Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ne volim da postavljam poruke jedne za drugom, ali gledam forum svaki dan ili svaki drugi. Bilo je ne davno nova procena tunel. Evo kako nova tacka izgleda:

TunelLaz.jpg


Datum i broj metara
8-Apr-20 0
17-May-20 25
19-Sep-20 300
10-Feb-21 657
26-Jul-21 1331
22-Sep-21 1064.8

Dakle ovim tempom ce da buse jod godinu ipo minimum.
Ujedno mozemo da primetimo da prosla tacka je imala pogrsnu procenu, mada ne secam se koji je bio izvor. A ko zna, mozda su obe zadnje dve tacke pogresne.

Izgradnja tunela je jedino sto me zanima ovde. Evo, dakle u pitanju je skupljanje podataka. Tako da moze da se nesto konkretno vidi i kaze. A ne iz dana u dan "o da li ce biti kada ce biti itd".

Inace grafikoncic ne znaci nista sto se tice kad ce biti - mozda sutra ubrzaju mnogo ili uspore mnogo. Mozda tunel propadne, nikad se ne zna.
 
Па шта ћеш онда на форуму? Ти се јави када све буде завршено са фанфарама!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886105#p886105:232ruecn je napisao(la):
Алтаир » Ned Okt 03, 2021 10:51 pm[/url]":232ruecn]Па шта ћеш онда на форуму? Ти се јави када све буде завршено са фанфарама!

A pardon nisam vas pitao. Inace volim da vidim slike napredka, volim vesti, ponekad nesto postavum kao neko pitanje i tako. Najlepse je da cutim i gledam, ali po nekad se lupi neka glupost koju sporim, kao da u mnogim delovima u Kanadi i Aljasci postoje autoputevi kao kod nas, kad su to cesto putici sa jednom trakom u jednom i drugom smeru bez neceg izmedju. Itd razne gluposti kad mi pukne film od gluposti.

Inace bravo nastavi sa jos 500 poruka ako izgleda da ce ili ne ce ovaj delic biti gotov to tada i tada. Kaze se nece, planira se za najgore i tacka, sve sto bolje je lep bonus.
 
Ta "jedna traka" je široka 7-8 metara, dakle više nego dve trake autoputa. Da im je tvoj Vučko tamo na Aljasci, on bi to prefarbo u 2-3 trake i preko noći bi napravio autoput. A to što je tebi glupo što ga zovu Highway, idi reci im da su glupi, ne vidim što ovde kukaš, ne može niko odavde da im ukine naziv, moraš to sa njima tamo. Šta ljudi koji napraviše 2000km za par godina znaju šta je highway, ovi tvoji što skačeš kad se kritikuju, samo trenutno grade 1200km, tja... Eto, posto samo "reaguješ na gluposti" a zna se na koga si mislio
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886094#p886094:sgcso9eo je napisao(la):
Markoticevic » Pon Okt 04, 2021 1:51 am[/url]":sgcso9eo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885869#p885869:sgcso9eo je napisao(la):
MiraC » Ned Okt 03, 2021 3:45 am[/url]":sgcso9eo]@markoticevic, izvini, ali
BIce gotovo kada bude gotovo. Strpite se svi, kazite sebi da su u pitanju nesposobni debili i da ce biti za sest meseci. Veruj mi, oni bi to zavrsili sutra da bi mogli. Bitno je da se radi i stvarno njih zabole ona stvar za ove ili one prakticne razloge. Tamo negde za tri godine mozemo da ocekujemo do PZ pa sta onda, da li ce mo da ko papagaji ponavljamo o da li ce biti do 2023 ili 2024 iz dana u dan? Nadam se da ne. Jbg.
Prvo, hvala na odgovoru!

Drugo, mogu da se opkladim u svoju glavu da ti ovaj AP ne koristis cesto, zato tako i pricas. Da svakih 7-15 dana ides oko Cacka kukao bi i ti.

Trece, ja kao papagaj, ali sta cemo kad za 6 meseci produze za jos 3m, pa za 6m...Nije da nije bilo, setimo se Ljig - Obrenovac!

