbog takvih nije baš uputno izlaziti na visoke brzine. Često i vozači kamiona sa svojih 90-95 kreću da pretiču kad njima odgovara, terajući vozilo iz leve da koči. To mi se više puta dogodilo, posebno od Uba ka Bgd, kad poprilično oživi kamionski saobraćaj. Svrha autoputa ipak je brza, ali mirna i koliko može, opuštena vožnja. Dovoljno mi je cimanja i jačih kočenja zbog raznoraznih tuđih grešaka na magistralama.
I, da ne zaboravimo tag, koji čak i kad nije gužva, donosi bar 2 - 3 minuta - nema velikog usporavanja, zaustavljanja, ponovnog ubrzavanja, stajanja zbog plaćanja, kusura, kartice...
 
Btw Slovenija uvodi zabranu preticanja za sva vozila preko 7,5t na auto i moto putevima os 6-18h.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895444#p895444:2eait8fe je napisao(la):
MiraC » Uto Nov 02, 2021 3:50 am[/url]":2eait8fe]Ljudi, pa mi putujemo CEO SAT. Preko 60min.( mozda koji minut manje, doduse DO SURCINA, ali kratka je razdaljina od rampi do tamo, ne znam.bas precizno).... auuuu jos se ja ufrkala da cemo dobiti kazne.....

Od Ljiga do Obrenovcq je ravno, i moze da se razvije brzina, ali Cacak - Ljig je sve preko 120 bas rizik, krivine itd....

Ok, mi smo onda bezbedni hahahahaha

Neko mi je pricao da i kamere ispred tunela i na onim konstrukcijama takođe slikaju ali kao preko 150 na sat. Ko u tunelu vozi toliko vala nek i primi cestitku.

Znaci, tacno je da pisu kazne :(
Dobro, sad znamo pa da malo korigujemo voznju ( nas ce kazniti jer idemo sporo). Ej, mi preko 60 min a neko 38 :) vi popijete i kafu dok stignemo
Koga radar uhvati i geometra se plasi :lol:

Salu na stranu iz mog iskustva potrebno je mnogo brzo voziti pa da se prekoraci prosecna brzina od 130 km/h. Osim toga, brzinomer na svakom autu laze od 2-3 %, pa sve do 10%.
 
Tačno. Ako je prosečna brzina urađena po prostom obrascu v=s/t na bazi 130km/h celimn putem, zaista mora poprilično da se gazi da bi se prekoračilo. Jer, do Ljiga od Preljine, nigde i nema 130, koliko se sećam: 120, 80, 100...
A vezano za mogući period gratis vožnje, ne verujem da će nešto biti od toga, jer kako rešiti ulazak na stari deo puta u Preljini? Jedino što mogu da urade je da tokom tok eventualnog grejs perioda ostave istu cenu za izlazak/ulazak u Pakovraću kao i na Preljini. Tako bi učinili lep gest prema korisnicima, ali i stimulisali deo Čačana i one koji idu ka jugozapadnom delu Čačka da izbegnu Preljinu i Konjeviće i deo Kružnog puta i tako ih dodatno rasterete. Isto tako, moglo bi da se ne naplaćuje korišćenje ove deonice za one koji se uključe na Pakovraću, a isključe u Preljini, kako bi iz Užica, recimo, nastavili ka Kg ili Kv. (uzmeš karticu, ali je na izlasku tarifirano sa 0,00). Tako bi Čačak još više bio rasterećen. Najveće gužve se prave od preljinskog novog kružnog toka za ap do čačanske Avenije (skretanje za Stop šop) kada se udruže čačanski lokalni saobraćaj i tranzitni, u dnevnom špicevima, pred vikende i pred i na kraju praznika). Mnogo ljudi trpi zbog tih gužvi i trebalo bi nešto učiniti. Ali, bojim se da je to samo san.
 
Добра идеја Браник, вероватно нема ништа од ње. иако би било поштено, јер и БГ и Ниш, мислим и НС не плаћају обилазнице!
 
Vi koji zelite da gazite 130, 140, 150, 160 km na sat ste ****** kojima treba da se oduzme dozvola za voznju. To nisu bezbedne brzine i mozda zbog tog mentaliteta od "DVESTA NA SAT VIDI KLIKO SAM BRZ I KAKAV ****** IMAM" mentalitet se ima mnogo vise smrti u nekim mestima nego u drugima. "PAZI KAKO PRETICEM, JIIIHHIIII!!!!" , kr****.

