Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Guzva je bila i od Obrenovca do Bg u 16h, zaista sam se iznenadio brojem vozila a posebno kamiona na autoputu... Nista nam ne preostaje vec da se strpimo jos malo vise od 2 meseca.
 
Malo je off..ali misterija je verovatno u podatku da cene nekretnina u BG rastu a takodje i cene rente što znači da mnogi svoju sreću traže u ...glavnom gradu..a onda vikendom svi ti ljudi požele da negde odu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669661#p669661:23o0v97i je napisao(la):
StaraMo » Pon Okt 14, 2019 9:55 am[/url]":23o0v97i]Malo je off..ali misterija je verovatno u podatku da cene nekretnina u BG rastu a takodje i cene rente što znači da mnogi svoju sreću traže u ...glavnom gradu..a onda vikendom svi ti ljudi požele da negde odu.
Ja bih dodao i to da se broj vozila jako povecao u poslednjih nekoliko godina. U poslenjih 8 godina je sa 1.5 milona skocio na 2 miliona, sto je ogroman rast.



https://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2019&mm=01&nav_id=1490807
 
Pozdrav forumdžije!
534ee0b340a46deccef9898cc22a572f.jpg

Prvi slojevi asfalta na nadvoznjaku kod petlje Obrenovac i to u suton! Uživajte.

177488cf7a8c74689963faf1d0be135b.jpg
94d3bc4e878c7b0a893f4640dc478751.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669640#p669640:rqni2l36 je napisao(la):
Niko Kažanegra » Pon Okt 14, 2019 8:22 am[/url]":rqni2l36]Sinoć oko 18 i 30 h ,putovao sam od Beograda do Lazarevca. Od Žarkova pa sve skoro do Šiljakovca bila je nepregledna kolona vozila u smeru ka Beogradu . Na određenim delovima puta kolona je bukvalno i stajala. Mene uzasno zanima odakle svi ti ljudi se vracaju u Beograd ( Skoro sve tablice koje sam pogledao su bile BG ) i zasto ne idu auto-putem vec svi idu Ibarskom magistralom . Ako ikoga od vas sa foruma poznaje nekog " vikendaša " , neka mi objasni tu misteriju.... :bash:
Ogromna gužva je bila i na autoputu, od naplatne rampe do Umke 1h(oko 10km)
 
Sentinel od juče, 14/10/2019, Surčin - Obrenovac.

Ovog puta samo krajnje, kritične, tačke.


Petlja Surčin:



Petlja Obrenovac sa savskim mostom:
Pogledajte prilog 1
 
Vlasto, da li ja dobro zakljucujem, da li je krenulo asfaltiranje petlje Surcin? Ovi " krugovi" su ili pod pripremom za asfalt ili su vec prvi slojevi?

A petlja Obrenovac, ja stvarno ne razumem jooooos je nasipaju, sad se crveni, znaci jos ih nasipanja ceka....
Vreme im bas ide na ruku,pametnom dosta.
 
Ma dobro Miro ne brini za boju agregata, nije svaki put ista, nemaju svi kamenolomi istu boju kamena, bitno je koje su velicine kamencici zadnjeg sloja, mozda su sitni pred asfaltiranje, ali to sa satelita ne vidimo.
 
Ok ,neka bude da nisam u pravu, super ako iza ovog crvenog krene asfaltiranje. 15 oktobar je. Za 10 dana može početi kiša ,a za 20 dana i sneg. Da vidim kako ce onda da nasipaju pa da rade asfalt. Za ostalo nije problem i da je mraz.
 
Ima još 2 meseca, a sigurno da će biti lepih dana preko 5 stepeni za asfaltiranje. Nasipanje je skoro pri kraju osim stabilizacije na petljama. Za nasipanje nije problem kiša. Ostale su još te petlje da se asfaltiraju a za to je potrebno par dana.
 