Cetvrto, polemika o rokovima za ovih 8km je nastala jer smo svi ocekivali do NG, prosto, rade, gruvaju, trude se, i onda dobijemo naznake od ljudi koji imaju veze sa Putevima da se sve odlaze za prolece.

Peto, nema sta ovde drugo da se pise, i to za ceo AP do Pozege. Cak i tvoj prikaz stanja probusenosti tunela nije zasnovan ni na jednoj relevantnoj brojci osim one 0 na pocetku.

Ja hocu da u januaru izbegnem obilaznicu oko Cacka i da udjemo direktno na AP i hocu da sl godine nastavimo sve do NBg, i to bi nam odgovaralo. A akonovde ne mogu da kazem koliko je svaki dan vazan, onda stvarno....

Ponovicu, da putujes cesce ne bi ti bilo svejedno 6m tamo- ovamo, a da ne govorim o rokovima, planovima, ko snosi troskove probijanja rokova i koji su oni u stvari.....
Evo, dajem ti 5x da prodjes Preljina - Prijevor, Pakovrace, ali obilaznicom, od 8-17h, i da te pitam onda za zdravlje. Ako ne poludis, ja ti skidam kapu. ( ne treba dalje, kroz klisuru i ka Ue, tu je vec poseban pakao, samo oko Cacka)
 
Po cenu da me opet neko optuzi da "nisko udaram", na jucerasnjem satelitu jos uvek nista od radova iza tunela Laz ka Pozegi, iako je ovde pre par meseci-pola godine govoreno da ce ubrzo krenuti. Meni je prvom zao sto je tako, ali po satelitu to je realnost.
Jedna lepa slika gde se vide autoputevi u izgradnji: i Cacak-Pozega, i Moravski koridor koji se od Kraljeva približava Čačku, tj Preljini.
 

Prilozi

  • 2021_10_04_11_41_25_Sentinel_Playground_Sentinel_Hub_Google_Chrome.jpg
    2021_10_04_11_41_25_Sentinel_Playground_Sentinel_Hub_Google_Chrome.jpg
    134,6 KB · Pregleda: 1.657
Прво нико нема појма о стању у тунелима, али чиста логика налаже да тече јако лоше јер би трубили да имају о чему. Свако нормалан би волео да се део до Паковраћа заврши до НГ. Проблема са тим има бар два, прекључе ујутро код мене на Тари је мрзло, а ускоро ће и око Чачка. Други проблем је што прошле а и ове године од 1000км АП није отворен ни км, па пред изборе морају имати нешто. Види се да Моравски лепо напредује, али то ће тек за годину и по две бити у функцији!
 
Neka neko iznese informaciju koje je to najkrace vreme za koje je izgradjen i stavljen u funkciju bilo koji tunel u Srbiji duži od 600-700 m u poslednjih 30 god.
Odgovor na ovo pitanje ce vam dati sve druge odgovore.
Nemojte ljudi vise lagati sami sebe i pristajati da vas neko konstantno pravi budalama.
 
Mislim da se preteruje sa pričom o izborima. Mislim da će ga pustiti čim završe taj deo, nisu ludi da završe oko praznika a da ga ne puste tada zbog izbora u aprilu. Izbore će lagano dobiti sve i da ne završe deonicu do proleća 2023.
 
@Marko

Ne samo da treba da ponavljamo kao papagaji, nego već jednom treba i da ih kaznite, kada dođe vreme. Mislim, ne samo ove, nego bilo koje koji svesno lažu, potcenjujući vas ovoliko. Dok ne uspostavite odgovornost za laž, bolje biti neće, čak ni posle neke promene. Možda grubo zvuči: ali do vas takvih je, jer vi ste većina.

Dela, a ne reči. Pišite ako zaboravljate, ali uspostavite odgovornost.
 