Dakle, kamere na putu, automatski foto radar moze da stavi brnjicu.



Dok pisem setih se da je neko rekao kako je rezim pustio toliko i toliko km puteva... onda je neko rekao ali hej to se gradilo ranije itd. E pa, dame gospodo, ta kritika je tacna. Ali umesto da samo iznete to, trebate takodje da kazete, "ta podmukla logika o koliko je km pusteno koje godine je debilni kretenizam, jer je bitno koliko je gradjeno a ne koliko je pusteno". Pusteno dva kilometara u jednoj godini gde jedan km je tunel a drugi ravnica... pa ljudi nije isto jedan km ravnice i tunela. Zbog toga ta logika "koliko je pusteno?!" je debilizam, i na zalo suvise ljudi to jos uvek dan danas propagiraju i dive se time. Odbaci njihovu logiku kao skart i smece. Trenutni rezim (pa i bivsi) voli te ljude koji razmisljaju sa pola i manje mozga. Ti rezimi takodje vole te cepanice koje zele da voze 200 na sat, ali vide da ti ljudi su b**** koji ugrazavaju zivote pa inace imaju dovoljno mozga da su protiv tog debilizma - eto nisu sto posto zakostali, i ako razaraju drzavu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895495#p895495:pgvz03ie je napisao(la):
sev » Uto Nov 02, 2021 10:39 am[/url]":pgvz03ie]Miro, od rampe do Surčina treba oko 15min, tako da jeste sigurni, ali niste baš toliko sigurni...

Eto, čisto da se ne opustiš ;) .
I juuuu, zar ima 15min?! Onda smo na granici, mada nisam sigirna koliko tačno putujemo, ali ne idemo puno preko ogranicenja.
Do Ljiga je prosto nebezbedno, a posle do Surcina moze, ali mi ne vozimo bas mlad auto od par godina pa ni vožnja na 140 nije najudobnija. Veca je i guzva od Ljiga ka BG pa nije bogzna ni bezbedno juriti i preticati. Oko 130 je stvarno ok. Mada razumem, ko ima bolji auto moze i da ne oseti da vozi brze.

boocky":pgvz03ie je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895444#p895444 je napisao(la):
Koga radar uhvati i geometra se plasi :lol:

Salu na stranu iz mog iskustva potrebno je mnogo brzo voziti pa da se prekoraci prosecna brzina od 130 km/h. Osim toga, brzinomer na svakom autu laze od 2-3 %, pa sve do 10%.

Hahahha dobra sala, hahahahaha sreca pa geometara nema na AP. Hahahahahha

@Markoticevic , pa 130 je dozvoljeno ili nisi znao?
 
У јбт, што је овај изнад строг, чак је и за људе који возе дозвољеном брзином (130 км/х) написао да су кретени и будале...

