Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Mali update iz Lucana, osim radova na delu gde ce se praviti grede za most drugih zemljanih radova nema.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ObuQFZeSXPo[/youtube]
 
Па, шта би сада? Како нема радова? Немогуће. Велики респиратор је рекао готово за месец и по дана. Или је то нека друга реалност! Поздрав Срки и браво за труд.
 
Napreduje asfalt posle Trbusana.
Screen-Shot-2021-10-31-at-3-06-44-PM.png
 
Vremenska prognoza stvarno daje optimizam da se za Božić može za CG bez da se prolazi kroz Čačak.
U naredna 2-3 dana možda bude kišice, a onda do 15. novembra sve visoke temperature, samo 2-3 dana će najniža dnevna biti ispod 5 stepeni.
To je idealno i za asfaltiranje i za ostale radove.
Do tada očekujem ozbiljan napredak, a ako vreme bude kako treba i nakon toga, nadam se da će sve moći da se stigne.

Samo da dobijemo još neke info iz tunela:)
 
Ne bih se unapred mnogo radovao. Video od pre neki dan kaže da ima još mnoooogo posla.
A ako bude, lepo, i ja ću se radovati.
A ako ne bude, neće biti prvi put da se negde kasnilo. Bolje je da sve kvalitetno urade, pa neka bude i kasnije. Ili, još gore, da kao otvore, pa posle nekoliko dana da zatvaraju deonice, stavljaju čunjeve, ograničenje zbog nezavršenih poslova. A ima ih poprilično. Nisu svuda uređene kosine, nema zaštitne ograde, prelazi na mostove, pristup tunelu...
 
Uh to će biti, ne brini. Prvenstveno na samoj petlji koja će se polovično pustiti. Nego, kolko li će meseci ovaj put biti gratis vožnja? Za Ljig-Obrenovac beše bilo 3 meseca, da vidimo kolko je novi Mona nesebičan? Hoću reći sa završetkom naplatne rampe i ne mora da žure ;)
 
Ja sam potpuno u redu sa tim da bude u martu-aprilu, tih još 1-2 prolaska kroz Čačak mogu da istrpim, ali sam svakako uzbuđen kako će to da izgleda, istinski se radujem svakom kilometru i minutu kraćeg putovanja do PG.

Naravno, svestan sam i ugrađivanja i da je moglo brže, i nisam pomiren sa tim.
Ali, kad se sedne u kola i krene na put jedino je bitno vreme i udobnost putovanja, a ne sve što je pratilo izgradnju puta.

@Earthmoving- mislim da ovde nema šanse da bude free uopšte, morala bi da se organizuje naplata na ulasku za deo do Preljine za ljude koji idu ka Čačku iz pravca BGa i ostalih mesta, a to je ipak više filozofija za Puteve Srbije. A varijanta da daju sve ceo Obrenovac - Čačak bez naplate je ja mislim nemoguća, značajno odricanje priliva bi bilo u pitanju.
 
E vala kruska od riječi do riječi napisao bi isto što i ti.
Lijepo bi bilo oko nove godine jer bi mogao da ugrabim izmedju NG i Božica da skoknem do Bg i da probam put ali i u rano proljece ok je.
Ja turiram mašinu i čekam u niskom startu otvaranje.
 
Ma naravno Kruska, jasno je to meni, al pošto vole se hvale i reklamiraju da ih sačekam malo na zicer :) Kurogane, poštujem tvoju dobronamernost. Što naravno ne znači da u Srb ne treba kritikovati ono što ne valja, ja kad kritikujem želim joj bolje a ne jer je ne volim :)
 
@ Stara Mo, da li je tacno da je pocelo merenje brzina na AP Milos Veliki?
Ja cula ljudi dobijaju kazne, nesto kao ne sme ispod 43 min e sad nisam sigurna za taj podatak, ali sam cula da mere.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895342#p895342:28pjjo5u je napisao(la):
MiraC » Pon Nov 01, 2021 7:37 pm[/url]":28pjjo5u]@ Stara Mo, da li je tacno da je pocelo merenje brzina na AP Milos Veliki?
Ja cula ljudi dobijaju kazne, nesto kao ne sme ispod 43 min e sad nisam sigurna za taj podatak, ali sam cula da mere.
Ja uglavnom između dve naplatne rampe Obr-Prelj prođem za 39-42min i nikad nisam dobio kaznu.
 