PS: pišem vas, vi itd.. jer, ima i nas papagaja :D
 
Не верујем да могу завршити све припремне радове пре хладнијег времена, у томе је ствар. Има још доста бетонирања, насипања и хидроизолације, па тек онда три слоја асфалта. Данас је 4. октобар, од прекосутра иду кише и температуре на доле. Волео бих да заврше до НГ, али тешко ће бити тако осим ако не буде баш Михољско лето!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886121#p886121:3096pj7u je napisao(la):
Earthmoving » Pon Okt 04, 2021 2:59 am[/url]":3096pj7u]Ta "jedna traka" je široka 7-8 metara, dakle više nego dve trake autoputa. Da im je tvoj Vučko tamo na Aljasci, on bi to prefarbo u 2-3 trake i preko noći bi napravio autoput. A to što je tebi glupo što ga zovu Highway, idi reci im da su glupi, ne vidim što ovde kukaš, ne može niko odavde da im ukine naziv, moraš to sa njima tamo. Šta ljudi koji napraviše 2000km za par godina znaju šta je highway, ovi tvoji što skačeš kad se kritikuju, samo trenutno grade 1200km, tja... Eto, posto samo "reaguješ na gluposti" a zna se na koga si mislio


Ne nema 7-8 metara sirine, nego ima jedna traka na jednoj strani, normalna, plus pomocna da se stane koja je cesto sljunak. Nema onda nista osim nasarane linije od druge strane, i onda isto tako. Imao sam iskustvo u tome u severnoj kanadi. To je njima "highway". Takodje u nekim provincijama vidis svetlo gde mora da se stane na highwayu. Vidis cak da put preseca highway, bez svetla. To je njihov "highway" u severnim predelima severne amerike.

Problem je da vi mesate babe i zabe da bi namerno kakili sto vise mozete na trenutni rezim jer ste zbog ko zna kojih razloga isfrustrirani i ne vidite da je trenutni rezim samo produzetak problema koji rastura srbiju - prosli su takodje radili to. I da vrhunac bahatosti napadas mene da podrzavam rezim, pa sram vas bilo.

Inace highway u americi i kanadi/aljasci znaci nesto drugo. Problem je da ne poznajete engleski i tu terminlogiju dovoljno dobro pa mesate babe i zabe i volite da lupate O PA VIDITE KOLIKO SU ONI IZGRADILI, jesu k***c izgradili, poredis babe i zabe. Ja sam po mraku cak vozio i video leseva srndaca kraj puta, neznajuci jel ce koji da iskoci ili su svi koji ce da skacu vez pobijeni od ranijih udara. Video sam Losove itd. I na to dodjes ti, isfrustriran da lecis zivce tako sto ces da seres po rezimu. Mislim, umereno bre, idi izleci taj proliv ili sta je to vec. Stvaras vrlo ruznu sliku i to ne samo meni nego mnogim drugima.

A drugima cu odgovoriti u drugoj poruci jer ovo za tebe je nesto posebno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886146#p886146:2kv06nuk je napisao(la):
MiraC » Pon Okt 04, 2021 5:14 am[/url]":2kv06nuk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886094#p886094:2kv06nuk je napisao(la):
Markoticevic » Pon Okt 04, 2021 1:51 am[/url]":2kv06nuk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885869#p885869:2kv06nuk je napisao(la):
MiraC » Ned Okt 03, 2021 3:45 am[/url]":2kv06nuk]@markoticevic, izvini, ali
BIce gotovo kada bude gotovo. Strpite se svi, kazite sebi da su u pitanju nesposobni debili i da ce biti za sest meseci. Veruj mi, oni bi to zavrsili sutra da bi mogli. Bitno je da se radi i stvarno njih zabole ona stvar za ove ili one prakticne razloge. Tamo negde za tri godine mozemo da ocekujemo do PZ pa sta onda, da li ce mo da ko papagaji ponavljamo o da li ce biti do 2023 ili 2024 iz dana u dan? Nadam se da ne. Jbg.
Prvo, hvala na odgovoru!

Drugo, mogu da se opkladim u svoju glavu da ti ovaj AP ne koristis cesto, zato tako i pricas. Da svakih 7-15 dana ides oko Cacka kukao bi i ti.

Trece, ja kao papagaj, ali sta cemo kad za 6 meseci produze za jos 3m, pa za 6m...Nije da nije bilo, setimo se Ljig - Obrenovac!

Cetvrto, polemika o rokovima za ovih 8km je nastala jer smo svi ocekivali do NG, prosto, rade, gruvaju, trude se, i onda dobijemo naznake od ljudi koji imaju veze sa Putevima da se sve odlaze za prolece.