Е, свашта овде има да се прочита.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895501#p895501:2ep64t1j je napisao(la):
branik » Uto Nov 02, 2021 10:56 am[/url]":2ep64t1j]Ne treba preterivati. Uglavnom sam između 43 - 45' i mnogo više vozila preteknem, nego što me pretekne. Uglavnom leti, dok je puno stranaca, pretiču me. U ovo doba, retko ko. Još, (deonica Ljig - Lajkovac i Ub- Obrenovac i most - Jakovo) uvek sebi dopustim u dva - tri navrata da se malo "izduvamo" i auto i ja, pa se razigramo na kratko i na 160.
I nema razloga za brže, sve ostalo je preterivanje.
I dalje primećujem nezanemarljiv broj vozača sa Bg koji ne razlikuju autoput i višetračni u jednom smeru od gradske ulice koji se opušteno voze levom trakom ispod ograničenja (primetno i uz Zlatibor).
Zbog takvih nije baš uputno izlaziti na visoke brzine. Često i vozači kamiona sa svojih 90-95 kreću da pretiču kad njima odgovara, terajući vozilo iz leve da koči. To mi se više puta dogodilo, posebno od Uba ka Bgd, kad poprilično oživi kamionski saobraćaj. Svrha autoputa ipak je brza, ali mirna i koliko može, opuštena vožnja. Dovoljno mi je cimanja i jačih kočenja zbog raznoraznih tuđih grešaka na magistralama.
I, da ne zaboravimo tag, koji čak i kad nije gužva, donosi bar 2 - 3 minuta - nema velikog usporavanja, zaustavljanja, ponovnog ubrzavanja, stajanja zbog plaćanja, kusura, kartice...
Branik, TAG je super, mi imamo ovaj postpaid, ali je milina u Obrenovcu, a u Preljini i na ulazi i na izlazu je vecito pitanje ( gde ono bese, cek koja traka , aha levo, levo, naravno neka bu**** uleti negledajući.. ) ali da je lakse ,lakse je. Samo prozuiš, ne kao Babicev vozac ali kulturno i polako :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895583#p895583:2et1r4vq je napisao(la):
Markoticevic » Uto Nov 02, 2021 3:58 pm[/url]":2et1r4vq]Vi koji zelite da gazite 130, 140, 150, 160 km na sat ste ****** kojima treba da se oduzme dozvola za voznju. To nisu bezbedne brzine i mozda zbog tog mentaliteta od "DVESTA NA SAT VIDI KLIKO SAM BRZ I KAKAV ****** IMAM" mentalitet se ima mnogo vise smrti u nekim mestima nego u drugima. "PAZI KAKO PRETICEM, JIIIHHIIII!!!!" , kr****.

Dakle, kamere na putu, automatski foto radar moze da stavi brnjicu.



Dok pisem setih se da je neko rekao kako je rezim pustio toliko i toliko km puteva... onda je neko rekao ali hej to se gradilo ranije itd. E pa, dame gospodo, ta kritika je tacna. Ali umesto da samo iznete to, trebate takodje da kazete, "ta podmukla logika o koliko je km pusteno koje godine je debilni kretenizam, jer je bitno koliko je gradjeno a ne koliko je pusteno". Pusteno dva kilometara u jednoj godini gde jedan km je tunel a drugi ravnica... pa ljudi nije isto jedan km ravnice i tunela. Zbog toga ta logika "koliko je pusteno?!" je debilizam, i na zalo suvise ljudi to jos uvek dan danas propagiraju i dive se time. Odbaci njihovu logiku kao skart i smece. Trenutni rezim (pa i bivsi) voli te ljude koji razmisljaju sa pola i manje mozga. Ti rezimi takodje vole te cepanice koje zele da voze 200 na sat, ali vide da ti ljudi su b**** koji ugrazavaju zivote pa inace imaju dovoljno mozga da su protiv tog debilizma - eto nisu sto posto zakostali, i ako razaraju drzavu.
Tebi niko ne brani da vozis 80-90 km/h ako se tako osecas bezbedno :lol:
Ali u tom slucaju nema ni potrebe da koristis autoput, idi na Ibarsku ili jos bolje koristi bus :lool:
P.S. Cemu inace sluzi 5. ili 6. stepen prenosa?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895590#p895590:2zeh8wwt je napisao(la):
boocky » 02 Nov 2021, 17:21[/url]":2zeh8wwt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895583#p895583:2zeh8wwt je napisao(la):
Markoticevic » Uto Nov 02, 2021 3:58 pm[/url]":2zeh8wwt]Vi koji zelite da gazite 130, 140, 150, 160 km na sat ste ****** kojima treba da se oduzme dozvola za voznju. To nisu bezbedne brzine i mozda zbog tog mentaliteta od "DVESTA NA SAT VIDI KLIKO SAM BRZ I KAKAV ****** IMAM" mentalitet se ima mnogo vise smrti u nekim mestima nego u drugima. "PAZI KAKO PRETICEM, JIIIHHIIII!!!!" , kr****.

Dakle, kamere na putu, automatski foto radar moze da stavi brnjicu.



