Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Vrlo je moguce da nas ceka prvo otvaranje do Lucana, pa tek onda do Pozege. Medjutim, tuneli bi trebalo da se zavrse priblizno u isto vreme ako se ne varam, tako da nece imati opravdanje za neotvaranje deonice Pakovrace-Pozega.
 
Za sada ništa od tog parcijalnog otvaranja jer i Lučani i Grobilje napreduju podjednako - oboje su na nuli :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894155#p894155:20sdudxe je napisao(la):
Markoticevic » Thu Oct 28, 2021 4:44 pm[/url]":20sdudxe]Hajde da kazemo da je asfalt 100% gotov. Od tog momenta, koliko dugo bi trebalo da se zavrse ivicnjaci, a koliko osvetljenje, pa i bukobrani? Mislim da tome treba neko vreme, da nije cakum pakum gotovo za dan dva.

Ako je asfalt 100% gotov znači da su ivičnjaci gotovi poodavno. Rade se pre završnog. Bukobrani mogu i pod saobraćajem, to nosi podosta vremena dok se izbuše i ugrade temelji. Osvetljenje isto može pod saobraćajem, mada za to treba par dana, nije to neka velika stavka, dobre ekipe to rade bukvalno za par dana. A ograde i elastične i kokošarske (mrežaste) pored puta rade Čačani sa x ekipa po trasi za 0 vremena, ako su oni podizvođači neće se brukati na svom terenu.
Nije asfalt na trasi problem za završetak do kraja godine, ne brine me to. Na ovom nivou pripremljenosti nasipa tih 10km mogu da izvuku do SMA i belih linija do kraja godine bez većih cimanja, gde za narednu nedelju najavljuju lepo vreme što znači i nove slojeve... Brine me beton, ja iskren da budem samo te konstrukcije pažljivo pratim i stopiram snimak. Ima tu još podosta tona gvožđa za armature, na levom preko ZM nije još ni ploča legla do kraja, pa pešačke staze sa armaturom, pa hidroizolacija, ima tu ihaha sporih zahebancija, na petlji takođe, naplatnoj isto. Tek kada se zacrni preko betona, kako na trasi, tako i na nadvožnjacima, to će tek biti pouzdan znak da je baš usitnilo do puštanja. Ako to bude do kraja novembra - ima nade. U protivnom mrka kapa. Takođe upitno je šta se zbiva u samom tunelu, radi li se nešto po pitanju opremanja, pipav je to posao, iako je kratak, pa još cut&cover...
 
Do pre 3 meseca javno su izgovarani rokovi do sv.Nikole za celu deonicu do Požege.

Sada već svi pristajemo da je do ispred brane ok (Pakovraće) i polemišemo hoće li "rok" biti ispunjen ili ne. Ako i bude, slavićemo "ispunjenje".

Nikada mi neće biti jasno kako tako lako prelazimo preko odgovornosti za obećanja izrečena u javnom prostoru. Umesto da one koji lažu kažnjavamo, kao mali provincijski mučenici (mislim na celo društvo, ne konkretna mesta!), neemancipovani i srećni kada moćnima padnu mrvice sa stola pred nas, prihvatamo da nas javno lažu.

Moramo da shvatimo - dok je tako, lagaće nas večno. Kaznite ih ljudi, a ne slavite!! Da ne bude zabune, mislim na apsolutno sve koji vas lažu, nevezano za ideologiju.
 
sev":1btrlduw je napisao(la):
Do pre 3 meseca javno su izgovarani rokovi do sv.Nikole za celu deonicu do Požege.

Sada već svi pristajemo da je do ispred brane ok (Pakovraće) i polemišemo hoće li "rok" biti ispunjen ili ne. Ako i bude, slavićemo "ispunjenje".

Nikada mi neće biti jasno kako tako lako prelazimo preko odgovornosti za obećanja izrečena u javnom prostoru. Umesto da one koji lažu kažnjavamo, kao mali provincijski mučenici (mislim na celo društvo, ne konkretna mesta!), neemancipovani i srećni kada moćnima padnu mrvice sa stola pred nas, prihvatamo da nas javno lažu.

Moramo da shvatimo - dok je tako, lagaće nas večno. Kaznite ih ljudi, a ne slavite!! Da ne bude zabune, mislim na apsolutno sve koji vas lažu, nevezano za ideologiju.
Па на кога да се ослонимо??Политичати су сви такви,па и ти први д дођеш на власт мастио би све нас,жедне би нас преко воде превео.Све неки поштени људи на форуму,пођимо од себе....Ови барем нешта раде,а није ме много стало касне ли пар мијесеци.... ти би можда пар година каснио....