Peto, nema sta ovde drugo da se pise, i to za ceo AP do Pozege. Cak i tvoj prikaz stanja probusenosti tunela nije zasnovan ni na jednoj relevantnoj brojci osim one 0 na pocetku.

Ja hocu da u januaru izbegnem obilaznicu oko Cacka i da udjemo direktno na AP i hocu da sl godine nastavimo sve do NBg, i to bi nam odgovaralo. A akonovde ne mogu da kazem koliko je svaki dan vazan, onda stvarno....

Ponovicu, da putujes cesce ne bi ti bilo svejedno 6m tamo- ovamo, a da ne govorim o rokovima, planovima, ko snosi troskove probijanja rokova i koji su oni u stvari.....
Evo, dajem ti 5x da prodjes Preljina - Prijevor, Pakovrace, ali obilaznicom, od 8-17h, i da te pitam onda za zdravlje. Ako ne poludis, ja ti skidam kapu. ( ne treba dalje, kroz klisuru i ka Ue, tu je vec poseban pakao, samo oko Cacka)

U pravu ste sto posto, ne koristim ga cesto. Ali veruj mi da bi voleo da se otvori sto pre - pa i ovaj i druge deonice. Voleo bi da vidim autoput Bijeljina- Sabac - Beograd cak. Mnogo stosta bi voleo.

To sto bi mi voleli nema veze. Nema niko ko voli da budu guzve kod Cacka. I nema niko ko ce voleti da budu guzve oko Lucana, ili oko Pozege ili bilokojeg mesta.

Ako je iko ocekivao ista do nove godine onda to znaci da su ti ljudi najvni. Suludno je da se nesto ocekuje do nekog roka jer kao sto znamo trenutna vlada nije pouzdana sto se tice izjava kada ce nesto da bude uradjeno. Pogotovo za ovu deonicu. Dakle sta imamo od "o boze jel ce biti do nove godine? O jel li ce? E ako pitamo to jos deset puta nedeljno jel ce onda? Ako vise diskutujemo jel ce to da ubrza stvari? Ajmo da sto vise pricamo ovde o tome!"... ovo je pisanje uz vetar, nema svrhe.
Dakle, hteli vi ili bilo ko da izbegne guzvu, da se pomene jos 2, 10, 100 ili 1000 puta u sledeci mesec dana kad ce biti otvoreno nece da utice na otvaranje. Samo remeti ale.




[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886183#p886183:2kv06nuk je napisao(la):
Алтаир » Pon Okt 04, 2021 7:05 am[/url]":2kv06nuk]Прво нико нема појма о стању у тунелима, али чиста логика налаже да тече јако лоше јер би трубили да имају о чему. Свако нормалан би волео да се део до Паковраћа заврши до НГ. Проблема са тим има бар два, прекључе ујутро код мене на Тари је мрзло, а ускоро ће и око Чачка. Други проблем је што прошле а и ове године од 1000км АП није отворен ни км, па пред изборе морају имати нешто. Види се да Моравски лепо напредује, али то ће тек за годину и по две бити у функцији!

Ne bas. Imali smo izjava iz medija tacno koliko metara je bilo probijeno. Jel oni lazu? Imali smo takodje razne procene. Pa vidis da sam ih skupljao i da pravim grafikoncic. Mozemo da imamo neku okvirnu ideju kako napreduju stvari tamo. Dakle i te kako imamo neke ideje kako idu tuneli. Ne dobijamo informaciju cesto, ali dodje kad tad.

Inace to sto ste napisali je super informacija - mozda ucuti razne ljude da vise ne pricaju o da li ce biti gotovo to tada i tada... na zalo ce mozda da samo pomere to da bude "o da li ce biti do izbora", i onda "o da li ce biti do leta", itd. Uvec ce naci nesto, umesto da se skupljaju zanimljie informacije, vesti sa terena, slike, snimci, itd, nesto "bitno" i sto doprinosi kljucnu vrednost ovoj temi.




[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886210#p886210:2kv06nuk je napisao(la):
sev » Pon Okt 04, 2021 8:01 am[/url]":2kv06nuk]@Marko

Ne samo da treba da ponavljamo kao papagaji, nego već jednom treba i da ih kaznite, kada dođe vreme. Mislim, ne samo ove, nego bilo koje koji svesno lažu, potcenjujući vas ovoliko. Dok ne uspostavite odgovornost za laž, bolje biti neće, čak ni posle neke promene. Možda grubo zvuči: ali do vas takvih je, jer vi ste većina.