Dok pisem setih se da je neko rekao kako je rezim pustio toliko i toliko km puteva... onda je neko rekao ali hej to se gradilo ranije itd. E pa, dame gospodo, ta kritika je tacna. Ali umesto da samo iznete to, trebate takodje da kazete, "ta podmukla logika o koliko je km pusteno koje godine je debilni kretenizam, jer je bitno koliko je gradjeno a ne koliko je pusteno". Pusteno dva kilometara u jednoj godini gde jedan km je tunel a drugi ravnica... pa ljudi nije isto jedan km ravnice i tunela. Zbog toga ta logika "koliko je pusteno?!" je debilizam, i na zalo suvise ljudi to jos uvek dan danas propagiraju i dive se time. Odbaci njihovu logiku kao skart i smece. Trenutni rezim (pa i bivsi) voli te ljude koji razmisljaju sa pola i manje mozga. Ti rezimi takodje vole te cepanice koje zele da voze 200 na sat, ali vide da ti ljudi su b**** koji ugrazavaju zivote pa inace imaju dovoljno mozga da su protiv tog debilizma - eto nisu sto posto zakostali, i ako razaraju drzavu.
Tebi niko ne brani da vozis 80-90 km/h ako se tako osecas bezbedno :lol:
Ali u tom slucaju nema ni potrebe da koristis autoput, idi na Ibarsku ili jos bolje koristi bus :lool:
P.S. Cemu inace sluzi 5. ili 6. stepen prenosa?

5. ili 6. stepen prenosa služi za ekonomičniji vožnju/manju potrošnju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895593#p895593:1h5ylqws je napisao(la):
Steva » Uto Nov 02, 2021 4:32 pm[/url]":1h5ylqws]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895590#p895590:1h5ylqws je napisao(la):
boocky » 02 Nov 2021, 17:21[/url]":1h5ylqws]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895583#p895583:1h5ylqws je napisao(la):
Markoticevic » Uto Nov 02, 2021 3:58 pm[/url]":1h5ylqws]Vi koji zelite da gazite 130, 140, 150, 160 km na sat ste ****** kojima treba da se oduzme dozvola za voznju. To nisu bezbedne brzine i mozda zbog tog mentaliteta od "DVESTA NA SAT VIDI KLIKO SAM BRZ I KAKAV ****** IMAM" mentalitet se ima mnogo vise smrti u nekim mestima nego u drugima. "PAZI KAKO PRETICEM, JIIIHHIIII!!!!" , kr****.

Dakle, kamere na putu, automatski foto radar moze da stavi brnjicu.



Dok pisem setih se da je neko rekao kako je rezim pustio toliko i toliko km puteva... onda je neko rekao ali hej to se gradilo ranije itd. E pa, dame gospodo, ta kritika je tacna. Ali umesto da samo iznete to, trebate takodje da kazete, "ta podmukla logika o koliko je km pusteno koje godine je debilni kretenizam, jer je bitno koliko je gradjeno a ne koliko je pusteno". Pusteno dva kilometara u jednoj godini gde jedan km je tunel a drugi ravnica... pa ljudi nije isto jedan km ravnice i tunela. Zbog toga ta logika "koliko je pusteno?!" je debilizam, i na zalo suvise ljudi to jos uvek dan danas propagiraju i dive se time. Odbaci njihovu logiku kao skart i smece. Trenutni rezim (pa i bivsi) voli te ljude koji razmisljaju sa pola i manje mozga. Ti rezimi takodje vole te cepanice koje zele da voze 200 na sat, ali vide da ti ljudi su b**** koji ugrazavaju zivote pa inace imaju dovoljno mozga da su protiv tog debilizma - eto nisu sto posto zakostali, i ako razaraju drzavu.
Tebi niko ne brani da vozis 80-90 km/h ako se tako osecas bezbedno :lol:
Ali u tom slucaju nema ni potrebe da koristis autoput, idi na Ibarsku ili jos bolje koristi bus :lool:
P.S. Cemu inace sluzi 5. ili 6. stepen prenosa?

5. ili 6. stepen prenosa služi za ekonomičniji vožnju/manju potrošnju.
:lool:
 
Ево наградно питање! Због чега се праве аутомобили који иду преко 130, када је свуда забрањено брже ићи ( хоће да забране и у Немачкој где једино може брже да се иде левом траком )? Већина аутомобила данас иде између 180-200.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895583#p895583:3kq8ct93 je napisao(la):
Markoticevic » Uto Nov 02, 2021 4:58 pm[/url]":3kq8ct93]Vi koji zelite da gazite 130, 140, 150, 160 km na sat ste ****** kojima treba da se oduzme dozvola za voznju. To nisu bezbedne brzine i mozda zbog tog mentaliteta od "DVESTA NA SAT VIDI KLIKO SAM BRZ I KAKAV ****** IMAM" mentalitet se ima mnogo vise smrti u nekim mestima nego u drugima. "PAZI KAKO PRETICEM, JIIIHHIIII!!!!" , kr****.