Како Геовуче киша није проблем за насипање? Можда насипање камења, али шљунак за путеве има рецептуру. Ако пада киша, онда ће испрати ситне (прашкасте) фракције пре него се слојеви збију, а онда Проктор не иде преко 90. А за пут је препоручљиво (намерно не кажем прописано, јер не знам шта је у спецификацији овог пута) да буде око 95, да би пут дуго трајао и био раван.
 
Kad sam napisao kiša mislio sam na umerenu kišu, ne na provalu oblaka ili da kiša pada ceo dan ili više dana. Slaba kiša čak može i biti korisna za sabijanje materijala. Toliko je malo ostalo da kiša neće skoro ništa promeniti.
 
Hvala Plecko. Deluje da ima nade da sve zavrsi za oko 2 meseca. Valjda ce I nadvoznjak uskoro puste, vidi se da stavljaju ograde, znaci verovatno za koji dan pustanje saobracaja na njega. Ali kuda ce idu pesaci iz Barica za Obrenovac, ne vidim prostor za pesake na nadvoznjaku? Ispod ne mogu preko autoputa, pa kuda ?
 
Ima nade? Bukvalno se svakodnevno vidi napredak i opet pesimizam.
 
Zemljani ima na nadvožnjaku prostor za pešake između dve zaštitne ograde, ali na zemljanom delu nisam primetio da su ostavili prostora za pešake.
Predsednik opštine je govorio kako će se napraviti i biciklistička staza preko nadvožnjaka ali od toga izgleda nema ništa...
 
Благодраим Плећко на сјајним фоткама. Мени изгледа да ће ово бити на време.
 
Evo da budemo optimisti, mozda ce to stvoriti bici I pesacku stazu preko nadvoznjaka :)
Ne znam otkad je recenica "ima nade" pesimizam? Ne vidim zasto bi posle tolikih kasnjenja ove vlasti ja rekao "bice 100%", da ja garantujem nesto u njihovo, tudje ime? Zasto bi oprez prema takvim likovima se nazivao pesimizmom. Ja nisam vracar, pa kad govorim o buducnosti, uvek govorim o verovatnocama. Posebno u gradjevinarstvu. Pa I u drugim oblastima, uvek su moguce izmene usled tzv Vise sile. I verovatno je Visa sila I deo ugovora. Znaci u startu Visa sila smanjuje verovatnocu ispod 100%. A istorija kasnjenja ove vlasti dodatno smanjuje verovatnocu. Ako ovo se zavrsi na vreme, to ce onda malo podici prosek ispunjenosti rokova ove vlasti. Ali I dalje su im kasnjenja na juznom, istocnom kraku K10, Obrenovac-Ljig prevelika, racunaju se u godinama, tako da im I u slucaju zavrsetka ovih 17km na vreme, ostaje ukupni prosek sa velikim kasnjenjima. To nije pesimizam, vec njihova statistika.
 
Slazem se sa earthmovingom. Da dodam da rekonstrukcija puta Topola Kragujevac kasni dve godine za sada. Kao i da još uvek KG nije spojen autoputem do Batočine, recimo. A to kasni jedno pa ne znam 5-6 godina?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Земљани не знам зашто уопште објашњаваш, паметном човеку је све јасно!
 
Ne, ja cenim Blagica I njegov doprinos, pa zato sam I zeleo da se pojasnim. Ranije je posle jednih vesti rekao "gde ste pesimisti", ja nisam smatrao da se to odnosi na mene, ali sada kad meni rece "opet pesimizam", ne znam mozda je I tada mene ubrajao u tu prozvanu grupu pesimista? Ja sebe ne dozivljavam kao pesimistu, I mislim da sam pored Mire bio jedan od vecih optimista, recimo na Obrenovac-Ljig, gde su opet u par navrata neki drugi kritikovali preterani optimizam, ali stvarno ne mogu reci da ce biti nesto sigurno, mislim da je prikladnija ocena "ima nade". Bar sto se mene tice... a drugi nek misle po svom nahodjenju...
 
Vrh