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Prvi ti ne znaš šta bih ja, to što pričaš u psihologiji zove se projekcija.

A drugo, to da kasne "par mijeseci", možda u zemlji PInka, Hepija i takvih medija... hajde, mani me se.
 
Mi ne mozemo da ih kaznimo iz najmanje dva razloga: 1. mi ih ni ne postavljamo, 2. oni imaju naoruzanu policiju vojsku sudstvo da brani njih bandite, a mi nemamo. Prvi korak bi bilo olaksano naoruzavanje Naroda, tad bi malo drugacije pricali i sa njima, i sa njihovom junackom policijom i paradrzavnim krimosima koji su hrabri samo kad su drugi nenaoruzani. Do tada ne vidim kako mislis da ih kaznimo, sem vikom ali od toga ce se bas potresu. Mada, to su velike kukavice, pa bi ih i samo jedan Milos Obilic duboko uzdrmao, jedino sto se taj rodoljub jos nije nasao.
 
Jednostavno i efikasno, civilizovano.

Za početak, svako u svojoj glavi, umesto da uvek nasedamo na jedne te iste priče.

Alternativno, možemo da nastavimo da imamo izgovore, možda će nas to nekuda dovesti :) .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894305#p894305:zpjby7ks je napisao(la):
sev » Pet Okt 29, 2021 9:56 am[/url]":zpjby7ks]Do pre 3 meseca javno su izgovarani rokovi do sv.Nikole za celu deonicu do Požege.

Sada već svi pristajemo da je do ispred brane ok (Pakovraće) i polemišemo hoće li "rok" biti ispunjen ili ne. Ako i bude, slavićemo "ispunjenje".

Nikada mi neće biti jasno kako tako lako prelazimo preko odgovornosti za obećanja izrečena u javnom prostoru. Umesto da one koji lažu kažnjavamo, kao mali provincijski mučenici (mislim na celo društvo, ne konkretna mesta!), neemancipovani i srećni kada moćnima padnu mrvice sa stola pred nas, prihvatamo da nas javno lažu.

Moramo da shvatimo - dok je tako, lagaće nas večno. Kaznite ih ljudi, a ne slavite!! Da ne bude zabune, mislim na apsolutno sve koji vas lažu, nevezano za ideologiju.

Onaj ko je ikada u poslednjih godinu dana poverovao da ce do Pozege biti zavrseno do Svetog Nikole ima ozbiljan problem. Politicari mogu da lazu ljude koji ne prate stanje na terenu, ovde znamo od pocetka da tuneli fizicki ne mogu da se iskopaju tako brzo.
 
Kao da je ovo probijanje rokova jedina laž. Pa zadnjih 10 godina svaka izgovorena rečenica je laž. Toliko se laže da se dnevnik u podne i u 17h nema iste informacije. I opet ljudi veruju ....
 
Волео бих да отворе до НГ овај део до Паковраћа, да ли ће успети - видећемо?! Има доста посла, Цариброд је лепо објаснио. Што се остатка тиче биће за СВ. Николу 2023 или 24. Тек 2024 ће доста тога бити готово. Нажалост и догађаји у свету се мењају таквом брзином, да све постаје упитно. Тај део мало зависи од нас. Како год до 2024 биће готови, Моравски, Прељина-Пожега, облизаница до Бубањ потока и Сремска Рача-Кузмин, можда Рума-Шабац. Максимално 200км. Ако и то буде, биће добро!
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VJUNJIcQBLc[/youtube]

Sad se vec dosta delova crni. Zanimljivo mi je sto su vec postavili stubove rasvete, inace to gotovo uvek ostave zadnje
 
Mi da imamo muda, kao što nemamo, trebali bi za sv Nikolu da odemo ispred tunela Laz i tražimo da prođemo, jer je 100 puta rečeno da će biti gotovo. Dokle više sa lažima.

Ode u Kikindu, priča onim jadnim ljudima kako će uskoro imati moderne puteve dole ka ZR i brzu saobraćajnicu ka Somboru. Ode u Negotin, laže o početku gradnje brzog puta ka Zaječaru i gore ka Golupcu. Ode u srce Šumadije, laže ljude o rokovima i dokumentaciji za autoput Vožd Karađorđe.

