Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654552#p654552:tf1kb6ap je napisao(la):
tribi » 29 Avg 2019 01:35 pm[/url]":tf1kb6ap]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654529#p654529:tf1kb6ap je napisao(la):
dragan » 29 Aug 2019 11:39 am[/url]":tf1kb6ap]Predlažem da otvorite temu u Radionici nap. "Beograd - Obranovac", da se tamo
raspravlja i o klizištu . . ili da se spremi jedno 100mil € i angažuje kineska firma.
Kao da je 100mil € neka cifra :wink:
https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/30 ... ov-stadion
To je samo avans za početak radova :) . . . dok se vidi koliko će ukupno koštati.
 
:notok: :bash: Neverovatno koliko je ovde potroseno energije "mlateci praznu slamu" za mnoge stvari, a da do sada nema ni reci u vezi ovog uzasa sto se desio kod Mislodjina!???? :kum: :kum: :kum:
Majko Srbijo do cega su te doveli!!! :bash: :blah: :blah: :blah: :violina:
 
Gledam satelit, dobar deo deonice je već pod asfaltom. Biće ovo sigurno gotovo na vreme.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654589#p654589:1qcbzb74 je napisao(la):
KrCan » Thu Aug 29, 2019 2:31 pm[/url]":1qcbzb74]:notok: :bash: Neverovatno koliko je ovde potroseno energije "mlateci praznu slamu" za mnoge stvari, a da do sada nema ni reci u vezi ovog uzasa sto se desio kod Mislodjina!???? :kum: :kum: :kum:
Majko Srbijo do cega su te doveli!!! :bash: :blah: :blah: :blah: :violina:
Krcane, zemljače, jeste strašno to što se desilo..mada to i nije za forum, kao i mnoge diskusije u zadnje vreme. Uvek sam za to da se treba fokusirati na pozitivne stvari, koliko god to bilo teško. Koje su tvoje prognoze za Surčin-Obrenovac?
 
Izbrojah sad 81 vozilo (115 sekundi) u Baricu prodje iz obadva smera. Da ima traka za skretanje proslo bi vise, nego kolona stane cim neko hoce da skrece.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654589#p654589:2xqd5cnw je napisao(la):
KrCan » Thu Aug 29, 2019 2:31 pm[/url]":2xqd5cnw]:notok: :bash: Neverovatno koliko je ovde potroseno energije "mlateci praznu slamu" za mnoge stvari, a da do sada nema ni reci u vezi ovog uzasa sto se desio kod Mislodjina!???? :kum: :kum: :kum:
Majko Srbijo do cega su te doveli!!! :bash: :blah: :blah: :blah: :violina:

Krle bilo je reči ali je moderator prebacio poruke u neku drugu temu.

Neznam kako je u svetu, a i ne interesuje me baš mnogo, ali Srbija konstantno kulturološki i civilizacijski ide unazad.
Od kraja 80-tih. Nezaustavljivo.

Jednostavno kada si napolje da se postidiš da kažeš odakle si.

:sesir:

P.S. U potpunosti razumem zašto je Mirođija, pardon Majstor, tamo gde je.
 
WTF???

Direktor policije Vladimir Rebić izjavio je danas da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili dve osobe osumnjičene da su učestvovale u događaju koji se desio u noći između 27. i 28. avgusta na auto-putu „Miloš Veliki“, kada je grupa ljudi zaprečila auto-put, nanela lakše povrede vozačima i oštetila više automobila.

Rebić je precizirao da je policija prilikom pretresa stana uhapšenih pronašla baklje, palice i druge predmete, za koje se sumnja da su korišćeni prilikom izvršenja ovog krivičnog dela nasilničkog ponašanja.


Direktor policije je dodao i da je za jednim brojem osoba, koje su takođe identifikovane, raspisana potraga i Ministarstvo unutrašnjih poslova za njima intenzivno traga.
Prema njegovim rečima, policija je odmah nakon događaja preduzela niz mera i aktivnosti u cilju pronalaska i identifikacije počinilaca tog, kako je naglasio, vandalskog akta.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/u...dve-osobe-privedene-posle-divljanja-i/83rz6ze
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654005#p654005:2jmkomnp je napisao(la):
plećko » 27 Avg 2019, 23:16[/url]":2jmkomnp]evo ja ću malo konkretnije...pozdrav iz Bariča...(jel ovo boranija ili grašak ?)

pogled prema Jakovu
: :laugh:
Niko mi nije odgovorio jel ovo boranija, grašak ili pasulj
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654650#p654650:3310on8x je napisao(la):
vlasta » 29 Aug 2019 15:53[/url]":3310on8x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654589#p654589:3310on8x je napisao(la):
KrCan » Thu Aug 29, 2019 2:31 pm[/url]":3310on8x]:notok: :bash: Neverovatno koliko je ovde potroseno energije "mlateci praznu slamu" za mnoge stvari, a da do sada nema ni reci u vezi ovog uzasa sto se desio kod Mislodjina!???? :kum: :kum: :kum:
Majko Srbijo do cega su te doveli!!! :bash: :blah: :blah: :blah: :violina:

Krle bilo je reči ali je moderator prebacio poruke u neku drugu temu.