Dela, a ne reči. Pišite ako zaboravljate, ali uspostavite odgovornost.

Pa ako ce da se kaznjava moraju onda i prosli da se kaznjavaju. U tome je problem, od rezima do rezima se srlja u ambis. Tadic je bio zlo i stvorio je uslove i teren za trenutnog. I tako ce da se nastavi na zalo, sto je veoma razocarajuce. A bogami kad vidimo kakve su splacine opozicija, kaze se samo je*******iga, mozda nisu nista ni bolji sa obzirom da su glavni delovi ove trenutne manje vise stovorili / namestili kondicije da rade ovako kako rade.
 
"Pa ako ce da se kaznjava moraju onda i prosli da se kaznjavaju. U tome je problem, od rezima do rezima se srlja u ambis. Tadic je bio zlo i stvorio je uslove i teren za trenutnog. I tako ce da se nastavi na zalo, sto je veoma razocarajuce. A bogami kad vidimo kakve su splacine opozicija, kaze se samo jbg, mozda nisu nista ni bolji sa obzirom da su glavni delovi ove trenutne manje vise stovorili / namestili kondicije da rade ovako kako rade."

Ovo je skolski primer spina. Tema: Ako neko laze ili vara... nesto lose treba biti kaznjen. Odnosi se na sadasnju vlast. Odgovor krece od slaganja sa tezom i prebacuje se na ono sto se spinuje. Druze, prosla vlast je kaznjena, skoro da ne postoje. Za ono sto je Tadic i Demokratska stranka uradila kaznjeni su potpunim unistenjem stranke, a i licno. Tema nisu splacine iz opozicije, i pritom jos nisu bili na vlasti da bi znali da li su splacine. Niko sem Djilasa nije bio na vlasti, koji je pritom kaznjen za ono sto je Tadic radio. No da ne sirim, NE SPNUJ, reci slobodno ja ne smatram da ova vlast treba biti kaznjena zbog par lazi u odnosu na velika dostignuca i niko ti nece reci jednu rec ali ovo sto radis je klasicno trovanje ODJ...!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886484#p886484:2694utzy je napisao(la):
Markoticevic » Uto Okt 05, 2021 5:50 am[/url]":2694utzy]
Inace highway u americi i kanadi/aljasci znaci nesto drugo. Problem je da ne poznajete engleski i tu terminlogiju dovoljno dobro pa mesate babe i zabe...

Znaci ne poznajem engleski termin highway... A cela mreza americkih autoputeva "Interstate Highway System" (do skoro najduza mreza autoputeva na svetu) izgradjena na osnovu akta "Federal Aid Highway Act of 1956". Pa sta je onda taj termin highway ako nisu autoputevi :lol:
https://en.wikipedia.org/wiki/Federal_A ... ct_of_1956
https://en.wikipedia.org/wiki/Interstate_Highway_System
 
A da malo pricamo o temi, ako se slazete? :)

Izasao novi snimak Puteva Srbije 8)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jLhsIvNI2fA[/youtube]
 
Katastrofalno mali kružni tok i priključak na magistralu u pravcu Užica.
 
SSC dobro primetio pre neki dan da je pocelo asfaltiranje kod Preljine, ja prizanjem nisam bio siguran od oblaka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885864#p885864:ycqcazul je napisao(la):
Markoticevic » Ned Okt 03, 2021 9:31 am[/url]":ycqcazul]Nemoj mo. To je moj predlog.
Hoće mo! Predlog odbačen.
:sesir:
 
Možda sam propustio ranije... Koliki je uspon od Pakovraća ka Lučanima? Ovde na snimku vizuelno izgleda kao da je "dobar" uspon. Mošda samo izgleda
 
Уопште не изгледа, Јелица планина је позната по стрмим успонима.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Na ovom linku sa portala B92 se vidi i drugi sloj asfalta ako se ne varam, dok je na snimku jedan... Neka me neko ispravi ako gresim :)
 
Vrh