Ode u Novi Pazar, laže o potpisivanju ugovora za autoput preko Peštera ka Boljaru. Ode u Zrenjanin, laže o početku radova BG - ZR - NS. Laže u Užicu, laže u Požegi. Laže o gradnji velikog mosta kod Vinče.

A ljudi su željni dobrih puteva i svega onog što ti putevi mogu da donesu. A ti ljude svesno lažeš iako znaš da nemaš para a i mentalni kapacitet tvojih saradnika je na nivou zlatarskog cvrčka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894392#p894392:31ip26c3 je napisao(la):
Mac » Pet Okt 29, 2021 12:29 pm[/url]":31ip26c3]https://www.ekapija.com/news/3462266/momirovic-auto-put-kroz-sandzak-pocece-da-se-gradi-najkasnije-sledece-godine
Jel on to rekao da ce za godinu dana najkasnije krenuti da se gradi i Pozega-Boljare i Pozega-Kotroman??? Hahahahaha...
 
Earthmoving":m4mfky8p je napisao(la):
Mi ne mozemo da ih kaznimo iz najmanje dva razloga: 1. mi ih ni ne postavljamo, 2. oni imaju naoruzanu policiju vojsku sudstvo da brani njih bandite, a mi nemamo. Prvi korak bi bilo olaksano naoruzavanje Naroda, tad bi malo drugacije pricali i sa njima, i sa njihovom junackom policijom i paradrzavnim krimosima koji su hrabri samo kad su drugi nenaoruzani. Do tada ne vidim kako mislis da ih kaznimo, sem vikom ali od toga ce se bas potresu. Mada, to su velike kukavice, pa bi ih i samo jedan Milos Obilic duboko uzdrmao, jedino sto se taj rodoljub jos nije nasao.
Друже,гдје ти живиш?Нису ово амерички филмови.Па сви политичари свијета су исти,и Ти би био исти да си на њихово место,зар не??ја о томе причам....зар више није доста приче касни се,револуција,политичких говора на форуму....итд ево не стаје се са радом,касни ли се касни се видиш не иде брже,јбг....Гледај видео,нема потребе за коментарима типа горе наведених,чисто губљење времена.Ово је постао 80% чисто политучки форум не информациони или да не дај боже научимо нешто о градњи....или да се преселите у Њемачку,тамо је све на време.
Ја пратим ону тему која ме интересује,која ће ми користи у свакодневном животу али видим овдје доста њих је на свакој теми у све се разумију,како није ми јасно али ајде.....

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Пажљиво пратим већину пројеката и запажам да је круцијални проблем експропријација и тромост државне управе да решава својинске односе. То се најбоље види на деоници Нови Београд - Сурчин. Радови су, мање-више, у мањем заостатку, и било би прихватљиво да није почетног кашњења услед троме експропријације… Надам се да то неко у државном врху види и да ради на решавању овог важног проблема.
 
Na svaku izjavu o rokovima, ko god da je da, dodate dve godine i dobijete realan rok izgradnje.
I ne nervirate se sve dok vidite da se gradi i da ide ka završetku.

Sve ostalo je šupljak.

A političara vrednujete po tome je li zaista izgradio taj put.
Da nije ko u onom vicu: "Jel vidiš most? Ne vidim.... E zato imam vilu!" :)
Jer na žalost, jedine dve realne opcije koje mi kao građani imamo u ovakvim slučajevima su:
- kradem, napravim put
- kradem, ne napravim put.

Dakle, ugrađivanje i korupcija se na žalost podrazumevaju.
Svi to rade. To se posle razmotava u nekoj drugoj priči. Bitno je da se put napravi.
 
Ma mismo divan jedan narod i društvo u kome svi i uvek govore istinu. Samo nas političari lazu (ko stvarno veruje u njihove priče i obećanja nije baš najčistiji rekao bih).

U zemlji Srbiji ima toliko prevara od najsitnijih do onih krupnih pa političari nisu nikalav izuzetak. U koju god oblast da zagrebete naći ćete neke vrste prevara. Ljudi uzivaju da varaju sistem, na uvezenim automobilima se vraća kilometraza i skrivaju podaci o udesima, na tablice se lepe listovi da Oko sokolovo ne usnimi registraciju, na autoputu su se menjale ulazne kartice, inkasanti uzimali novac sebi (doduse to je bilo ranije), policija uzima mito, …

Ceo sistem je neka vrste prevare u kojoj svaki dan zivimo, pa mi nije jasno šta se toliko išcudjavate što političari lazu. Kakav narod/društvo takvi i političari.
 