Dakle, kamere na putu, automatski foto radar moze da stavi brnjicu.



Dok pisem setih se da je neko rekao kako je rezim pustio toliko i toliko km puteva... onda je neko rekao ali hej to se gradilo ranije itd. E pa, dame gospodo, ta kritika je tacna. Ali umesto da samo iznete to, trebate takodje da kazete, "ta podmukla logika o koliko je km pusteno koje godine je debilni kretenizam, jer je bitno koliko je gradjeno a ne koliko je pusteno". Pusteno dva kilometara u jednoj godini gde jedan km je tunel a drugi ravnica... pa ljudi nije isto jedan km ravnice i tunela. Zbog toga ta logika "koliko je pusteno?!" je debilizam, i na zalo suvise ljudi to jos uvek dan danas propagiraju i dive se time. Odbaci njihovu logiku kao skart i smece. Trenutni rezim (pa i bivsi) voli te ljude koji razmisljaju sa pola i manje mozga. Ti rezimi takodje vole te cepanice koje zele da voze 200 na sat, ali vide da ti ljudi su b**** koji ugrazavaju zivote pa inace imaju dovoljno mozga da su protiv tog debilizma - eto nisu sto posto zakostali, i ako razaraju drzavu.
Dajte ljudi, nije problem brzina na autoputu koliko je izletanje i ne korišćenje retrovizora, plus korišćenje leve preticajne trake za vožnju od 100km/h. Ako volite sporu vožnju, vozite desnom trakom ili još bolje -magistralom...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895599#p895599:3v1wgk6h je napisao(la):
gvb » Uto Nov 02, 2021 11:56 am[/url]":3v1wgk6h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895583#p895583:3v1wgk6h je napisao(la):
Markoticevic » Uto Nov 02, 2021 4:58 pm[/url]":3v1wgk6h]Vi koji zelite da gazite 130, 140, 150, 160 km na sat ste ****** kojima treba da se oduzme dozvola za voznju. To nisu bezbedne brzine i mozda zbog tog mentaliteta od "DVESTA NA SAT VIDI KLIKO SAM BRZ I KAKAV ****** IMAM" mentalitet se ima mnogo vise smrti u nekim mestima nego u drugima. "PAZI KAKO PRETICEM, JIIIHHIIII!!!!" , kr****.

Dakle, kamere na putu, automatski foto radar moze da stavi brnjicu.



Dok pisem setih se da je neko rekao kako je rezim pustio toliko i toliko km puteva... onda je neko rekao ali hej to se gradilo ranije itd. E pa, dame gospodo, ta kritika je tacna. Ali umesto da samo iznete to, trebate takodje da kazete, "ta podmukla logika o koliko je km pusteno koje godine je debilni kretenizam, jer je bitno koliko je gradjeno a ne koliko je pusteno". Pusteno dva kilometara u jednoj godini gde jedan km je tunel a drugi ravnica... pa ljudi nije isto jedan km ravnice i tunela. Zbog toga ta logika "koliko je pusteno?!" je debilizam, i na zalo suvise ljudi to jos uvek dan danas propagiraju i dive se time. Odbaci njihovu logiku kao skart i smece. Trenutni rezim (pa i bivsi) voli te ljude koji razmisljaju sa pola i manje mozga. Ti rezimi takodje vole te cepanice koje zele da voze 200 na sat, ali vide da ti ljudi su b**** koji ugrazavaju zivote pa inace imaju dovoljno mozga da su protiv tog debilizma - eto nisu sto posto zakostali, i ako razaraju drzavu.
Dajte ljudi, nije problem brzina na autoputu koliko je izletanje i ne korišćenje retrovizora, plus korišćenje leve preticajne trake za vožnju od 100km/h. Ako volite sporu vožnju, vozite desnom trakom ili još bolje -magistralom...