MiraC":3eo80qte je napisao(la):
@ Stara Mo, da li je tacno da je pocelo merenje brzina na AP Milos Veliki?
Ja cula ljudi dobijaju kazne, nesto kao ne sme ispod 43 min e sad nisam sigurna za taj podatak, ali sam cula da mere.
c0683af5755418845d6d61ff5b1044e7.png

800cea4d65966b66b3eabfd3e4c2ce7e.png

1b9b5f510df288c72a9387dd180181bf.png



Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
 
Скоро сваки дан сам на ауто-путу и не спуштам испод 140км/ч и немам проблема са пресретачима и средњом брзином…


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
 
MiraC":113gsbd9 je napisao(la):
@ Stara Mo, da li je tacno da je pocelo merenje brzina na AP Milos Veliki?
Ja cula ljudi dobijaju kazne, nesto kao ne sme ispod 43 min e sad nisam sigurna za taj podatak, ali sam cula da mere.
Meri se,policija to samo preuzima i posle obradjuje i šalje.Tolerišu malo a nisam siguran koju formulu primenjuju jer ima dosta deonica sa 80/100
 
Alvirović je vozio Miloš Veliki, sa tempomatom na 140, i prošao je 10-ak sekundi sporije od kazne. Što znači da ga tako ne bi kaznili. Drugo, dobar deo deonica nije 130km/h, već 120, 100 i 80, ali se računa kao da je sve 130km/h. U svakom slučaju, ako baš ne preterujete konstantno, sigurno nećete imati problem.
Što se tiče ovih gore tabela sa neta, mislim da nisu tačne, jer sam jednom vozio Ns Preljina bez da sam ikad prešao 130 (vozio sam 125), i prošao sam brže od tog vremena, znam jer imam kameru na vozilu. Približno jeste, ali nije tačno. Naravno, kaznu nikad nisam dobio
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895342#p895342:22kvo7sn je napisao(la):
MiraC » Пон Нов 01, 2021 7:37 pm[/url]":22kvo7sn]@ Stara Mo, da li je tacno da je pocelo merenje brzina na AP Milos Veliki?
Ja cula ljudi dobijaju kazne, nesto kao ne sme ispod 43 min e sad nisam sigurna za taj podatak, ali sam cula da mere.

Meni je nedavno stigla kazna iz aprila meseca za Milos Veliki. Prosao sam izmedju dve rampe za 38 minuta.
 
Pa ako je 43 minuta za 130 onda mu je bila 147
A to znači da je vozio 160-170. A verovatno i 200 na nekim deonicama.
I treba da ga kazne.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zanimljivo. Drugačija razdaljina, očekivano, ali čak 1,4 km
6d16ea8249f8bc88af10821ca11d0b2e.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Meni je stigla kazna iz Februara, prosecna brzina bila 145. Nedelju dana ranije, prosecna brzina mi je bila 143 i nisam dobio kaznu.

Sto se tice presretaca, koliko ja znam, nepisano pravilo je da 20 tolerisu, dakle ispod 150 ne bi trebalo da zaustavljaju.
 
Prezvakana je tema Al evo
Obrenovac-Preljina 93km. 42m:57sek
Preljina-Obrenovac 91.7km. 42m:21sek
 
Ljudi, pa mi putujemo CEO SAT. Preko 60min.( mozda koji minut manje, doduse DO SURCINA, ali kratka je razdaljina od rampi do tamo, ne znam.bas precizno).... auuuu jos se ja ufrkala da cemo dobiti kazne.....

Od Ljiga do Obrenovcq je ravno, i moze da se razvije brzina, ali Cacak - Ljig je sve preko 120 bas rizik, krivine itd....

Ok, mi smo onda bezbedni hahahahaha

Neko mi je pricao da i kamere ispred tunela i na onim konstrukcijama takođe slikaju ali kao preko 150 na sat. Ko u tunelu vozi toliko vala nek i primi cestitku.

Znaci, tacno je da pisu kazne :(
Dobro, sad znamo pa da malo korigujemo voznju ( nas ce kazniti jer idemo sporo). Ej, mi preko 60 min a neko 38 :) vi popijete i kafu dok stignemo
 
Vrh