Šta se zapravo radi u tunelu Brđani ? Danas sam pri prolasku primetio ispred tunela Valjak i grejder a to su alatke za tlo... Već je bio mrak i slike su mi mutne, nisam uspeo ništa da uslikam lepo.

Zvanično sam prvi put upotrebio TAG na K11 i bolje da nisam. Kamion u paralelnoj traci pored koji je plaćao u kešu je prošao u Preljini pre mene :D :D :D :D :D Prilazak rampi je trajao oko 25 minuta i još jedno 5 minuta posle rampe do kružnog toka, koji je zapravo i napravio problem na rampi. Ostatak saobraćaja dalje ka Zlatiboru je bio relativno umeren pa je prolazno vreme kompletnog putovanja bilo nešto preko 4 sata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894450#p894450:1knjqu2s je napisao(la):
Mac » 29 Oct 2021 12:53 pm[/url]":1knjqu2s]Пажљиво пратим већину пројеката и запажам да је круцијални проблем експропријација и тромост државне управе да решава својинске односе. То се најбоље види на деоници Нови Београд - Сурчин. Радови су, мање-више, у мањем заостатку, и било би прихватљиво да није почетног кашњења услед троме експропријације… Надам се да то неко у државном врху види и да ради на решавању овог важног проблема.

Pa vide to oni od početka, ali koncept "ugradnje" u svaki projekat ne podrazumeva da i vlasnici zemlje imaju koristi od te gradnje - to je čak nepoželjno, smanjuje im stepen "ugradnje". A nemaju petlje da prvo naprave projekat, otkupe sve parcele, završe tender za izvođače pa tek onda objave i krenu u gradnju. Mi živimo u EPP ekonomiji - važno je najavljivati šta će biti (nekad).
Jako su dobro skapirali da je dovoljno slikati se kako se počelo nešto graditi, kad će biti gotovo - biće kad bude, i opet će svi proslavljati.
I to je kod nas već decenijama tako, jer narod ima vrlo kratko pamćenje i užasno je sretan što se nešto uopšte završi.
Ne mogu da se prisetim projekta koji je završen na vreme (možda Pupinov most, on je nešto relativno brzo odrađen, za sve ostalo sam siguran da su se rokovi pomerali po više puta).

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894404#p894404:1knjqu2s je napisao(la):
Cheyenne » 29 Oct 2021 11:46 am[/url]":1knjqu2s]Mi da imamo m***, kao što nemamo, trebali bi za sv Nikolu da odemo ispred tunela Laz i tražimo da prođemo, jer je 100 puta rečeno da će biti gotovo. Dokle više sa lažima.

Ova ideja mi se jako dopada, zablokiramo celu magistralu tamo u Pakovraću i čekamo da prođemo kroz tunel, ako neko dođe da snima zašto smo tu - "predsednik obećao otvaranje danas", ako kažu pa vidite li da tunel nije gotov, mi samo odgovorimo "hoćete da kažete da je LAGAO". Oni koji su krenuli nekome na slavu će da naprave takav kolaps da će ipak da postane vidljivo bar određenom delu građana, što na tv što u ličnom predanju.
 
Evo odlomka iz jedne SF galaksije.Naime tamo postoji digitalno glasanje preko e platforme.Pristup toj platformi je uslovljen kratkim testom opšte informisanosti i tamo glas penzionera vredi 30% glasa mladog vanzemaljca.Kažu da im jako dobro ide.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894674#p894674:3cfyv5w6 je napisao(la):
miki_ns » Sub Okt 30, 2021 8:33 am[/url]":3cfyv5w6] Mi živimo u EPP ekonomiji
IIi može i deskriptivniji izraz koji jasnije pokazuje sugestiju, umesto EPP: Reklama - rekla+mama, mada u ovom slucaju nije mama nego vodja :) Rekla mama da se gradi 1200km autoputeva. Doduse kad pogledate na satelit, vidite da se radi oko 100 (za ove iz CG & Co koji misle da se u Srb bogzna kako radi, to je svega nešto više od duplo nego što se trenutno gradi autoputeva u CG) . To je neka vrsta sistema poluge: sa 100km si digao tezinu price sa druge strane na 1200km. Ili pustis do kraja godine 10km do Pakovraca i kazes evo vam dokaz neverne Tome da se gradi 1200 :lol:
 
Kada se shvati da se to o 1200km priča za određenu grupu ljudi koji glasaju za SNS život postaje mnogo lakši.
 
Vrh