Pa pazi, izletanje je takodje problem.
Ali fokus je na ovome drugome o cemu se prica. A to je brzina. Dakle, 80, 90, 100, 110, 120... zabole me ona stvar koju odabete - mada 80 je verovatno i presporo.

Ali. Ovi koji zele da idu ihihi 130, 140, 150, ... 200 na sat, oni su bitanje i nedokazni. Brnjica, foto radar i kad plate vise puta naucice. Ili ce da nastradaju. Ili da pobiju nekoga. Pogotovo kad ogranicenje pise jedno a oni idu 50% brze, za njih nije dozvola nego je brnjica, i bicikla mozda. Ujedno moze da se takodje stavi vise milicije umesto radara, da oni stave te brnjice/tikete, kad ti slepci vec ne znaju sta znaci ogranicenje i bezbednost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895603#p895603:2lqinrv2 je napisao(la):
Markoticevic » Uto Nov 02, 2021 6:27 pm[/url]":2lqinrv2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895599#p895599:2lqinrv2 je napisao(la):
gvb » Uto Nov 02, 2021 11:56 am[/url]":2lqinrv2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895583#p895583:2lqinrv2 je napisao(la):
Markoticevic » Uto Nov 02, 2021 4:58 pm[/url]":2lqinrv2]Vi koji zelite da gazite 130, 140, 150, 160 km na sat ste ****** kojima treba da se oduzme dozvola za voznju. To nisu bezbedne brzine i mozda zbog tog mentaliteta od "DVESTA NA SAT VIDI KLIKO SAM BRZ I KAKAV ****** IMAM" mentalitet se ima mnogo vise smrti u nekim mestima nego u drugima. "PAZI KAKO PRETICEM, JIIIHHIIII!!!!" , kr****.

Dakle, kamere na putu, automatski foto radar moze da stavi brnjicu.



Dok pisem setih se da je neko rekao kako je rezim pustio toliko i toliko km puteva... onda je neko rekao ali hej to se gradilo ranije itd. E pa, dame gospodo, ta kritika je tacna. Ali umesto da samo iznete to, trebate takodje da kazete, "ta podmukla logika o koliko je km pusteno koje godine je debilni kretenizam, jer je bitno koliko je gradjeno a ne koliko je pusteno". Pusteno dva kilometara u jednoj godini gde jedan km je tunel a drugi ravnica... pa ljudi nije isto jedan km ravnice i tunela. Zbog toga ta logika "koliko je pusteno?!" je debilizam, i na zalo suvise ljudi to jos uvek dan danas propagiraju i dive se time. Odbaci njihovu logiku kao skart i smece. Trenutni rezim (pa i bivsi) voli te ljude koji razmisljaju sa pola i manje mozga. Ti rezimi takodje vole te cepanice koje zele da voze 200 na sat, ali vide da ti ljudi su b**** koji ugrazavaju zivote pa inace imaju dovoljno mozga da su protiv tog debilizma - eto nisu sto posto zakostali, i ako razaraju drzavu.
Dajte ljudi, nije problem brzina na autoputu koliko je izletanje i ne korišćenje retrovizora, plus korišćenje leve preticajne trake za vožnju od 100km/h. Ako volite sporu vožnju, vozite desnom trakom ili još bolje -magistralom...

Pa pazi, izletanje je takodje problem.
Ali fokus je na ovome drugome o cemu se prica. A to je brzina. Dakle, 80, 90, 100, 110, 120... zabole me ona stvar koju odabete - mada 80 je verovatno i presporo.

Ali. Ovi koji zele da idu ihihi 130, 140, 150, ... 200 na sat, oni su bitanje i nedokazni. Brnjica, foto radar i kad plate vise puta naucice. Ili ce da nastradaju. Ili da pobiju nekoga. Pogotovo kad ogranicenje pise jedno a oni idu 50% brze, za njih nije dozvola nego je brnjica, i bicikla mozda. Ujedno moze da se takodje stavi vise milicije umesto radara, da oni stave te brnjice/tikete, kad ti slepci vec ne znaju sta znaci ogranicenje i bezbednost.
Problem je brzina od 130 i 140km/h na autoputu???
Sigurno se šališ, ako misliš ozbiljno, argumentuj svoje mišljenje. Čemu represija ako ljudi voze po propisu a to je 130?
 