Neznam kako je u svetu, a i ne interesuje me baš mnogo, ali Srbija konstantno kulturološki i civilizacijski ide unazad.
Od kraja 80-tih. Nezaustavljivo.

Jednostavno kada si napolje da se postidiš da kažeš odakle si.

:sesir:

P.S. U potpunosti razumem zašto je Mirođija, pardon Majstor, tamo gde je.

И треба да иде у назад, да лепо промени колосек. Онај на коме смо били је срљање у истребљење или изумирање, као што чека запад. Ко им је крив кад експериментишу са либерализмом и осталим слободарским идиотлуцима
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654673#p654673:x0cg1t91 je napisao(la):
plećko » Čet Avg 29, 2019 9:28 pm[/url]":x0cg1t91]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654005#p654005:x0cg1t91 je napisao(la):
plećko » 27 Avg 2019, 23:16[/url]":x0cg1t91]evo ja ću malo konkretnije...pozdrav iz Bariča...(jel ovo boranija ili grašak ?)

pogled prema Jakovu
: :laugh:
Niko mi nije odgovorio jel ovo boranija, grašak ili pasulj

Neka bude Grasak!
 
Mislim da je soja. Da si samo malo blize slikao neku mahunu, potvrdio bi ti odmah.
 
Sad kad je autoput pusten, I Kinezi se bazirali u gradnji drugih deonica, nije problem da uhapse Vucka. Ovaj autoput je dugo kasnio, pa bi to tada samo zakomplikovalo, ali sad nam vise ne treba, pa neka ga preuzme sudstvo ili rulja, za druge stvari gde ga cekaju sudjenja (imigranti, globalisticki sluga, izdajnik...).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654883#p654883:2jqqyn53 je napisao(la):
Earthmoving » Pet Avg 30, 2019 9:49 am[/url]":2jqqyn53]Sad kad je autoput pusten, I Kinezi se bazirali u gradnji drugih deonica, nije problem da uhapse Vucka. Ovaj autoput je dugo kasnio, pa bi to tada samo zakomplikovalo, ali sad nam vise ne treba, pa neka ga preuzme sudstvo ili rulja, za druge stvari gde ga cekaju sudjenja (imigranti, globalisticki sluga, izdajnik...).

A nemoj bit tako surov:) Pusti te krupne priče, neka sude samo za "male" stvari, poginulu ženu na naplatnoj rampi u Doljevcu, srušeni helikopter VJ na aerodromu NT i sedmoro poginulih, radnika obezbeđenja u Hercegovačkoj ....Ne zaboravimo nikad na male i obične ljude, žrtve despotskog sistema.
 
Tako je Earth :grand: ja racunam da je pokradeno 500 milijardi evra od pada komunizma do danas. Najore da vrati Marko Milosevic (tata ladno mi je u bazenu) i cela ekipa iz tog perioda. Onda da vrati Labud Djilas Dinkic i Djelic i Djilas da dogradi ukljucenja na most na Adi kako treba. I konacno Tomina zena da vrati torbice. Gospodar i Brat mu da vrate sve sto su uzeli i sto planiraju da uzmu i da vrate penzije sa kamatom. Takodje da nam se isplati 200 milijardi od bombardovanja i da se plate oni ruski demineri sto ciste i da se tu jos pojaca broj ljudi koji vade sve bobme iz svuh ratova. Dakle to je oko 700 milijardi a zaokruzimo na 1000 realno:)
 
Eto ta racunica se lepo uklapa u ono sto sam ja ranije rekao da "vlast" treba meni I nama da plati za svaki prolaz kroz naplatnu rampu. Jer gorenavedena racunica jasno pokazuje da se nama duguje, dok ovde slusamo razne dbile koji pokusavaju da nam u glavu utuve laz da mi nekome dugujemo, te dug Srbije, te dug za autoput te blablabla... Prvo da se oslobodimo u glavi
 
Earth brate, pa ti odmah u centar...
Bojim se da nece da moze to tek tako jednostavno. Gledacemo mi nazalost vucka jos narednih najmanje 4-5 godina. A sto kazao Milojko Pantic, citiram „plasim se da uzurpator i njegovi sledbenici nece tek tako mirnim putem sici sa vlasti“. Znaci sledi nam jos jedna revolucija, da se konacno obracunamo sa ovim komunisticko(kvazi patriotskim)- koruptivnim sistemom, jednom za svagda...
Igore malo smo off, ali jbg...
 