nije da brzina nije bitan faktor u saobracaju ali iz mog ne tako malog iskustva bez hvala bogu saobracajnih udesa
vozim od 1986 i moze se reci da spadam u grupu brzih vozaca, mogu reci da nismo svi jednako sposobni i da tako moramo prilagfoditi voznju svojim refleksima ,vidu i motorici
ne treba voziti 200km/h mada sam i to cinio i sad to povremeno uradim i ne ponosim se time
ali voziti 140km/h na dijelovima puta gdje je dozvoljeno 130km/h nije opasno ako i samo ako tvoje sposobnosti omogucuju dobru procjenu trenutnog saobracaja
pod tim podrazumijevam gustinu trenutnog saobracaja , vremenske uslove,vidljivost puta ,radijus krivina ,nagib puta ,objekte na putu, iskljucenja ,ukljucenja, odmorista i mozda neke stvari koje sam zaboravio napomenuti
i jos da dodam za ove godine sam se nagfledao razlicitih saobracajnih udesa i mogu slobodno reci da je vise njih izazvano zbog alkohola ,oduzimanja prvenstva, zaustavljanja vozila nepropisno,nepropisno prestrojavanje, voznja u suprotnom smijeru,voznja bez svjetlosne signalizacije ,nepostovanje pjesackog prelaza,ne nosenje svjetloodbojnog prsluka itd
kod nedozvoljene brzine se dize procenat smrtnosti zbog velike oslobodjene kineticke energije
mada i kod dozvoljehih brzina dolazi do smrtnih ishoda
narvoucenije
prilagodite brzinu uslovima puta i svojim sposobnostima
 
Додао бих још да зависи и од возила које возиш, у каквом је техничком стању и какве су гуме!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895619#p895619:jcotvy9y je napisao(la):
zmija » Uto Nov 02, 2021 1:45 pm[/url]":jcotvy9y] nije opasno ako i samo ako tvoje sposobnosti omogucuju dobru procjenu trenutnog saobracaja

Pa neki putevi su nam relativno pravi.

Ali na ovom Koridoru 11 krivuda bas vise nego na koridoru 10, zar ne? Zbog toga je meni ne normalno kad neki zele da se pokazu sa velikim brzinama na njemu. Zar nisu brzine mnogo manje na koridoru 11? Ako da onda zasto se ljudi bune? Zele da ih (ili neke) budale pobiju?

A ovi posle 2000te su lepo razarali obrazovni sistem da imamo vise klosara i ljudi bez mozga koji ne umeju da razmisljaju, pa dakle ljudi se dive glupostima poput brzine itd. Sistem vrednosti je unisten jer jedino tako su zuti mogli da ostanu na vlast kroz produkciju debila i teranje pametnih... isto vazi to za trenutne na vlasti.
 
Moras da shvatis da nije isto voziti auto od 3,4 hiljade i od 30,40... hiljada, svi jaci auti lagano podnose skoro sve krivine na Koridoru 11, vozio sam na njemu i jake i slabije aute velika je razlika. Sa jacim i boljim autima ti neke krivine i ne primetis zato sto auto lagano podnese te krivine i ko god da se vozi u tom autu ne primeti brzinu dok sa slabijim ne mozes da ides istom tom brzinom, mozes al ce svima u autu biti ne prijatno.

Kad sam imao Opel Corsu 1.3 ja na auto putu sam vozio oko 120km/h, kad predjem na 130km/h auto pocne da drhti i vidis da se muci, dok kad sam imao Opel Astru 1.7 sa 7 brzina, na brzini 130km/h u 6toj brzini imao sam osecaj kao sa Corsom pri brzini 100km/h.
 
nemojte me pogresno shvatiti
ja sam i rekao da ne opravdavam 200km/h
ali isto tako vozeci se 100km/h na autoputu gdje svi voze 130km/h je jako opasno
ali isto tako nekakav stariji automobil sa losijim trapom ,amortizerima i gumama nije u stanju da vozi tom brzinom
i jos jedna mala primjedba i dan danas je najvise pametnih i normalnih ljudi samo oni ne mogu da dodju do izrazaja od ovih drugih
jos pametnijih i normalnijih
 
Vrh