Sve zavisi kako ko gleda na celu situaciju. Smatram konkretno da je vlast nemoguce odvojiti od naroda, kao odvojeni entitet. U prevodu, vlast je potekla od naroda. Da banalizujem malo, kakav narod, takva i vlast.
Od kako postoji Srbija i srpski narod, nije se rodio vladar niti postojala vlast koju je nas narod podrzavao i bezrezervno joj verovao (pocev od Obrenovica, Karadjodjevica, Tita, Milosevica, Kostunice, Djindjica, sada Vucica...)
Mislim da sve potice od porodice, krize moralnih, drustvenih, socijalnih, ljudskih vrednosti. To je koren svega i svacega u svakom drustvu.
Vlast je samo posledica toga, ne UZROK.

@Earthmoving, slazem se, posebno sa ovom recenicom "Prvo da se oslobodimo u glavi". Ali to oslobadjanje je najteze i najduze traje :)
 
Na drugoj slici nije ni boranija ni grašak ni pasulj,nego bunika.Pogledajte samo idiotske krivine oko Jakova. 4 km dužim putem.
 
Jos jedna stvar vezana sa ceremonije otvaranja. Vucko je predstavljajuci vlast, insistirao da je taj autoput vlasnistvo naroda. Medjutim, to podrazumeva I prihvatanje njegovih Serbia corp. dugova na narod. Znaci za obavezu placanja putarine 420 dinara (jer sam deo "vlasnika") zauzvrat dobijem zaduzenje par stotina miliona evra duga za autoput? Trgujem dug za za preuzimanje dodatnog duga, ludilo. Zato kazem, nek lepo se sav dug svali na njega &Co, bolje nego na nas.
Druga stvar, lagao je da je narod to platio. Platio je rec u proslom vremenu. Nikakvog placanja autoputa od strane naroda u proslom vremenu nije bilo, to je neistina. A sta ce biti u buducnosti? Ko zna, to je nepoznanica, mozda plati mozda I ne (iz tog razloga se u finansijama I razdvajaju rezultati "Bilansa uspeha" (prihodi-rashodi) I rezultati "Novcanih tokova, tj cash-flowa" (novcani prilivi-odlivi, tj realno stanje). Jer prihodi mozda bidnu novcani prilivi, al ne mora da znaci, mozda ih I ne naplatis.)
Treca stvar, Vucko je na otvaranje dosao kao predstavnik "vlasti". Ko je vlast? Pa Vlasi. Cega su Vlasi vlasnici? Pa stoke. Uvredljivo je da nad narodom postoji termin "vlasti" jer je to od dela stanovnistva koji se bavio stocarstvom. A mi valjda nismo st.ka, da bi imali "vlast".
E za sve ove stvari kad radis, moras odgovaras...
 
@Plecko majstore ovo sa "boranijom, graskom i pasuljem" asocira me na onaj cuveni film kad Bata Zivojinovic odgovara"nit su labudovu, nit se snijeg u gori bijeli, vec je dobra .../da ne budem i ja vulgaran/ a radi se o nagoj nestvarno lepoj Savini Gersak! :lol:
Te i tvoje slike su fantasticne druze! :kk: Priblizio si nam izvanredan pogled sa "Pleckovog brda"!
Jedini nedostatak im je st su nesto u zadnje vreme retkost! Ali nadam se da ces nam ovih preostalih 4 meseca malo redovnije omoguciti da ispratimo recimo uklanjanje servisnog mosta, pored glavnog, pa recimo hidroizolaciju i asfaltiranje mosta, pa onda dok se u potpunosti ne zacrni trasa do tamo iza Jakova.
 
Vezano za napumpane cene autoputeva kojima se svi cudimo. Moje vidjenje je da se time pravi "paralelni budzet" gde vlast preko privatnih lica I firmi koja dobijaju poslove, isisava deo novca iz regularnih tokova, I prebacuje ga za sive operacije, gde preko privatnika, drzavni novac dalje ide za "investicije",razracunavanja, gazde I sl. Jer preko budzeta to nije dobro se radi, ovako preko "privatnih" lica I "trzisne ekonomije" je mnogo elegantnije. Eto dobrog motiva za nove autoputeve.
 
Мала парадигма апропо " власти" . Данас сам био на састанку Директора НП Тара и нас мештана МЗ Јагоштица и Растиште. Повод је био изградња рампи за напалату за улазак у НП парк. У чему је проблем са тим. Прво кад је осниван, обећали и написали су да ће направити амбуланту, продавницу, асфалтирати пут, направити задруге и сл. Ни једна једина ствар није урађена. Никад нико из ових села није прихватио НП Тара, што значи да није ни легалан.Са друге стране сеча шуме под НП Тара се увећала неколико пута, дневно бар 30 шлепера са Таре вози пут Бајине Баште. Путевима се због тога једва пролази. Сада хоће да наплаћују улаз. Питање је за шта? За сјајне путеве. Канте за смеће којих нема? За уживање у погледу поред стотина срушених стабала? Паралела је са АП, нису средили клизиште , направили га кроз обрадиву земљу и још нам то наплаћују!
 
Vrh